اعزام دانشجو

معرفی دانشگاه فنی گبزه ترکیه

پیشنهاد ویژه بست فارسی

اگر دنبال بهترین سایت برای اعزام دانشجو و مهاجرت به ترکیه می گردی بزن رو دکمه پایین

قیمت لیر ترکیهاعزام دانشجوتحصیل در ترکیهمهاجرت به ترکیه

دانشگاه فنی گبزه دانشگاهی دولتی است که بر پایه فناوری نوین بنا شده. چهار چوب این دانشگاه فنی بوده و در زمان پایه گذاری آن همه اساتید جوان بودند. این دانشگاه به جهت رتبه علمی و پایه گذاری فناوری نوین فنی نامزد تبدیل شدن به مهم‌ترین دانشگاه علمی را در کارنامه اش دارد.

دانشگاه فنی گبزه ترکیه از سال ۲۰۱۸ تعداد دانشجویان خود را افزایش داده که نشان از رتبه علمی، مزایا، شیوه های نوین آموزشی دارد. این مرکز علمی با ۱۰۰ دانشگاه اروپایی توافق نامه امضا کرده و دارای امتیاز تبادل دانشجو هم می باشد.

برای پیدا کردن بهترین موسسات اعزام دانشجو به ترکیه روی لینک کلیک کنید

اغلب رشته های این دانشگاه به زبان انگلیسی بوده و به جز چند رشته تمامی رشته ها به زبان انگلیسی تدریس می شوند. تمام وزارت علوم و مسئولان این دانشگاه تلاش می کنند تا این دانشگاه در ردیف دانشگاه های برتر قرار گیرد. این دانشگاه برای جذب دانشجویان زبده و ماهر بورسیه های مختلفی را در نظر گرفته است تا بتواند این دانشجویان را جذب کند.

امکانات دانشگاه فنی گبزه

دانشگاه فنی گبزه یکی از بهترین دانشگاه‌های فنی در ترکیه به حساب می آید و دارای امکانات بسیار خوب و مناسبی برای تمامی دانشجویان است.

این دانشگاه دارای کتابخانه‌های بزرگی با تعداد زیادی کتاب است که دسترسی به منابع آموزشی، تحقیقاتی، علمی و غیره را برای دانشجویان مهیا کرده است.

همچنین، دانشگاه دارای آزمایشگاه‌های مجهز و پروژه‌های تحقیقاتی پیشرفته در زمینه‌های مختلف مهندسی است به علاوه ی اینکه امکانات ورزشی و تفریحی کاملی دارد.

این دانشگاه خوابگاهی برای دانش آموزان در نظر نگرفته و دانشجو باید از منازل یا سوئیت های خصوصی استفاده کرده و هزینه آن را پرداخت نماید. اغلب دانشجویان کتاب‌های خود را از کتابخانه دانشگاه تهیه می‌کنند که نشان از غنی بودن این دانشگاه فنی بزرگ است. این مرکز فنی دارای باشگاه فنی نجوم برای رصد ستارگان بوده و مورد استفاده دانشجویان قرار می گیرد.

باشگاه‌های دیگر عکاسی، موسیقی، ربات و ورزشی از دیگر امکانات مفرحی است که دانشجویان از آن برخوردار هستند. سایت های بزرگ مجهز به سیستم های رایانه و اتصال به اینترنت، مهیا نمودن شرایط تحقیق و پژوهش برای دانشجویان.

بورسیه تحصیلی دانشگاه فنی گبزه,دانشگاه فنی گبزه,دانشگاه فنی گبزه ترکیه

نحوه ی پذیرش و تحصیل در دانشگاه فنی گبزه

دانشجویانی که قصد ورود به دانشگاه فنی گبزه را دارند، ابتدا باید بتوانند ثبت نام خود را انجام دهند که ثبت نام به دو صورت آنلاین و حضوری خواهد بود.

پس از انجام ثبت نام باید در آزمون‌های تعیین شده توسط دانشگاه شرکت نموده و چنانچه بتوانند نمره قبولی و حد نصاب را به دست آورند، پس از طی فرایند اداری می‌توانند در این دانشگاه ثبت نام کنند.

آزمون ورودی این دانشگاه یوس نام دارد که پس از گذراندن آن امکان ورود به این دانشگاه میسر می‌‌گردد. تمامی دانشجویانی که قصد شرکت و پذیرش در این دانشگاه را دارند باید به زبان انگلیسی مسلط باشند و بتوانند به خوبی صحبت کنند.

دوره تافل و آیلتس را هم سپری کرده باشند و در زمان ثبت نام مدرک خود را تحویل دهند. در مقاطع بالاتر و کارشناسی ارشد تسلط به زبان ترکیه هم لازم و ضروری خواهد بود.

مراکر معتبری که از سوی دانشگاه معرفی شده اند این آزمون ها را برگزار کرده و دانشجو پس از کسب نمره حد نصاب پذیرفته خواهد شد. دانشجویان خارجی و بین المللی باید بتوانند حد نصاب نمره علمی را به دست آورند. این نمره بدون دخالت فرد حاصل شده و نمره به دست آمده کاملا صیحح خواهد بود.

بورسیه تحصیلی دانشگاه فنی گبزه,دانشگاه فنی گبزه,دانشگاه فنی گبزه ترکیه

مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام دانشگاه فنی گبزه

چنانچه کسی قصد ادامه تحصیل در دانشگاه فنی گبزه را دارد، باید تمامی مدارک مورد نیاز را در موعد مقرر و به صورت کامل تحویل دهند. ابتدا باید فرم تقاضا یا در خواست ادامه تحصیل خود را به صورت دستی یا ایمیل به دانشگاه ارائه دهند. مدارک دبیرستان و یا دیگر مدارکی که اخذ شده باید به زبان رسمی ترکیه ترجمه شده باشد، همچنین معادل دیپلم.

دانشجوبان ملزم به مصاحبه حضوری نیستند و اگر مسئولین دانشگاه تقاضای مصاحبه آنلاین‌ کنند، طبق ضوابط و شرایط میسر خواهد شد. گواهی پذیرش در آزمون یوس و مدارک معتبر مبنی بر تسلط بر زبان انگلیسی هم ضروری و لازم است. ارائه روزمه تحصیلی قوی، تجربیات و گواهی‌های معتبری که نشان از توانایی و مهارت شما باشد نیز ممکن است به کار آید.

دانشجویان بین المللی که قصد ادامه تحصیل در مدارج عالی مانند ارشد و دکترا دارند، به صورت مشروط پذیرفته می‌شوند و چنانچه تا زمان تعیین شده از طرف دانشگاه؛ نتوانند مدارک خود را کامل کنند، ثبت نامشان لغو خواهد شد.

مدارک شامل: فرم در خواست برای افرادی‌ که مدارک خود را به صورت دستی ارائه می‌دهند‌. ریز نمرات و یا سوابق تحصیلی ۴ سال آخر یا دبیرستان، فتوکپی مدرک دیپلم دبیرستان، یک قطعه عکس پشت سفید که گردی صورت بدون لبخند و عینک گرفته شده باشد، کپی شناسنامه، پاسپورت، گواهی معادلی که از وزارت علوم ترکیه دریافت شده باشد.

ارائه صورت حساب ۶ ماهه مبنی بر تمکن مالی و گردش حسابی که حاوی مقدار ثابتی پول برای امرار معاش و خرج تحصیل در نظر گرفته شده باشد. افرادی که بخواهند در مراحل تکمیلی ادامه تحصیل دهند، باید علاوه بر مدارک عمومی که همه افراد ارائه می‌دهند مدارکی مانند:

فرم درخواست، مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد که به زبان ترکی ترجمه شده باشد.

انگیزه نامه که نشان دهنده علت ادامه تحصیل در این دانشگاه است. ارائه مدرک آزمون GRE یا فارغ التحصیلی، مدرک معتبر زبان به انگلیسی و ترکی، گواهی آزمون پایانی تسلط به زبان ترکی، برگه توان و تمکن مالی که حدود ۳۰۰۰ دلار پول در حسابتان دارید.

رشته هایی که به زبان ترکی و انگلیسی تدریس و ارائه می‌گردند، نیاز به ارائه مدرک به تسلط بر این زبان‌ها را دارند.

بورسیه تحصیلی دانشگاه فنی گبزه,دانشگاه فنی گبزه,دانشگاه فنی گبزه ترکیه

بورسیه های تحصیلی دانشگاه فنی گبزه

دانشگاه فنی گبزه به جهت جذب دانشجویان عالی و زبده بورسیه های مختلفی برای داوطلبان و پذیرفته شدگان در نطر گرفته است. گاهی یک دانشجو می تواند بر اساس نیازهایش دو یا چند بورسیه استفاده کند. بورسیه کتاب درسی، بورسیه کتاب مقدماتی، که هر کدام دارای ضوابط و شرایط خاصی است.

بورسیه های دولتی شامل: بورسیه تحصیلی ترکیه بورسلاری که به همه داوطلبان در تمامی رشته ها داده می شود. دانشجویان پس از دریافت این بورسیه نیاز به پرداخت هیچ هزینه ای ندارند. بورسیه تحصیلی TUBITAK که به مقاطع تکمیلی و محققان و پژوهشگران و دانشجویان ممتاز جهت پی گیری امور تحقیقاتی داده می شود.

بورسیه هایی که به مقاطع پایین تر داده می‌شود مدت دار بوده و حدود یک سال داده می شود. بورسیه هایی مانند کتاب مقدماتی و تغذیه یک ساله بوده و هر دانشجو می تواند به مدت یک سال از ان استفاده کند.

 

شرایط کار حین تحصیل در ترکیه

دانشجویانی که برای تحصیل وارد کشور ترکیه می‌‌‌شوند، با ویزای تحصیلی امکان کاریابی ندارند.‌ اگر چنانچه تصمیم به کار دارند؛ باید مجوزی رسمی بگیرند علاوه بر گرفتن مجوز تسلط به زبان ترکی هم ضروری است. دانشجویانی که به زبان انگلیسی هم مسلط باشند، می توانند کاری مناسب با درآمد بالا پیدا کنند.

در سال های جدید این کشور قوانینی برای کار وضع کرده که طبق آن دانشجویان خارجی که در مقاطع ارشد و دکترا مشغول به تحصیل هستند به آسانی می توانند مجوز کار دریافت کرده و مشغول به کار شوند. دانشجویان در مقطع کارشناسی اگر قصد کار داشته باشند، باید یک سال از تحصیلشان سپری شده باشد.

دانشجویانی که مشغول تحصیل در ترکیه هستند، در هفته می توانند ۳۰ ساعت کار کنند. وزارت امور خارجه ترکیه مسئول تنطیم قوانین استخدام دانشجوی خارجی برای کار است. اگر دانشجو قصد کار در یک شرکت خصوصی داشته باشد، کارفرما باید درخواست کتبی بدهد و مجوز رسمی دریافت کند. کارهایی که دانشجوی در حال تحصیل می تواند انجام دهد شامل موارد زیر است:

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دکمه بازگشت به بالا