اعزام دانشجو

دانشگاه فنی ییلدیز استانبول

پیشنهاد ویژه بست فارسی

اگر دنبال بهترین سایت برای اعزام دانشجو و مهاجرت به ترکیه می گردی بزن رو دکمه پایین

قیمت لیر ترکیهاعزام دانشجوتحصیل در ترکیهمهاجرت به ترکیه

دانشگاه فنی ییلدیز در استانبول در سال ۱۹۱۱ تاسیس شده و تاکنون در حوزه آموزش بین المللی و پژوهش در زمینه‌های گوناگون فناوری، علم و صنعت فعالیت داشته است. موسسه آموزش عالی ییلدیز، دارای ۱۱ دانشکده است و با ارائه خدمات آموزشی مناسب در سطح جهانی ، می‌تواند به عنوان یکی از بهترین دانشگاه‌ها برای تحصیل در نظر گرفته شود.

دانشجوهای بین المللی فراوانی در دانشگاه فنی ییلدیز استانبول در حال تحصیل هستند. برنامه‌های ارائه شده در دانشگاه از کارشناسی تا دکتری و علاوه بر آن، برنامه‌های فوق العاده تخصصی در رشته‌های مختلف می‌باشد.

دانشجویان این دانشگاه از اساتید خبره و متخصص در رشته‌های مختلف بهره می‌برند و به پیشرفت و توسعه در حوزه تحقیقات و پژوهش دست پیدا می‌کنند. دانشگاه فنی ییلدیز استانبول با توجه به فراهم بودن بستر عالی در زمینه آموزش و پژوهش به دانشجویان و اساتید خود، روز به روز در حال ترقی و ارتقاء است.

دانشگاه فنی ییلدیز استانبول,دانشگاه فنی ییلدیز در استانبول,شرایط تحصیل در دانشگاه فنی استانبول

شرایط تحصیل در دانشگاه فنی استانبول

تحصیل در دانشگاه فنی استانبول دارای شرایط مختلفی است. مدرک دیپلم یکی از مدارک مورد نیاز برای ورود به دانشگاه فنی ییلدیز است. به عبارت دیگر، داشتن دیپلم از هر رشته تحصیلی موردی ضروری برای ورود به دانشگاه فنی ییلدیز می‌باشد.

اما در کنار داشتن مدرک دیپلم، لازم است به چند نکته مهم دیگر نیز توجه کرد. یکی از مهم‌ترین این نکات، ارائه مدارک تحصیلی با ترجمه رسمی به زبان ترکیه می‌باشد. هم‌چنین، برای ورود به دانشگاه فنی ییلدیز برخی از رشته‌ها، نیاز به انجام آزمون ورودی نیز دارند. علاوه بر این، برای به دست آوردن مدرک دیپلم، باید دانش آموزان به تحصیل در دبیرستان معتبر بپردازند و در کلاس‌های مربوط به رشته خود تحصیل نمایند. مدرک معادل‌سازی در دانشگاه فنی ییلدیز یکی دیگر از مدارک ضروری برای دانشجویانی است که قصد ادامه تحصیل در این دانشگاه را دارند.

دانشجویان می‌توانند با معرفی مدارک تحصیلی خود به دانشگاه فنی ییلدیز، درخواست معادل‌سازی این مدارک را ارسال کنند. از مزیت‌های مدرک معادل‌سازی در دانشگاه فنی ییلدیز می‌توان به برابری مدارک و رده بندی درست آن‌ها در سیستم آموزشی دانشگاه اشاره نمود.

این روند موجب می‌شود دانشجویانی که در کشورهای دیگر به دنبال تحصیل و آموزش هستند، به آسانی می‌توانند مدارک تحصیلی خود را در خارج از کشور تایید نمایند. ترجمه صحیح ریزنمرات به زبان ترکی از شرایط بسیار مهم دیگر است، زیرا در دانشگاه‌های ترکیه این نمرات جزو سابقه شما محسوب می‌شوند و برای موفقیت دانشجویان در این دانشگاه حیاتی هستند.

در ترجمه ریزنمرات، باید به این موضوع توجه داشت که مفهوم عددی نمره به شکل درست منتقل شود. هم‌چنین، در ترجمه لازم است به معنای واقعی کلمات و عبارات توجه شود، تا از وقوع اشتباه جلوگیری گردد.

از دیگر مدارک لازم برای تحصیل در دانشگاه فنی ییلدیز استانبول می‌توان به مواردی هم‌چون گذرنامه معتبر و داشتن ۲ کپی از آن، ۴ قطعه عکس و اخذ مدرک زبان تومر با حداقل سطح C1 برای افرادی که مقیم ترکیه نبوده و بلوکارت هم ندارند، اشاره کرد.

دانشگاه فنی ییلدیز استانبول,دانشگاه فنی ییلدیز در استانبول,شرایط تحصیل در دانشگاه فنی استانبول

امکانات دانشگاه فنی ییلدیز استانبول

دانشگاه فنی ییلدیز یکی از محبوب‌ترین دانشگاه‌های فنی در استانبول ترکیه است. اگر شما قصد شروع مسیر تحصیلی خود در این دانشگاه را دارید، باید از امکانات موجود در این دانشگاه مطلع شوید.

در ادامه بعضی از امکانات دانشگاه فنی ییلدیز را بررسی می‌کنیم.

مجهز به آزمایشگاه‌های پیشرفته:

دانشگاه فنی ییلدیز دارای آزمایشگاه‌های پیشرفته، ابزارهای تحقیقاتی ، تجهیزات جدید و به روز و فضای آموزشی جذاب می‌باشد. این امکانات و تجهیزات، باعث به وجود آمدن نقطه عطفی در انجام تحقیقات مختلف می‌گردد.

به‌طور کلی دانشگاه فنی ییلدیز استانبول، به دانشجویان خود امکانات آزمایشگاهی در سطح بالایی را ارائه می‌کند. از جمله امکانات آزمایشگاهی موجود در این دانشگاه، آزمایشگاه‌های علوم کامپیوتر، الکترونیکی، مهندسی عمران و مکانیک، شیمی، فیزیک و … را می‌توان نام برد.

امکانات ورزشی:

 دانشگاه فنی ییلدیز، مطابق با اهدافی که به منظور توسعه و پیشرفت فردی و اجتماعی دانشجویان و هم‌چنین جامعه مدنظر قرار داده است، خدمات ورزشی متنوعی به دانشجویان ارائه می‌کند. ورزشگاه و تجهیزات ورزشی این دانشگاه شامل امکاناتی از جمله مراکز بدنسازی، زمین فوتبال، بسکتبال و والیبال می‌باشد. این امکانات برای دانشجویانی که علاقه‌مند به ورزش هستند، فعال است.

کتابخانه:

دانشگاه فنی ییلدیز دارای یک کتابخانه وسیع و با کیفیت است و فرصتی را برای دانشجویان فراهم آورده است که دسترسی آسان به کتب، مقالات و جزوات مورد نیازشان داشته باشند. کتابخانه ییلدیز ۵ طبقه و دارای سالن کنفرانس ۸۰ نفره است. لازم به ذکر است که نشریه‌های این کتابخانه مطابق با سیستم دیویی طبقه‌بندی گردیده‌اند.

خوابگاه:

خوابگاه دانشگاه فنی ییلدیز، خوابگاهی مناسب می‌باشد که برای دانشجویان این دانشگاه در دسترس است. این خوابگاه دارای امکانات کاملی است که به دانشجویان این دانشگاه کمک می‌کند تا بتوانند در فضایی امن و راحت به تحصیلات خود ادامه دهند. یکی از مزیت های این خوابگاه، نزدیک بودن از لحاظ مکانی به دانشگاه است که این امکان را به دانشجویان می‌دهد که نیاز به طی کردن مسیر طولانی، برای رفتن به کلاس‌های خود نداشته باشند.

دانشگاه فنی ییلدیز استانبول,دانشگاه فنی ییلدیز در استانبول,شرایط تحصیل در دانشگاه فنی استانبول

رشته های دانشگاه فنی ییلدیز استانبول

دانشگاه فنی ییلدیز استانبول با بهره‌مندی از اساتید خبره و فضای آموزشی حرفه‌ای برای دانشجویان، مکانی برای یادگیری و پیشرفت در زمینه مهارت‌های فنی گوناگون است و به این منظور رشته‌های مختلفی را ارائه نموده است.

دانشکده آموزش، شامل زیرمجموعه‌های دپارتمان آموزش علوم و ریاضیات، دپارتمان آموزش زبان ترکی و علوم اجتماعی، علوم آموزشی، دپارتمان آموزش زبان‌های خارجی و آموزش ابتدایی و آموزش کامپیوتر و تکنولوژی ساخت می‌باشد. در دانشکده الکترونیک، رشته‌های مهندسی الکترونیک و برق، مهندسی ارتباطات، مهندسی کنترل و اتوماسیون و مهندسی کامپیوتر ارائه می‌شود.

دانشکده علوم و هنر از دانشکده‌های برجسته برای داوطلبان رشته انسانی، ریاضی و تجربی محسوب می‌شود. این دانشکده شامل رشته‌های علوم اجتماعی و انسان‌شناسی، ادبیات و زبان‌های غربی، شیمی، آمار، ریاضیات، ادبیات و زبان ترکی و دپارتمان‌های فلسفه و ژنتیک و بیولوژی می‌باشد.

از دانشکده‌های جذاب دانشگاه فنی ییلدیز استانبول، می‌توان به دپارتمان معماری کشتی و دریانوردی اشاره نمود که دانشجویان در زمینه مهندسی دریانوردی و معماری کشتی و هم‌چنین مهندسی دریانوردی و کشتیرانی به تحصیل می‌پردازند.

دانشکده مهندسی عمران نیز رشته‌های مهندسی عمران، مهندسی ژئومتریک و مهندسی محیط زیست را ارائه می‌کند. یکی دیگر از دانشکده‌ها، دانشکده مهندسی شیمی و استخراج و ذوب فلزات است و رشته‌های موجود در این دانشکده، مهندسی شیمی، مهندسی ریاضی، زیست مهندسی، مهندسی غذا و مهندسی استخراج و ذوب فلزات می‌باشند.

دانشکده مهندسی مکانیک از دیگر دانشکده‌های برجسته دانشگاه فنی ییلدیز به شمار می‌آید. این دانشکده شامل رشته‌های مهندسی مکانیک، مهندسی صنایع و مهندسی مکاترونیک می‌باشد.

هم‌چنین دانشکده معماری نیز جزو دانشکده‌های مهم این دانشگاه محسوب می‌شود و رشته‌های معماری، برنامه‌ریزی شهری و منطقه‌ای و دپارتمان حفاظت و نوسازی میراث فرهنگی، اجزای اصلی این دانشکده را تشکیل می‌دهند.

دانشکده هنر و طراحی برای داوطلبان و علاقه‌مندان به هنر گزینه مناسبی است و در حوزه و رشته‌های هنر، طراحی ارتباطات و موسیقی و اجرا به آموزش دانشجویان می‌پردازد. علاوه بر این‌ها دانشکده علوم کاربردی، رشته الکترونیک هوایی را به دانشجویان ارائه می‌کند.

زندگی دانشجویی در استانبول

زندگی دانشجویی در استانبول یک تجربه جدید، فوق العاده و استثنایی است که موجب می‌شود در زندگی شخصی و تحصیلی خود بهترین روزها را تجربه نمایید.

فضای بین المللی و چشم اندازهای فوق العاده، شهریه‌های نسبتاً پایین و دسترسی راحت به فرصت‌های شغلی، استانبول را به بهترین مکان برای آغاز زندگی دانشجویی شما تبدیل می‌کند.

تعداد فراوانی از دانشجویان قصد یادگیری زبان ترکی استانبولی را دارند و برای این منظور به استانبول می‌آیند. استانبول، به علت موقعیت جغرافیایی، به عنوان یکی از شهرهای مهم جهان به شمار می‌آید.

این شهر دارای ادیان با تنوع بالایی است که شامل اسلام، مسیحیت و یهودیت و غیره می‌گردند. این شهر از شهرهای پرجمعیت اروپا محسوب می‌شود و هم‌چنین دارای چندین دانشگاه مختلف است که به شما امکانات آموزشی بی‌نظیری را ارائه می‌کند.

علاوه بر این، شهر استانبول دارای تمدن و تاریخچه غنی و فرهنگ پویا است و برای دانشجویانی که به این مسائل علاقه دارند، می‌تواند جالب توجه باشد. به‌طور کلی این شهر برای مسافرت و دیدن جاذبه‌های توریستی آن، یک مقصد بسیار زیبا و جذاب است. شهر استانبول دارای ۵۸ دانشگاه است که از برترین دانشگاه‌های آن در سطح بین‌المللی می‌توان دانشگاه‌های بغازچی، دانشگاه گالاتاسرای، دانشگاه مدنیت، دانشگاه فنی ییلدیز، دانشگاه مارمارا، دانشگاه هنرهای زیبا معمار سینان، دانشگاه سالیک بیلیملری و غیره را نام برد.

این دانشگاه‌ها با ارائه خدمات آموزشی با کیفیت و امکانات دسترسی به دانشگاه مناسب، مورد توجه دانشجویان قرار می‌گیرد. زندگی دانشجویی در استانبول دارای فرصت‌ها و چالش‌های بسیاری است. از چالش‌های زندگی دانشجویی در استانبول می‌توان به بحث مسکن اشاره کرد. استانبول یکی از شهرهای گران‌قیمت ترکیه می‌باشد.

از این رو، مسئله مسکن برای دانشجویانی که به این شهر برای تحصیل سفر می‌کنند، می‌تواند چالش بزرگی باشد. با این حال، خیلی‌ از دانشجوها در خوابگاه‌ها، هتل‌ها، سوئیت‌ها و آپارتمان‌های در دسترس اقامت می‌گزینند، اما به‌طور معمول پیدا کردن محل اقامت با قیمت مقرون به‌صرفه برای دانشجویان می‌تواند امری زمان‌بر باشد. هم‌چنین برای تعداد زیادی از دانشجویان، هزینه اجاره و مخارج روزانه به دلیل بالا رفتن نرخ ارز، مشکل‌ساز گردیده است.

ترافیک در استانبول از دیگر چالش‌های مهمی است که به عنوان یک دانشجو و ساکن در این شهر، با آن روبرو خواهید شد. استانبول، شهری با تراکم بالا و پرجمعیت است. معمولاً ترافیک در این شهر، در ساعات شلوغی بسیار زیاد است و ممکن است زمان رفت و آمد به دانشگاه را طولانی نماید. در کل زندگی دانشجویی در استانبول، نقاط قوت و ضعف خاص خود را دارد و قبل از اقدام برای تحصیل و زندگی در این شهر، باید جنبه‌های گوناگون آن را در نظر بگیرید.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دکمه بازگشت به بالا