خبری

10 تا از مشهورترین دوقلوهای بهم چسبیده جهان

یک روح در دو بدن

مشهورترین دوقلوهای بهم چسبیده دنیا

با توجه به آماری که یکی از مراکز پزشکی توسط دانشگاه مریلند گرفته شده، نشان دادند که از هر دویست هزار دوقلویی که در جهان به دنیا آمده اند حداقل یک جفت از آن ها به هم چسبیده هستند. از این تعداد چیزی حدود 40 تا 60 درصد قبل از تولد مرده اند و 35 درصد از این دوقلوها به دنیا می آیند اما فقط یک روز زنده می مانند.

برای مثال دوقلوهای به هم چسبیده ای که چانگ و انگ بانکر (Chang and Eng Bunker) نام دارند، اهل سیام یا همان تایلند امروزی هستند که از لحاظ ژنتیکی کاملا شبیه به یکدیگر بوده و از یک تخمک تشکیل شده اند و اصولا اعضا و اندام های بدن شان مشترک است. این دو به شهرت زیادی دست یافتند.
در این مقاله قصد داریم ماجرای زندگی 10 تا از معروفترین دوقلوهای بهم چسبیده جهان را برای شما به صورت مختصر بیان کنیم.

دوقلوهای به هم چسبیده در هند,دوقلوهای بهم چسبیده,دوقلوهای بهم چسبیده ایران,

1. لاله و لادن بیژنی | Laleh and Ladan Bijani

لاله و لادن دوقلوهای بهم چسبیده ایرانی در سال 1979 میلادی چشم به جهان گشودند که بنا به دلایلی بعد از تولد در همان بیمارستان از پدر و مادر خود جدا شدند و پزشک بزرگواری به نام علیرضا صفاییان لاله و لادن را بزرگ کرد.
این دو خواهر از لحاظ شخصیتی تفاوت های زیادی با یکدیگر داشتند. یکی از آن ها به وکالت علاقه داشت و دیگری عاشق روزنامه نگاری بود. یکی کم حرف، آرام و خجالتی و دیگری پرانرژی، شاداب و اجتماعی. به دلیل سختی هایی که لاله و لادن بخاطر این بهم چسبیدگی داشتند می خواستند از یکدیگر جدا شوند، اما به دلیل این که آن ها از قسمت سرشان به یکدیگر متصل بودند عمل جراحی آن ها بسیار دشوار بود و پزشکان به خاطر مشکل بودن این کار از انجام عمل سر باز می زدند.

بالاخره پس از گذشت چند سال خواهران بیژنی با پزشک جراح سنگاپوری در سال 2002 ملاقاتی داشتند که این پزشک قبل از آن چندین دوقلویی که همانند لاله و لادن از قسمت سر به هم چسبیده بودند را به صورت موفقیت آمیز جراحی کرده بود. با این حال او به خواهران دوقلو تذکر جدی داده بود که این عمل بسیار خطرناک است، اما آن ها خودشان اصرار به جراحی داشتند.
روزی که لاله و لادن عمل شدند بیست و هشت پزشک جراح و حدودا صد نفر از کادر بیمارستان آن جا جمع شده بودند. پس از آن که عمل به پایان رسید به علت خطرات و مشکلاتی که جراحی داشت و مقادیر بالای خون از دست رفته، خواهران دو قلو فقط چند ساعت زنده بودند و پس از آن جان خود را از دست دادند.

دوقلوهای بهم چسبیده جهان,دوقلوهای بهم چسبیده دنیا,عکس دوقلوهای بهم چسبیده,

2. شیواناث و شیورام ساهو | Shivanath and Shivram Sahu

این دو از دوقلوهای به هم چسبیده در هند هستند که 18 سالشان است و از ناحیه کمر به یکدیگر چسبیده اند که هر دو آن ها فقط 2 پا به صورت مشترک دارند. شیواناث و شیورام برای این که بتوانند راه بروند باید بر روی 4 دست و 2 پایی که دارند قرار گرفته و به حالت عنکبوتی راه بروند. جالب است بدانید این دوقلوها به شکل حیرت آوری می توانند خودشان استحمام کرده، لباس های شان را بپوشند و به غذا خوردن مشغول شوند.
این برادرهای به هم چسبیده در روستای محل تولدشان غوغایی برپا نموده اند و بعضی از افراد روستا این دو را به عنوان جلوه ای از خدایان خودشان مورد پرستش قرار داده اند.

یکی از پزشکان اطفال در یک مرکز پژوهشی در منطقه گورگان از توابع شهر دهلی نو اذعان دارد که این دوقلوها می توانند از یکدیگر جدا شوند، اما مشکلی وجود دارد که شیواناث را درگیر می کند. شیورام پس از جراحی می تواند با داشتن هر دو پا زندگی خود را از سر بگیرد و کم کم به حالت عادی برگردد؛ اما شیواناث برای همیشه باید بدون پا زندگی کند و برای تمام کارهایش از یک نفر کمک بگیرد.
به هرحال هردو به طور جدی تصمیم گرفته اند که هیچ وقت جراحی نکنند و از هم جدا نشوند حتی پدرشان هم با این مسئله مشکلی ندارد.

دوقلوهای به هم چسبیده در هند,دوقلوهای بهم چسبیده,دوقلوهای بهم چسبیده ایران,

3. جیاکومو و جیووانی باتیستا توکی | Giacomo and Giovanni Battista Tocci

این دو برادر اهل ایتالیا از معروفترین دوقلوهای بهم چسبیده دنیا و متولد سال 1877 میلادی هستند. پدرشان پس از به دنیا آمدن فرزندان وقتی برای اولین بار آن ها را دید شوک عصبی به او وارد شد که او را یک ماه در بستری بیماری انداخت و در بیمارستان روانی از او نگهداری می شد. جیاکومو و جیووانی از کمر به هم چسبیده و دارای یک شکم، لگن و پا بودند. یک ماه پس تولد برادران توکی آن ها را به مجموعه سلطنتی پزشکی در منطقه تورین بردند و روی بیماری آن ها تحقیق به عمل آوردند پس از آن دوقلوها را در آمریکا و کانادا در معرض دید همگان قرار دادند.

این مطلب را از دست ندهید
10 تا از بهترین دانشگاه های کانادا

دوقلوها هیچوقت موفق نشدند حرکت خود را حین راه رفتن کنترل کنند، به همین دلیل تصمیم گرفتند روی ویلچر زندگی را ادامه دهند. بعد از گذشت 20 سال دیده شدن، تصمیم گرفتند با دو خواهر ازدواج کنند و در ایتالیا به زندگی خود ادامه دهند.

دوقلوهای بهم چسبیده جهان,دوقلوهای بهم چسبیده دنیا,عکس دوقلوهای بهم چسبیده,

4. کریستا و تاتیانا هوگان | Krista and Tatiana Hogan

دوقلوهای هوگان در سال 2006 میلادی در ونکوور به دنیا آمدند. این دو تالاموس مشترک دارند و از ناحیه سر به هم متصل شده اند. به دلیل پیوند ساقه مغز، کریستا و تاتیانا می توانند احساسات و افکاری شبیه به هم داشته باشند. این دو خواهر کانادایی با سیگنال های بینایی مشترکی که دارند می توانند هرچیزی را که ببینند قل دیگر نیز همان را حس کند. کریستا و تاتیانای شگفت انگیز پس از آن که مشکلات عمل و برخی مسائل جسمی را پشت سر گذاشتند حالا در سلامت کامل به سر برده و در شبکه های مختلف تلویزیونی از آن ها دعوت می شود.

دوقلوهای به هم چسبیده در هند,دوقلوهای بهم چسبیده,دوقلوهای بهم چسبیده ایران,

5. میلی و کریستین مک کوی | Millie and Christine McCoy

این دو خواهر دوقلو در ناحیه کارولینای شمالی در سال 1851 میلادی به دنیا آمدند در حالی که پدر و مادرشان برده بودند. هنگامی که سن شان کم بود برای نمایش های دوره گردی که “هزاردستان دو سر” نام داشت بازی می کردند. پس از مدتی شخصی که به کار مجری گری مشغول بود این دو خواهر را دزدید و به بریتانیا منتقل کرد. در زمان چون برده داری باطل و لغو شده بود دزد دختربچه ها مجبور شد که آن ها را به مجری سابق شان بازگرداند. دوقلوهای به هم چسبده پس از مدت ها نزد مادر خود برگشتند، 5 زبان مختلف را یاد گرفتند و به رقص و آواز مشغول شدند. میلی و کریستین به کار با سیرک بارنوم مشغول شدند و در جامعه بسیار فعال بودند. در نهایت این دو خواهر در 61 سالگی چشم از جهان فروبستند.

دوقلوهای بهم چسبیده جهان,دوقلوهای بهم چسبیده دنیا,عکس دوقلوهای بهم چسبیده,

6. ایلایزا و ماری چاکهرست | Eliza and Mary Chalkhurst

این دو خواهر یکی از نخستین دوقلوهای بهم چسبیده جهان می باشند که ثبت شده اند. آن ها در سال 1100 میلادی در انگستان به دنیا آمدند. به دلیل قدمت این واقعه هیچ تصویر واقعی از آن ها در دسترس نیست اما نقاشی های به جا مانده نشانگر این است که آن ها یا از قسمت شانه به یکدیگر وصل بودند یا از قسمت ران. ایلایزا و ماری پس از 36 سال زندگی، جان باختند و ثروت شان برای فقرای دهکده به جای ماند.

دوقلوهای به هم چسبیده در هند,دوقلوهای بهم چسبیده,دوقلوهای بهم چسبیده ایران,

7. دانی و رانی گالیون | Donnie and Ronnie Galyon

این دو برادر متولد 1951 میلادی هستند که در اوهایو به دنیا آمده و به طرز عجیبی از قسمت ران تا استخوان سینه به یکدیگر وصل شده اند. آن ها مسن ترین دوقلوهای بهم چسبیده دنیا هستند که هنوز زنده می باشند. نام آن ها در کتاب رکودهای گینس به ثبت رسیده است. از آن جایی که مادرشان آن ها را تنها گذاشت، دانی و رانی همراه با پدر و نامادری شان زندگی کردند. برادران گالیون با 30 سال اجرای برنامه های نمایشی در آمریکا توانستند به کسب درآمد پرداخته و امورات زندگی را بگذرانند. هم اکنون آن ها در اوهایو مشغول به زندگی کردن هستند. هیچگاه مدرسه ای حاضر به پذیرش دانی و رانی برای تحصیل نشد به همین خاطر آن ها سواد زیادی ندارند، اما هنوز هم گاهی اوقات در تلویزیون دیده می شوند.

دوقلوهای بهم چسبیده جهان,دوقلوهای بهم چسبیده دنیا,عکس دوقلوهای بهم چسبیده,

8. لوری و جورج شاپل | Lori and George Schappell

دوقلوهای شاپل از قسمت سر به هم متصل هستند و 30 درصد از ساختار مغز آن ها مشترک می باشد. لوری و جورج در سال 61 میلادی به دنیا آمدند. آن ها در ابتدا در یک مرکز رسیدگی به اختلالات ذهنی بودند، اما با تلاش فراوان توانستند این مسئله را نقض کنند و از آن مرکز رهایی یابند تا به دانشگاه بروند.

این مطلب را از دست ندهید
دستگاه حکاکی روی فلزات

جورج در زمینه موسیقی بسیار حرفه ای شده و به اجرای موسیقی حتی در سطح بین الملل رسید. با تلاش هایی که در این زمینه داشت توانست جایزه موسیقی ال ای را نصیب خود کند و برای یکی از فیلم های ساخته شده در هالیوود ترانه بخواند. در مقابل لوری یک زندگی آرام و بی دردسر دارد او در بیمارستان و قسمت خشکشویی مشغول به کار است. البته گاهی اوقات فعالیت های موسیقی برادرش را نیز منیج می کند. لوری با دختری در سال 2002 نامزد کرد و قصد ازدواج با او را داشت، اما نامزدش بر اثر تصادف درگذشت. جالب است بدانید جورج در ابتدا زن به دنیا آمد، ولی در سال 2007 میلادی خودش را مرد خواند و اسمش را هم تغییر داد. هم اکنون این دو در منزل خودشان در آمریکا زندگی می کنند و با این که برای پزشکان قابل باور نیست، اما 50 سالگی را هم پشت سر گذاشته اند.

دوقلوهای به هم چسبیده در هند,دوقلوهای بهم چسبیده,دوقلوهای بهم چسبیده ایران,

9. دیزی و وایولت هیلتون | Daisy and Violet Hilton

این دو خواهر دوقلو سال 1908 متولد شدند. مادر آن ها فقط نوزده سال داشت که در رستوران مشغول به کارگری بود. او دختران خود را به صاحب کارش فروخت که او نیز برای درآمد زایی دیزی و وایولت را به جهان گردی می برد. آن ها از قسمت ران و لگن بهم متصل بودند. البته این مشکل جسمی باعث شهرت برای خواهران هیلتون شد و از این طریق آن ها در کشورهای آلمان، استرالیا و همچنین آمریکا مشغول به اجرای نمایش، خوانندگی و رقاصی شدند. به دلیل رنج و آزاری که سال ها توسط صاحب رستوران کشیده بودند موفق شدند از او شکایت کنند و در سال 1931 به زندگی مستقلی دست یابند. پس از چندی دیزی و وایولت به صورت حرفه ای به کار نمایش رو آوردند.
خواهران دوقلو پس از طی زندگی پرفراز و نشیب، اجرای نمایش و یک ازدواج ناموفق وارد یک مغازه همبرگر فروشی در منطقه فلوریدا شدند. پس از اجرای یک نمایش صاحب دوقلوها آن ها را بدون پرداخت دستمزد به حال خود رها کرد و خواهران هیلتون ناچار به فعالیت در فروشگاه مواد غذایی شدند تا وقتی که در سال 1969 درگذشتند.

دوقلوهای بهم چسبیده جهان,دوقلوهای بهم چسبیده دنیا,عکس دوقلوهای بهم چسبیده,

10. ابی و بریتانی هنسل | Abby and Brittany Hensel

خواهران آمریکایی هنسل در سال 1990 متولد شدند و در حالی که پزشکان پدر و مادر آن ها را از زنده بودن فرزندان شان به مدت یک روز نا امید کردند، اکنون ابی و بریتانی زنده هستند و تحصیلات دانشگاهی خود را در حال گذراندن می باشند.
این دو خواهر دوقلو کمی از موارد گفته شده عجیب تر هستند چرا که هر دوی آن ها قلب، ریه و مغز مخصوص به خود را دارند و در داشتن این ارگان ها هیچ اشتراکی ندارند. نحوه زندگی ابی و بریتانی به این صورت است که یکی از آن ها وظیفه کنترل قسمت راست و دیگری وظیفه کنترل قسمت چپ بدن را بر عهده دارد. آن ها می توانند با یکدیگر راه بروند، سوار دوچرخه شوند و به رانندگی بپردازند. زندگی آن ها مانند هم سن و سالان خودشان در حال گذشتن است و با حضور در مجلات و شبکه های تلویزیونی توانسته اند حضور پررنگی را به عمل بیاورند.

دوقلوهای به هم چسبیده در هند,دوقلوهای بهم چسبیده,دوقلوهای بهم چسبیده ایران,

+ یک نفر طبق نظر شخصی

چانگ و انگ بانکر | Chang and Eng Bunker

برادران بانکر در سنه 1811 میلادی در تایلند به دنیا آمدند. از آن جا که این دوقلو ها از قسمت کبد به یکدیگر متصل بودند در زمان حال و با علم امروز به سادگی می شد آن ها را جراحی کرد؛ اما به خاطر عدم پیشرفت علم در آن زمان و خطرات احتمالی که وجود داشت آن دو تا آخر عمر به هم متصل ماندند. چانگ و انگ نیز شبیه به دوقلوهای به هم چسبیده دیگر با این ویژگی خاصی که داشتند به گشت و گذار در دنیا مشغول شدند و از این راه به کسب درآمد می پرداختند.
برادران بانکر با دو خواهر ازدواج کرده و در کارولینای شمالی مشغول به زندگی شدند و در کمال ناباوری دارای 20 فرزند شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا