عجیب ترین ها

10 تا از عجیب ترین فرهنگ های دنیا – رقص با مردگان!

افزایش بازدید در گوگل

معرفی فرهنگ های عجیب مردم دنیا

جهان از دیر باز تا کنون همواره پر از پدیده های اعجاب انگیز و ناشناخته برای بشربوده، و انسان در تمام ادوار سعی در پی بردن به رازهای بزرگ و کوچک جهان داشته است. همه می دانیم که مردم دنیا به یک زبان ، فرهنگ، سنت و آداب رسوم یکسان زندگی نمی کنند. عقاید و آداب اجتماعی هر قومی سابقه ای دیرین داشته و صرف نظر ازهرگونه قضاوت، باید مورد احترام قرار بگیرد. توهین به فرهنگ یک جامعه، توهین به مردم و گذشتگان شان به شمار می رود. اکنون بیایید با Bestfarsi همراه شوید تا سیری در اقوام مختلف و فرهنگ های متفاوت آن ها داشته باشیم، تا با ۱۰ تا از عجیب ترین فرهنگ های حال حاضر مردم دنیا بیشتر آشنا شویم.

فرهنگ های جالب دنیا,فرهنگ های عجیب جهان,فرهنگ های عجیب در دنیا

۱۰. نمک بی نمک (مصر)

شاید خیلی اتفاق افتاده باشد، که در منزل یا میهمانی موقع صرف غذا نمک در خواست کرده باشید، همه ما این کار را خیلی معمولی می دانیم. اما در فرهنگ مردم مصر این درخواست به منزله بی مزه یا بدمزه بودن غذا به شمار می رود، و نوعی توهین به میزبان محسوب می گردد.

فرهنگ های عجیب دنیا,فرهنگ های عجیب مردم دنیا,فرهنگ های عجیب و غریب در دنیا

۹. آن تایم بودن با ۱۰ دقیقه تاخیر (ونزوئلا)

اگر از شما بپرسند، آن تایم بودن به چه معناست، قطعا خواهید گفت که سر وقت تعیین شده در مکان مورد نظر حاضر شدن را آن تایم می گویند. اما جالب است بدانید در فرهنگ ونزوئلا کمی متفاوت تر بیان می شود. به این صورت که فرد با ۱۰ دقیقه تاخیر در محل قرار حاضر می شود. مردم ونزوئلا از ۱۰ دقیقه تا یک ساعت را آن تایم می دانند، و چنانچه با ۳۰ دقیقه تاخیر به ملاقات تعیین شده بپردازند نیازی به عذرخواهی نیست.

فرهنگ های جالب دنیا,فرهنگ های عجیب جهان,فرهنگ های عجیب در دنیا

۸. آداب غذا خوردن (نروژ)

امروزه در اکثر کشورها غذا خوردن با قاشق و چنگال امری طبیعی است، در حالیکه یکی از فرهنگ های جالب دنیا این است که شهروندان نروژی غذا را با چاقو و چنگال میل می کنند. نکته جالب این است که آنان حتی برای خوردن غذاهای لقمه ای مانند ساندویچ نیز از چاقو و چنگال کمک می گیرند.

فرهنگ های جالب دنیا,فرهنگ های عجیب جهان,فرهنگ های عجیب در دنیا

۷. پرتاب دندان (یونان)

در کشورهای دنیا هر زمان که دندان شیری کودکان می افتد، آن را زیر بالش می گذارند، تا فرشته مهربان شبانه با یک هدیه دوست داشتنی بچه ها را غافلگیر کند. اما در کشور یونان یکی از فرهنگ های عجیب در دنیا اتفاق می افتد چراکه باید دندان شیری افتاده را به سقف پرتاب کنند تا برای خانواده خوش اقبالی و رونق به همراه بیاورد، ضمن اینکه معتقدند، از کرم خوردگی دندان های جدید جلوگیری می کند.

فرهنگ های جالب دنیا,فرهنگ های عجیب جهان,فرهنگ های عجیب در دنیا

۶. آداب گل دادن (روسیه)

در کشور روسیه دو رنگ زرد و قرمز مفاهیم مختص به خود را دارند، به طور مثال گل زرد نشانه جدایی و عدم علاقه محسوب می گردد و گل قرمز را برای ادای احترام به جانبازان جنگی و گرامیداشت روح درگذشتگان به کار می برند. پس از اهدای گل های زرد و قرمز به دوستان خود صرف نظر نمایید.

فرهنگ های جالب دنیا,فرهنگ های عجیب جهان,فرهنگ های عجیب در دنیا

۵. سوراخ کردن بدن (هندوستان)

یکی از فرهنگ های عجیب مردم دنیا فرهنگ برخی از مردم هندوستان است، در فرهنگ مردم هندوستان سوراخ کردن بدن برای ادای ارادت به خدایان محسوب می گردد. آن ها با ایجاد سوراخ در بخشی از اعضا مانند زبان، گوش، بینی و چانه میزان احترام خود را به خدای مورد نظر نشان می دهند.

فرهنگ های جالب دنیا,فرهنگ های عجیب جهان,فرهنگ های عجیب در دنیا

۴. خوش آمدگویی به مهمانان (جزایر فیجی)

مردم سرزمین فیجی از مجموعه جزایراقیانوس آرام، برای خوش آمدگویی به مهمانان خود از نوعی نوشیدنی مخصوص که از شیره ریشه درخت کاوا درست می شود، استفاده می کنند، آن ها این نوشیدنی را در کاسه هاس چوبی سرو کرده و مهمان پس از نوشیدن احساس سرخوشی و نشاط پیدا خواهد نمود. ریشه کاوا در برخی کشورها مواد مخدر به شمار می رود. کاوا طعمی تندو خنک دارد و در اقوام قدیمی تر برای درمان مشکلات گوارشی به کار می رفته است.

فرهنگ های جالب دنیا,فرهنگ های عجیب جهان,فرهنگ های عجیب در دنیا

۳. رقص با مردگان (ماداگاسکار)

مراسم تدفین نیز به مانند جشن ازدواج در هر فرهنگی به شیوه ای خاص برگزار می شود. مردم ماداگاسکار برای اموات خود احترام ویژه ای قائل می باشند، به این معنی که برای شادی روح مردگان سفره ای بزرگ پر از خوراکی های مختلف و رنگارنگ چیده شده و در طول مراسم اقوام باید برای احترام به درگذشته به رقص و پایکوبی مشغول باشند. گریه کردن در این روز بی احترامی به فامیل درجه یک متوفی محسوب می گردد. این آیین از فرهنگ های عجیب جهان بشمار می رود.

فرهنگ های جالب دنیا,فرهنگ های عجیب جهان,فرهنگ های عجیب در دنیا

۲. آویزان کردن تابوت ها (فیلیپین)

روستایی به نام ساگادا در فیلیپین فرهنگی کهن را از اقوام ایگوروت، ساکنان باستانی این کشور به ارث برده اند. آن ها تابوت مردگان را از صخره ها آویزان می کنند، تا از دسترسی شیاطین و ارواح خبیث به اموات جلوگیری نمایند. فیلیپینی ها معتقدند این کار روح اموات را پاکیزه و مطهر نکپگه می دارد و به رستگاری می رساند.

فرهنگ های جالب دنیا,فرهنگ های عجیب جهان,فرهنگ های عجیب در دنیا

۱. آب پاشی در عید پاک (لهستان)

عید پاک یکی از اعیاد دین مسیحیت و یهود می باشد؛ که در لهستان به شیوه ای ویژه تر برگزار می گردد. مردم لهستان در دوشنبه ای که عید پاک در آن روز واقع شده، باید با سطل به هم آب بپاشند. این مراسم در فرهنگ کهن لهستان از اهمیت بالایی برخوردار می باشد، و اگر با پایان بافتن روز کسی هنوز خیس نشده باشد، تا سال آینده دچار بد یمنی و سختی خواهد شد.

نظر شما در مورد عجیب ترین فرهنگ های دنیا چیست؟

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا