عجیب ترین ها

10 موجود عجیب دنیا که تا به حال ندیده اید!

افزایش بازدید در گوگل

معرفی چند موجود عجیب و غریب دریایی دنیا

داشتن اطلاعات کامل در مورد دنیای حیوانات و تمام گونه‌های جانوری، یکی از مواردی است که ما هنوز قادر به کشف آن نشده ایم. بدون شک زمین خانه بسیاری از موجوداتی است که ممکن است تاکنون آن ها را ندیده و یا درموردشان نشنیده باشیم.

شاید فکر کنید که این موجودات عجیب تنها در عمق دریاها و اقیانوس های ژرف یافت می شوند، اما باید بدانید که به تازگی حیوانات جدیدی روی خشکی نیز یافت شده که آشنا شدن با آن ها برای تان بسیار عجیب خواهد بود.

بنابراین اگر شما هم علاقه دارید تا در مورد این گونه ها اطلاعات بیشتری کسب کنید، با ما همراه باشید تا شما را با ۱۰ مورد از موجودات عجیب غریب دنیا آشنا کنیم.

موجود عجیب و غریب,موجود عجیب و غریب دریایی,موجود عجیب و ناشناخته

۱۰. لاک پشت Matamata

این لاک پشت عجیب و مرموز در دریاهای شیرین آمریکای جنوبی یافت می شود و ظاهرش به گونه ای است که شبیه یک مخزن به نظر می رسد. آن طور که ظاهر matamata نشان می دهد، پوسته سخت او بسیار مقاوم بوده و شاید حتی ضد آتش و گلوله نیز باشد!

از آنجایی که این موجود عجیب تاکنون به وضوح مورد مطالعه قرار نگرفته است، تمام اطلاعات گفته شده صحت مشخصی ندارند. پیش بینی‌ها نشان می دهد که این پوسته سرسخت، احتمالا برای اموری مانند استتار طراحی شده.

جالب است بدانید که پوسته این لاک پشت با وجود شکاف هایی که روی آن موجود است، شبیه برگ های مرده به نظر می رسد.

موجود عجیب وسط دریا,موجود عجیب و غریب,موجود عجیب و غریب دریایی

۹.ماهی Blob Fish

یکی از موجودات عجیب دریایی که در نگاه اول ممکن است چندان دوست داشتنی و زیبا به نظر نرسد، blobfish می باشد.

ظاهر این موجود به گونه ای است که در ابتدا ممکن است فکر کنید که حرکت کمی داشته و یا شناگر سریعی نمی باشد، اما حقیقت آن است که بیشتر بافت بدن او از آب تشکیل شده و همین مورد باعث می شود تا بتواند به راحتی به سمت پایین اقیانوس‌ها شناور شود و از مایکروویوها تغذیه کند.

Blobfish ها برای تغذیه انسان سالم نیستند. بد نیست بدانید که این موجودات در خطر انقراض می باشند، زیرا ماهیگیری بیش از حد در بخش های پایینی اقیانوس باعث شده است زیستگاه طبیعی آن ها به خطر بیوفتد.

یکی از حقایق شگفت انگیز و تا حدی ترسناک درباره این موجودات آن است که آن ها در زیستگاه های طبیعی شان، کمی متفاوت تر از این عکس های بی شکل به نظر می رسند و گاهی ترسناک تر می باشند.

موجود عجیب و غریب,موجود عجیب و غریب دریایی,موجود عجیب و ناشناخته

۸. خرگوش Angora

خرگوش آنگورا آنقدرها هم که فکرش را می کنید شبیه خرگوش های عادی نمی باشد و بیشتر شبیه یک توپ پنبه ای یا یک گوسفند به نظر می رسد.

این خرگوش نژادهای بسیار متفاوتی دارد و جالب است بدانید که زمانی در میان سلاطین فرانسه بسیار محبوب و دوست داشتنی به شمار می رفت.

موجود عجیب و غریب,موجود عجیب و غریب دریایی,موجود عجیب و ناشناخته

۷. عنکبوت Darwin Bark

عنکبوت ها همواره از موجوداتی اند که برخلاف اندازه شان، بسیار ترسناک هستند. در همین زمینه شاید بد نباشد که با نوعی از عنکبوت ها آشنا شوید که اندازه شبکه تارهای عظیم شان گاهی به ۲۵ متر و بیشتر نیز می رسد!

عنکبوت Darwin یکی از کشف های بزرگ جهان در سال ۲۰۰۹ بود که توانست توجه دانشمندان را به خودش جلب کند.

یکی از ویژگی‌های جالب این عنکبوت ها آن است که تارهای شان بسیار قوی تر از تارهای گونه های دیگر می باشد. به گونه ای که مطالعات نشان داده تار آن ها ده برابر قوی تر از کولار است.

اگر نمی دانید کولار چیست، باید بگوییم که کولار در ساخت جلیقه های ضد گلوله به کار برده می شود. بنابراین به جرات می توان گفت که شبکه تارهای تولید شده توسط عنکبوت Darwin از قوی ترین و بزرگ ترین شبکه تارهای شناخته شده در دنیا به شمار می رود.

البته برای آنکه بتوان رفتار این موجودات عجیب و شگفت انگیز را مطالعه کرد، تنها راه ممکن استفاده از قایق می باشد. این موجودات از سنجاقک ها، زنبورها و.. تغذیه می کنند اما مردم فکر می کنند که این شبکه تارهای بزرگ می تواند حتی پرندگان را نیز به دام بیندازد!

موجود عجیب و غریب,موجود عجیب و غریب دریایی,موجود عجیب و ناشناخته

۶. میمون Tarsier

یکی از موجودات عجیب جهان که تا حدی جالب و خاص نیز به نظر می رسد، Tarsier ها بوده که از خانواده Tarsiidae به شمار می روند. این موجودات معمولا از درختی به درخت دیگر می پرند و از حشرات تغذیه می کنند.

آن ها انگشت هایی استخوانی و دم هایی طولانی دارند و معمولا در شب حرکت می کنند.شاید برای تان سوال باشد که چه چیزی باعث عجیب شدن این موجودات شده است؟ در جواب باید بدانید که آن ها می توانند سرشان را ۱۸۰ درجه بچرخانند!

در واقع آن ها قادرند تا سرشان را مانند یک جغد بچرخانند و اگر اندازه شان بزرگ تر از حالت کنونی شان بود، تا حد زیادی ترسناک می شدند.

موجود عجیب و غریب,موجود عجیب و غریب دریایی,موجود عجیب و ناشناخته

۵. اولم Olm

اولم ها در واقع مارها و یا کرم های غول پیکر و ترسناکی هستند که بعید است آن ها را دیده باشید. این موجودات در قسمت جلویی دارای سه انگشت پا و در قسمت پشتی دارای دو انگشت هستند.

پوست آن ها بسیار کم رنگ بوده و نزدیک به رنگ پوست انسان می باشد. به نظر می رسد که اولم ها کور هستند و به صورت گروه هایی که گاهی تعدادشان به ۱۰۰ عدد نیز می رسد، در غارها ساکن هستند.

این موجودات بیشتر در غارهای سنگ آهکی جنوب اروپا یافت می شوند و حقیقت شگفت انگیز در مورد آن ها این است که قادرند به مدت ۱۰ سال بدون غذا زنده بمانند!

آن ها شنوایی خوبی دارند و سیستم بویایی شان نیز به قدری قوی است که در صورت احاطه شدن با موجودات زنده و کوچک، می توانند آن ها را از طریق بویایی شان احساس کنند.

موجود عجیب و غریب,موجود عجیب و غریب دریایی,موجود عجیب و ناشناخته

۴. ماهی مرکب پروازی Flying Squid

ماهی های مرکب پروازی از دسته موجودات عجیب دریایی به شمار می روند که معمولا با ماهیان پرنده اشتباه گرفته می شوند. اطلاعات زیادی در مورد نحوه پرواز این ماهی ها یافت نشده، زیرا تنها حدود ۲۰ سال است که در محافل علمی در موردشان صحبت می شود.

دانشمندان اخیرا نوعی از ماهی مرکب پروازی را به نام “قرمز” یا “نئون” معرفی کردند که برخلاف نامش رنگ آبی دارد. به طور کلی ما نمی دانیم که آن ها چگونه از آب خارج می شوند و یا دلیل این کارشان چیست. برای رسیدن به پاسخ نیاز است که تحقیقات بیشتری روی آن ها انجام گیرد.

موجود عجیب و غریب,موجود عجیب و غریب دریایی,موجود عجیب و ناشناخته

۳. کاکاپو Kakapo

کاکاپو به عنوان بزرگ ترین طوطی در جهان شناخته می شود. در واقع به علت آنکه در جزیره محل زندگی آن ها در نیوزلند، شکارچیان پستاندار وجود ندارد، کاکاپو توانسته بزرگ تر از حالت عادی شده و همچنین صلح جو تر از سایر گونه ها باشد.

کاکاپوها از موجودات عجیب جهان محسوب می شوند که ویژگی خاص شان بوی آن هاست. باید بدانید که این موجودات در معرض انقراض قرار دارند و کمتر از ۲۰۰ عدد از آن ها در محل زندگی شان وجود دارد.

در واقع زمانی که سگ ها و گربه ها توسط اروپایی ها به نیوزلند آورده شدند، با بوی این پرنده آشنا شده و از همین طریق به راحتی آن ها را برای شکار پیدا می کردند.

موجود عجیب و غریب,موجود عجیب و غریب دریایی,موجود عجیب و ناشناخته

۲. هشت پا یا اختاپوس Dumbo

این موجود کوچک و عجیب در اعماق اقیانوس ها زندگی می کند. در واقع اگر بخواهیم واضح تر بگوییم، آن ها در عمقی بالغ بر ۷۰۰۰ متر یافت می شوند.

بهتر است بدانید که علت نامگذاری آن ها به علت هوش شان است. Dumbo ها به کمک گوش های شان شنا می کنند و تنها حدود ۲۰ سانتی متر طول دارند.

به طور کلی دانشمندان اطلاعات کامل و کافی در مورد این موجود ندارند و نیاز است که تحقیقات بیشتری روی آن ها انجام گیرد.

موجود عجیب و غریب,موجود عجیب و غریب دریایی,موجود عجیب و ناشناخته

۱. ماهی Barreleye

یکی از منحصر به فرد ترین موجودات جهان نوعی ماهی می باشد که سر شفافی دارد. در واقع در سال ۱۹۳۹ بود که شخصی توانست یک ویدئو از این گونه خاص ثبت کند. ماهی Barreleye یک موجود عجیب وسط دریا ست که قادر است تا برای تشخیص شکارچیان چشمانش را به سمت بالا ببرد.

در واقع بدن شفاف این ماهی باعث شده است که یکی از محدودترین گونه های حاضر در جهان باشد که بتواند آناتومی بدنش را بدون آن که نیاز به مرگ باشد، نشان دهد. به علت آن که این ماهی ها در آب های عمیق زندگی می کنند، دیدن و همچنین مطالعه شان تقریبا سخت می باشد.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا