عجیب ترین ها

10 تا از عجیب ترین دانشمندان تاریخ

افزایش بازدید در گوگل

تاثیرگذارترین دانشمندان تاریخ که با جان خود بازی کردند

احتمالا تا حد زیادی عجیب و ترسناک خواهد بود که بدانید هنری هد، یکی از پزشکان بیمارستان لندن، در نوامبر سال ۱۹۰۸ در نشریه Brain مقاله ای را با عنوان “تجربه ای انسانی در زمینه عصب ها” منتشر کرد که در آن احساس انسان به هنگام قطع شدن عصب های پیرامونی را تشریح کرده بود.

قسمت درد آور و ترسناک ماجرا آن جاست که بدانید او برای رسیدن به این اطلاعات، دست خودش را تحت جراحی قرار داده بود!

در تاریخ علم تجربه های مشابه زیادی وجود دارد که نشان می دهد دانشمندان زیادی به علت نبود داوطلب مجبور شده اند تا آزمایش های شان را روی خودشان امتحان کنند.

البته باید بدانید که این موضوع به معنی آن نیست که چنین دانشمندانی قهرمان داستان هستند، زیرا برخی اوقات نیز وجود داشت که افراد تنها برای قدرت نمایی خودشان را در معرض این آزمایش ها قرار می دادند.

در همین زمینه، نشریه گاردین تلاش کرده تا لیستی از شجاع ترین و جان سخت ترین دانشمندان مرد و زن را جمع آوری کند.

در این لیست نام دانشمندانی به چشم می خورد که کارهای شان می تواند الهام بخش باشد، اما برخی اوقات آن ها با انجام آزمایش هایی عجیب از مرز منطق و عقل عبور کرده و دست به کارهای خطرناکی زده اند.

چنانچه شما هم علاقه دارید تا درباره آن ها اطلاعات بیشتری کسب کنید، با ما همراه باشید تا شما را با ۱۰ تا از عجیب ترین دانشمندان تاریخ جهان آشنا کنیم.

برترین دانشمندان تاریخ,تاثیرگذارترین دانشمندان تاریخ,عجیب ترین دانشمندان تاریخ

۱۰. الیزی ویدوسون | Elsie Widdowson

الیزی یکی از بیوشیمیدان های کالج امپریال لندن بود که به همراه همکارش به نام رابرت مک کین، بر روی آثار محدود کردن کالری روی سلامتی بدن تحقیق می کردند.

این دو برای بررسی این آثار به مدت طولانی رژیم های غذایی شدیدی را امتحان کرده و توصیه های حیاتی به دست آمده از نتایج شان را به منظور کمک به افرادی که در کمپ های نازی در معرض گرسنگی شدید قرار داشتند، در اختیار دولت بریتانیا قرار دادند.

عجیب ترین دانشمندان جهان,برترین دانشمندان تاریخ,تاثیرگذارترین دانشمندان تاریخ

۹. لئونید روگوزوف | Leonid Rogozov

لئونید یک پزشک روس بود که در سال ۱۹۶۰ در یکی از ایستگاه های تحقیقاتی شوروی فعالیت می کرد. او در طی این دوران متوجه شد که به پریتونیت دچار شده و به همین علت تصمیم گرفت که آپاندیس خودش را جراحی کند. جراحی حدود ۲ ساعت به طول انجامید و لئونید ۴ شب پس از جراحی توانست به انجام فعالیت های روزانه اش بازگردد.

همین امر باعث شد تا او یکی از عجیب ترین دانشمندان تاریخ علم به شمار رود که روی خودش جراحی انجام داده است.

برترین دانشمندان تاریخ,تاثیرگذارترین دانشمندان تاریخ,عجیب ترین دانشمندان تاریخ

۸. جان استپ | John Stapp

جان استپ جراح سابق نیروی هوایی آمریکا به شمار می رفت که به علت انجام آزمایش هایی برای شناسایی بالاترین سرعت و شتاب قابل تحمل برای انسان، با عنوان سریع ترین مرد جهان شناخته شد.

او ماجراجویی های دیوانه وارش را با وسیله نقلیه ای امتحان می کرد که به یک موتور جت وصل شده بود.

البته باید بدانید که این آزمایش ها چندان هم ایمن پیش نرفتند و نتیجه آن ها متلاشی شدن شبکیه چشم، شکستن استخوان ها و همچنین آسیب های بدنی و جدی دیگری برای جان بود.

برترین دانشمندان تاریخ,تاثیرگذارترین دانشمندان تاریخ,عجیب ترین دانشمندان تاریخ

۷. ایزاک نیوتن | Isaac Newton

بدون شک ایزاک نیوتن یکی از عجیب ترین دانشمندان تاریخ است که با انجام آزمایش بر روی خودش هیچ مشکلی نداشت!

عجیب و تا حد زیادی وحشتناک است بدانید که او در طی یکی از آزمایش ها با فرو بردن یک سوزن در کاسه چشمش تلاش کرد تا با فشردن آن به کره چشم انحنایش را تغییر دهد!

او نتیجه این آزمایش را مشاهده دایره های سفید، سیاه و رنگی اعلام کرد.

برترین دانشمندان تاریخ,تاثیرگذارترین دانشمندان تاریخ,عجیب ترین دانشمندان تاریخ

۶. ادوارد هریسون | Edward Robert Harrison

ادوارد هریسون شیمیدانی است که با ابداع ماسک ضد گاز در طی جنگ جهانی اول شناخته می شود. او برای آن که بتوانند زندگی هزاران نفر را در جنگ نجات دهد، ابتدا جان خودش را از دست داد.

وی برای ابداع این ماسک در اتاقک هایی سربسته در معرض گازهای سمی قرار می گرفت و در نهایت این آزمایش‌ها باعث شد تا در سن ۴۹ سالگی جانش را از دست دهد.

برترین دانشمندان تاریخ,تاثیرگذارترین دانشمندان تاریخ,عجیب ترین دانشمندان تاریخ

۵. تیموتی لیری | Timothy Leary

تیموتی یکی از روان شناسان آمریکایی و عجیب ترین دانشمندان تاریخ علم می باشد که همواره خطرناک ترین مرد آمریکا را ریچارد نیکسون می دانست.

یکی از دلایل شهرت این دانشمند آن بود که به بهانه انجام آزمایش ها و مطالعات علمی از داروهای روان گردان استفاده می کرد!

برترین دانشمندان تاریخ,تاثیرگذارترین دانشمندان تاریخ,عجیب ترین دانشمندان تاریخ

۴. سیسلی ویلیامز | Cicely Williams

سیسلی یکی از نخستین پزشکان زن بریتانیایی به شمار می رفت که تخصصش در زمینه بیماری‌های کودکان بود. او همچنین در حین فعالیت هایش در آفریقا، رژیم های غذایی غنی از پروتئین طراحی کرد که توانست زندگی بسیاری از انسان ها را نجات دهد.

او پس از سقوط مالایا در طی جنگ جهانی دوم دستگیر شده و در دو زندان مختلف در ژاپن به اسیری گرفته شد. سیسلی در این دوران نیز همچنان به فعالیت هایش ادامه داده و علیرغم به خطر انداختن جانش به درمان بیماران می پرداخت.

برترین دانشمندان تاریخ,تاثیرگذارترین دانشمندان تاریخ,عجیب ترین دانشمندان تاریخ

۳. آناتولی بوگروسکی | Anatoli Bugorski

یکی از عجیب ترین دانشمندان دنیا، آناتولی بوگروسکی بوده که در ۱۳ جولای سال ۱۹۷۸ در قدرتمندترین دستگاه شتاب دهنده ذره ای که در شوروی سابق وجود داشت، دچار سانحه شد.

در طی این اتفاق که به علت نقص در تجهیزات ایمنی اتفاق افتاده بود، یک پرتو پروتونی با سر این دانشمند روسی برخورد کرده و باعث شد تا نوری هزاران برابر درخشان تر از نور خورشید را در برابر چشمانش ببیند.

پس از این حادثه پزشکان از زنده ماندن و قطع امید کرده بودند، اما او به طور عجیبی زنده مانده و به غیر از حمله هایی که گاه گداری به او دست می داد، گنجایش ذهنی اش دچار آسیب دیدگی خاصی نشد.

برترین دانشمندان تاریخ,تاثیرگذارترین دانشمندان تاریخ,عجیب ترین دانشمندان تاریخ

۲. بری مارشال | Barry Marshall

بری یک پزشک استرالیایی و یکی از عجیب ترین دانشمندان جهان بود که با نوشیدن یک ظرف کشت باکتری مملو از باکتری های هلیو باکتر پیلوری، تلاش کرد تا ثابت کند این باکتری باعث زخم معده شدید خواهد شد. او در نهایت به خاطر تلاش های فراوانش توانست جایزه نوبل را دریافت کند.

برترین دانشمندان تاریخ,تاثیرگذارترین دانشمندان تاریخ,عجیب ترین دانشمندان تاریخ

۱. مایک استرود | Mike Stroud

یکی دیگر از تاثیرگذارترین دانشمندان تاریخ علم، یک دانشمند بریتانیایی بود. او در یکی از سفرهای اکتشافی قطبی در بیمارستان ساوت هامپتون که در زمینه محیط های دشوار و مقاومت انسان تخصص داشت، حضور پیدا کرد.

او در طی این سفر، عمل نمونه برداری از بافت ماهیچه پایش را بدون آن که از مواد بی حس کننده استفاده کند، انجام داد! همین امر باعث شد تا او به عنوان یکی از شجاع ترین و عجیب ترین دانشمندان در تاریخ شناخته شود.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا