عجیب ترین ها

10 تا از عجیب ترین فسیل های جهان !

افزایش بازدید در گوگل

عجیب ترین فسیل های یافت شده در جهان

موجودات ما قبل تاریخ با گذر زمان به فسیل و سنگواره هایی در دل صخره ها، غارها، اعماق دریا یا زمین تبدیل شده اند. باستان شناسان و محققان علم زمین شناسی با تفحص و کند و کاو موفق به کسب نتایج خیره کننده ای گردیده اند که شاید خیلی از آن ها را فقط در فیلم های علمی تخیلی دیده باشیم.

برخی حیوانات بر اثر یک اتفاق مانند ریزش کوه یا شکاف و رانش زمین در حفره های آن گرفتار شده و پس از مرگ به دلیل اینکه تحت فشار طبقات سنگ ها قرار دارند، به نقش هایی اعجاب انگیز و حک شده بر جداره صخره مبدل می شوند. این آثار باقی مانده معمولا از نقش های اسکلت جانداران تشکیل و برای کاشفان قدمت و تاریخ زمین از ارزش بالایی برخوردار هستند.

اکنون در Bestfarsi قصد داریم ۱۰ تا از عجیب ترین فسیل های یافت شده توسط بشر را به حضورتان معرفی نماییم، لطفا همراه ما باشید.

بهترین فسیل های جهان,جالب ترین فسیل دنیا,جالب ترین فسیل ها

۱۰. کشف آرواره ۱۰۰ تنی

کوسه های ماقبل تاریخ از اندازه و نژادهای بسیار عظیم الجثه تر از کوسه های موجود در دریا ها برخوردار بودند، که به مگالدون ها مشهورند. این موجودات اعجاب انگیز همچون اژدهایی وهم آور در اقیانوس ها زندگی کرده و تا مدت ها به عنوان یک خیال یا توهم به شمار می رفت.

دانشمندان با کشف آرواره ای ۱۰۰ تنی که ۱۸۲ دندان تیز نیز داشت، بر صحت وجود مگالدون ها صحه نهادند و یکی از عجیب ترین فسیل های جهان را معرفی کردند.

عجیب ترین فسیل,عجیب ترین فسیل های جهان,عجیب ترین فسیل های یافت شده

۹. پنگوئن های غول پیکر

اخیرا کاشفان و محققان موفق به کشف فسیل های عجیب و غریب از نوعی پنگوئن با قامتی حدود یک و نیم متر و وزنی بالغ بر ۱۰۰ کیلوگرم شده اند، که نشان می دهد، نسل اولیه پنگوئن ها نیز از هیکلی درشت برخوردار بوده اند.

این نتایج جدید شوق فراوانی در دانشمندان برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد جانداران سرزمین های سردسیر، ایجاد نموده.

فسیل های عجیب و غریب,بهترین فسیل های جهان,جالب ترین فسیل دنیا

۸. فسیل وال اقیانوسی

سواحل اسپانیا یکی از مناطق مورد علاقه موج سواران در دنیا به شمار می رود. در یکی از روزهای پر نشاط چند موج سوار به صورت اتفاقی متوجه صخره ای عظیم شدند، که طرحی از ستون فقرات بر خود دارد و این نشان بیانگر یکی از عجیب ترین فسیل های یافت شده بود.

آن ها از صخره عکس گرفته و به باستان شناسان نشان دادند. در کمال ناباوری مشخص گردید صخره در واقع فسیلی از نوعی وال منقرض شده می باشد، که تا پیش از آن فقط از او به عنوان افسانه یاد می کردند.

بهترین فسیل های جهان,جالب ترین فسیل دنیا,جالب ترین فسیل ها

۷. کرم های ماقبل تاریخ

جالب ترین فسیل دنیا مربوط به کرم های اولیه می باشند، که حدود ۵۴۲ سال قدمت دارند. شاید با شنیدن نام کرم یک موجود کوچک نهایتا ۱۰ سانتی را متصور شوید، اما جالب است بدانید، کرم های ماقبل تاریخ حدود ۲ متر طول و ۲۰ سانتی متر عرض داشته اند.

نکته قابل توجه دیگر وجود حافظه ژنتیکی موجود در فسیل هاست که حقایق بزرگی را برای دانشمندان بازگو می کند.

بهترین فسیل های جهان,جالب ترین فسیل دنیا,جالب ترین فسیل ها

۶. جمجمه سه کیلویی کرگدن

یکی از کوه های اطراف ترکیه که یک آتش فشان خاموش نیز می باشد، چندی پیش محل کشف جمجمه ای مربوط به ۹ میلیون سال قبل از سر کرگدنی منقرض شده بود که به یکی از عجیب ترین فسیل های جهان شهرت پیدا کرد.

جالب است که علی رغم فوران های گذشته آتش فشان جمجمه کاملا سالم باقی مانده و اسکلتی از دایناسوری حدود ۴۰ سانتی متر نیز در کنارش قرار داشت.

بهترین فسیل های جهان,جالب ترین فسیل دنیا,جالب ترین فسیل ها

۵. مورچه های اولیه

اخیرا در پی تحقیقات گسترده تیم تحقیقاتی دانشگاه سیمون فاستر در زمینه تاثیر مخرب افزایش دمای زمین بر انقراض گونه های جانوری و گیاهی، فسیلی ۵ سانتی متری از مورچه های اولیه به دست آمد، که به عنوان کشفی خارق العاده در علم باستان شناسی به شمار می رود.

در حال حاضر بزرگترین نوع مورچه ها در آفریقا زندگی می کنند و حدود ۳ سانتی متر می باشند. به احتمال زیاد مورچه های اولیه گوشت خوار بوده اند.

بهترین فسیل های جهان,جالب ترین فسیل دنیا,جالب ترین فسیل ها

۴. فسیل دم اسب

فسیلی جالب و عجیب که قدمتی حدود ۳۰۰ میلیون سال دارد، مربوط به دم اسب می باشد. این فسیل حاوی اطلاعات بسیار با اهمیت و منحصر به فردی در مورد نحوه زندگی جانداران در زمان های گذشته بوده و پرده از رازهای بیشماری برمی دارد.

دانشمندان تا به حال موفق به استخراج ساختار ژنتیکی نژاد اسب شده اند و باید با بررسی های دقیق تر از حافظه دی ان ای آن ها به نحوه انقراض یا کوچک تر شدن نسل های بعد برسند.

بهترین فسیل های جهان,جالب ترین فسیل دنیا,جالب ترین فسیل ها

۳. فسیل باکتری مریخ

از گذشته های کهن تا به امروز دانشمندان بر این باورند، که حیات در سیارات دیگر هم به نحوی متفاوت از زمین وجود دارد. این نظریه با کشف یک فسیل از باکتری که در یک شهاب سنگ به دست آمد قوت فراوانی گرفت.

این گونه از باکتری تنها در سیاره مریخ یافت می شود، که با شهاب سنگ به زمین رسیده. ساختار ژنتیکی باکتری به حدی پیچیده و رمز آلود است، که پس از ۳۰ سال تحقیق هنوز کسی موفق به راز حیات باکتری ها در مریخ نشده.

بهترین فسیل های جهان,جالب ترین فسیل دنیا,جالب ترین فسیل ها

۲. فسیل دایناسورهای قطب شمال

گونه ای از دایناسورهای منقرض شده که در قطب شمال زندگی می کرده اند، به صورت کاملا اتفاقی توسط تیم تحقیقاتی به دست آمد. این فسیل ها حکایت از گرم شدن قطب شمال در مقطعی از زمان داشتند، و همین امر موجب منقرض شدن گونه های زیستی آن منطقه شده است.

بهترین فسیل های جهان,جالب ترین فسیل دنیا,جالب ترین فسیل ها

۱. فسیل عنکبوت شکارچی

یکی دیگر از عجیب ترین فسیل های یافت شده، فسیلی حدود ۱۰۰ میلیون ساله که تمام جزئیاتش نیز مشخص می باشد، مربوط به عنکبوت شکارچی است.

این حشره در حین شکار بر اثر یک حادثه بین دو صفحه سنگی گیر افتاده و طرحی خارق العاده از عنکبوت و شکارش را حک نموده. این فسیل یکی از واضح ترین تصاویر اولیه موجود در طبیعت محسوب می گردد.

نظر شما در مورد عجیب ترین فسیل های جهان چیست؟

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا