اینستاگرام

آموزش تصویری گذاشتن پست مشترک در اینستاگرام – collabs

اموزش گذاشتن پست مشترک در اینستاگرام قابلیت Collabs

یکی از محبوب ترین پلتفرم های اجتماعی دنیا که طرفداران بسیار زیادی در ایران هم دارد، رسانه اجتماعی اینستاگرام است. تلاش اینستاگرام برای ارائه قابلیت ها و نوآوری های جدید در اپلیکیشن، از جمله دلایلی است که باعث اقبال بالای کاربران به این اپلیکیشن شده است.

پست مشترک اینستاگرام هم از جمله جدیدترین خلاقیت های جدید این برنامه است که توانسته توجه بسیاری از گردانندگان صفحات اینستا را به خود جلب کند.

در این مقاله تلاش داریم تا به صورت گام به گام و با ارائه تصاویر، علاوه بر آموزش پست مشترک در اینستاگرام به خوانندگان، بعضی موضوعات مهم مرتبط با آن را هم توضیح دهیم.

اما قبل از اینکه آموزش را شروع کنیم شاید بهتر باشد تا نخست تعریفی جامع و کامل از پست مشترک ارائه دهیم

پست مشترک در اینستاگرام چیست؟

زمانی که صحبت از پست مشترک به میان می آید، منظور آن دسته از پست هایی اینستاگرامی است که به صورت مشترک و در یک زمان در دو یا چند صفحه متفاوت اینستاگرام به نمایش در می آیند.

در این پست ها و در قسمت بالای پست به جای نماد یک صفحه، آیکون هر دو صفحه دیده می شود.

نحوه قرار دادن پست مشترک اینستاگرام

مهم ترین موضوع مرتبط با پست گذاری مشترک، همکاری و مشارکت دو صفحه مختلف اینستاگرام با یکدیگر است.

به عبارت دیگر زمانیکه دو صفحه اینستا تصمیم می گیرند تا یک پست را به صورت دونفره به دنبال کنندگان خود عرضه کنند، یکی باید در هنگام آپلود کردن پست دیگری را برای پست گذاری دعوت کرده و صفحه دوم هم باید این دعوت را بپذیرد.

برای انجام این کار، صفحه اول باید همه کارهای معمول پست گذاری مانند انتخاب پست، نوشتن کپشن و موارد مشابه را انجام دهد.

سپس در مرحله تگ کردن افراد به جای انتخاب فرد (یا دوباره و بعد از انتخاب افراد) روی گزینه invite collaborator که در زیر عکس ها نمایش داده می شود، کلیک کند.

در این زمان باید با نوشتن نام کاربری صفحه دومی که قصد به اشتراک گذاری مشترک پست با آن صفحه را دارید، نام آن را در فهرست پیدا کرده و آن را انتخاب کنید.

کلیک کردن بر روی علامت تیک تایید، نشان دهنده تایید فرایند از طرف شماست و در این هنگام درخواست شما برای پیج دوم ارسال خواهد شد.

مرحله آخر پست گذاری مشترک، انتخاب گزینه تایید انتشار پست مشترک و کلیک بر روی آن است.

در این زمان و با تایید درخواست از سوی پیج دوم، پست به صورت مشترک به نمایش گذاشته خواهد شد.

آموزش پست مشترک در اینستاگرام,ایجاد پست مشترک در اینستاگرام,قابلیت collabs اینستاگرام

پذیرش درخواست پست گذاری مشترک

اکنون که با نحوه گذاشتن پست مشترک آشنا شدیم، به سراغ طرف دیگر این فرایند یعنی صفحه ای می رویم که قصد پذیرش درخواست پست گذاری مشترک را دارد.

گردانندگان این صفحه در قدم نخست باید به بخش پیام های دایرکت خود و به سراغ پیام درخواست بروند.

در این مرحله باید با کلیک بر روی گزینه view invite بعد از آن گزینه review و دیدن محتوای پست پیشنهادی، بسته به تصمیم خود یکی از سه گزینه پذیرش Accept، عدم پذیرش Decline و یا لغو Cancel را انتخاب کنند.

در صورت انتخاب گزینه پذیرش، پست پیشنهادی به صورت دو نفره به اشتراک گذاشته خواهد شد.

در مقابل و در صورت انتخاب گزینه عدم پذیرش، درخواست پیج اول پذیرفته نشده و هیچ پست مشترکی بارگذاری نخواهد شد.

گردانندگان صفحه در صورت انتخاب گزینه کنسل بدون تصمیم گیری از صفحه دایرکت خارج شده و تصمیم گیری را به زمان دیگری موکول می کنند.

پست مشترک اینستاگرام,پست مشترک گذاشتن در اینستا,آموزش پست مشترک در اینستاگرام

خارج کردن صفحه دوم از پست مشترک اینستاگرام

یکی از موضوعاتی که ممکن است برای بسیار از ادمین ها اتفاق افتاده باشد این است که بعد از مدتی و به دلایل مختلف تصمیم می گیرند تا نام صفحه دوم را از پست مشترک خود خارج کنند اما از نحوه انجام این کار اطلاعی ندارند.

بنابراین در این بخش از این مقاله به توضیح فرایند خارج کردن پیج دوم از پست مشترک می پردازیم.

ادمین هایی که قصد خارج کردن پیچ دوم از یک پست مشترک را دارند، در گام نخست باید پست مشترک مورد نظر را پیدا کرده و سپس بر روی علامت سه نقطه که در بالا و در سمت راست پست نمایش داده می شود کلیک کنند.

در این مرحله ادمین باید از میان گزینه های نمایش داده شده گزینه ویرایش edit را انتخاب کرده و سپس در میان فهرست افراد تگ شده در پست، نام پیج دوم را پیدا کند.

در کنار نام پیج دوم یک علامت ضربدر قرار دارد. ادمین باید  بر روی این ضربدر و سپس روی تیک تایید، کلیک کند.

انجام درست و به ترتیب تمام این مراحل باعث حذف شدن نام صفحه دوم از پست مشترک خواهد شد.

خارج شدن صفحه دوم از پست مشترک اینستاگرام

همانطور که پیج اول می تواند پیچ دوم را از پست خارج کند، ادمین های پیج دوم هم به هر دلیلی می توانند تصمیم بگیرند که از یک پست مشترک خارج شوند.

این گردانندگان برای خارج کردن نام صفحه خود از یک پست مشترک در گام اول باید پست مشترک را پیدا کرده و بر روی علامت سه نقطه که در بالای پست قرار دارد کلیک کنند.

ادمین در این مرحله باید از میان گزینه های نمایش داده شده، گزینه توقف اشتراک stop sharing را انتخاب کند.

در صورتی که ادمین از تصمیم خارج شدن از پست مشترک مطمئن است باید بار دیگر بر روی گزینه توقف اشتراک و در غیر اینصورت روی گزینه کنسل کلیک کند.

کلیک دوم بر روی گزینه توقف اشتراک، باعث حذف نام پیج دوم از پست خواهد شد.

مزایای پست مشترک گذاشتن در اینستا

اکنون که با نحوه قرار دادن پست مشترک و همچنین خارج شدن از آن آشنا شدیم، به سراغ موضوع مهم بعدی، یعنی مزایای این نوع پست ها می رویم.

موضوعی که باید به خاطر داشته باشیم این است که پست مشترک قابلیتی مختص پیج های عمومی است، به عبارت دیگر این قابلیت در پیج های خصوصی فعال نیست.

بر این اساس می توان گفت که این قابلیت بیشتر برای پیج های عمومی و کاری در نظر گرفته است و مزایای بالقوه خود را در اختیار این پیج ها قرار می دهد.

مهمترین کارکرد این نوع پست، قابلیت شناخته شدن و تبلیغاتی است که در اختیار استفاده کنندگان قرار می دهد.

ادمین های یک پیج می توانند با به اشتراک گذاری پست  با پیج هایی که زمینه کاری مشابه و همانندی دارند شرایطی را ایجاد کنند که نام صفحه آنها برای تعداد بیشتری از فالوورها شناخته شود و به این ترتیب تعداد فالوورهای خود را افزایش دهند.

مزیت دیگر این روش، کیفیت بالای فالوورهایی است که با استفاده از پست مشترک گذاشتن در اینستا جذب یک صفحه می شوند.

واقعی بودن این فالوورها باعث می شود تا تعداد لایک و ویو پیج بالا رفته و به این ترتیب جایگاه پیج در الگوریتم های اکسپلورر هم بهبود پیدا کند.

مزیت دیگر این نوع پست گذاری، کارکرد آن در زمینه تسهیل اعلام نظر موافق یا مخالف در مورد یک موضوع خاص است.

به عبارت دیگر شرایطی پیش می آید که گردانندگان صفحات مختلف تصمیم می گیرند تا با قرار دادن یک پست حمایت یا عدم حمایت خود از یک موضوع خاص را اعلام کنند.

در این وضعیت و به جای اینکه هر پیج یک پست جداگانه داشته باشد، ادمین ها می توانند با استفاده از قابلیت پست اشتراکی با سهولت بیشتر نظر مشترک خود را اعلام کنند.

نکته هایی درباره پست مشترک اینستاگرام

اکنون مه توضیح و تعریف کاملی درباره پست مشترک در اختیار خوانندگان قرار دادیم، اجازه دهید تا به چند نکته کوچک اما مهم درباره این نوع پست ها هم اشاره کنیم.

نکته اولی که باید به آن توجه داشت، آزمایشی بودن این قابلیت است. به عبارت دیگر چون این قابلیت هنوز در مرحله آزمایش قرار دارد ممکن است هنوز برای بعضی از صفحات فعال نشده باشد که گذر زمان این مشکل را حل خواهد کرد.

موضوع بعدی ظرفیت نام در یک پست مشترک اینستاگرام است. در حال حاضر پست های مشترک به گونه ای تعریف شده اند که حداکثر قابلیت اضافه کردن ۲۰ نام را به عنوان منتشرکننده دارند.

نکته سوم، قدرت اختیارات صفحاتی منتشرکننده پست است. اکنون برنامه نویسی اینستاگرام به صورتی است که پیج اول توانایی خارج کردن نام پیج دوم از پست مشترک را دارد اما این امکان برای پیج دوم وجود ندارد.

موضوع آخر، توصیه به استفاده از این روش برای پست های کاری و کسب و کاری است. این نوع پست گذاری نه تنها باعث صرفه جویی در زمان می شود بلکه میزان بینندگان صفحه را هم افزایش می دهد

سخن آخر

پست های Collabs یا همان ایجاد پست مشترک در اینستاگرام، یکی از قابلیت های جدید اینستاگرام برای پیج های عمومی به خصوص پیج های کاری است.

کارکرد اصلی این نوع پست ها، افزایش دادن تعداد دفعات مشاهده یک پست از سوی مخاطبان و در نتیجه شناخته تر شدن بیشتر صفحات در فضای مجازی و تبلیغات بهتر می شودو

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا