اعزام دانشجو

بهترین دانشگاه های ترکیه برای بورسیه تحصیلی

پیشنهاد ویژه بست فارسی

اگر دنبال بهترین سایت برای اعزام دانشجو و مهاجرت به ترکیه می گردی بزن رو دکمه پایین

قیمت لیر ترکیهاعزام دانشجوتحصیل در ترکیهمهاجرت به ترکیه

معرفی بهترین دانشگاه های ترکیه برای تحصیل

کشور ترکیه از نظر آموزش و تحصیل در جهان بسیار حائز اهمیت است و از رتبه بالایی برخوردار می‌باشد، دانشجویان زیادی برای ادامه تحصیل در بهترین دانشگاه های ترکیه با هم رقابت می‌کنند.

در واقع تحصیل در دانشگاه‌های ترکیه راه ورود به بسیاری از دانشگاه‌های اروپایی است و افراد با اخذ مدرک، می‌توانند آینده شغلی خود را تضمین نمایند و در بهترین مراکز با حقوق بالا مشغول به کار شوند.

برای پیدا کردن معتبرترین موسسه اعزام دانشجو به ترکیه روی لینک کلیک کنید

دانشجویان بین المللی از تمام کشورها و بدون محدودیت می‌توانند در آزمون ورودی دانشگاه‌های این کشور شرکت نمایند و با اخذ نمره قبولی به عنوان دانشجو پذیرفته شوند، شهریه این مراکز نسبت به سایر کشورها کمتر است و این یکی از دلایل مهم تمایل دانشجویان به ادامه تحصیل در این کشور است.

در ادامه قصد بیان و بررسی لیست بهترین دانشگاه های ترکیه را داریم از این رو، برای اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید. تمام این مراکز در سه مقطع لیسانس، فوق لیسانس و دکتری در رشته‌های مختلف دانشجو پذیرش دارند که افراد با توجه به علاقه و معدل می‌توانند در رشته دلخواه خود ادامه تحصیل دهند و از مزایای آن‌ها بهره‌مند شوند.

این دانشگاه‌ها در شهرهای مختلف ترکیه بنا شده‌اند و علاوه بر آموزش و تدریس، امکانات رفاهی و تفریحی نیز به دانشجویان ارائه می‌دهند که شرایط یک زندگی ایده‌آل و مناسب را برای دانشجویان بومی و غیر بومی فراهم می‌آورند.

بهترین دانشگاه های ترکیه,بهترین دانشگاه های ترکیه استانبول,بهترین دانشگاه های ترکیه برای بورسیه

دانشگاه چانکایا ترکیه

یکی از بهترین دانشگاه های ترکیه برای بورسیه، دانشگاه چانکایا ترکیه است این دانشگاه یکی از برترین مراکز ترکیه در رشته‌های مهندسی و معماری است که در سال ۱۹۹۷ به رسمیت شناخته شد. این مرکز جزء دانشگاه‌های خصوصی ترکیه به شمار می‌آید و هر سال، دانشجویان بین‌المللی و غیر بومی زیادی را پذیرش می‌کند و از نظر علمی و آموزش در سطح بسیار بالایی قرار دارد.

در این دانشگاه تمام دروس به زبان انگلیسی تدریس می‌شود از این رو، تسلط به این زبان یکی از شروط اصلی و مهم پذیرش می‌باشد، جالب است بدانید شهریه تمام رشته‌ها در این دانشگاه ثابت و یکسان است.

در این دانشگاه رشته‌هایی مانند مهندسی مکانیک، کامپیوتر، الکترونیک، معماری و غیره در سطوح مختلف ارائه می‌شود، همچنین امکاناتی مانند کتابخانه، سالن‌های ورزشی، آزمایشگاه‌های بسیار مجهز نیز در این دانشگاه بنا شده‌اند که دانشجویان می‌توانند از آن‌ها بهره‌مند شوند.

این دانشگاه دو کتابخانه بزرگ، ۴ سالن غذاخوری و۷ کافه تریا دارد که دانشجویان به راحتی و سهولت می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند، علاوه بر این امکانات، در محوطه داخلی، ساختمان خوابگاه بنا شده که محیطی امن و راحت را برای اقامت دانشجویان غیر بومی فراهم می‌کند.

همچنین این مرکز، هر ساله میزبان فستیوال‌های مختلف است و این مزیت دیگری است که سبب شده این موسسه یکی از بهترین دانشگاه های ترکیه برای بورسیه به شمار آید. افراد برای ورود و پذیرش در این دانشگاه باید در آزمون Sat شرکت کنند و حداقل نمره ۱۰۰۰ از ۱۶۰۰ را اخذ نمایند در واقع بدون این آزمون ورودی، نمی‌توانند وارد این مرکز شوند.

لیست بهترین دانشگاه های ترکیه,بهترین دانشگاه های ترکیه,بهترین دانشگاه های ترکیه استانبول

دانشگاه بیلکنت ترکیه

در ترکیه چندین دانشگاه وجود دارد که در سطح جهان بسیار مطرح هستند و رنکینگ و رتبه بالایی دارند، دانشگاه بیلکنت ترکیه یکی دیگر از بهترین دانشگاه های ترکیه برای بورسیه است.

دانشگاه بیلکنت یک دانشگاه خصوصی است که در سال ۱۹۸۴ در آنکارا تاسیس شد و همواره جزء برترین مراکز می‌باشد که متقاضیان زیادی آن را به عنوان هدف نهایی خود برای تحصیل انتخاب می‌کنند.

در این دانشگاه، یک دانشکده زبان انگلیسی وجود دارد که می‌توان گفت یکی از بزرگترین و مجهزترین مراکز آموزش انگلیسی است و تمام دانشجویان چه بومی و چه بین‌المللی می‌توانند در دوره‌های آموزشی شرکت کنند و مدرک معتبر آن را دریافت نمایند. همانطور که اشاره شد این مرکز غیر دولتی و خصوصی است و دانشجویان برای تحصیل باید شهریه پرداخت کنند اما در شرایط خاص برخی از افراد مشمول بورسیه تحصیلی می‌شوند که در این صورت شهریه برای آن‌ها یا کاملا رایگان و یا نیم بها خواهد شد.

این دانشگاه شامل ۷ دانشکده می‌شود، دانشکده ادبیات و علوم انسانی، فنی و مهندسی، اقتصاد، مدیریت، آموزش و پرورش و غیره که افراد با توجه به علاقه و معدل خود می‌توانند در یکی از آن‌ها ادامه تحصیل دهند. این مراکز با بسیاری از دانشگاه‌های بزرگ آمریکا، کالیفرنیا، کانادا و غیره تبادل دانشجویی دارد و افراد برای ادامه تحصیل می‌توانند دانشگاه خود را عوض کنند و این امکان تبادل برای دانشجویان بسیار مهم و قابل توجه است و همین امر سبب شده که افراد زیادی جذب این مرکز شوند.

بهترین دانشگاه های ترکیه,بهترین دانشگاه های ترکیه استانبول,بهترین دانشگاه های ترکیه برای بورسیه

دانشگاه سابانجی ترکیه

در قسمت‌های قبل با دانشگاه چانکایا و بیلنکت آشنا شدیم اما در این بخش قصد آشنایی با دانشگاه سابانجی ترکیه را داریم این مرکز نیز یکی دیگر از بهترین دانشگاه های ترکیه برای بورسیه است.

دانشگاه سابانجی در منطقه توزلا در شرق استانبول در مساحت بسیار وسیعی در سال ۱۹۹۴ بنا شده است که هر ساله میزبان بسیاری از دانشجویان در سطوح مختلف می‌باشد.

سه دانشکده بزرگ هنر و علوم اجتماعی، علوم طبیعی و مهندسی و دانشکده مدیریت در این مرکز در رشته‌های مختلفی ریاضی و انسانی مشغول فعالیت هستند در این دانشگاه رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی ارائه نمی‌شود. دوره آکادمیک این دانشگاه شامل دو بخش می‌شود در بخش اول علوم پایه و آموزش زبان ترکی و در بخش دوم دروس تخصصی ارائه می‌شود بخش اول یک دوره یک ساله است.

برای پذیرش در دوره لیسانس از دانشجویان آزمون ورودی گرفته می‌شود اما برای مقاطع بالاتر مانند ارشد و دکتری نیازی به آزمون ورودی نیست و با توجه به معدل و پیشرفت تحصیلی، پذیرش انجام می‌شود.

برای ثبت نام و پذیرش باید مدارکی مانند کارنامه قبولی در آزمون ورودی، ریز نمرات سال‌های قبل، فیش واریزی شهریه، پاسپورت معتبر، مدرک زبان انگلیسی و غیره ارائه شود و نقص و کاستی در آن‌ها منجر به عدم پذیرش خواهد شد.

بهترین دانشگاه های ترکیه,بهترین دانشگاه های ترکیه استانبول,بهترین دانشگاه های ترکیه برای بورسیه

دانشگاه فنی خاورمیانه

تا کنون با بهترین دانشگاه های ترکیه برای بورسیه آشنا شدیم اما اکنون نوبت دانشگاه فنی خاورمیانه است که یکی از برترین مراکز علمی در ترکیه و جهان به شمار می‌آید و افراد زیادی برای پذیرش در آن با هم رقابت می‌کنند. آن بیش از ۶۵ سال سابقه آموزشی دارد و در ابتدا یک مدرسه معماری بود و با گذشت زمان به دانشگاه کنونی تبدیل شد و اکنون از نظر علمی در سطح بسیار بالایی قرار دارد و منحصر به فرد است.

در این مرکز رشته‌های مختلفی مانند فیزیک، فلسفه، مکانیک، شیمی، عمران، بازرگانی و غیره ارائه می‌شود که هر کدام شهریه جداگانه ای داشته و برای رشته‌هایی که دروس عملی دارند باید شهریه و هزینه بیشتری پرداخت شود.

اگرچه این دانشگاه یک مرکز دولتی است اما برای تحصیل باید شهریه پرداخت شود که این میزان نسبت به دانشگاه‌های غیر دولتی بسیار کمتر و مقرون به صرفه می‌باشد. این دانشگاه از نظر پژوهش و دستاوردهای علمی رتبه نخست در کشور ترکیه را به خود اختصاص داده و اولین دانشگاهی بود که به همت دانشجویان موفق به تولید راکت‌های محلی، نمونه اولیه ربات و تونل باد مافوق صوت شد.

این دانشگاه شامل ۳ پردیس، ۶ دانشکده و ۱ موسسه فنی و حرفه‌ای است که مورد تایید وزارت علوم سایر کشورها از جمله ایران قرار گرفته و دانشجویان زیادی در آن‌ها مشغول به تحصیل و علم آموزی هستند. ترکیه از لحاظ آموزشی و آکادمیک در کل جهان شهرت دارد و بی‌رقیب است، دانشجویان در علوم مختلف می‌توانند در دانشگاه‌های آن به کسب علم بپردازند و پس از اخذ مدرک وارد بازار کار شوند، به همین جهت این کشور بسیار مورد توجه قرار گرفته و طرفداران زیادی دارد.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دکمه بازگشت به بالا