اینستاگرام

آشنایی با تمام اصطلاحات اینستاگرام

فعالان اینستاگرام به دسته تقسیم می شوند در دسته اول کاربرانی هستند که بسیار حرفه ای در اینستاگرام مشغول فعالیت هستند ولی دسته دوم به صورت ابتدایی درباره اینستاگرام می دانند اگر شما جز دسته دوم هستید و می خواهید درباره اینستاگرام بیش تر بدانید تا آخر مقاله همراه ما باشید.

معرفی اصطلاحات اینستاگرام با معنی

اگر به دنبال مطالبی هستید که مانند کاربران حرفه ای در اینستاگرام فعالیت کنید مطالب زیر را با دقت تا آخر مطالعه کنید.

پیج

پیج اکانتی است که برای گذراندن اوقات خود در اینستاگرام به آن نیاز دارید و برای ایجاد اکانت به یوزر نیم و رمز مختص خود احتیاج دارید.

پست

یکی از رایج ترین کار ها در اینستاگرام پست است که شامل عکس فیلم و سایر مطالب می باشد که شما به خواسته خود منتشر می کنید. هنگامی که پیج کسی را فالو کنید تمامی پست های آن برای شما نمایش داده می شود و این روند برای پیج شما هم در هنگام فالو شدن توسط کاربر دیگری شکل می گیرد.

فالوور

دنبال کنندگانی که قصد دارند از فعالیت شما در اینستاگرام آگاه باشند فالوور گفته می شود که یکی از مهم ترین ها در اینستاگرام نیز محسوب می شود برای مشاهده کردن تعداد فالوور ها کافیست به نمای آن سر بزنید بسیاری از افراد با خرید فالوور از سایت خرید فالوور اینستاگرام توانسته اند به فالوور میلیونی دست یابند.

فالو

در فضای مجازی فالو کردن به معنای دنبال کردن می باشد برای این که بتوانید از پست و استوری کاربری در فضای مجازی آگاه شوید نیاز است تا پیج آن را فالو کنید اگر پیجی شخصی بود بعد از فالو کردن باید درخواست فالو کردن شما را قبول کند تا بتوانید به فالوور های آن اضافه شوید.

فالووینگ

زمانی که شما در اینستاگرام پیجی را فالو می کنید جز فالووینگ های آن شخص به حساب می آید و این امر برای شما نیز به وجود می آید فالوور هایی که پیج شما را فالو داشته باشد فالووینگ به حساب می آیند.

بیو

بیو در قسمت مشخصات و در زیر عکس پروفایل قرار دارد تا افراد بتوانند متنی را در این قسمت درج کنند تا کاربران دیگر بتوانند با خواندن این متون درباره صاحب پیج آگاهی کسب کنند.

افرادی که پیج شخصی دارند در رابطه با علایق خود می نویسند و افرادی که پیج کاری دارند در رابطه با شغل خود توضیحاتی می دهند و برخی دیگر به جای نوشتن متن از استیکر ها در بیو استفاده می کنند.

استوری

استوری یکی از اصلی ترین و مهم ترین بخش در اینستاگرام است که افراد می توانند ویدیو های کوتاه و عکس هایی را برای مدت زمان ۲۴ ساعت با فالوور های خود به اشتراک بگذارند.

مدت زمان هر استوری ۱۵ ثانیه می باشد و بعد از گذشت زمان یک روزه محتوای استوری پاک می شود امکان پاک کردن زود تر از زمان تعیین شده نیز وجود دارد.

تگ

تگ کردن نیز در اینستاگرام بسیار ضروری است و کاربران می توانند تگ کردن را در پست و استوری انجام دهند برای این کار کافیست تنها قبل از نوشتن نام کاربری علامت @ را به کار ببرید.

لایک

لایک کردن در فضای مجازی به معنای دوست داشتن محتوای دیده شده می باشد. برای لایک کردن دو روش وجود دارد اول این که می توانید قلب سفید رنگ را با لمس کردن قرمز کنید و یا دو مرتبه روی پست ضربه بزنید که هر دو امکان لایک پست را فراهم می کند.

اگر قصد دیدن لایک های خود را دارید باید در قسمت نوتیفکیشن پست خود مراجعه کرده و لایک ها را مشاهده نمایید.

دایرکت

در این قسمت شما می توانید با دوستان خود به صورت خصوصی چت کنید و این امکان برای شما وجود دارد که در قسمت دایرکت گروه چند نفره برای چت دوستانه نیز فراهم نمایید.

کامنت

اگر قصد نظر دادن در رابطه با پستی در فضای مجازی دارید می توانید در بخش نظر سنجی کامنت بگذارید و کامنت هایی که کاربران دیگر نیز برای پست ارسال کرده اند نیز قابل مشاهده می باشد.

کپشن

مطالبی که برای پست ها در قسمت زیر پست نوشته می شود کپشن می گویند که می توانید در این قسمت در رابطه با معرفی محصولی و یا هر مطلب دیگر صحبت نمایید و این نوشته برای تمامی فالوور های شما  قابل مشاهده می باشد.

اکسپلور

یکی از سر گرم کننده ترین بخش ها در اینستاگرام اکسپلور نام دارد که در زبان فارسی به معنای جست و جو می باشد. در بخش اکسپلور پست های مختلف از سراسر دنیا را مشاهده می کنید.

حروف k

اگر فالوور های پیجی از هزار بالا تر برود برای نشان دادن آن از حرف k استفاده می شود. برای مثال: اگر کاربری دارای ۱۵ هزار فالوور باشد شما در قسمت فالوور های پیج شخص عدد ۱۵k را مشاهده خواهید کرد.

حرف M

M مخفف شده کلمه میلیون می باشد و از این حرف برای پیج هایی که دنبال کننده آن بیش از یک میلیون است استفاده می شود مانند ۱۲M

فید

صفحه ورودی اینستاگرام فید نام دارد که در این قسمت پست و استوری فالوور های شما به نمایش گذاشته می شود.

لایو

لایو به معنی پخش زنده می باشد که در شبکه های اجتماعی با هم متفاوت هستند. با لایو گرفتن در پیج به دوستانه تر شدن رابطه بین فالوور ها و خود کمک زیادی می کنید. در لایو شرکت کنندگان می توانند سوالاتی از شما بپرسند و همان لحظه پاسخ شما را دریافت نمایند.

امکان لایک کردن در لایو وجود دارد و می توانید لایو را دو طرفه کنید و با یکی از فالوور های خود همزمان در یک لایو شرکت داشته باشید.

نوتیفکیشن

برای آگاه شدن از تمامی فعالیت ها پیام ها و لایک ها اینستاگرام قسمت نوتیفکیشن را در برنامه طراحی کرده است.

هشتگ

هشتگ ها به کاربران کمک می کنند تا بتوانند موضوعات پیج را دسته بندی نمایند و در اینستاگرام برای دیده شدن پست ها می توانید در قسمت کپشن هشتگ هایی مرتبط به پست خود را قرار دهید.

منشن

منشن به معنای اشاره کردن یا نام بردن می باشد برای معرفی کردن برند یا دوست خود در اینستاگرام باید از قابلیت منشن کردن در پست یا استوری خود استفاده کنید که قبل از وارد کردن نام کاربری باید علامت @ را تایپ کنید.

آرشیو

در اینستاگرام قسمتی وجود دارد که تمامی مطالبی که به اشتراک گذاشته اید در این قسمت جمع آوری می شوند که آرشیو نام دارد.

استوری هایی که به مدت یک روز در پیج شما قرار گرفته اند و هایلایت نشدند در قسمت آرشیو سیو شده و شما می توانید آن ها را مشاهده نمایید.

سرچ

سرچ به معنای جست و جو کردن می باشد، هنگامی که قصد دارید کاربری را در اینستاگرام بیابید برای این کار کافیست نام کاربری شخص را سرچ کنید.

Search top

صفحات سرچ شده را نمایش می دهد

Search people

افرادی که در جست و جوی آنید را در این قسمت بیابید و نام های مشابه پیج مورد نظرتان نیز در این قسمت نمایش داده می شود.

Search tags

هشتگ های مورد علاقه خود را می توانید در این قسمت بیابید برای سرچ هشتگ ها باید از علامت # در اول نوشته به کار ببرید.

Search places

اگر قصد یافتن لوکیشن مورد علاقه خود را دارید باید از این بخش اقدام به یافتن کنید. در قدم اول نیاز است قسمت gps گوشی موبایل خود را روشن کنید.

Saved

بعد از انجام بروز رسانی هایی بر روی اپلیکیشن اینستاگرام سیو مطالب مورد علاقه شما نیز به خصوصیات اینستاگرام اضافه شد.

Collections

برای نظم بخشیدن به پست هایی که ذخیره کرده اید باید از این گزینه کمک بگیرید.

Turn off commenting

بعضی مواقع قصد دارید در زیر پست های شما نظری درج نشود که برای انجام این مورد باید و بسته شدن کامنت ها بعد از منتشر کردن پست گزینه سه نقطه را انتخاب کنید و بین گزینه های نمایش داده شده روی گزینه turn off commenting  کلیک کنید.

ربات اینستاگرام

امروزه در اینستاگرام برای دیده شدن پیج در کنار پیج رقبا از ربات اینستاگرام استفاده می کنند که بسیار نیز بی کیفیت می باشد و به راحتی توسط الگوریتم های اینستاگرام شناسایی می شوند.

برای دیده شدن در اینستاگرام بهتر است از وب سایت ها کمک بگیرید و یا برای بالا رفتن فالوور پیج خود از خرید فالوور واقعی بهره مند شوید.

بیزنس پروفایل

یکی دیگر از امکاناتی که در دسترس کاربران قرار گرفته است صفحات تجاری می باشد که دارای قابلیت های زیادی مانند این سایت و… بر خوردار هستند.

اصطلاحات تخصصی در اینستاگرام

برخی کلمات مختص یک شبکه مجازی می باشد که اینستاگرام نیز از این اصطلاحات دارد که شامل موارد زیر هستند.

F4f

مخفف کلمه follow for follow به معنی این است که شما کاربری را فالو کرده اید و کاربر فالو شده نیز شما را در این پلتفرم دنبال می کند

L4L

مخفف کلمه Lik for lik به معنی این است که کاربری پست شما را لایک کرده و شما نیز پست او را لایک کرده اید

Follow Back

زمانی که کاربری شما را فالو کرده شما نیز در مقابل او را فالو می کنید به این عمل فالو بک می گویند.

Block

اگر از طرف کاربری مورد مزاحمت قرار گرفتید یا با محتوای نا مناسب در فضای مجازی رو به رو شدید می توانید پیج را بلاک نمایید. با بلاک کردن پیج ارتباط بین شما و پیج مقابل قطع خواهد شد

Report

ریپورت قابلیتی در اینستاگرام است تا شما بتوانید در رابطه با پست های نامناسب در پیجی آن را برای اینستاگرام گزارش کنید.  با پیگیری اینستاگرام در رابطه با گزارش هی ارسال شده با پیج مورد نظر برخورد خواهد شد.

Spam 4 spam

مخفف کلمه افزایش کامنت های پیج می باشد. برای این کار شما در زیر پستی چند کامنت می گذارید و در مقابل برای پست شما کامنت می گذارند این کار برای پیج های ریپورت شده بسیار کاربرد دارد.

سخن پایانی

در اینستاگرام حدود ۵۰ میلیون کاربر فعالیت می کند که این عدد نشان دهنده محبوبیت این اپلیکیشن در میان مردم می باشد. با انجام بروز رسانی ها به ویژگی های این برنامه افزوده می شود.

قصد ما در این مقاله آشنا کردن شما عزیزان با مهم ترین اصطلاحات اینستاگرام بود امیدواریم که تمامی مطالب برای شما مفید و ارزشمند واقع شده باشد.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا