اعزام دانشجو

هزینه مهاجرت به ترکیه

پیشنهاد ویژه بست فارسی

اگر دنبال بهترین سایت برای اعزام دانشجو و مهاجرت به ترکیه می گردی بزن رو دکمه پایین

قیمت لیر ترکیهاعزام دانشجوتحصیل در ترکیهمهاجرت به ترکیه

هزینه مهاجرت به ترکیه چقدر است؟

ترکیه با توجه به اینکه از سیستم آموزشی بی نظیر و سطح رفاه اجتماعی عالی برخوردار است، پذیرای گردشگران بسیاری می باشد. متقاضیانی که قصد مهاجرت به کشور ترکیه را دارند می توانند اقامت خود را از روش های مختلفی به دست آورند، متقاضیان با توجه به شرایطی که دارند یکی از  راه های مهاجرت را انتخاب خواهند کرد.

از نکات مهمی که قبل از انجام هر کاری باید به آن توجه داشته باشید شرایط و هزینه مهاجرت به ترکیه، بررسی نظام اقتصادی، سیستم آموزشی، شرایط کاری و نظام سیاسی کشور مورد نظر می‌ باشد.

ترکیه به عنوان کشوری معرفی می شود که از موقعیت جغرافیایی خاصی برخوردار است، چرا که قسمتی از آن در قاره اروپا و قسمتی دیگر در قاره آسیا قرار داد و به‌ عنوان یک پل ارتباطی بین این ۲ قاره شناخته می‌ شود که مساحت بسیاری را هم در بر می گیرد‌.

در ادامه مطالب قصد داریم اطلاعات مناسبی را در مورد هزینه مهاجرت به ترکیه، روش‌ های مهاجرت و هزینه زندگی در این کشور در اختیار شما قرار دهیم.

مهاجرت به کشور ترکیه,هزینه مهاجرت به ترکیه,هزینه مهاجرت تحصیلی به ترکیه

هزینه و روش‌ های مهاجرت به ترکیه

روش‌ های بسیاری برای مهاجرت به ترکیه وجود دارد که هر کدام از آن‌ ها متقاضیان را با هزینه‌ هایی مواجه می ‌کند، بنابراین باید اطلاعات کاملی قبل‌ از مهاجرت خود به کشور ترکیه به دست آورید.

جدا از هزینه‌ هایی که هر کدام از روش‌ های مهاجرت پیش روی شما قرار می‌ دهند باید برای دریافت مجوز اقامت و هزینه‌ های زندگی در ترکیه مثل هزینه‌ های خدمات درمانی، هزینه اسناد رسمی و … مبالغی را کنار بگذارید که در ادامه‌ هزینه روش ‌های مهاجرتی به کشور ترکیه را برای شما بیان می ‌کنیم.

مهاجرت به کشور ترکیه,هزینه مهاجرت به ترکیه,هزینه مهاجرت تحصیلی به ترکیه

هزینه مهاجرت تحصیلی به ترکیه

متقاضیان بسیاری برای ادامه تحصیلات خود کشور ترکیه را انتخاب می ‌کنند، در واقع هر فردی می ‌تواند در دوره ‌های تحصیلی مختلفی چون مقاطع دبستان، دبیرستان، دوره‌ های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در این کشور به ادامه تحصیل بپردازد، اما باید شرایط مالی خود را هم برای پرداخت هزینه مهاجرت به ترکیه در نظر داشته باشند.

برای تحصیل در کشور ترکیه باید حتما زبان رسمی این کشور را به‌ خوبی بلد باشید، زیرا فردی که در دانشگاه های ترک‌ زبان مشغول به ادامه تحصیل می ‌شود، تمامی دروس تحصیلی وی را به زبان ترکی ارائه می ‌دهند، اما اگر فردی قصد ادامه تحصیل در دانشگاه انگلیسی ‌زبان را داشته باشد می‌ تواند برای دریافت پذیرش دانشگاه، مدرک زبان انگلیسی خود را ارائه دهد.

یکی از نکات مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که هزینه ادامه تحصیل در دانشگاه‌ های خصوصی و دولتی در کشور ترکیه کاملا با هم تفاوت دارد، البته دانشگاه‌ های دولتی مقداری از هزینه‌ های تحصیل دانشجویان را تقبل می ‌کنند که هنگام تحصیل در دانشگاه‌ های خصوصی تمامی هزینه‌ ها بر عهده خود دانشجو می باشد.

از طرفی دانشگاه‌ های خصوصی هم می‌ توانند با ارائه بورسیه به اشخاصی که شرایط لازم را دارند مقدار شهریه را پایین آورند و هزینه مهاجرت به ترکیه را برای متقاضیان کمتر کنند، اما در هر صورت هزینه زندگی در ترکیه بر عهده خود دانشجویان می باشد.

هزینه‌ های زندگی دانشجویی در کشور ترکیه به شیوه‌ زندگی دانشجویان بستگی دارد، البته در کنار هزینه‌ های تحصیل باید برای خوابگاه‌ های دولتی هم مقداری را به ‌عنوان شهریه پرداخت کنند.

مهاجرت به کشور ترکیه,هزینه مهاجرت به ترکیه,هزینه مهاجرت تحصیلی به ترکیه

هزینه مهاجرت کاری به ترکیه

با توجه به این‌ که در چند سال گذشته اقتصاد در کشور ترکیه با رشد نسبی همراه بود و صنایع دیگری چون کشاورزی، نساجی، گردشگری و لوازم الکترونیکی پیشرفت داشته ‌اند فرصت ‌های شغلی بسیاری را برای مهاجران فراهم می ‌آورد.

البته به این نکته دقت داشته باشید که دریافت مجوز کار در ترکیه کمی مشکل است، اما به‌ طور کلی متخصصان با تجربه می ‌توانند به‌ راحتی برای کار در ترکیه اقدامات لازم را انجام دهند، از طرفی باید بگوییم که دولت ترکیه تنها در صورتی ویزای کار را به متقاضیان ارائه می ‌دهد که کارفرما پیشنهاد شغلی را برای متقاضیان ارسال کند‌.

برای بدست آوردن ویزای کاری متقاضیان می ‌توانند ابتدا ویزای توریستی را برای خود تهیه کنند و شغل مورد نظر را برای خود بیابند، در نهایت بعد از پیدا کردن یک مار مناسب می ‌توانند به کشور خود برگردند و ویزای کاری را دریافت کنند. هنگام دریافت ویزای کاری می‌ توانید یک ‌سال در کشور ترکیه اقامت داشته باشید و در صورت تمدید قرارداد، ویزای خود را هم تمدید کنید.

البته دقت داشته باشید که هزینه مهاجرت به ترکیه هنگام دریافت ویزای کاری با تفاوت‌ های مواجه است، به‌ عنوان مثال هزینه دریافت ویزای کاری برای مدت یک ‌سال کم‌ تر از ویزای کار دائم می ‌باشد که هزینه‌ های زندگی هم به هزینه دریافت ویزا اضافه خواهد شد.

مهاجرت به کشور ترکیه,هزینه مهاجرت به ترکیه,هزینه مهاجرت تحصیلی به ترکیه

هزینه مهاجرت از طریق سرمایه ‌گذاری به ترکیه

از دیگر روش ‌هایی که می ‌توانید با استفاده از آن ویزای ترکیه را بدست آورید سرمایه ‌گذاری در این کشور می ‌باشد. در واقع سرمایه‌ گذاری را می‌ توانید از طریق خرید ملک، ثبت شرکت، خوداشتغالی و … انجام دهید.

فردی که شرکتی را در ترکیه ثبت کند باید ۵ نیروی ترک‌ زبان را هم استخدام کند و مالیات آن را به این کشور پرداخت نماید که برای مهاجرت از این طریق با هزینه‌ های مختلفی مواجه می‌ شود.

به این نکته دقت داشته باشید که صاحبان شرکت در کشور ترکیه باید ۲۰ درصد مالیات پرداخت کنند. از طرفی افرادی که قصد خرید ملک دارند باید مبلغ ۲۵۰۰ دلار آمریکا را برای سرمایه‌ گذاری در نظر بگیرند که امکان دریافت وام هم برای متقاضیان وجود دارد.

مهاجرت به کشور ترکیه,هزینه مهاجرت به ترکیه,هزینه مهاجرت تحصیلی به ترکیه

هزینه مهاجرت از طریق ازدواج به ترکیه

مهاجرت به ترکیه از طریق ازدواج روش دیگری است که پیش روی متقاضیان قرار می ‌گیرد، اما باید قبل ‌از ازدواج با تبعه ترکیه فکر هزینه‌ مهاجرت به ترکیه و هزینه زندگی در این کشور هم باشید؛ چرا که با توجه به محلی که برای زندگی خود انتخاب می‌ کنید و نحوه زندگی شما در ترکیه هزینه‌ ها متفاوت خواهد بود.

مهاجرت از طریق ازدواج به این‌ گونه است که یکی از طرفین باید اقامت ترکیه را داشته باشند که بعد از ازدواج طرف مقابل هم می‌ تواند اقامت ترکیه را دریافت کند.

در ابتدای مهاجرت به کشور ترکیه اقامت پنج‌ ساله را برای آنان در نظر می ‌گیرند، اگر در این مدت زمان دولت ترکیه مطمئن شود که ازدواج آن دو به صورت واقعی انجام ‌شده، اقامت آن‌ ها را به‌ صورت دائم تمدید می ‌کند.

مهاجرت به کشور ترکیه,هزینه مهاجرت به ترکیه,هزینه مهاجرت تحصیلی به ترکیه

مدارک مورد نیاز برای اقامت در ترکیه

علاوه‌ بر بحث در مورد هزینه مهاجرت به ترکیه باید در مورد مدارکی که قرار است هنگام اخذ اقامت تحویل دهید هم اطلاعات مناسبی را در اختیار داشته باشید.

در مورد ارسال مدارک با توجه به روشی که شما برای مهاجرت خود انتخاب می‌ کنید تفاوت ‌هایی وجود دارد. به عنوان مثال برای مهاجرت تحصیلی باید نامه اخذ پذیرش از دانشگاه را هم به سفارت مربوطه تحویل دهید.

به‌ طور کلی داشتن پاسپورت معتبر، داشتن گواهی تمکن مالی، داشتن گواهی عدم سوء پیشینه، عکس سه‌ در چهار و پر کردن فرم ‌های مربوطه از الزامات می ‌باشد.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا