عجیب ترین ها

۱۰ بیماری عجیب و مرموز

افزایش بازدید در گوگل

آشنایی با ۱۰ بیماری عجیب و غریب

بدن انسان معمولا با بیماری‌ های مختلفی مواجه می ‌شود، اما گاهی اوقات بیماری ‌هایی وجود دارند که ممکن است حتی اسم آن‌ ها را هم نشنیده باشید. از بین بیماری‌ های عجیب و غریب بدن می ‌توان به بیماری سندرم گرگینه، بیماری سندرم بوی ماهی و … اشاره کرد که هر کدام دارای علائمی هستند.

بدن با شگفتی ‌های همراه است که برای بسیاری از افراد عجایبی را به‌ همراه دارید. گاهی عده ای می پرسند که قسمت ‌های مختلف بدن چه کاری را می ‌توانند انجام دهند یا این‌ که بر روی زنده ماندن چه تاثیری دارند. سوالات زیادی وجود دارد که اشتیاق به یادگیری آن ‌ها در عده‌ای از افراد بیشتر است، اما همان‌ طور که متوجه هستید بدن انسان کامل نیست و به همان اندازه که دارای شگفتی‌ های جالبی است می ‌تواند با بیماری‌ های عجیب درگیر شود.

مغز انسان که مرکز فرماندهی به شمار می‌ رود مسئول تمامی کارهایی است که بدن آن ‌ها را انجام خواهد داد. به‌ عنوان مثال شنا کردن، تنفس، ذخیره افکار، دویدن، بلند کردن اجسام همگی از مواردی است که مغز دستور آن‌ ها را ارسال می ‌کند.

گاهی اوقات بیماری‌ هایی رخ می‌ دهد که برای درمان آن‌ ها تحقیقات زیادی انجام خواهد شد، اما بسیاری از مواردی که به ‌تازگی کشف شده‌ اند ممکن است دارای درمان خواصی نباشند. در ادامه مطالب برای آشنایی بیشتر شما ۱۰  بیماری عجیب و غریب بدن را شرح می ‌دهیم.

بیماری عجیب غریب,بیماری عجیب و غریب,بیماری عجیب غریب

۱۰. بیماری سندرم جسد متحرک

سندرم جسد متحرک از بیماری‌ هایی است که کوتارد نامیده می ‌شود که مربوط به اختلال عصبی روانی است و متخصصان آن را افسردگی می‌ نامند. در واقع این بیماری باعث می ‌شود که افراد فکر کنند مرده اند یا قسمتی از اندام ها و خون و روح خود را از دست داده اند.

این سندرم از نشانه‌ هایی برخوردار است که شامل خودآزاری، عدم حساسیت به درد، صحبت نکردن، امتناع از خوردن، افسردگی شدید، غمگینی، توهم مرگ و صداهای مزاحم می شود. این علایم با داروهایی که روان پزشکان تجویز می‌ کنند ممکن است کنترل شوند، اما برای درمان آن از تشنج الکتریکی استفاده می ‌شود.

۹. بیماری سندرم خودکار آبجوسازی

یکی از وضعیت های پزشکی عجیب‌ و غریب که در بدن فرد رخ می‌ دهد سندرم آبجوسازی خودکار نام دارد که آن را به‌ عنوان سندرم تخمیر روده هم معرفی می ‌کنند. در واقع در این نوع بیماری فرد مسمومیت ناشی از الکل را از طریق تخمیر غیرطبیعی روده در روده کوچک که آن را تجزیه می ‌کند ایجاد می شود که با رشد غیر طبیعی قارچ مواجه می ‌شود.

بدن می‌ تواند حتی با خوردن غذاهای معمولی و نوشیدنی به وسیله باکتری ‌هایی که در آن ‌جا رشد می ‌کنند الکل تولید کند. از علایم این نوع بیماری می ‌توان نفخ، خستگی، درد، ترشحات بینی، مشکلات تمرکز، تغییرات در حرکات روده و وسواس فکری را نام برد.

درمان خاصی برای این نوع بیماری وجود ندارد، اما باید بگوییم که رژیم غذایی خود را باید تغییر دهید و از کربوهیدرات‌ های تصفیه‌ شده و قندهای سالم استفاده کنید.

۸. بیماری بی‌ خوابی کشنده

همه متوجه این موضوع هستند که داشتن خواب باکیفیت می‌ توانند بر روی تمامی جنبه‌ های زندگی افراد تأثیر بگذارد. از طرفی سلامت جسمی و روانی هم به خواب ارتباط مستقیمی دارد، اما باید بگوییم که بیماری عجیب  غریب به اسم بی ‌خوابی کشنده وجود دارد که بر روی مغز تاثیر می ‌گذارد و تا به ‌حال نتوانسته‌ اند درمانی برای آن پیدا کنند.

شاید بسیاری از افراد بتواند با بهبود بهداشت خواب خود را تنظیم کند و از کم‌ خوابی جلوگیری نمایند در مقابل افراد کمی وجود دارد که با بیماری بی‌ خوابی کشنده مواجه هستند. این بیماری یک اختلال ژنتیکی مغزی است که فرد بی خوابی شدیدی را تجربه می ‌کند و در نتیجه با تخریب جسمی و روانی مواجه می شود که این بیماری به ‌صورت مستقیم بر روی سیستم عصبی تأثیر می ‌گذارد.

۷. بیماری سندرم گرگینه

بیماری سندرم گرگینه که به اسم هایپر تریکوزیس شناخته می شود که بر روی بدن فرد به‌ شدت مو می روید و از جمله آن صورت می ‌باشد. در واقع رشد مو ضخیم بیماری است که فرد را به یک گرگ شبیه می‌ کند در حالی ‌که بسیاری از بیماری‌ ها به علت واکسن ریشه‌ کن می شوند، اما این بیماری وضعیت ناشناخته‌ ای دارد و هیچ ‌گونه درمانی برای آن وجود نخواهد داشت.

۶. بیماری سندرم بوی ماهی

عده ای از افراد گاهی اوقات ممکن است بوی بدی را از بدن منتشر کنند، در واقع افرادی که مبتلا به بیماری سندرم بوی ماهی یا تری متیل آمینوری هستند از طریق تعریق و دم و بازدم بوی نامطبوعی را منتشر می‌ کنند که بوی ماهی گندیده را یادآوری می ‌کند. این بیماری زمانی به وجود می ‌آید که بدن قادر نیست ترکیب عالی تری متیل آمین را تجزیه کند.

این بیماری در افرادی که از جهش‌ های خاص ژن FMO3 مواجه هستند رخ می ‌دهد و می ‌تواند به بدن دستور دهد که آنزیم ‌های تولید کنند تا ترکیب عالی تری متیل آمین را تجزیه کند. این بوی نامطبوع می ‌تواند بین افراد متفاوت باشد و بیماران از بدن خود احساس شرم و ناراحتی می کنند حتی بسیاری از آن‌ ها اقدام به خودکشی خواهند کرد.

۵. بیماری سندرم آلیس در سرزمین عجایب

بیماری  عجیب ‌غریب بسیاری وجود دارد که برای فرد رخ می ‌دهد و هر کدام از آن ‌ها علائمی را به همراه دارند. یکی از این بیماری ‌ها سندرم آلیس در سرزمین عجایب می‌ باشد که تاد نامیده می‌ شود و معمولا میگرنی را نشان می ‌دهد که تصویر بدن افراد را مثل دست، پا و اندازه‌ سر را  مخدوش خواهد کرد و بیماران می‌ توانند احساس گذر زمان را به ‌آرامی تمام تجربه کنند، اما هیچ‌ گونه درمان اثبات شده‌ ای برای آن پیدا نکرده اند و تنها می ‌توان از پیشرفت میگرن جلوگیری نماید.

۴. بیماری سندرم لهجه خارجی

بیماری سندرم لهجه خارجی که بخشی از مغز را درگیر می کند که به گفتار مرتبط می‌ شود. در واقع فرد هنگامی که از خواب می پرد لهجه‌ اش عوض خواهد شد، از طرفی این بیماری در اثر تروما، تومور و شرایط عصبی به وجود می ‌یابد و رایج ‌ترین درمان برای آن گفتاردرمانی می‌ باشد.

۳. بیماری عدم حساسیت به درد

بسیاری از افراد از بدو تولد توانایی درک درد را ندارند که این بیماری به‌ دلیل جهش در ژن ‌هایی خاص به وجود می ‌آید و کاملا ارثی است. در واقع افراد مبتلا فرق بین یک شی تیز و غیر تیز را متوجه نمی ‌شوند و نمی‌ توانند نوشیدنی داغ را به ‌خوبی حس کنند و هیچ ‌گونه درمان شناخته‌ شده ای هم برای آن وجود ندارد، از علایم این بیماری می‌ توان به کاهش توانایی تعریق از دست دادن بویایی اشاره کرد.

۲. بیماری سندروم استونمن

از بیماری ‌های نادر و عجیبی است که بافت‌ های بدن را به استخوان تبدیل می ‌کند سندرم استونمن نام دارد که از هر ۲ میلیون نفر ۱ نفر درگی آن می شود و به ‌علت یک جهش ژنتیکی رخ می ‌دهد. این عارضه از شانه و گردن شروع خواهد شد و به سمت پا می‌ رود، اما دقت داشته باشید که اگر برای برداشتن استخوان جراحی انجام گیرد به‌ علت تهاجمی بودن باعث رشد استخوان ‌های بزرگ ‌تر خواهد شد و فرد حتی بعد از یک تصادف هم حرکت خود را از دست می‌ دهد.

۱. بیماری پیکا

پیکا یکی از عجیب و غریب ترین بیماری ها است که باعث می شود فرد خوراکی هایی را استفاده کند که هیچ گونه ارزشی ندارند. این مواد خوراکی شامل یخ، قطعات فلزی، گچ و … می شود که بیشتر در زنان باردار و کودکان رخ می دهد، از طرفی زمانی که بدن به مواد مغذی نیاز داشته باشد هوس های غیر معمولی را از خود نشان خواهد داد.

آزمایش های گوناگونی وجود دارد که با چند مرحله ممکن است حال فرد مبتلا را بهتر کند و بعد از آن هم ارزشیابی های روانی را انجام می دهند که اگر بیماری به علت روانشناختی ایجاد شده باشد مشخص شود.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا