عجیب ترین ها

10 تا از عجیب ترین ترس های جهان – ترس از خواب تا میکروب

افزایش بازدید در گوگل

عجیب ترین فوبیا های دنیا کدامند؟

ترس چیست؟ احساسی که در زمان رو به رو شدن با خطر در ذهن ما شکل می گیرد و با علائمی همچون تپش شدید قلب، حس داغی یا یخ زدگی دست و پا، سرگیجه، خشکی دهان، تنگی نفس و یا درد در برخی اعضا همراه می باشد، را ترس می گویند. ترس حسی است که در نهاد بشر از سوی پروردگار برای حفظ جان قرارداده شده است. این غریزه در تمام جانوران وجود دارد و به ذات اصلا حس یا رفتار بدی نیست.

همه ما تقریبا از ترس های متداول آگاهی داریم، اما در این میان برخی از ترس ها بسیار نادر، عجیب و گاها مضحک به نظر می رسند. هراس از یک محرک خارجی که ممکن است تنها زاییده ذهن افراد باشد و یا ابزاری که برای خیلی از آدم ها به عنوان یک وسیله معمولی محسوب می گردد. ترس های عجیب جهان بسیار بیشتر از چیزی است که تصورش را می کنید، اما ما تلاش کردیم ۱۰ تا از عجیب ترین ترس های جهان را برای شما جمع آوری کرده و در این مقاله معرفی نماییم. با ما همراه باشید.

خنده دار ترین ترس های دنیا,عجیب ترین ترس های جهان,عجیب ترین ترس های دنیا

۱۰. ترس از کار

شاید به نظرتان عجیب باشد، اما باید بگوییم ترس از کار و شغل اجتماعی یکی از هراس های باورنکردنی در جهان به شمار می رود. افراد با هراس از صحبت کردن در جمع، ترس از شکست خوردن، ترس از اخراج شدن نمی توانند در مصاحبه های شغلی شرکت کنند و اگر در چنین موقعیت هایی قرار بگیرند دچار استرس، لرزش بدن، ضعف و سرگیجه، افت فشار و شدت ضربان قلب خواهند شد.

عجیب ترین فوبیا ها,عجیب ترین فوبیا های دنیا,لیست ترس های دنیا

۹. ترس از آینه

یکی دیگر از عجیب ترین ترس های دنیا، هراس از آینه های آویخته می باشد. فرد با تماشای چهره خود در آینه دچار استرس، اضطراب و سردرگمی می شود، وبا توهمات انعکاس تصاویرمجازی و تخیلی مواجه خواهد شد. این نوع از هراس در افرادی که اعتماد به نفس فوق العاده پایینی دارند به وضوح دیده می شود.

خنده دار ترین ترس های دنیا,عجیب ترین ترس های جهان,عجیب ترین ترس های دنیا

۸. ترس از رنگ

ترس از رنگ ها و یا یک رنگ بخصوص مانند زرد، قرمز و مشکی از جمله خنده دار ترین ترس های دنیا است که در جهان چیزی بالغ بر ۱ میلیون نفر را درگیر کرده است. این اشخاص دوست دارند تمام اشیا و محیط اطراف خود را بی رنگ تصور کنند و از اینکه وسیله یا لباسی با رنگ های مختلف را پیرامون خود ببینند، دچار اضطراب و سردرگمی خواهند شد. به طور مثال رنگ سیاه ممکن است فرد را با مقوله مرگ خود یا یکی از عزیزانش بترساند.

خنده دار ترین ترس های دنیا,عجیب ترین ترس های جهان,عجیب ترین ترس های دنیا

۷. ترس از چانه

شاید تصور کنید ترس از اعضا بدن را فقط می توان در فیلم های کمدی تخیلی دید، اما باید بگوییم برخی از اشخاص از لمس کردن برخی از عضوهای بدن مانند چانه خود دچار ترس می شوند. طبق تحقیقاتی که بر روی این گونه اشخاص صورت پذیرفت، مشخص شد که آن ها از کودکی گمان می کردند، چانه یک عضو اضافی مانند یک تومور بدخیم می باشد و در برخی دیگر معتقد بودند ممکن است چانه شان با لمس کردن از بدن جدا شود.

خنده دار ترین ترس های دنیا,عجیب ترین ترس های جهان,عجیب ترین ترس های دنیا

۶. ترس از خواب

ترس از خواب نیز یکی دیگر از شایع ترین ترس های جهان می باشد، که فرد از خوابیدن و حالت بی خبری که از محیط پیرامونش پیدا می کند، به استرس دچار می شود. این افراد معمولا سعی می کنند، تایم خوابیدن خود را به روز منتقل کنند، تا در صورت بروز اتفاقات ناخوشایند، از سوی اطرافیان مورد حمایت قرار بگیرند. اشخاصی با این نوع ترس از غروب آفتاب و تاریکی شب بی نهایت هراس دارند.

خنده دار ترین ترس های دنیا,عجیب ترین ترس های جهان,عجیب ترین ترس های دنیا

۵. ترس از استفراغ

ترسی عجیب در عین حال رایج به ویژه در بین کودکان، هراس از استفراغ است. این نوع هراس از عجیب ترین فوبیا های دنیا است که به شدت ریشه های روانی داشته و مربوط به رخدادهای دوران کودکی افراد می باشد. بیماری و تهوع چنان این اشخاص را دچار استرس های شدید می کند، که حالت های عصبی، پرخاشگرانه و در برخی موارد تشنج های خفیف همراه با افت شدید فشار را به دنبال خواهد داشت. بانوانی که از این نوع ترس رنج می برند، از بارداری نیز بیزارند، زیرا ویارهای دوران بارداری می تواند برای آن ها بدترین لحظات را در زندگی رقم بزند.

خنده دار ترین ترس های دنیا,عجیب ترین ترس های جهان,عجیب ترین ترس های دنیا

۴. ترس از کاغذ

رده چهارم عجیب ترین ترس های جهان به هراس از کاغذ تعلق دارد. در این حالت از ترس فرد مدام از اضطراب پاره شدن برگه ها رنج می برد و نمی تواند ورق های کاغذ را لمس نماید. هراس هایی همچون کاغذ گریزی، ریشه در کودکی افراد داشته، و فرد با دیدن کاغذ به پس زمینه ذهنی خود سفر کرده و دچار استرس خواهد شد.

خنده دار ترین ترس های دنیا,عجیب ترین ترس های جهان,عجیب ترین ترس های دنیا

۳. ترس از فضاهای باز و شلوغ

ترس از فضاهای باز شامل افرادی می شود، که در زمان کودکی در یک محیط شلوغ گم شده اند و برای لحظاتی هراس جدایی از والدین را تجربه نموده اند. ضمن اینکه این افراد با اعتماد به نفس بسیار پایینی که دارند هرگز نمی توانند، در جمع به سخنرانی بپردازند و یا در محافل شلوغ حضور یابند. آن ها در روابط عاطفی به شدت ضعیف عمل کرده و دچار سرخوردگی خواهند شد.

خنده دار ترین ترس های دنیا,عجیب ترین ترس های جهان,عجیب ترین ترس های دنیا

۲. تنگنا هراسی یا ترس از فضای بسته

ترس از فضاهای بسته شایع ترین هراس های دنیای بشری به شمار می رود. بیش از ۲۰ درصد جمعیت کره زمین از این ترس رنج می برند. اشخاصی که با تنگنا هراسی دست و پنجه نرم می کنند، هرگز تنهایی در محیط های بسته ای مانند آسانسورقرار نمی گیرند و حتی از حضور در اتاق هایی که درب شان بسته باشد، سر باز می زنند. طبق بررسی های روان پزشکان، کودکانی که در سنین پایین در محیط های بسته به مدت طولانی قرار داشته اند و یا والدین برای تنبیه آن ها را در اتاق و یا انباری حبس می کردند، در بزرگسالی به تنگناهراسی مبتلا شده اند.

خنده دار ترین ترس های دنیا,عجیب ترین ترس های جهان,عجیب ترین ترس های دنیا

۱. ترس از میکروب

ترس از میکروب نیز از جمله هراس های عجیب جهان محسوب می گردد، که معمولا اشخاص مبتلا، به بیماری های دیگری همچون وسواس های شدید نیز دچار خواهند شد. این اشخاص مدام تصور می کنند، در گوشه  کنار محل زندگی، کار یا تحصیل شان میکروب ها به کمین نشسته اند تا از غفلت بشر نهایت استفاده را ببرند. شاید به نظرتان مضحک برسد، اما متاسفانه این نوع ترس افراد را به اختلالات روحی شدید و خطرناکی دچار می کند، و ممکن است در نهایت به انتحار برخی از آنان بیانجامد.

شما از چه چیزهایی می ترسید؟ به نظر شما عجیبترین ترس های جهان کدامند؟

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

1 دیدگاه

  1. من واقعا نسبت به آینه فوبیا دارم… نمیدونستم واقعا یه ترس شناخته شده س

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا