اعزام دانشجو

هزینه تحصیل داروسازی در ترکیه

پیشنهاد ویژه بست فارسی

اگر دنبال بهترین سایت برای اعزام دانشجو و مهاجرت به ترکیه می گردی بزن رو دکمه پایین

قیمت لیر ترکیهاعزام دانشجوتحصیل در ترکیهمهاجرت به ترکیه

هزینه داروسازی در ترکیه چقدر است؟

ترکیه با توجه به موقعیت مکانی که دارد از قسمت شرق با کشور ایران، گرجستان، نخجوان و ارمنستان در ارتباط می ‌باشد، همین طور از سمت جنوب شرقی با عراق و سوریه همسایه است، از طرفی از شمال غربی با کشورهای اروپایی مثل یونان و بلغارستان در ارتباط می‌ باشد.

طی چند سال اخیر مهاجرت ‌های زیادی به مقصد این کشور صورت‌ گرفته است، چرا که مراحل پیش رو برای مهاجرت از پیچیدگی‌ های زیادی برخوردار نیست و افراد ساکن کشور ایران هم می ‌توانند بدون ویزا به این کشور رفت ‌و آمد داشته باشند، از طرفی به دلیل موقعیت مکانی خاصی که دارد مردمانی از فرهنگ ‌های مختلف در این کشور ساکن هستند.

ترکیه  به دلیل داشتن یک سیستم آموزشی با کیفیت و بین ‌المللی مورد توجه دانشجویان بسیار زیادی قرار گرفته، به همین علت بسیاری از دانشجویان برای تحصیل داروسازی در ترکیه ترغیب می شوند.

هزینه تحصیل داروسازی در ترکیه,هزینه داروسازی در ترکیه,هزینه تحصیل داروسازی در ترکیه

تحصیل داروسازی در ترکیه

داروسازی به دانشی گفته می ‌شود که افراد با تحصیل در این حیطه تحصیلی می ‌توانند با مراحل تولید و توزیع انواع داروها آشنا شوند. دانش ‌آموزانی که قصد ادامه تحصیل در رشته داروسازی را دارند باید از دوران دبیرستان نمرات بالایی را در درس ‌هایی چون زیست، شیمی، فیزیک و ریاضی کسب کنند تا بتوانند رتبه قبولی را در دانشگاه بدست آورند.

از طرفی بسیاری از متقاضیان کشور ترکیه را برای ادامه تحصیل خود در رشته داروسازی انتخاب می کنند.  این افراد باید حتما در آزمون ‌های اولیه دانشگاه‌ ها شرکت کنند، دانشجویانی که دانشگاه دولتی را برای تحصیل رشته داروسازی در ترکیه انتخاب می‌ کنند باید آزمون ورودی YOS  را قبول شوند و حد نصاب نمره را به دست آورند، همچنین دانشجویان متقاضی برای پذیرش در دانشگاه ‌های خصوصی باید در آزمون SAT شرکت داشته باشد.

به طور کلی علاوه بر بررسی هزینه تحصیل داروسازی در ترکیه باید به فکر قبولی در آزمون ‌های آن هم باشید. این دو آزمون برای تعیین سطح دانشجویان در نظر گرفته‌ شده است که آزمون YOS  به زبان ترکی و آزمون SAT ‌ به زبان انگلیسی برگزار خواهد شد، بنابراین دانشجویان با توجه به انتخابی که دارند باید در یکی از این آزمون ‌ها شرکت کنند.

لازم به ذکر است که بگوییم ریاضیات و انگلیسی از دروس مهم برای آزمون SAT  بشمار می روند و آزمون YOS شامل ریاضی، هندسه و هوش می ‌شود.

تحصیلات داروسازی در ترکیه حدود ۵ سال طول می‌ کشد به‌ نحوی‌ که دانشجویان در ۴ سال اول باید در دانشگاه مشغول تحصیل شود و سال بعد را به‌ عنوان کارآموزی در داروخانه‌ ها سپری نمایند.

هزینه های تحصیل داروسازی در ترکیه یکی از دغدغه های دانشجویان متقاضی می باشد، اما باید به این موضوع واقف باشند که ادامه تحصیل در این کشور مقرون به صرفه تر از کشورهای دیگر است.

دانشجویان رشته داروسازی با محدودیت سنی مواجه نخواهند بود و متقاضیان  می‌ توانند پذیرش دانشگاه‌ های کشور ترکیه را به راحتی کسب کنند، البته دقت کنید که اگر ۲ نفر دارای شرایط یکسان یکسانی باشند فردی مورد پذیرش قرار می‌ گیرد که از سن کمتری برخوردار است.

هزینه تحصیل داروسازی در ترکیه,هزینه داروسازی در ترکیه,هزینه تحصیل داروسازی در ترکیه

بورسیه تحصیل رشته داروسازی در ترکیه

دانشگاه‌ های ترکیه با توجه به فاکتورهای مختلف هزینه‌های متفاوتی را برای دانشجویان در نظر می ‌گیرند، اما به‌ طور کلی هزینه تحصیل در این کشور نسبت ‌به کشورهای اروپایی بسیار کمتر است.

دانشجویانی که قصد دارند در دانشگاه‌ های ترکیه تحصیلات خود را ادامه دهند معمولا به فکر هزینه ی تحصیل داروسازی در ترکیه هم هستند، بنابراین باید بگوییم دانشگاه‌ های دولتی  مبلغ کمی را به‌ عنوان شهریه از دانشجویان دریافت می ‌کنند که این مبلغ با توجه به زبانی که برای تدریس انتخاب می‌ شود متفاوت است، همچنین دانشگاه‌ های خصوصی شهری بالاتری را برای تحصیل در این رشته در نظر گرفته ‌اند.

دانشجویانی که موفق شوند بورسیه ‌های تحصیلی را به دست آورند نیاز به پرداخت شهریه ندارند، دولت ترکیه برای دانشجویان رشته داروسازی بورسیه ‌هایی را در نظر گرفته که در همه مقاطع تحصیلی می توان از آن‌ها استفاده کرد، اما تنها دانشجویانی می ‌توانند بورسیه تحصیلی را به دست آورند که از شرایط لازم برخوردار باشند.

بورسیه ای که به دانشجویان اهدا می‌ شود شامل هزینه تحصیل، هزینه خوابگاه، بیمه و … خواهد بود، به‌ طور کلی دانشجویان می‌ توانند با داشتن معدل بالا از این بورسیه بهره ببرند.

هزینه تحصیل داروسازی در ترکیه,هزینه داروسازی در ترکیه,هزینه تحصیل داروسازی در ترکیه

مدارک برای تحصیل رشته داروسازی در ترکیه

متقاضیانی که قصد ادامه تحصیل داروسازی در ترکیه را دارند باید مراحل اولیه را برای اخذ پذیرش در دانشگاه ‌ها پشت سر بگذارند و بعد از آن مدارک مورد نیاز خود را تهیه و برای دانشگاه ارسال کنند.

بنابراین دانشجویان علاوه‌ بر بررسی هزینه تحصیل رشته داروسازی در ترکیه باید به بررسی مدارکی که قرار است برای دانشگاه ارسال کنند بپردازند. از طرفی باید بگوییم دانشگاه‌ ها ممکن است مدارک مختلفی را از دانشجویان بخواهند، اما بطور کلی برای پذیرش در دانشگاه‌ های این کشور باید مدارکی چون اصل پاسپورت و کپی آن، عکس سه‌ در چهار، ارائه رزومه با ترجمه انگلیسی، داشتن انگیزه نامه به زبان انگلیسی یا ترکی، توصیه‌ نامه، ریز نمرات به زبان انگلیسی یا ترکی، اصل و کپی شناسنامه، مدرک دیپلم و پیش ‌دانشگاهی، اثبات تمکن مالی و مدارک قبولی در آزمون ‌های ورودی دانشگاه‌ های ترکیه را ارائه دهید.

هزینه تحصیل داروسازی در ترکیه,هزینه داروسازی در ترکیه,هزینه تحصیل داروسازی در ترکیه

تحصیل رشته داروسازی بدون کنکور در ترکیه

شرایط تحصیل در رشته داروسازی همچنان در حال تغییر است، چرا که امروزه متقاضیان می ‌توانند بدون کنکور پذیرش دانشگاه‌ های ترکیه را به دست آورند. در واقع همان‌ طور که گفته شد برای پذیرش در این دانشگاه آزمون‌ های YOS و SAT را برگزار می ‌کنند.

در واقع دانشجویانی که می خواهند به تحصیل داروسازی در کشور ترکیه بپردازند، قبل از هر چیزی باید  هزینه تحصیل داروسازی در ترکیه را برآورد کنند.  از طرفی آن دسته از متقاضیان تحصیل بدون کنکور در رشته پزشکی می توانند در آزمون YOS شرکت کنند و با به دست آوردن حد نصاب نمره به تحصیل در دانشگاه دولتی بپردازند.

این آزمون توسط دانشگاه‌ های انتخابی برگزار می ‌شود و سوالات بخش هوش، هندسه و ریاضی به ‌صورت متفاوتی تقسیم ‌بندی خواهند شد، البته بعضی از دانشگاه‌ ها سوالات عمومی را هم به آن اضافه می ‌کند، همچنین باید بگوییم که تمامی رشته‌ ها پذیرش را از طریق آزمون YOS انجام خواهند داد.

این آزمون به زبان ترکی برگزار خواهد شد, اما بعضی از دانشگاه‌ ها آن را به زبان روسی، عربی، انگلیسی و فارسی هم برگزار می‌ کنند.

از دیگر آزمون‌ های ورودی دانشگاه ‌ها می ‌توان آزمون SAT را نام برد که در دانشگاه‌ های انگلیسی ‌زبان برگزار می ‌شود، بنابراین دانشجویانی که نمره قبولی را در این آزمون به دست آورند می ‌توانند در هر دانشگاهی که از این طریق دانشجو جذب می‌ کند ثبت ‌نام نماید.

هزینه تحصیل داروسازی در ترکیه,هزینه داروسازی در ترکیه,هزینه تحصیل داروسازی در ترکیه

مزایای تحصیل در رشته داروسازی در ترکیه

تا این قسمت از مطالب در مورد هزینه تحصیل داروسازی در ترکیه اطلاعات مناسبی را در اختیار شما قرار دادیم، اما اگر متقاضی تحصیل در رشته داروسازی هستید باید با مزایای ادامه تحصیل در کشور ترکیه هم به‌ خوبی آشنایی داشته باشید.

در واقع زمانی ‌که شما این کشور را برای تحصیلات خود انتخاب کنید بدون این‌ که نیازی به ویزا داشته باشید می‌ توانید به کشور ترکیه رفت ‌و آمد کنید و اقامت تحصیلی خود را به دست آورید.

از طرفی پایین بودن هزینه ‌های تحصیل و زندگی در این کشور و شباهت فرهنگ ‌ها به همدیگر باعث می ‌شود که دانشجویان ترغیب به ادامه تحصیل در کشور ترکیه شوند، همچنین باید بگوییم که شما برای تحصیل داروسازی در دانشگاه های این کشور نیازی به دیپلم تجربی ندارید.

دانشجویان بعد از دریافت مدرک فارغ التحصیلی می‌ توانند درخواست کار را در این کشور بدهند و بعد از این‌ که کار مناسبی را پیدا کردند درخواست اقامت کاری خود را ارسال کنند.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا