عجیب ترین ها

10 تا از عجیب ترین رازهای سر به مهر جهان (حقایق تاریخ)

افزایش بازدید در گوگل

آشنایی با رازهای سر به مهر دنیا

دنیا با تمام سادگی و شفاف بودنش لایه های پنهان فراوانی در خود جای داده که با بررسی و شناخت آن ها انگشت تعجب به دهان خواهید گزید.

از روزی که جهان با شکل و شمایل کنونیش برای زندگی بشر مهیا گردید؛ همواره آبستن بزرگ ترین رخدادهای غیر قابل باور بوده است. اگر در کتب مقدس کمی تفحص نمایید حوادث یا اتفاقاتی که با نام معجزه می شناسیم هم در دسته همین اسرار سر به مهر قرار می گیرند.

به طور مثال زمانی که دریا به فرمان خدا با عصای حضرت موسی می شکافد، برای خیلی از ماها باورنکردنی و دور از واقعیت به نظر می رسد. حال بیایید با هم ۱۰ تا از عجیب ترین رازهای سر به مهر جهان را که هنوز پنهان مانده اند بشناسیم.

رازهای سر به مهر جهان,رازهای سر به مهر دنیا,عجیب ترین راز جهان

۱۰. نسخ خطی ووینیچ

سال ۱۹۱۲ یه نسخه از کتاب خطی به زبانی کاملا رمز گونه و ناشناخته در کتابخانه شهر رم پیدا شد، که هنوز هم جزو آثار اسرارآمیز به شمار می رود.

بسیاری از دانشمندان سال هاست که به دنبال رمزگشایی کلمات کتاب هستند و آنچه که به طور قطع می توان در مورد نسخ خطی وینیچ گفت، قطعیت وجود زبان نگارشش می باشد. شاید اقوامی کهن با دانش و علمی شگرف روزی بر زمین می زیسته اند.

عجیب ترین رازهای جهان,عجیب ترین رازهای دنیا,رازهای سر به مهر جهان

۹. چه کسی رابین هود بوده است؟

یکی دیگر از رازهای سربه مهر جهان وجود شخصی افسانه ای و یاور مستمندان به نام رابین هود می باشد. تقریبا همه ما در کودکی داستان های زیادی در مورد این شخصیت اسرارآمیز شنیده ایم.

جنگجویی ناشناخته، با شمشیر و کلاه خود منحصر به فرد که از اغنیا و اشراف می دزدید تا به فقرا کمک برساند. در برخی اسناد تاریخی به دست آمده نام های مانند هابهود، رابرت هود، رابین هود و خیلی اسامی دیگر به او نسبت داده اند، که هنوز صحت یا سقمش تایید نگردیده.

رازهای سر به مهر جهان,رازهای سر به مهر دنیا,عجیب ترین راز جهان

۸. سقوط مینوانس

تاریخ شناسان و اشخاصی که به تمدن های از بین رفته تاریخ پرداخته اند، از اقوامی به نام مینوانس سخن به میان آورده اند، که حدود ۳۵۰۰ سال قبل در منطقه ای به اسم جزیره کرت می زیسته اند.

این قوم با فوران آتشفشانی که در این جزیره به وقوع پیوسته نابود شده و برای همیشه از صفحه روزگار محو گردیده اند. طی حفاری های باستان شناسی الواحی سنگی منقش به نام و نگاره های مینوانس به دست آمد، که بر صحت داستان زندگی این قوم اسرار آمیز مهر تایید می نهد.

رازهای سر به مهر جهان,رازهای سر به مهر دنیا,عجیب ترین راز جهان

۷. شهر گمشده هلیکه

یونان باستان در کنار تمام داستان های اسرارآمیز از تمدن رمزآلودش قصه ای متفاوت از حضور قوم و شهری به نام هلیکه سخن به میان می آورد که در هزاران سال قبل با زلزله ای مهیب نابود و توسط باد و طوفان به دریا و خدای آب ها یا همان پوسایدون تقدیم گردیده.

تا سال ۱۸۶۱ همه این حرف ها را زاییده ذهن و تخیل بشر می دانستند، تا اینکه سکه ای با شمایل پوسایدون در سواحل یونان کشف شد.

این جستجو و حفاری تا کنون بخش های زیادی از یک شهر مدفون در دریا را پدیدار ساخته که بدون شک می توان از آن به عنوان یکی از رازهای سربه مهر جهان یاد کرد.

رازهای سر به مهر جهان,رازهای سر به مهر دنیا,عجیب ترین راز جهان

۶. لژیون گمشده ی رم

محققان و باستان شناسان رومی و مورخان بریتانیایی از تمدنی نابود شده به نام لی کیان سخن به میان می آورند، که در هزاران سال قبل توسط سپاه پارت از ساکنان کهن ایران زمین شکست خورده و در صحراهای آسیا سرگردان شدند.

سربازان امپراطوری هان این افراد را یافته و به اسارات گرفتند. آرایش نظامی عجیب این قوم به شکل اسکلت ماهی بود نیز در نوع خود بی نظیر و قابل تامل است.

حفاری های باستان شناسان انگلیسی در بیابان های گابی به کشف شهری به نام لی کیان انجامید. لی کیان در زبان چین به معنی رم بوده و همین می تواند به صحت یکی دیگر از رازهای سربه مهر جهان و دست یابی به واقعیت های گسترده تر ختم گردد.

رازهای سر به مهر جهان,رازهای سر به مهر دنیا,عجیب ترین راز جهان

۵. مومیایی های تاریم

در طی سال های ۱۹۹۰ تا ۱۹۹۳ سرزمین چین ۱۰۰ جسد مومیایی شده با قدمتی ۲۰۰۰ساله را به جهانیان نمایاند، که موهایی بسیار بلند و بور داشتند.

این گونه از نژاداروپایی مطمئنا نمی توانستند متعلق به اقوام کهن چینی باشند، و طی تحقیقات و بررسی دی ان ای آن ها مشخص شد، که آن ها از مهاجران بوده اند که به دلایل نامعلوم کشته و مومیایی گردیده اند.

مومیایی های تاریم از اکتشافات اسرارآمیز جهان به شمار می روند، که تا کنون هیچ سندی برای کشف حقایق نیافته.

رازهای سر به مهر جهان,رازهای سر به مهر دنیا,عجیب ترین راز جهان

۴. اجساد باتلاقی

قرون وسطا در اروپا به شکلی کاملا وحشیانه و ترسناک برای مردم سرزمین های مختلف با ادیان گوناگون سپری شده.

با کشف صدها جسدی که در باتلاق های حوالی شمال اروپا به دست آمد، رازی مخوف و غیر قابل انکار از شکنجه های ظالمانه و قربانی کردن مردم به عناوین متفاوت توسط اقوام اروپایی برملا گردید.

رازهای سر به مهر جهان,رازهای سر به مهر دنیا,عجیب ترین راز جهان

۳. رونگورونگو

رونگورونگو از جمله خطوط باستانی مرتبط با دوران انسان های اولیه ساکن جزیره ایستر می باشد، که بیشتر شبیه به نگارینه هاست.

بعدها و در قرن ۱۷ میلادی لوح های فراوانی با همین مضامین به دست آمد، که توسط مذهبیون افراطی برای مبارزه با بت پرستی نابود یا مدفون گردید.

ممنوعیت بررسی و شناسایی این خطوط رمزگونه باعث پنهان ماندن تمدن و سبک زندگی انسان های آن دوران و تبدیل به یکی دیگر از رازهای سر به مهر جهان شد.

رازهای سر به مهر جهان,رازهای سر به مهر دنیا,عجیب ترین راز جهان

۲. ناپدید شدن تمدن دره سند

تمدنی بسیار کهن که سرزمینی پهناور از هند باستان تا افغانستان کنونی را شامل می شده، با جمعیتی بالغ بر ۵ میلیون نفر به دلایلی نا معلوم ناپدید و معدوم گردیده اند.

بعد از سالیان طولانی و حدود سال ۱۹۲۲ باستان شناسان نشانه هایی از این تمدن گمشده یافتند، که به طرزی شگفت آور از پیشرفته ترین ابزار و ادوات زندگی، جنگی، پزشکی، بهداشتی و ساخت کانال های فاضلاب، برخوردار بودند.

هیچ سند یا مدرکی دال بر چگونگی انحطاط یا نابودی این قوم به دست نیامده.

رازهای سر به مهر جهان,رازهای سر به مهر دنیا,عجیب ترین راز جهان

۱. سنگ های کارناک

در ادامه معرفی بزرگ ترین رازهای سر به مهر جهان به سواحل بریتانیا و شمال غرب کشور فرانسه می رسیم.

سنگ های غول پیکری که به شکلی زنجیروار تمام ساحل را در بر گرفته اند، مساحتی حدود ۱۲ کیلومتر را شامل می شوند. در برخی اسناد نوشته هایی دال بر جادوی عظیم مرلین در برابر سپاه روم اشاره کرده اند.

این سنگ ها را بقایای سپاهیان روم می دانند، که با حمله به این سرزمین مورد نفرین مرلین قرار گرفته و به صخره های بزرگ تبدیل گردیده اند.

اما در اصل مردمانی شگفت انگیز این سنگ ها را برای محافظت شهر از زلزله ساخته و به جا گذاشته اند.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا