اعزام دانشجو

صفر تا صد مهاجرت به ترکیه

پیشنهاد ویژه بست فارسی

اگر دنبال بهترین سایت برای اعزام دانشجو و مهاجرت به ترکیه می گردی بزن رو دکمه پایین

قیمت لیر ترکیهاعزام دانشجوتحصیل در ترکیهمهاجرت به ترکیه

ترکیه به عنوان پل ارتباطی بین کشورهای اروپایی و آسیایی معرفی می شود که با توجه به موقعیت قرار گیری مقصد مهاجران بسیاری می باشد. متقاضیان زیادی از سراسر ایران با توجه به مسافت کم و شرایط زندگی ایده آل در کشور ترکیه به فکر مهاجرت به این کشور هستند.

متقاضیانی که قصد مهاجرت به ترکیه را دارند باید تمامی شرایط پیش روی خود را مورد بررسی قرار دهند و به فکر هزینه های زندگی خو هم باشند‌. در ادامه مطالب اطلاعات مناسبی را در مورد مهاجرت به کشور ترکیه در اختیار شما قرار خواهیم داد.

صفر تا صد مهاجرت تحصیلی به ترکیه,صفر تا صد مهاجرت کاری به ترکیه,صفر تا صد مهاجرت تحصیلی به ترکیه

کشور ترکیه برای مهاجرت

ترکیه دارای جغرافیای منحصر به فردی است که بخشی از آن در قاره آسیا و بخشی دیگری در قاره اروپا قرار دارد. این کشور از نظر مساحت جز کشورهای بزرگ منطقه محسوب می شود که از شمال با دریای سیاه، در شمال شرقی با گرجستان و آذربایجان و ایران، از جنوب شرقی با عراق و سوریه، در جنوب غربی و غرب با دریای مدیترانه و در شمال به یونان و بلغارستان محدود می شود.

سالانه مهاجران زیادی به کشور ترکیه مهاجرت می کنند که این رقم در حال حاظر ۳ میلیون نفر می باشد  که ۹۰ در صد این آمار را مهاجران سوری تشکیل می دهد که بخاطر جنگ و درگیری در سوریه به این کشور مهاجرت کرده اند.  از دیگر دلایل مهاجرت به ترکیه می توان وجود دانشگاهای معتبر را نام برد که متقاضیان زیادی را برای تحصیل به خود اختصاص داده است.

با توجه به اینکه کشور ترکیه مساحت زیادی را در بر می گیرد افراد زیادی می توانند در این کشور سرمایه گذاری هایی را انجام دهند و اقامت خود را از این طریق دریافت نمایند، همچنین مهاجرت از طریق ازدواج، مهاجرت از طریق فرزند آوری، مهاجرت از طریق پناهندگی و … از دیگر روش های اخذ اقامت ترکیه می باشد.

صفر تا صد مهاجرت تحصیلی به ترکیه,صفر تا صد مهاجرت کاری به ترکیه,صفر تا صد مهاجرت تحصیلی به ترکیه

مهاجرت به ترکیه از طریق کار

روش های زیادی برای دریافت اقامت ترکیه وجود دارد که مناسب ترین آن ها مهاجرت به ترکیه از طریق کار می باشد. البته به این نکته دقت کنید که قبل از پیدا کردن کار باید با زبان رسمی مردم ترکیه آشنا باشید که زبان اصلی مردم ترکیه ترکی استانبولی است.

در مرحله اول متقاضی شغل باید مجوز کار از وزارت کار و رفاه کشور ترکیه را داشته باشد و مراحل جستجوی شغل و مصاحبه را با موفقیت پشت سر بگذارد، سپس با کارفرمای ترک به توافق برسد.

همزمان با دریافت مجوز کاری شخص ، مدارک از سوی کارفرما باید به اداره کار تحویل داده شود، در صورت تایید به فردی که برای کار به ترکیه مهاجرت کرده اقامت یکساله اعطا می گردد که در صورت تمدید کار اقامت فرد نیز تمدید می گردد.

یکی از نکات مهمی که هنگام مهاجرت به ترکیه باید مد نظر قرار دهید این است که دانشجویان در حال تحصیل هم در صورت داشتن مجوز کار می توانند کار پاره وقت انجام دهند. برای مجوز کار پاره وقت در این کشور باید دانشجویان در مقطع تحصیلی فوق لیسانس یا دکترا باشند و به دانشجویانی که در مقطع لیسانس تحصیل می کنند مجوز کار داده نمی شود.

بررسی شرایط ویزای متقاضیان کار از نکات مهم مهاجرت به کشور ترکیه به شمار می رود، متقاضیانی که یک سال در کشور ترکیه اقامت داشته و بیمه و مالیات به دولت پرداخت کرده اند می توانند برای همراهان اعم از همسر و فرزندان بالای ۱۸سال در خواست ویزا دهند.

صفر تا صد مهاجرت تحصیلی به ترکیه,صفر تا صد مهاجرت کاری به ترکیه,صفر تا صد مهاجرت تحصیلی به ترکیه

مهاجرت به ترکیه از طریق تحصیل

متقاضیان ادامه تحصیل در ترکیه می توانند مهاجرت به ترکیه از طریق تحصیل را برای به دست آوردن اقامت خود انتخاب کنند، در واقع دانشجویان در تمامی مقاطع تحصیلی می توانند تحصیلات خود را در این کشور ادامه دهند.

زبان تحصیل در مدارس و دانشگاه های ترکیه، ترکی استانبولی است، در دانشگاه های دولتی به زبان ترکی و در دانشگاه های خصوصی امکان تحصیل به زبان انگلیسی هم وجود دارد.

متقاضیان برای ادامه تحصیل در دانشگاه های ترک زبان باید نمره قبولی در آزمون یوس را به دست آورند، از طرفی برای پذیرش در دانشگاه های انگلیسی زبان باید در آزمون sat  نمره قبولی را کسب کنند‌.

در ترکیه امکان بورسیه تحصیلی هم وجود دارد که دریافت آن بستگی به رزومه تحصیلی فرد، میزان تسلط به زبان ترکی و میانگین  نمرات مقاطع قبلی دارد. البته برای گرفتن اقامت دائم در ترکیه فقط داشتن مدرک تحصیلی کافی نیست و متقاضیان باید شرایط دیگری مثل سرمایه گذاری و شرایط کاری را داشته باشند.

متقاضیان تحصیل در ترکیه می توانند در بهترین دانشگاه های این کشور تحصیلات خود را ادامه دهند، زیرا بسیاری از دانشگاه های ترکیه جز۱۰دانشگاه برتر دنیا هستند که افراد زیادی خواهان تحصیل در این کشور بخصوص شهر استانبول هستند.

صفر تا صد مهاجرت تحصیلی به ترکیه,صفر تا صد مهاجرت کاری به ترکیه,صفر تا صد مهاجرت تحصیلی به ترکیه

مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری

یکی از مهم ترین روش های مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری است . کشور ترکیه به عنوان یکی از کشورهایی شناخته می شود که شرایط را برای سرمایه گذاری خارجی فراهم‌ می آورد.

مهاجران با سرمایه گذاری در کشور ترکیه می توانند اقامت این کشور را داشته باشند و به سود قابل ملاحظه ایی دست یابند که این امر با ثبت شرکت در این کشور امکان پذیر است.

صفر تا صد مهاجرت تحصیلی به ترکیه,صفر تا صد مهاجرت کاری به ترکیه,صفر تا صد مهاجرت تحصیلی به ترکیه

مهاجرت به ترکیه از طریق ازدواج

بسیاری از افراد برای بدست آوردن اقامت کشور ترکیه و تابعیت آن با فردی که شهروند کشور ترکیه است و تابعیت آن‌ جا را دارد ازدواج می ‌کنند. در واقع شرایط مربوط به مهاجرت از طریق ازدواج به ترکیه شبیه به کشورهای دیگر می‌ باشد، بنابراین باید یکی از طرفین اقامت دائم و پاسپورت ترکیه را داشته باشند تا بعد از ازدواج بتواند اقامت دائم را برای همسر خود دریافت کند.

البته به این نکته دقت داشته باشید که در ابتدا اقامت پنج‌ ساله برای این افراد تعیین می‌ شود، در صورتی ‌که به دولت کانادا اثبات شود که این ازدواج صوری نیست می‌ توانند اقامت دائم را دریافت کنند.

صفر تا صد مهاجرت تحصیلی به ترکیه,صفر تا صد مهاجرت کاری به ترکیه,صفر تا صد مهاجرت تحصیلی به ترکیه

مراحل و مدارک مهاجرت به ترکیه

اگر قصد مهاجرت به ترکیه را دارید باید با مراحل و مدارک مورد نیاز است به‌ خوبی آشنایی داشته باشید، مراحل مهاجرت به ترکیه شامل انتخاب روش مهاجرت، ورود به کشور ترکیه در بازه زمانی ۳ ماه و انجام اقدامات مورد نیاز برای مسیر مهاجرت می‌ شود.

افرادی که قصد دارند بیش از ۳ ماه در کشور ترکیه اقامت داشته باشند باید برای اخذ اقامت طولانی‌ مدت، کارت شناسایی مجوز اقامت را دریافت نمایند که متقاضیان می‌ توانند درخواست خود را به ‌صورت آنلاین ارائه دهد.

برای انجام مراحل مهاجرت به کشور ترکیه می‌ توانید با مرکز برنامه iResidence تماس بگیرید و درخواست خود را برای مهاجرت به این کشور ارائه دهید، همچنین تهیه بیمه سلامت هم از الزامات می ‌باشد بعد از آن مصاحبه کوتاهی را هم در اداره مهاجرت دولتی با متقاضیان انجام خواهند داد.

ممکن است بسیاری از افراد با مدارک لازم برای مهاجرت به ترکیه آشنایی نداشته باشند، در این خصوص باید بگوییم که داشتن پاسپورت معتبر از الزامات می‌ باشد که برای ورود و خروج به کشور ترکیه دریافت می‌ شود.

داشتن مدارک گواهی تحصیلی برای متقاضیانی که قصد دارند تحصیلات خود را در کشور ترکیه ادامه دهند از واجبات می ‌باشد، بنابراین باید مدرک تحصیلی خود را از آموزش آموزشگاهی که در آن‌ جا تحصیلات خود را به اتمام رسانده ‌اید تهیه کنید.

فرد متقاضی باید از منبع درآمد خوبی برخوردار باشد تا بتواند تمکن مالی خود را اثبات کند، از طرفی ارائه بیمه‌ سلامت، پرداخت هزینه اسناد درخواست، ارائه سوابق کیفری، ارائه مدارک تحت درمان و ارائه عکس سه در چهار از دیگر مدارک مورد نیاز می‌ باشد.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا