اعزام دانشجو

بهترین کشور برای مهاجرت پزشکان ایرانی

پیشنهاد ویژه بست فارسی

اگر دنبال بهترین سایت برای اعزام دانشجو و مهاجرت به ترکیه می گردی بزن رو دکمه پایین

قیمت لیر ترکیهاعزام دانشجوتحصیل در ترکیهمهاجرت به ترکیه

بهترین کشور برای مهاجرت پزشکان متخصص ایرانی

پزشکی به‌ عنوان یکی از سخت ‌ترین رشته هایی معرفی می شود که بسیاری از دانشجویان کشورهای خارجی را برای ادامه تحصیل خود انتخاب می کنند و بعد از چند سال درس‌ خواندن فارغ ‌التحصیل می شوند.

با توجه به این‌ که پزشکی از پر درآمد ترین شغل ‌های دنیا بشمار می ‌رود افراد بسیاری ترغیب می‌ شوند که مدرک تحصیلی خود را در این رشته دریافت کنند. هنگام بررسی بهترین کشور برای مهاجرت پزشکان باشید شرایط و قوانین کادر درمان کشورهای دیگر را به خوبی یاد بگیرید.

که مدرک پزشکی خود را در ایران دریافت کرده باشند گاهی اوقات برای کار به خارج از کشور مهاجرت خواهند کرد، بنابراین اگر قصد ادامه تحصیل در کشورهای خارجی دارید برای این کار باید تمامی فرآیند مربوط به معادل سازی را انجام دهید.

کشورهای اروپایی از لحاظ رفاه اجتماعی، ثبات اقتصادی و …  مورد توجه مهاجران بسیاری قرار می گیرند و به دلیل بازار کار مناسبی که کادر درمان دارند بیشتر پزشک ‌ها فکر مهاجرت به خارج از کشور هستند اما با توجه به اینکه پزشکی با جان انسان‌ ها سر و کار دارد متقاضیان حتما باید در حیطه پزشکی کار آموزی را در کشور مقصد خود بگذراند.

تمامی کشورها برای ارائه ویزای پزشکی شرایط خاصی را در نظر گرفته اند و دریافت اقامت در کشورهای مختلف با هم تفاوت دارد، بنابراین باید به بررسی بهترین کشور برای مهاجرت پزشکان بپردازید.

مهاجرت پزشکان به آلمان

یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت پزشکان می ‌توان آلمان را نام برد آن را که سیستم‌ های درمانی کارآمدی را دارا است و مدرن ‌ترین تجهیزات پزشکی را در اختیار پزشکان قرار خواهد داد.

طی سال ‌های اخیر مهاجرت پزشکان به کشور آلمان بسیار زیادتر از قبل شده ‌است به ‌نحوی‌ که در سال ۲۰۱۹ بررسی هایی انجام شده و طبق آماری که وجود دارد ۱۳۰۰ پزشک درخواست دریافت ویزای کاری برای کشور آلمان را ارائه داده اند.

افرادی که دارای مدرک پزشکی هستند زمانی‌ که به کشور آلمان مهاجرت کنند می‌ توانند در زمینه‌ های مختلفی چون کادر درمانی بیمارستان ها و کلینیک ‌ها، کارهای پژوهشی و تحقیقاتی مشغول به کار شوند.

از طرفی برای این‌ که بتوانید  تحصیلات پزشکی را در این کشور ادامه دهید باید حتما ویزای کاری خود را دریافت و معادل‌ سازی را انجام دهید.

مهاجرت پزشکان به آمریکا

از دیگر کشورهای پرطرفدار برای مهاجرت پزشکان آمریکا می‌ باشد که متقاضیان بسیار زیادی از تمام کشورهای دنیا دارد. لازم به ذکر است که بگوییم هنگام انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت پزشکان باید مسیر مهاجرت کاری را هم مورد بررسی قرار دهید، چرا که آنچنان هم که فکر می ‌کنید راحت نیست؛ در نتیجه بااید آزمون‌ های تئوری را با نمره بالا پشت سر بگذارید.

آزمونی که برای پزشکان برگزار می ‌شود بسیار دشوار است و موفقیت در آن به‌ سختی میسر خواهد بود، به‌ همین‌ علت بسیاری از فارغ‌ التحصیلان بین ‌المللی از کار در کشور آمریکا منصرف خواهند شد.

از طرفی متقاضیان زمانی ‌که بتوانند امتحان خود را با نمره ‌هایی عالی پشت سر بگذارند شرایط مناسبی را برای گرفتن گرین کارت آمریکا پیش رو خواهد داشت، تمامی مراحلی که گفته شد به ۲ تا ۳ سال زمان نیاز دارند، بنابراین مهاجرت کاری برای پزشکان به کشور آمریکا بسیار سخت و پرهزینه می ‌باشد.

بهترین کشور برای مهاجرت پزشکی,بهترین کشورها برای مهاجرت پزشکان متخصص,بهترین کشور برای مهاجرت پزشکی

مهاجرت پزشکان به کانادا

یکی از محبوب‌ ترین مقصدهایی که پزشکان برای مهاجرت انتخاب می ‌کنند کشور کانادا می‌ باشد. برای دریافت ویزای کاری باید حتما مدرک زبان آیلتس خود را ارائه دهید و برای دریافت ویزای کاری باید از سابقه کاری مناسبی برخوردار باشد که بعد از آن می ‌توانید برای اقامت دائم خود اقدام کنید.

اخذ تاییدیه گزارش ESTA در بهترین کشور برای مهاجرت پزشکان وضعیت معادل ‌سازی مدرک پزشکی شما را در کانادا مشخص خواهد کرد، از طرفی وزارت درمان کانادا بر تمامی مراحل معادل ‌سازی مدرک شما نظارت خواهند داشت و هزینه آن را از شما دریافت می ‌کند.

پزشکان زیادی برای مهاجرت به کانادا درخواست خود را ارائه می ‌دهند و بر همین اساس دولت‌ مردان این کشور قانونی را برای جذب ۱ میلیون مهاجر متخصص تنظیم کرده اند که درصد بالایی از آن را متخصصان پزشکی تشکیل می‌ دهند.

مهاجرت پزشکان به انگلستان

در چند سال گذشته کشور انگلستان به دلیل این‌ که با کمبود نیروی پزشکی مواجه بود شرایط عالی را برای مهاجرت کاری پزشکان در نظر گرفت و هر پزشکی می‌ توانست ویزای دو ساله تا پنج ‌ساله کاری را برای خود دریافت کند.

البته به این نکته دقت داشته باشید که بعد از یک‌ سال کار در کشور انگلستان می ‌توانید مسیری سر راست و راحت را برای دریافت سیتیزن شیب پیش رو بگیرید.

مهاجرت پزشکان به سوئد، دانمارک و نروژ

کشورهای دیگری چون سوئد، دانمارک و نروژ به دلیل این ‌که از جمعیت کمی برخوردار هستند معمولا همیشه با کمبود متخصص در حوزه درمان رو به رو خواهند بود، بنابراین می ‌توان گفت کشورهای اسکاندیناوی به‌ عنوان بهترین کشورها برای مهاجرت کاری پزشکان بشمار می‌ روند که امکان اخذ ویزا برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال هم میسر می باشد و فرزندان مهاجران می‌ توانند در مدارس با کیفیت با سیستم عالی آموزشی تحصیلات خود را به‌ صورت رایگان ادامه دهند.

آخرین کاری که باید برای مهاجرت پزشکی انجام دهی این است که مدارک خود را اعتبار سنجی کنید و بعد از آن باید مدرک زبان C1 سوئدی را ارائه دهید که نشان ‌دهنده توانایی برقراری ارتباط کلامی شما با بیماران می ‌باشد.

برای یادگیری این زبان اقامت یک ‌ساله ای برای شما در نظر گرفته می‌ شود که  یک دوره مناسب برای یادگیری می ‌باشد و در مرحله سوم باید مدارک خود را معادل‌ سازی کرده و با شرکت در آزمون ورودی حد نصاب نمره را کسب کنید.

بهترین کشور برای مهاجرت پزشکی,بهترین کشورها برای مهاجرت پزشکان متخصص,بهترین کشور برای مهاجرت پزشکی

مهاجرت پزشکان به نیوزلند و استرالیا

مقصدهای بسیاری برای مهاجرت کاری پزشکان وجود دارد که از میان آن‌ ها می‌ توان به استرالیا اشاره کرد، چرا که اخذ پذیرش متخصصان کادر درمان را بسیار راحت‌ تر انجام می ‌دهند.

امکانات بسیار زیادی در بهترین کشورها برای مهاجرت پزشکان فراهم‌ شده که متقاضیان می ‌توانند بعد از قبولی در آزمون ورودی و پرداخت هزینه‌ های آن مهاجرت کاری و خود را شروع کنند.

با توجه به‌ سختی که آزمون پزشکی دارد معمولا ۵۵ درصد از متقاضیان می‌ توانند نمره حد نصاب را کسب کنند و بعد از آن باید تاییدیه ای را از AMB به دست آورند که برای بدست آوردن آن باید ۱۲ ماه تحت نظارت کار خود را انجام دهد، سپس برای اخذ ویزا درخواست دهند.

بهترین کشورها از لحاظ درآمد برای مهاجرت پزشکان

بعد از این ‌که اطلاعات مناسبی را در خصوص اخذ پذیرش در کشورهای خارجی برای شغل پزشکی به دست آوردید، بهتر است اطلاعات مناسبی را در مورد کشورهایی که شما را با درآمد مناسبی رو به ‌رو می ‌کنند در اختیار داشته باشید.

در واقع رشته پزشکی یکی از رشته هایی به شمار می‌ رود که درآمد بالایی را برای شما ایجاد می کند، اما هنگام انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت پزشکان باید درآمد را هم به ‌عنوان یک فاکتور مهم در نظر داشته باشید. کشورهایی چون آلمان، کانادا، اتریش، هلند و استرالیا از لحاظ درآمدی برای مهاجرت گزینه بسیار مناسب‌ تری می‌ باشند.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا