اعزام دانشجو

تحصیل رایگان در ترکیه

پیشنهاد ویژه بست فارسی

اگر دنبال بهترین سایت برای اعزام دانشجو و مهاجرت به ترکیه می گردی بزن رو دکمه پایین

قیمت لیر ترکیهاعزام دانشجوتحصیل در ترکیهمهاجرت به ترکیه

ترکیه کشوری بین ۲ قاره آسیا و اروپا است که از سمت شرق با ایران مسافت بسیار کمی دارد، به ‌همین‌ علت دانشجویان برای ادامه تحصیلات خود معمولا کشور ترکیه را انتخاب خواهند کرد.

از طرف دیگر با توجه به این‌ که هزینه‌ های زندگی در این کشور بسیار پایین است و ورود به بازار کار به راحتی انجام می‌ گیرد دانشجویان بیشتر ترغیب به تحصیل رایگان در ترکیه خواهند شد.

کشور ترکیه تمامی ایده‌ آل‌ هایی که یک دانشجوی بین‌ المللی برای پیشرفت و آینده خود نیاز دارد را در اختیار آنان قرار می ‌دهد، از طرفی مدارک دانشگاهی کشور ترکیه با توجه به سیستم آموزشی که دارند از اعتبار بالایی برخوردار هستند.

تحصیل رایگان ترکیه,تحصیل رایگان در ترکیه,تحصیل رایگان در ترکیه پزشکی

شرایط تحصیل رایگان در ترکیه

کشور ترکیه دانشگاه‌ های بین‌ المللی بسیاری دارد که طبق استانداردهای آموزشی بالا اطلاعات و دانش مناسبی را در اختیار دانشجویان قرار می ‌دهند، بنابراین برای ادامه تحصیل بهترین گزینه می ‌باشد.

از شرایط تحصیل رایگان در ترکیه برای متقاضیان ادامه تحصیل این است که باید مبلغ ناچیزی به‌ عنوان شهریه پرداخت کند، چرا که تحصیل کاملا رایگان در این کشور وجود ندارد، به‌ عنوان مثال دانشجویان می‌ توانند به وسیله بورسیه تحصیلی، کمک ‌هزینه ‌های دانشجویی تحصیل رایگان را برای خود فراهم آورند.

شرایط تحصیل رایگان در ترکیه,تحصیل رایگان ترکیه,تحصیل رایگان در ترکیه

مزایای تحصیل رایگان در ترکیه

تمامی دانشجویانی که قصد دارند تحصیلات خود را در کشور ترکیه ادامه دهند باید از تمامی امکانات، فاکتورهای مهم زندگی و ضوابط  تحصیل رایگان در ترکیه اطلاعات کافی را داشته باشند. از طرفی مزایای بسیاری با تحصیل رایگان در ترکیه شامل حال دانشجویان ، در واقع دانشجویان نیازی به پرداخت هزینه خوابگاه ‌های دانشجویی ندارند؛ از طرفی بیمه سلامت را خود دانشگاه برای آن‌ ها فراهم می کند و بعدها با پرداخت هزینه ‌ای بسیار جزئی می ‌توانند تحصیلات خود را در کشور ترکیه ادامه دهد، از طرفی دانشجویانی که بورسیه می شوند حقوقی را هم دریافت می کنند.

دانشجویان می ‌توانند مجوز کار دانشجویی را دریافت کنند و به‌ راحتی از پس هزینه ‌های زندگی خود برآیند، همچنین بورسیه تحصیلی ترکیه کارت تخفیف ۵۰ درصدی از وسایل نقلیه عمومی را به دانشجویان ارائه می ‌دهد.

تحصیل رایگان ترکیه,تحصیل رایگان در ترکیه,تحصیل رایگان در ترکیه پزشکی

چه راه‌ هایی برای تحصیل رایگان در ترکیه وجود دارد؟

همان ‌طور که گفته دانشجویان بسیاری متقاضی تحصیل رایگان در ترکیه می ‌باشند و به ‌دنبال راهی برای دریافت بورسیه تحصیل رایگان هستند. اگر بتوانید برنامه ‌ریزی درستی انجام دهید، بهترین مسیر را برای ادامه تحصیل رایگان در کشور پیدا خواهید کرد.

یکی از راه‌ های تحصیل رایگان در ترکیه داشتن سوابق تحصیلی عالی می ‌باشد، اگر از نمرات بالا برخوردار نباشید، از طریق راه‌ های دیگری مثل دریافت بورسیه، استفاده از وام‌ های دانشجویی و … به‌ راحتی می‌ توانید به‌ صورت رایگان در این کشور تحصیلات خود را ادامه دهد.

به این نکته توجه داشته باشید که متقاضیان زیادی برای گرفتن بورسیه تحصیلی در ترکیه خود را آماده می کنند، به‌ همین‌ علت رقابت شدیدی ایجاد خواهد شد و کمتر کسی می ‌تواند این بورسیه را به دست آورد.

علاوه ‌بر دانشگاه‌ های دولتی، دانشگاه خصوصی هم بورسیه تحصیلی را ارائه می ‌دهند، به این صورت که اگر در دو سال اول تحصیل خود از نمرات بسیار بالایی برخوردار باشید، می ‌توانید بورسیه تحصیلی این دانشگاه را بدست آورید. دانشجویانی که قصد دریافت بورسیه تحصیلی دانشگاه ‌های دولتی را دارند باید در آزمون ورودی شرکت کنند و حد نصاب نمره را کسب نمایند.

تحصیل رایگان ترکیه,تحصیل رایگان در ترکیه,تحصیل رایگان در ترکیه پزشکی

مدارک لازم برای تحصیل رایگان در ترکیه

همان گونه که در ابتدای مطالب هم گفته شد تحصیل رایگان در ترکیه از متقاضیان بسیاری برخوردار است، بنابراین هر دانشجویی که قصد ادامه تحصیل در این کشور را داشته باشد بدون‌ سک به ‌دنبال آگاهی از شرایط و مراحل آن است.

زمانی ‌که شما پذیرش اولیه خود را انجام دهید باید مدارک مورد نیاز را سازمان مربوطه ارائه دهید. به طور کلی مدارکی که برای تحصیل در کشور ترکیه لازم است شامل: گذرنامه و کپی آن، کپی مدارک دیپلم، فرم درخواست، اثبات تمکن مالی، مدرک زبان انگلیسی و عکس ۳ در چهار  می شود.

تحصیل رایگان ترکیه,تحصیل رایگان در ترکیه,تحصیل رایگان در ترکیه پزشکی

هزینه‌ های زندگی در کشور ترکیه

دانشجویان علاوه ‌بر اطلاع پیدا کردن از مدارک و شرایط لازم برای ادامه تحصیل رایگان در ترکیه باید از هزینه ‌های زندگی‌ آن‌ جا هم اطلاعات مناسبی در اختیار داشته باشند، به‌ طور کلی کشور ترکیه دانشجویان را با هزینه ‌های بسیار پایینی رو به ‌رو خواهد کرد.

تحصیل رایگان ترکیه,تحصیل رایگان در ترکیه,تحصیل رایگان در ترکیه پزشکی

اقامت در ترکیه بعد از تحصیل رایگان

دانشجویان بعد از اتمام تحصیلات در دانشگاه ‌های کشور ترکیه می ‌توانند برای اخذ ویزای کاری اقدامات لازم را انجام دهد. یکی از نکات مهمی که باید به آن توجه داشته باشید تسلط بر زبان ترکی می‌ باشد، یعنی دانشگاه هایی که به زبان ترکی تدریس خود را انجام می‌ دهند، دوره آموزش زبان ترکی را برگذار می کنند، به ‌همین‌ علت دانشجویانی که به زبان ترکی تسلط دارند به‌ راحتی می ‌توانند کار مناسبی را بیابند و ویزای کاری خود را دریافت کنند.

در مراحل اولیه اقامت یک ‌ساله را بعد از تحصیل رایگان در ترکیه می‌ توانید دریافت کنید، سپس ویزای شما به مدت ۳ سال تمدید خواهد شد، بعد از پشت سر گذاشتن دوره سه‌ ساله، اقامت شش ساله برای شما صادر می‌ شود.

فردی که بیش ‌از ۶ سال در کشور ترکیه کار کرده باشد، می‌ تواند درخواست اقامت دائم خود را بدهد، یعنی بعد از ۵ سال زندگی در این کشور به نوعی که ۶ ماه کامل آن‌ جا باشید به‌ راحتی می‌توانید پاسپورت کشور را دریافت کنید.

تحصیل رایگان ترکیه,تحصیل رایگان در ترکیه,تحصیل رایگان در ترکیه پزشکی

بورسیه برای تحصیل رایگان در ترکیه

دانشگاه‌ های کشور ترکیه بورسیه اهدایی را به دانشجویان ارائه خواهند داد، از طرفی دانشگاه‌ های دولتی مزایایی را با عنوان بورسیه برای تحصیل رایگان در ترکیه به دانشجویان اختصاص می دهند تا  بتوانند مدرک تحصیلی خود را در این کشور دریافت کنند. بورسیه دانشجویان مقطع دکترا و کارشناسی به مدت ۴ و دانشجویان کارشناسی ارشد به مدت ۲ سال است.

این بورسیه با توجه به مقطع تحصیلی و دانشگاه مورد نظر متفاوت می ‌باشد، به طور کلی  دانشجویانی که بورسیه تحصیلی را دریافت می ‌کنند، می توانند به ‌صورت رایگان  زبان ترکی را در این کشور آموزش ببیند.

شرایط بورسیه تحصیلی برای دانشجویان مقطع کارشناسی بالای ۱۴ سال و کمتر از ۱۲ سال می ‌باشد، همچنین دانشجویانی که قصد گرفتن بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی‌ ارشد را دارند باید کمتر از ۲۷ سال سن داشته باشند که این شرایط سنی برای مقطع دکترا کمتر از ۳۲ سال سن است.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا