خبری های شگفت انگیز

10 علت آلارم و بوق زدن یخچال

افزایش بازدید در گوگل

دلیل بوق زدن یخچال چه مواردی می تواند باشد؟

بوق زدن یخچال از مواردی است که اگر برای چند ثانیه قطع نشود و در طول روز چندین‌ بار تکرار شود کمی نگران‌ کننده خواهد بود، زیرا زمانی ‌که آلارم یخچال روشن می ‌شود نوعی هشدار را به ما نشان می دهد و علت هم خرابی یکی از قطعات داخلی یخچال می ‌باشد که اگر آن  را برطرف نکنید خسارت ‌های زیادی را به‌ همراه خواهد داشت، به‌ همین علت در ادامه‌ مطالب به‌ ۱۰ علت بوق زدن یخچال ارشاه خواهیم کرد.

دلیل بوق زدن یخچال,علت بوق زدن یخچال,دلیل بوق زدن یخچال

۱۰. باز بودن درب یخچال

از اصلی ‌ترین علت هایی که باعث آلارم و بوق زدن یخچال می‌ شود باز بودن درب آن است، گاهی اوقات کودکان برای مدت زمانی طولانی در یخچال را باز نگه می ‌دارند یا این ‌که افراد دیگر فراموش می کند که درب را ببندد، تحت این شرایط دمای داخلی کابین یخچال کم می ‌شود به ‌همین علت موتور باید برای مدت زمان طولانی روشن باشد که در نهایت کاهش طول عمر یخچال را به ‌همراه خواهد داشت، در نتیجه  زمانی‌ که بوق یخچال را شنیدید بهتر است درب آن را مورد بررسی قرار دهید.

۹. تراز نبودن یخچال

بسیاری از افراد به نحوه قرار دادن یخچال بر روی سطح زمین هیچ‌ گونه دقتی ندارند به‌ همین علت ممکن است یخچال فریز در جای ترازی قرار نگیرد که مشکلات زیادی را به‌ همراه دارد. به ‌عنوان مثال یخچال‌ هایی که بر روی سطح مسطحی قرار ندارند با مشکل بسته شدن درب همراه هستند که می ‌تواند بوق زدن یخچال را به‌ همراه داشته باشد، بنابراین بهتر است برای تراز کردن یخچال پایه‌ های ارتفاع آن را تغییر دهید.

دلیل بوق زدن یخچال,علت بوق زدن یخچال,دلیل بوق زدن یخچال

۸. پر کردن یخچال از مواد غذایی

بسیاری از یخچال فریزرها اگر زیاد مواد غذایی زیادی را داخل آن ها قرار دهید با مشکلاتی مواجه خواهند شد که یکی از آن ‌ها روشن شدن چشمک زن می‌ باشد و صدای آلارم یخچال هم به گوش می رسد، بنابراین در باره علت بوق زدن یخچال باید بگوییم که هر گز مواد خوراکی بیش از اندازه را درون آن ها جای ندهید، چرا که تحمل وزن سنگین را ندارند و به صدا در می آیند.

۷. خراب بودن سنسور درب

یخچال فریزرها از سنسورهای کوچکی بر روی درب برخوردار هستند که می ‌توانند باز و بسته بودن آن را به ‌درستی تشخیص دهند. این سنسورها زمانی که درب یخچال باز شود به برد، اطلاعات مورد نیاز را می فرستند و بعد از گذشت مدت زمانی صدای آلارم یخچال پخش خواهد شد، اما اگر خراب باشد ممکن است به ‌اشتباه باز بودن درب  تشخیص داده شود که در این شرایط ابتدا باید بسته بودن درب را کنترل کنید و سپس به بررسی سنسور بپردازید.

دلیل بوق زدن یخچال,علت بوق زدن یخچال,دلیل بوق زدن یخچال

۶. خراب بودن لاستیک درب یخچال

زمانی‌ که درب یخچال را می ‌بندید ممکن است به ظاهر بسته شده باشد، اما بعد از مدتی اگر صدای آلارم یخچال بلند شد بهتر است وضعیت بسته بودن درب یخچال را مورد بررسی قرار دهید و لاستیک دور آن را کنترل کنید، چرا که اگر لاستیک درب خشک شود قسمت‌ هایی از آن به‌ درستی بر روی لبه قرار نمی گیرند به ‌همین علت درب کامل بسته نمی ‌شود.

۵. آلارم یخچال به ‌علت نشت گاز

اگر گاز یخچال کم شود دمای داخل کابین افزایش پیدا خواهد کرد که برای رفع این شرایط کمپرسور روشن می ‌شود و به ‌صورت طولانی ‌مدت کار خواهد کرد، به‌ همین علت صدای بوق یخچال به گوش می ‌رسد که تنها راه‌ حل این مشکل شارژ گاز یخچال می ‌باشد.

دلیل بوق زدن یخچال,علت بوق زدن یخچال,دلیل بوق زدن یخچال

۴. ترموستات یخچال

خرابی ترموستات را می توان دلیل آلارم یخچال بر شمرد، چرا که ترموستاتی که در یخچال مورد استفاده قرار می‌ گیرد در صورت نیاز به خاموش و روشن کردن کمپرسور برای تنظیم کردن سیستم برودتی می ‌پردازد، بنابراین اگر یخچال شما از کار افتاد ابتدا باید اتصال برق یخچال را مورد بررسی قرار دهید و اگر همچنان صدای آلارم یخچال قطع نشود روشن بودن لامپ را هم بررسی کنید.

۳. قطعی برق

گاهی اوقات برای مدت ‌زمان طولانی برق خانه قطع خواهد شد و همین مورد باعث می ‌شود که سرمای داخل یخچال از بین برود. حتی گاهی اوقات بعد از قطعی برق، یخچال روشن نمی‌ شود. قطعی برق آلارم یخچال را به صدا در می‌ آورد، بنابراین زمانی ‌که برق خانه شما قطع می ‌شود بهتر است مواد غذایی داخل یخچال را بیرون آورده و بعد از وصل شدن، دوباره یخچال خود را روشن کنید و خوراکی‌ های مورد نیاز را به داخل یخچال برگردانید.

دلیل بوق زدن یخچال,علت بوق زدن یخچال,دلیل بوق زدن یخچال

۲. خراب بودن برد

دلیل بوق زدن یخچال ممکن است خراب یکی از قطعات داخلی باشد که یکی از آن ها برد یخچال است، در این شرایط اگر برد خراب شود به ‌اشتباه بز بودن درب یخچال را تشخیص می دهدکه باعث می شود آلارم یخچال به صدا در آید. برد به عنوان مغز یخچال معرفی می شود که در صورت خراب شدن مدارهای آن فرمان های اشتباهی را ارسال می کند، پس اگر درب یخچال بسته بود برد آن را مورد بررسی قرار دهید.

۱. یخ زدن اپراتور

گاهی اوقات ممکن است یخچال شما درست کار کند، اما به اندازه کافی وسایل درون آن  خنک نشود که دلیل این موضوع  یخ زدن اوپراتور می‌ باشد. در این شرایط دما به دلیل پوشیده شدن اوپراتور با یخ، زیاد می شود که اگر سیستم دیفراست آن را یخ زدایی نکند فن نمی تواند هوای داخل یخچال را جا به جا کند.

در این شرایط بهتر است قبل از انجام ر کاری نکات ایمین را به خوبی رعایت کنید، سپس مطمعن شوید که دستگاه شما به برق متصل نیست و درست ار کردن کمپرسور را بررسی کنید. در نهایت پوشش اوپراتور یخچال را بردارید اگر با یخ پوشیده شده بود باید به تعمیر سیستم دیفراست بپردازید.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دکمه بازگشت به بالا