خبری های شگفت انگیز

10 تا از ثروتمندترین زنان تاریخ

افزایش بازدید در گوگل

پولدارترین زنان تاریخ کدامند؟

همانطور که خودتان هم می دانید، به علت وجود قوانین بدون پایه و اساس و همچنین محیط محدود در جامعه، زنان همیشه با محدودیت های زیادی دست پنجه نرم کرده اند.

این وضعیت در گذشته به گونه ای بود که شمار زنان ثروتمند و سرمایه دار بسیار محدود بود، و اگر هم موردی وجود داشت به علت ثروتی بود که از مردان خانواده به ارث برده شده بود.

وب سایت تایم در سال های گذشته فهرستی از افراد ثروتمند تاریخ تهیه کرده بود که متاسفانه نام هیچ زنی در میان آن ها به چشم نمی خورد.

اما این بار این وب سایت تمرکزش را روی زنانی گذاشته که علاوه بر ارثیه، توانستند از طریق کسب و کار و یا نقش سیاسی دارایی های شان را افزایش دهند.

چنانچه شما هم در مورد این لیست کنجکاو شده اید، با ما همراه باشید تا شما را با ۱۰ تا از ثروتمندترین زنان جهان آشنا کنیم.

ثروتمندترین زنان تاریخ,ثروتمندترین زنان جهان,زنان تاریخ ساز

۱۰. شارلین دی کاروالیو- هاینکن | Charlene de Carvalho- Heineken

شارلین متولد سال ۱۹۵۴ بوده و ملیتی هندی دارد. او زمانی که کسب و کار بزرگ پدرش را به عنوان ارثیه دریافت کرد، زنی خانه دار و ۴۷ ساله همراه با ۵ فرزند بود.

پدر وی در سال ۲۰۰۲ از دنیا رفت و بعد از این اتفاق او ۲۵٪ از سهام جهانی هاینکن را به ارث برد.

جالب است بدانید که او هیچ گونه تحصیلات آکادمیکی در زمینه کسب و کار نداشت، اما با این حال توانست این مجموعه عظیم را اداره کند.

از زمان شروع کار او تا کنون، شارلین توانسته ثروتی ۳۰ میلیارد دلاری را از طریق فروش محصولات شرکت از آن خودش کند.

او در حال حاضر در سمت مدیر عامل در هاینکن ژان فرانکو فان بوکسیمر (Jean- Francois van Boxmeer) فعالیت می کند.

پولدارترین زنان تاریخ,ثروتمندترین زنان تاریخ,ثروتمندترین زنان جهان

۹. انی کاکس چمبرز | Anne Cox Chambers

انی کاکس متولد ۱۹۱۹ بوده و با ملیت آمریکایی اش یکی از ثروتمندترین زنان تاریخ به شمار می رود.

او به عنوان سفیر پیشین آمریکا در بلژیک فعالیت می کرد و در سال ۲۰۰۹ موفق شد تا عنوان لژیون دونر فرانسه، که بالاترین نشان افتخار در این کشور محسوب می شود را از آن خودش کند.

البته باید بدانید که شهرت عظیم وی به خاطر شرکت رسانه ای او است. بیشتر ثروت انی از به ارث رسیدن شرکت انتشاراتی پدرش با عنوان “کوکس اینترپرایزز” به دست آمده که مالک رسانه های خبری مانند پالم بیچ پست (Palm Beach Post) و آتلانتا جورنال کانستیتوشن (Atlanta Journal Constitution) می باشد.

بخش زیادی از ثروت او نیز از طریق ارتباطات از راه دور شرکت ایجاد شده که با عنوان یکی از بزرگ ترین شرکت های ارائه دهنده تلویزیون های کابلی شناخته می شود.

کاکس چمبرز رئیس روزنامه آتلانتا و همچنین یکی از اعضای هیئت مدیره شرکت اینترپرایزز می باشد که در نوامبر سال ۲۰۱۵ و در ۹۶ سالگی، از این سمت کناره گیری کرد.

او در ادامه سهمش را که چیزی در حدود ۱۵.۳ میلیارد دلار است را بین سه وارث خود تقسیم کرد.

ثروتمندترین زنان تاریخ,ثروتمندترین زنان جهان,زنان تاریخ ساز

۸. سوزان کلاتن | Susanne Klatten

سوزان کلاتن متولد ۱۹۶۲ بوده و با ملیت آلمانی اش با عنوان یکی از ثروتمندترین زنان آلمان شناخته می شود.

او بخش زیادی از دارایی ۱۷.۴ میلیارد دلاری اش را از طریق یکی از محبوب ترین و سودآورترین برندهای این کشور، یعنی کمپانی BMW کسب کرده است.

در واقع او ۱۲.۶ درصد از سهام این شرکت بزرگ را از پدرش به نام هربت کوانت به ارث برده است.

او همچنین در کنار این مورد در کسب و کارهای دیگری نیز سرمایه گذاری کرد تا بتواند ثروت اش را افزایش دهد.

او از سرمایه گذاری در شرکت‌های دارویی گرفته تا بیزنس های مربوط به تکنولوژی آب و نیروی بادی را امتحان کرد و جالب است بدانید او مالک آتلانتا ای جی ست که حدود ۲ میلیارد دلار در سال فروش دارد.

سوزان به همراه برادرش استفان و مادر مرحومش یوهانا کوانت، در سال ۲۰۱۳ به دلیل کمک یک میلیون دلاری شان به جشن صدر اعظم، آنگلا مرکل، با انتقادهای زیادی رو به رو شدند.

ثروتمندترین زنان تاریخ,ثروتمندترین زنان جهان,زنان تاریخ ساز

۷. یانگ هوییان | Yang Huiyan

یکی دیگر از پولدارترین زنان تاریخ یانگ هوییان با ملیت چینی می باشد که در سال ۱۹۸۱ متولد شده است.

در حالی که در سال ۲۰۰۷ تعداد بسیار زیادی از مردم از رکود اقتصادی ضربه بزرگی خورده بودند، یانگ با ثروت زیادی که داشت از این اتفاق مستثنی بود.

او ثروت ۱۶.۲ میلیارد دلاری اش را از پدرش به نام یانگ گوکیانگ که بنیان گذار شرکت کانتری گاردن بود، به ارث برده است.

متاسفانه به علت بحران های مالی پیش آمده، ارزش خالص ثروت او اکنون نزول داشته و به مقداری بالغ بر ۵.۲ میلیارد دلار رسیده است.

یانگ از زمانی که یک نوجوان بود با کسب و کارهای شرکت آشنایی داشته و بنا به گفته های پدرش در جلسات شرکت نیز حضور پیدا می کرده است.

او امروزه نایب رییس هیئت مدیره این مجموعه است و در سال ۲۰۱۴ توانست باعث افزایش فروش ۴۱۰ میلیون دلاری از سهام جدید شود.

ثروتمندترین زنان تاریخ,ثروتمندترین زنان جهان,زنان تاریخ ساز

۶. لیلیان بتن کورت | Liliane Bettencourt

لیلیان با ملیت فرانسوی متولد سال ۱۹۲۲ میلادی بوده و صاحب یکی از بزرگترین برندهای لوازم آرایشی و بهداشتی می باشد.

در واقع اگر شما هم تاکنون یکی از محصولات آرایشی برند L`Oreal را خریداری کرده باشید، دارایی های وارث این کمپانی، یعنی لیلیان بتن کورت، را افزایش داده اید.

ارزش ثروت او در سال ۲۰۱۴ به چیزی در حدود ۴۰.۷ میلیارد دلار رسید. او اکنون یکی از سهام داران بزرگ این شرکت می باشد.

کمپانی L`Oreal توسط پدر وی در سال ۱۹۰۷ پایه گذاری شد. پس از به ارث رسیدن این شرکت به لیلیان، او توانست برندهای محبوب دیگری همچون لانکوم در سال ۱۹۶۴ و برند پر فروش عطر با نام Polo (توسط Ruiph Lauren) در سال ۱۹۸۵ را نیز راه اندازی کند.

متاسفانه بتن کورت از بیماری مغز رنج می برد و به همین دلیل در برنامه های روزانه شرکت مشارکتی ندارد. در نهایت در سال ۲۰۱۲ نوه وی جایگزین او در هیئت مدیره شد.

ثروتمندترین زنان تاریخ,ثروتمندترین زنان جهان,زنان تاریخ ساز

۵. ایزابلای اول ملکه کاستیا | Isabella I of Castile

یکی دیگر از ثروتمندترین زنان تاریخ، ایزابلای اول ملکه کاتسیا با ملیت اسپانیایی می باشد که از ۱۴۵۱ تا ۱۵۰۴ زندگی کرد.

او پس از ازدواج با فردیناند دوم موفق شد تا کنترل کردن اسپانیا را تثبیت کند و گفته می شود که تا زمان مرگش سالیانه حدود ۱.۴۵ میلیون سکه طلایی، که وجه رایج آن روزها بود، درآمد داشته است.

ایزابلا و فردیناند توانستند با فتح کردن شبه جزیره ایبری، امپراطوری واحدی تشکیل دهند که بر کل اسپانیا تسلط داشت.

طبق گفته های یکی از پروفسورهای تاریخ اسپانیا در دانشگاه ایالت میشیگان، او در رونق دادن صنایع پشم و پارچه در اسپانیا نقش زیادی داشت و در زمان خودش صاحب جواهرات گران بها و ارزشمندترین پرده های نقش دار دنیا بود.

ثروتمندترین زنان تاریخ,ثروتمندترین زنان جهان,زنان تاریخ ساز

۴. کلئوپاترا | Cleopatra

بدون شک کلئوپاترا یکی از معروف ترین و پولدارترین زنان تاریخ به شمار می رود که ملیتی مصری دارد و بیشتر مردم او را به خاطر ثروت بی نهایتش به یاد می آورند.

کلئوپاترا در سال های ۶۹ تا ۳۰ سال قبل از میلاد مسیح زندگی می کرد و به عنوان یکی از فرعون های مصر، برخی از بزرگ ترین صنایع کشور را کنترل می کرد.

او در زمینه اداره روغن، گندم و پاپیروس فعال بود و این موارد سالیانه چیزی در حدود ۱۲ تا ۱۵ هزار تلنگ مصری برای او درآمد به همراه داشت.

ارزش خالص دارایی های او حدود ۵۹.۸ میلیارد دلار تخمین زده شده است!

جالب است بدانید که علارغم این ثروت زیاد، کلئوپاترا نمی توانست با حق و حقوقش از پس زندگی لاکچری اش بر بیاید و به همین علت معمولا وام های زیاد و سنگینی از رهبران خارجی دریافت می کرد تا بتواند آن ها را برای جنگ های متعدد در طول سال های سلطنتش خرج کند.

ثروتمندترین زنان تاریخ,ثروتمندترین زنان جهان,زنان تاریخ ساز

۳. کاترین کبیر | Catherine the Great

یکی از ثروتمندترین زنان جهان، کاترین کبیر با ملیت روسیه ای بود که در طول سال های ۱۷۲۹ تا ۱۷۹۶ زندگی کرد.

او نه تنها به علت نقش سیاسی فوق العاده اش معروف است، بلکه به خاطر ثروتی بالغ بر ۱.۵ تریلیون دلار که می توانست قدرتی اقتصادی به او بدهد نیز شهرت دارد!

او زنی است که طولانی ترین دوران حاکمیت را به نام خودش ثبت کرده است و از بزرگ ترین امپراطورهایی به شمار می رفت که بر کلیسای ارتدوکس روسیه نیز سلطه داشت.

او یک سوم از خدمتکاران استخدام شده و برده های امپراطور را مدیریت می کرد و در ابتدا حکومتش را با امید به انجام اصلاحات لیبرال، مانند آزاد سازی برده ها آغاز کرد.

اما قیام مردم در سال ۱۷۷۳ باعث تغییر نظر او شد و متاسفانه در طی سال های حکومت او، وضع زندگی مردم روسیه بهبود پیدا نکرد.

ثروتمندترین زنان تاریخ,ثروتمندترین زنان جهان,زنان تاریخ ساز

۲. حتشپسوت | Hatshepsut

حتشپسوت اولین فرعون زن در مصر به شمار می رفت که تاریخ تولد و وفات وی به سال های ۱۵۰۷ تا ۱۴۵۸ قبل از میلاد باز می گردد.

او همواره تلاش می کرد تا به دیگران بفهماند حکومتش مشیت خدایان می باشد. البته کنترل داشتن بر معادن طلایی که امروزه ارزشی بالغ بر ۲ میلیارد دلار دارد باعث شده بود تا افراد زیادی حرف هایش را باور کنند.

Sara Kara Cooney یکی از مصرشناسان  دانشگاه کالیفرنیا در لس آنجلس می  باشد که در این زمینه گفته است که حتشپسوت یادآور ثروتمندترین زن تاریخ مصر می باشد.

همسر او توتمس دوم (برادر ناتنی اش) بود که حتشپسوت توانست بعد از مرگش به قدرت برسد و بر یکی از بزرگ ترین امپراتوری های زمان باستان که عظمتی بی مانند داشت، تسلط پیدا کند.

او در طی سال های حکومتش توانست مدیریت معادنی با ذخایر بسیار بالای طلا، سنگ های قیمتی و مس را نیز تجربه کند.

ثروتمندترین زنان تاریخ,ثروتمندترین زنان جهان,زنان تاریخ ساز

۱. امپراتریس وو | Wu

رتبه یک از ثروتمندترین زنان تاریخ به امپراتریس وو با ملیت چینی تعلق دارد که در سال های ۶۲۴ تا ۷۰۵ پس از میلاد می زیست.

این ملکه چینی با مقدار کمی خودخواهی، معشوقه دو امپراتور بزرگ سلسله تانگ، یعنی پدر و پسر، به شمار می رفت و بالاخره توانست به قدرت برسد.

زمانی که امپراتور گائوزونگ قدرت را در دست گرفت، این ملکه برای آن که رقیبانش را از بین ببرد، از روش های ظالمانه ای استفاده می کرد.

در این زمینه گفته می شود که او حتی دختر یک هفته ای اش را نیز کشته بود و قتلش را به گردن ملکه وانگ، همسر رسمی امپراتور، انداخته بود که باعث زندانی شدن و کشته شدن او شد!

در ادامه و پس از مرگ کائوزانگ، وو پسرانش را نیز مجبور به کناره گیری کرد و درنهایت در جایگاهی معادل امپراتوری قدرت را به دست گرفت و خودش را امپراتیس فرمانروا نامید.

البته تاکیتک های او در زمان حکومتش تا حد زیادی کارآمد بود و توانست دامنه فرمانروایی این کشور را تا آسیای میانه گسترش دهد.

ثروت ملی نیز به علت تجارت ابریشم و چای از طریق راه ابریشم بهبود یافت و چیزی در حدود ۳۰۰ میلیون از پول رایج آن دوران در طول این سلسله تولید شد.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا