اعزام دانشجو

تحصیل دندانپزشکی در ترکیه

پیشنهاد ویژه بست فارسی

اگر دنبال بهترین سایت برای اعزام دانشجو و مهاجرت به ترکیه می گردی بزن رو دکمه پایین

قیمت لیر ترکیهاعزام دانشجوتحصیل در ترکیهمهاجرت به ترکیه

با توجه به این‌ که دندانپزشکی یکی از رشته‌ های پرطرفدار در سراسر دنیا به شمار می‌ رود متقاضیان زیادی قصد ادامه تحصیل در دانشگاه ‌های ترکیه را دارا هستند‌. در واقع تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشورهای مختلف از شرایط خاصی برخوردار است.

کشور ترکیه هم در این زمینه شرایط خاصی را دارا می‌ باشد، بنابراین دانشجویانی که متقاضی ادامه تحصیل دندانپزشکی در ترکیه هستند باید قبل ‌از انجام هر گونه کاری از شرایط پیش رو اطلاعاتی را کسب کنند و بعد از آن اقدامات لازم را برای پذیرش خود انجام دهد.

در ادامه مطالب قصد داریم نکات و اطلاعات مناسبی را در مورد تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور ترکیه ارائه دهیم.

تحصیل دندانپزشکی در ترکیه,تحصیل در دانشگاه ‌های ترکیه,تحصیل دندانپزشکی در ترکیه

شرایط ورود به رشته دندانپزشکی در کشور ترکیه

دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در رشته دندانپزشکی را در کشور ترکیه دارند، ابتدا باید اطلاعات مناسبی را در این رابطه به دست آورند و  قبل‌ از انجام هر اقدامی از پیش‌ نیازهای ورود به رشته پزشکی به‌ خوبی آگاه شوند، لازم به ذکر است که بگوییم دانشجویان باید از مدرک دوازده ‌ساله دیپلم برخوردار باشند و نمرات پیش ‌دانشگاهی آن‌ ها به حد نصاب رسیده باشد.

یکی از شرایط تحصیل دندانپزشکی در ترکیه داشتن مدرک دیپلم رشته ‌های ریاضی فیزیک یا علوم تجربی می باشد، علاوه ‌بر این باید در آزمون‌ های ورودی دانشگاه‌ های ترکیه هم نمره قبولی را بدست آورید و با توجه به ۵ زبان تحصیلی که انتخاب می ‌کنید مدرک زبان انگلیسی یا ترکی را ارائه نمایید.

از مدارکی که باید برای پذیرش در دانشگاه‌ های ترکیه در رشته دندانپزشکی ارائه دهید می ‌توان عکس پرسنلی، پاسپورت و فتوکپی آن، ارائه مدرک پیش دانشگاهی و دیپلم، ارائه ریز نمرات درسی مقطع دبیرستان و پیش دانشگاهی، کسب نمره قبولی در آزمون YOS یا  SAT برخورداری از مدرک زبان مورد نیاز می ‌باشد.

تحصیل دندانپزشکی در ترکیه بدون آزمون,تحصیل دندانپزشکی در ترکیه,تحصیل در دانشگاه ‌های ترکیه

محدودیت سنی برای تحصیل در ترکیه

رشته‌ هایی تحصیلی که در دانشگاه ‌های کشورهای دیگر تدریس می ‌شوند عمدتا با محدودیت سنی مواجه هستند، اما تحصیل دندانپزشکی در ترکیه با محدودیت سنی مواجه نیست، بنابراین دانشجویان می ‌توانند در هر سنی برای ادامه تحصیل در رشته دندانپزشکی اقدامات لازم را انجام دهند، اما به این نکته توجه داشته باشید که میان گپ تحصیلی شما فاصله‌ زیادی نیفتد.

در واقع دانشجویانی که در رشته دندانپزشکی پذیرش می ‌شوند اگر از شرایط یکسانی برخوردار باشند، دانشجویی می ‌تواند در این دانشگاه به تحصیل بپردازد که سن کمتری داشته باشد.

تحصیل دندانپزشکی در ترکیه,تحصیل در دانشگاه ‌های ترکیه,تحصیل دندانپزشکی در ترکیه

هزینه تحصیل در رشته دندانپزشکی در ترکیه

دانشجویانی که قصد تحصیل در رشته دندانپزشکی را دارند باید ابتدا هزینه ‌های تحصیل در این کشور را برآورد کنند، چرا که یکی از سنگین‌ ترین هزینه ‌ها در کشور ترکیه هزینه‌ های تحصیل می‌ باشد که آن‌ هم مربوط به شهریه دانشگاه است.

در واقع دانشگاه‌ های ترکیه به‌ عنوان ارزان‌ ترین دانشگاه‌ ها برای تحصیل معرفی می‌ شوند، اما به‌ طور کلی شهریه دانشگاه با توجه به نوع آن ‌ها متفاوت می ‌باشد. تحصیل در دانشگاه‌ های دولتی در بسیاری از دانشگاه‌ ها کاملا رایگان می‌ باشد، اما در برخی دانشگاه ها هزینه ناچیزی را به‌ صورت سالانه از دانشجویان دریافت می‌ کنند.

دانشجویانی که در رشته دندانپزشکی مشغول به ادامه تحصیل می ‌شوند باید هزینه‌ هایی را برای وسیله ‌های دندانپزشکی کنار بگذارند. از طرف دیگر هزینه‌ های زندگی هم می ‌تواند بر روی تحصیل و دانشجویان تاثیر بگذارد، به‌ طور کلی ترکیه کشور گرانی نیست، بنابراین هزینه‌ های زندگی در آن جا آن ‌چنان‌ که فکر می‌ کنید بالا نمی‌ باشد.

تحصیل دندانپزشکی در ترکیه,تحصیل در دانشگاه ‌های ترکیه,تحصیل دندانپزشکی در ترکیه

اخذ بورسیه رشته دندانپزشکی در ترکیه

در مطالب بالاتر گفته شد که ترکیه کشور ارزانی است و تحصیل در آن هم دانشجویان را با هزینه‌ های زیادی رو به ‌رو نمی ‌کند، اما بسیاری از دانشجویان ممکن است توان پرداخت هزینه ‌های تحصیلی خود را نداشته باشند که تحت این شرایط می‌ توانند از بورسیه تحصیلی استفاده کنند، یعنی اگر دانشجویان شرایط لازم را داشته باشند به‌ راحتی با استفاده از بورسیه می ‌توانند به تحصیل در رشته دندانپزشکی در دانشگاه ترکیه بپردازند.

بورسیه تحصیلی GOHE به‌ عنوان معروف ترین بورسیه تحصیل دندانپزشکی در ترکیه معرفی می‌ شود که به دانشجویان مقطع کارشناسی و کارشناسی‌ ارشد تعلق خواهد گرفت، برای دریافت این بورسیه نیازی نیست که به زبان ترکی تسلط کامل داشته باشید، چرا که یک دوره یک ‌ساله را برای زبان ترکی در نظر خواهند گرفت.

تحصیل دندانپزشکی در ترکیه,تحصیل در دانشگاه ‌های ترکیه,تحصیل دندانپزشکی در ترکیه

مزیت تحصیل رشته دندانپزشکی در کشور ترکیه

زمانی ‌که به ادامه تحصیل رشته دندانپزشکی در کشور ترکیه فکر می‌ کنید باید مزایای آن را هم در نظر داشته باشید، چرا که بسیاری از افراد تنها به مسافت کم کشور ترکیه با ایران فکر می‌ کنند، اما مزایای بسیاری وجود دارد که دانشجویان از آن اطلاع ندارند.

از مزیت تحصیل دندانپزشکی در ترکیه می توان مورد تایید بودن مدارک دانشگاه‌ های آن توسط وزارت بهداشت و درمان ایران را نام برد، یعنی دانشجویان فارغ‌ التحصیل در رشته پزشکی دانشگاه‌ های ترکیه به‌ راحتی می ‌توانند در تمامی کشورها فعالیت کنند.

به این نکته دقت کنید که با در دست داشتن مدرک فارغ التحصیلی دانشگاه ترکیه می توانید به صورت بین المللی به طبابت بپردازید، در غیر این صورت برای طبابت در برخی از کشورها باید حتما دوره‌ های خاصی را پشت سر بگذارید و به‌ عنوان کارآموز ابتدا مشغول به فعالیت شوید.

از طرف دیگر  تحصیل دندانپزشکی در ترکیه مخصوصا در شهرهای کوچکی مثل آنکارا از هزینه‌ های بسیار پایینی برخوردار است و به‌ راحتی می‌ توان هزینه های زندگی را پرداخت کرد.

از دیگر مزیت ‌های تحصیل در ترکیه این است که اگر دانشجویان بتوانند در دانشگاه ‌های خصوصی نمرات بالایی را کسب کنند و ممتاز بودن خود را نشان دهند، از بورسیه‌ های تحصیلی دانشگاه استفاده نمایند؛ حتی در بسیاری از دانشگاه ‌ها کل هزینه‌ های تحصیل را پرداخت می‌ کند.

دانشجویان به‌ راحتی می ‌توانند از خوابگاه ‌های دانشجویی با هزینه ‌ای بسیار پایین و امکانات مناسب استفاده نمایند، در واقع در هر جایی از شهر می ‌توانید از خوابگاه‌ های دانشجویی استفاده کنید، همچنین دانشگاه‌ های ترکیه از لحاظ سطح علمی از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند و خدمات رفاهی و آموزشی را در اختیار دانشجویان قرار خواهند داد.

همچنین دانشجویان با استفاده از بیمه‌ های درمانی به ‌راحتی می‌ توانند هزینه‌ های درمان خود را به‌ صورت رایگان انجام دهند، از طرفی برای ورود به این کشور نیازی به هیچ‌ گونه ویزا و سرمایه‌ گذاری یا روش ‌های دیگر ندارید.

مدت ‌زمان تحصیل دندانپزشکی در ترکیه تنها ۵ سال می‌ باشد و هر سال از ۲ ترم برخوردار است، بنابراین با طی یک دوره پنج‌ ساله می توانید مدرک دندانپزشکی خود را دریافت کنید.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا