اعزام دانشجو

شرایط مهاجرت به ترکیه برای زندگی

پیشنهاد ویژه بست فارسی

اگر دنبال بهترین سایت برای اعزام دانشجو و مهاجرت به ترکیه می گردی بزن رو دکمه پایین

قیمت لیر ترکیهاعزام دانشجوتحصیل در ترکیهمهاجرت به ترکیه

یکی از نکات مهمی که قبل‌ از اخذ اقامت ترکیه باید آن را مورد بررسی قرار دهید، شرایط نظام اقتصادی، سیستم آموزشی، شرایط کاری و شرایط سیاسی می‌ باشد. با توجه به این ‌که ترکیه از لحاظ موقعیت جغرافیایی در شرایط منحصر به‌ فردی قرار دارد از گذشته تا به امروز به‌ عنوان پل ارتباطی بین قاره آسیا و اروپا شناخته می ‌شود.

ترکیه در حال‌ حاضر با وسعتی که دارد پذیرای مهاجران بسیار زیادی است، بیش‌ از ۹۰ درصد آن‌ ها سوریه‌ ای هستند که بعد از درگیری ‌هایی داخلی در سوریه به ترکیه مهاجرت کرده اند. از طرف دیگر دانشگاه ‌های معتبر بسیاری در این کشور در حال فعالیت هستند که باعث می‌ شود دانشجویان برای ادامه تحصیلات خود آن‌ جا را به عنوان مقصد انتخاب کنند.

شرایط مهاجرت به ترکیه برای افرادی که ممکن است سرمایه‌ گذاری‌ هایی را برای اقامت خود انجام دهند کاملا متفاوت می باشد که متقاضیان می توانند این کار را از روش های مختلفی انجام دهند، بنابراین اطلاعات مناسبی را در ادامه این مطالب برای مهاجرت به ترکیه در اختیار شما قرار خواهیم داد.

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به ترکیه

متقاضیان برای اخذ اقامت ترکیه به بررسی روش‌ های مختلف انجام اینکار می پردازند و قبل‌ از هر چیزی باید شرایط مهاجرت به ترکیه را مورد تجزیه ‌و تحلیل قرار دهند تا با قانون و مقرراتی که این کشور برخوردار است به‌ خوبی آشنایی داشته باشند.

در واقع هر روشی را که برای اقامت در ترکیه انتخاب کنید دارای آداب و قوانین خاصی است که باید به همه آن‌ ها واقف باشید و با توجه به شرایط خود یکی را انتخاب نمایید.

علاوه‌ بر این مباحث مدارکی برای مهاجرت مورد نیاز است که به اخذ اقامت شما کمک زیادی می ‌کند، در واقع متقاضیان با توجه به مدارکی که ارائه می ‌دهند در طول اقامت خود می‌ توانند از کلینیک های خدمات درمانی هم نهایت استفاده را ببرند و این امکان برای آن‌ ها فراهم می‌شود که فرزندان خود را در مدارس دولتی این کشور ثبت‌ نام کنند و به‌ صورت رایگان آموزش ترکی ببینند.

در واقع از مهم‌ ترین مدارکی که هنگام مهاجرت به ترکیه نیاز دارید می‌ توان به گذرنامه یا پاسپورت معتبری اشاره کرد که برای ورود و  خروج به این کشور مورد نیاز است، اما دقت داشته باشید که اگر نیاز به درخواست اجازه اقامت دارید باید در صورت وجود صفحه های پردازش ‌شده گذرنامه، آن‌ ها را ارائه دهید.

داشتن مدرک تحصیلی برای مهاجرت از طریق تحصیل به ترکیه یکی از مدارک ضروری می‌ باشد که  می‌ تواند کمک کند در آموزشگاه‌ های خصوصی یا دولتی به ادامه تحصیل بپردازید.

از طرفی مهاجران باید مدارکی را ارائه دهند که تمکن مالی را اثبات کند، چرا که هنگام مهاجرت به ترکیه باید بتوانید محلی را برای سکونت خود انتخاب کنید و از پس هزینه ‌های زندگی در این کشور بر آیید.

ارائه‌  بیمه‌ سلامت، پرداخت هزینه اسناد و درخواست، ارائه آدرس اقامت در ترکیه، ارائه مدارک تحت درمان، ارائه سوابق کیفری و … از مدارکی است که برای مهاجرت به ترکیه مورد نیاز می ‌باشد.

مهاجرت به ترکیه,مهاجرت تحصیلی به ترکیه,مهاجرت به ترکیه

هزینه زندگی در ترکیه

مهاجرت به ترکیه شاید رویای بسیاری از افرادی باشد که قصد دارند آرامش و آسایش بیشتری را پیدا کنند، در واقع قبل‌ از این‌ مه به فکر مهاجرت باشید باید هزینه ‌های زندگی در ترکیه را هم به‌ عنوان بخشی از هزینه ‌های مهاجرت به ترکیه مورد بررسی قرار دهید، چرا که با توجه به شهری که برای زندگی خود انتخاب می ‌کنید و نحوه خورد و خوراک با هزینه‌ های مختلفی مواجه خواهید بود.

در واقع هزینه زندگی در پایتخت و شهرهای بزرگ بسیار بیشتر از زندگی در شهرهای کوچک می ‌باشد، همچنین توجه به هزینه ‌های اجاره خانه از دیگر مواردی است که متقاضیان باید آن را مورد بررسی قرار دهند.

از طرفی باید بگوییم که هزینه سوخت در کشور ترکیه بسیار بالا است، بنابراین استفاده از وسایل حمل‌ و نقل شخصی می‌ تواند هزینه‌ های بسیار زیادی را در پی داشته باشد.

فرایند مهاجرت به ترکیه

فرایند و شرایط مهاجرت به ترکیه با توجه به نوع ویزایی که در نظر دارید، متفاوت می‌ باشد، اما به‌ طور کلی در ابتدای امر باید مسیر مهاجرتی خود را انتخاب کرده تا بتوانید به کشور ترکیه ورود پیدا کنید.

به این نکته دقت داشته باشید که تمامی فرآیند مهاجرتی شما می‌ تواند بین ۳ روز الی ۳ ماه زمان ببرد، همچنین انجام اقدامات لازم برای مسیر مهاجرتی از دیگر مراحل اخذ اقامت می ‌باشد.

متقاضیانی که قصد دارند به‌ صورت دائم در کشور ترکیه اقامت داشته باشند، باید کارت شناسایی مجوز اقامت را دریافت کنند که این درخواست تنها توسط متقاضیان باید صورت بگیرد و انجام آن را می ‌توانید از طریق وب‌ سایت اینترنتی انجام دهید.

با توجه به شرایط مهاجرت به ترکیه متقاضیان بعد از این‌ که به کشور ترکیه وارد می ‌شوند باید قبل‌ از این ‌که انقضای ویزای اقامت آن‌ ها به اتمام برسد با مرکز درخواست iResidence تماس بگیرند تا کشور ترکیه درخواست متقاضیان را مورد بررسی قرار دهد.

همچنین از متقاضیان خواسته می‌ شود که تاریخ مشخصی را برای مهاجرت به دفتر مهاجرت دولتی رزرو کنند و در مرحله بعد مصاحبه کوتاهی را با آن‌ ها انجام خواهند داد که مهاجران باید همراه با مدارک و پاسپورت خود در این مصاحبه شرکت داشته باشند.

مهاجرت کاری به ترکیه

یکی از روش‌ های مهاجرت به ترکیه از طریق کار صورت می گیرد که متقاضیان در ابتدای امر باید زبان رسمی  این کشور را یاد بگیرند تا بتوانند طی مصاحبه‌ هایی که انجام می‌ شود مورد تایید کارفرما قرار بگیرند.

تمامی افرادی که قصد دارند به مهاجرت کاری بپردازند،  باید مجوز کار را از وزارت کار و رفاه اجتماعی کشور ترکیه دریافت کنند و بعد از آن تایمی را مصاحبه با کارفرما رزرو نمایند.

پس‌ از به توافق رسیدن با کارفرمای ترک مدارکی را که مورد نیاز است باید به اداره کار تحویل دهند تا بتوانند اقامت یک‌ ساله ای را به دست آورند و بعد از تمدید قرارداد کار، مدت اقامت آن‌ ها هم تمدید خواهد شد.

از طرفی تمامی دانشجویانی که در ترکیه مشغول به ادامه تحصیل هستند، می‌ توانند با دریافت مجوز کار به‌ صورت پاره وقت در این کشور فعالیت کنند.

مهاجرت به ترکیه,مهاجرت تحصیلی به ترکیه,مهاجرت به ترکیه

مهاجرت تحصیلی به ترکیه

مهاجرت تحصیلی به ترکیه یکی از روش هایی است که متقاضیان ادامه تحصیل در مقاطع دانشگاهی مختلف می توانند آن را انتخاب کنند. به این نکته دقت داشته باشید که برای انتخاب دانشگاه‌ های دولتی باید به زبان ترکی تسلط داشته باشید، چرا که تمامی دروس به زبان ترکی ارائه می‌ شود، اما دانشگاه‌ های خصوصی دروس خود را به زبان انگلیسی هم تدریس می ‌کنند.

مهاجرت از طریق سرمایه ‌گذاری به ترکیه

سرمایه‌ گذاری در کشور ترکیه یکی دیگر از روش‌ های مهاجرت به این کشور می ‌باشد که سرمایه‌ گذاران خارجی می ‌توانند به این صورت اقامت خود را در کشور ترکیه بدست آورند.

به طور کلی متقاضیان می ‌توانند با خرید ملک، ثبت شرکت، نوآفرینی، خوداشتغالی و … در این کشور سرمایه‌ گذاری کنند و به مهاجرت بپردازند. البته به این نکته دقت داشته باشید که خرید ملک به تنهایی نمی تواند اقامت ترکیه را برای شما کسب کند.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا