مشهورترین ها

10 تا از خطرناکترین سیاره های مشهور جهان + عکس

خلاصه نوشته
  • در این جهان اسرار شگفت انگیز بسیاری وجود دارد! در این میان علم سیاره شناسی و فضانوردی موجب شد تا انسان ها بتوانند به سیارات دیگری هم دست یابند و یا بهتر است که بگوییم سیارات جدیدی را کشف نمایند که این روزها به سبب شرایطی که دارند با عنوان سیاره های مشهور جهان شناخته می شوند.

پیشنهاد ویژه بست فارسی

اگر دنبال بهترین سایت برای اعزام دانشجو و مهاجرت به ترکیه می گردی بزن رو دکمه پایین

قیمت لیر ترکیهاعزام دانشجوتحصیل در ترکیهمهاجرت به ترکیه

معرفی مشهورترین سیاره های جهان هستی

بدون شک آسمان از اسرارآمیزترین پدیده های هستی به شمار می رود؛ که هر زمان علم باجهش جدیدی مواجه می شود، زوایا پنهان فراوانی را برای دانشمندان پدیدار خواهد نمود. دانشمندان بزرگی در سرتاسر دنیا با تلاش های پی درپی بارها به اکتشافات مهمی در زمینه اسرار کیهانی دست یافته اند، که در برخی موارد با مخالفت شدید افرادحکومتی و مقامات ارشد ادیان رو به رو می شدند.

گالیله از جمله افرادی است که در زمان خود با حکم کلیسا به اعدام محکوم شد و اولین فردی بود که نظریه کروی بودن زمین را به جهان ارائه نمود. سیارات و منظومه شمسی به شکل امروزی تا مدت ها به یک شکل یکسان تصور می شده و پس از دست یابی انسان به دانش فضانوردی و سفر به کهکشان، سیارات جدید و عجیب دیگری را به لیست همیشگی منظومه شمسی افزودند. ما در Bestfarsi تلاش کرده ایم 10 تا از مشهورترین و خطرناکترین سیاره های دنیا را به شما معرفی کنیم، با ما تا کهکشان همسفر باشید.

بزرگترین سیاره منظومه شمسی,سیاره های جهان هستی,سیاره های مشهور جهان,

10. کورت 3 بی | Corot Exo 3B

عظیم ترین و پرچگالی ترین سیاره جهان کورت B3 می باشد، که حجمی برابر با مشتری اما با جرمی 20 برابر آن دارد. جرم بیشتر به معنی آن است که جاذبه در آن فشاری 50 برابر وزن طبیعی هر شی یا انسانی را وارد می آورد. این مقدار از فشار می تواند در کمتر از 10 ثانیه تمام استخوان های یک انسان را خورد و نابود نماید.

سیاره های مشهور دنیا,سیاره های معروف,بزرگترین سیاره منظومه شمسی,

9. کرت بی 7 | Corot Exo 7B

کرت B7 به صورت کامل یک سیاره محسوب نمی شود، چیزی بین سیاره و ستاره می باشد که با گرمای بیش از حد تصورش نمایی خارق العاده را از سنگ ها و صخره های در حال ذوب شدن را به نمایش می گذارد. آتش فشان هایی که دائما فعالند و در زمان فوران قادر به تغییر مدار سیارات دیگر نیز می باشند.

سیاره های جهان هستی,سیاره های مشهور جهان,سیاره های مشهور دنیا,

8. وسپ بی 12 | Wasp B12 Planet

سیاره ای ترسناک با دمایی حدود 2200 درجه سانتی گراد، فضایی غیر قابل سکونت را به وجود می آورد. که در طول 24 ساعت یک چرخش کامل به دور مدار خود دارد و با دمایی نصف حرارت خورشید، به فرزند آفتاب نیز معروف می باشد.

سیاره های معروف,بزرگترین سیاره منظومه شمسی,سیاره های جهان هستی,

7. سیاره پگسی بی | Pegasi B Planet

سیاره پگسی با اندازه ای 150 برابر کره زمین که با ستاره ای که در همسایگی خود دارد، یکی از مشهورترین و در عین حال زیباترین تصاویر کهکشانی را پدید آورده اند. ستاره همجوارش قادر است گرمایی نزدیک به دما خورشید را تولید نماید، که پگسی را به گوی گداخته و سرخ تبدیل می کند. نکته جالب این است که در این دمای باور نکردنی باران های زیبایی نیز می بارد. حجم هوای سردی که به فضا سیاره وارد می شود به یکباره با هوای داغ ترکیب شده و قطرات باران را تولید می کند.

این مطلب را از دست ندهید
10 تا از مشهورترین عروسک های دنیا - عروسک آنابل تا باربی

سیاره های مشهور جهان,سیاره های مشهور دنیا,سیاره های معروف,

6. سیاره نپتون | Neptune Planet

سیاره نپتون با تعدد بادها و طوفان های شدید و سردش قادر است صخره های موجود بر سطح خودش را به طور کامل از بین ببرد. علی رقم تحقیقات دانشمندان هنوز علت به وجود آمدن این طوفان ها مشخص نیست.

بزرگترین سیاره منظومه شمسی,سیاره های جهان هستی,سیاره های مشهور جهان,

5. سیاره کربن | Carbon Planet

سیاره کربن توده ای عظیم با ساختاری کربنی و عجیب در منظومه شمسی که حتی بارش های آن نیز محتوی ذرات کربن می باشد، به الماس کهکشان معروف است. نمایی از عکس های ماهواره ای که دریاچه های از جنس روغن و آسفالت را به تصویر می کشد، بر اعجاب انگیز بودن این سیاره می افزاید.

سیاره های مشهور دنیا,سیاره های معروف,بزرگترین سیاره منظومه شمسی,

4. سیاره زهره (ونوس) | Venus Planet

ونوس به عنوان خطرناک ترین سیاره منظومه شمسی به شمار می رود، که امواج خارق العاده ای را از خود ساطع می کند. در سال های آغازین جنگ سرد، شوروی موفق به پرتاب یک کاوشگر به سطح این سیاره شد و در نهایت بهت بعد از 127 دقیقه به یکباره متلاشی و به مایع تبدیل گردید. متاسفانه هنوز دلیل علمی مشخصی رابرای این واقعه کشف یا ثبت ننموده اند. میزان فشار هوا در ونوس 100 برابر زمین است و دمایی معادل 425 درجه سانتی گراد دارد، سم اسید سولفوریک حاصل از تشعشعات و گرما ونوس را در عین زیبایی به وحشتناک ترین سیاره جهان بدل کرده.

سیاره های جهان هستی,سیاره های مشهور جهان,سیاره های مشهور دنیا,

3. سیاره پلوتو | Pluto Planet

پلوتون سیاره ای انباشته از منواکسید کربن، هیدروژن منجمد و متان می باشد، که برای چرخش کامل به دور خورشید زمانی حدود 248 سال نیاز دارد. دمای یک روز آفتابی در این سیاره .228 درجه است، که حتی نمی توان میزان برودت را متصور شد.

سیاره های معروف,بزرگترین سیاره منظومه شمسی,سیاره های جهان هستی,

2. سیاره مشتری | Jupiter Planet

بزرگترین سیاره منظومه شمسی با طوفان های بسیار عظیم و با سرعت 1000 کیلومتر بر ساعت، سطح این سیاره را به مکانی غیر قابل سکونت و ترسناک تبدیل کرده است. محیط مشتری را گازهای هیدروژن احاطه کرده و که کاملا بی رنگ هستند، و در سیاره مشتری به ماده ای نامشخص و سیاه رنگ تغییر حالت می دهند؛ که آسمان مشتری را همیشه تاریک به تصویر می کشد.

سیاره های مشهور جهان,سیاره های مشهور دنیا,سیاره های معروف,

1. مریخ | Mars Planet

مریخ یکی از سیاره های مشهور جهان است، که اشتراکات فراوانی با زمین دارد. چند دهه اخیر تلاش دانشمندان بر این اساس بوده تا مریخ را برای زندگی قابل سکونت کنند. یکی از خصوصیات این سیاره وجود طوفان های شنی بزرگ با ارتفاعی برابر کوه اورست، و سرعتی برابر با 300 کیلومتر بر ساعت می باشد. نوسانات دما بر گستردگی طوفان ها اثر می گذارد، و قدرت تخریب آن را دوبرابر می کند.

آیا شما هم سیاره دیگری را میشناسید که در میان سیاره های معروف قرار گیرید.

پیشنهاد ویژه بست فارسی

یک سایت خوب و معروف جهت مشاوره مهاجرت تحصیلی و شرایط مهاجرت کاری میخوای بزن رو دکمه پایین

مهاجرت تحصیلیمهاجرت کاریتحصیل در انگلستانتحصیل در کانادا

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا