خبری

10 نمونه از زیباترین اسب های جهان

خلاصه نوشته
  • زیباترین اسب های دنیا، اسب هایی هستند که از لحاظ قدرت، شکل ظاهری و اصالت، در جهان حرف اول را می زنند. اسب های اصیل بسیار گران قیمت و کمیاب هستند و برخی از آن ها در طبیعت زندگی می کنند و وحشی اند، اما انسان ها با ترفندها و روش های شان این اسب را گرفته و آن ها را اهلی می کنند.

زیباترین اسب های دنیا

شاید بتوان گفت، تنها حیوانی که از زمان های دور تا به الآن نزد انسان ها و آدمیان همچنان محبوب و عزیز به شمار می رود اسب است. اسب حتی در بحبوبه ها و مضیغه ها هم، مصاحبت خود را با انسان قطع نکرد و همچنان به کمک انسان ها شتافته است. اسب، این حیوان پر قدرت که نماد آزادی و زیبایی است در طول تاریخ بشریت افتخارات زیادی کسب کرده و تمدن های جهان را حفظ و ارتقا داده است. نژاد های زیادی از اسب ها وجود دارد اما تنها چند دسته از آنان زیبا، اصیل و پر قدرت هستند. ما در این مطلب شما را با ده زیباترین اسب های جهان که نسبت به دیگر اسب ها از نظر زیبایی و دلفریبی برتر هستند آشنا می کنیم.

زيباترين اسب دنيا,زیباترین اسب عرب دنیا,زیباترین اسب های جهان,

10. اسب فریزین | Friesian Horse

اسب فریزن که اصالتی هلندی دارد و یکی از زیباترین اسب های جهان بشمار می رود که بومی سرزمین های فریزلند است. این اسب زیبا یال های درخشان، بلند و پُرپشتی دارد که جذابیتش را دو چندان می کند. این نژاد از اسب در جنگ های آلمان و جنگ جهانی اول شرکت داشته است. بخاطر هوش سرشاری که این اسب ها دارند، در نمایش هایی که سیرک ها برگزار می کنند نقش پر رنگی را ایفا می کنند. اسب فریزین را در رنگ های مشکلی و بلوطی یافت می شود. جالب است که بدانید در فیلم the mask of zorro به کارگردانی آقای تمپل، اسب معروف زورو یا همان تورنادو هم از نژاد فریزین مشکی بود.

زیباترین اسب های جهان عکس,زیباترین اسب های دنیا,زیباترین اسب های دنیا و جهان,

9. اسب عربی | Arabian Horse

یکی از قدیمی و اصیل ترین گونه و نژاد اسب ها، اسب عربی است. اسبی که در جنگ های عربستان هم نقش پر رنگی داشته است. این اسب چموش و پر سرعت را می توان در کشور هایی نظیر: عراق، سوریه، ایران و سایر کشورهای واقع در جنوب غربی خاورمیانه و امتداد بین‌ النهرین یافت. اسب های عرب در چند رنگ: کهر، خاکستری، کرنگ، مشکی و ابرش هستند، رنگ مشکی این نژاد بی نظیر، ارزش بسیار بالایی دارد و همچنین بسیار نادر است.

گرانترین و زیباترین اسب دنیا,زيباترين اسب دنيا,زیباترین اسب عرب دنیا,

8. اسب جیپسی | Gypsy Horse

جیپسی هورس  یا کاب که اغلب به آن تینکر هم گفته می شود یکی دیگر از بهترین نژاد اسب در دنیاست. جیپسی یک اسب با اصالت انگلیسی است و طول عمر آن تنها 20 الی 25 سال می باشد. تینکر بخاطر قد کوتاهی که دارد مورد توجه بسیاری از افراد قرار می گیرد، همچنین بخاطر هوش و نجابت فوق العاده اش هم بسیار مشهور است. این اسب ها با اینکه جسه کوچکی دارد بسیار پر قدرت و سرسخت هست، قدرت بدنی شان بسیار ستودنی است.

زیباترین اسب های جهان,زیباترین اسب های جهان عکس,زیباترین اسب های دنیا,

7. اسب اندلس | Andalusian Horse

یکی از با وقارترین اسب های دنیا، با بدنی ورزیده و پر سرعت اسب اندلس است. قد این اسب با نژاد اسپانیایی قدی تا حدود به 157 تا 168 سانتی متر دارد. اندلس ها را می توان در رنگ های خاکستری، کهر یافت. اما در میان همه این رنگ ها برخی از آن ها به رنگ سیاه و خاکستری هستند که این اسب ها بیشتر از بقیه مورد قبول و تایید انجمن اسب های اصیل در اسپانیا می باشند. اسب های اندلس اسب هایی هستند با پاهایی ورزیده و بدنی مقاوم عضلانی.

این مطلب را از دست ندهید
بررسی ماشین قبل از سفرهای نوروزی

زیباترین اسب های دنیا و جهان,گرانترین و زیباترین اسب دنیا,زيباترين اسب دنيا,

6. اسب آخال تکه | Akhal-Teke Horse

و اما ششمین اسب مشهور و سر زنده، که در مسابقات درساژ و مسابقات ورزشی نقش پر رنگی دارد، اسب آخال تکه است. همانطور که از نام آخال تکه مشخص است او یک اسب با نژادی ترکمنستانی است، این اسب در مسابقاتی همچو چوگان و مسابقات بومی ترکمنستان بسیار قوی ظاهر می شود. یال و خز آن به قدری زیبا و درخشنده است که او را به یکی از زیباترین اسب های دنیا مبدل کرده است.

زیباترین اسب عرب دنیا,زیباترین اسب های جهان,زیباترین اسب های جهان عکس,

5. اسب موستانگ | Mustang Horse

موستانگ نام یکی دیگر از زیباترین و اصلیل ترین اسب ها در جهان است. این اسب ها در طبیعت زندگی می کنند و بسیار وحشی هستند، با این وجود، انسان ها در طول این چند دهه تلاش های بسیاری برای اهلی کردن اسب ها انجام داده اند. اسب موستانگ در اکثر جنگ ها یار و همراه انسان بوده است و به همین خاطر به آن ها اسب جنگی هم می گویند.

زیباترین اسب های دنیا,زیباترین اسب های دنیا و جهان,گرانترین و زیباترین اسب دنیا,

4. اسب آپپالوزا | Appaloosa Horse

آپالوزا که اسبی با نژاد آمریکایی است، با ظاهری خال خالی و سیاه سفید که همه نگاه ها را به خود جلب می کند. این اسب گرانترین و زیباترین اسب دنیاست که در مسابقات اسب دوانی جز برترین ها بوده و در بسیاری از فیلم ها از آن ها استفاده می کنند. فیلم El Dorado یکی از همین فیلم هاست که اسبی با نژاد آپپالوزا در آن ایفا نقش کرده است. بسیاری از مردم از این اسب ها برای شکار در جنگل هم استفاده می کنند!

زيباترين اسب دنيا,زیباترین اسب عرب دنیا,زیباترین اسب های جهان,

3. اسب مارواری | Marwari Horse

اسب مارواری یا مالانی از نژادهای بسیار نادر دنیا است. از پیوند یک اسب پونی هندی  و عرب، اسب های مالانی به دنیا می آیند. این اسب گران قیمت گوش هایی منحصربه فرد و نوک تیز دارد که بر آمدگی سمت خارجی گوش ها بسیار متفاوت است. اسب مالانی را در رنگ های سفید خاکستری مشکی وجود دارند. این اسب به نصبت دیگر اسب ها کمری بلند و باریک تری دارد.

زیباترین اسب های جهان عکس,زیباترین اسب های دنیا,زیباترین اسب های دنیا و جهان,

2. اسب پونی هافلینگر | Pony Haflinger Horse

پونی هافلینگر، حدود یک قرن پیش با پیوند اسب عرب زاده شده است. اجداد اصیل و قدیمی این نژاد از اسب، برای سرزمین های مرتفع و کوهستانی اتریش بوده اند. این نژاد از پونی مقاوم و پرسرعت با قدمتی صد ساله در کشورهایی نظیر آلمان و سوئیس، علاقه مندان و افراد زیادی را شیفته ی خود ساخته. اکثرا از اسب هالینگر که طول عمری بلند دارند، در مسابقات اسب سواری و ورزش هایی که اسب ها در آن شرکت دارند، استفاده می شود. در این مسابقات اکثر قمار بازان روی این اسب ها شرط می بندند.

گرانترین و زیباترین اسب دنیا,زيباترين اسب دنيا,زیباترین اسب عرب دنیا,

1. اسب مورگان | Morgan horse

آخرین اسب زیبایی را می خواهیم معرفی کنیم، نژاد مورگان است. اولین گونه تکامل یافته اسب در ایالت متحده آمریکا که در تاریخ ارتقای تمدن این کشور نقش پر رنگی را ایفا کرده است. اغلب مورگان ها در تمامی جنگ های داخلی آمریکا حظور داشته اند. مورگان ها بسیار قدرت مند، با وقار و باهوش هستند. از این اسب به خاطر هوش بالا و حس مدیریت مداری که دارد به عنوان اسب مربی استفاده می شود. همچنین در زمینه سوار کاری هم بسیار قدرت مند ظاهر شده است و یکی دیگر از زیباترین اسب های جهان بشمار میرود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا