رپورتاژ

ترجمه فیلم به کمک نرم افزار تبدیل زیرنویس انگلیسی به فارسی

اگر اهل دیدن فیلم و سریال باشید، پیدا کردن زیرنویس فارسی با ترجمه مناسب و هماهنگ و با ویدیو یکی از دغدغه های تان است. این تنها دلیل برای نیاز به زیرنویس نیست؛ بسیاری از تولیدکنندگان محتوا در شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام و یوتیوب، تمایل دارند برای ویدیوهای خود زیرنویس فارسی و یا زیرنویس انگلیسی تولید کنند.

راه های مختلفی برای تولید زیرنویس و تبدیل زیرنویس انگلیسی به فارسی وجود دارد. نرم‌افزارهایی هستند که این کار را برای شما انجام می دهند. یعنی شما فقط کافیست لینک ویدیو و یا خود ویدیو را آپلود کنید تا زیرنویس موردنظرتان را تحویل بگیرید.

در ادامه این مقاله قصد داریم بهترین پلتفرم برای ترجمه ویدیو، تولید زیرنویس و ترجمه زیرنویس انگلیسی به فارسی را به شما معرفی کنیم. پس با ما همراه باشید. 

ترجمه زیرنویس انگلیسی به فارسی

ممکن است برای ترجمه فیلم و ویدیویی که دارید و فقط زیرنویس انگلیسی آن را در اختیار دارید، زیرنویس فارسی تولید کنید. برای تبدیل زیرنویس انگلیسی به فارسی، یک راه پیچیده این است که خودتان تک به تک عبارات را ترجمه کنید و در زمان مشخص به فیلم اضافه کنید.

اما این فرآیند بسیار زمان بر و خسته کننده است. در عین حال ممکن است نتیجه مطلوبی که می‌خواهید را نگیرید؛ یعنی هماهنگی زیرنویس با صدای فیلم اتفاق نیفتد.  بنابراین بهتر است به کمک نرم افزارهایی که این کار را انجام می دهند، به سادگی هرچه تمام تر این کار را انجام دهید.

در ادامه در مورد این نرم‌افزار ها صحبت می کنیم.

ترجمه زیرنویس انگلیسی به فارسی,زیرنویس فارسی,سایت ویدابیا,

نرم افزار تبدیل زیرنویس انگلیسی به فارسی

نرم افزار ها و سایت های انگلیسی برای ترجمه زیرنویس انگلیسی به فارسی وجود دارند. مانند SubsEdit و syedgakbar . این سایت ها معمولا نسخه فریمیوم دارند.

یعنی به مدت محدود استفاده رایگان برای شما قرار می دهند.  و شما بعد از یکی دو بار استفاده به مشکل بر می خورید و در عین حال چون این زمینه فارسی زبان ندارند، کار با آنها کمی دشوار است. البته برای استفاده حتماً باید زیرنویس انگلیسی مورد نظر را داشته باشیم تا زیرنویس فارسی را تولید کند.

یعنی اگر ویدیویی داشته باشید که هیچ زیرنویسی نداشته باشد، امکان ترجمه آن هم برای شما از طریق این سایت ها وجود نخواهد داشت.

و نکته دیگر این است که اگر فایل اصلی زیرنویس شما ارور کوچکی داشته باشد، دیگر این سایت قادر به خواندن و ترجمه آن نیست.

در ادامه نرم افزار آنلاین ترجمه زیرنویس انگلیسی به فارسی ویدابیا را به شما معرفی می کنیم که محیط کاربری کاملا فارسی و ساده ای دارد و  مشکلات کار با نرم افزار های انگلیسی را حل کرده است.

نرم افزار ترجمه صدای فیلم

ویدابیا برای اولین بار نرم‌افزاری را به صورت آنلاین توسعه داده است که می تواند برای فیلم ها و ویدیوها به صورت خودکار زیرنویس انگلیسی و یا فارسی تولید کند.

البته زبان هایی که این سرویس پشتیبانی می کند بیش از شش زبان است. برای مثال عربی یکی از این زبان هاست و اگر شما ویدیویی به‌زبان‌عربی داشته باشید که بخواهید آن را ترجمه کنید، می‌توانید از پلتفرم ویدابیا استفاده کنید.

این مطلب را از دست ندهید
راهنمای خرید پیپ و توتون پیپ

کار با نرم افزار ویدابیا بسیار ساده است.

برای شروع می توانید وارد سایت ترجمه تخصصی فیلم و ویدیو ویدابیا شوید و به صورت رایگان ثبت نام کنید.

ترجمه خودکار فیلم و ویدیو در ویدابیا

پس از ثبت نام در سایت، در پنل کاربری خود محیطی مانند تصویر زیر را مشاهده می کنید. می توانید برای پروژه ویدیویی خود اسم دلخواه تان را انتخاب کنید و نوع ترجمه ای که نیاز دارید را بزنید. سپس ویدیو خود را آپلود کنید.

همانطور که در تصویر زیر می بینید، بدون آپلود ویدیو هایتان و فقط با کپی لینک ویدیوی موردنظر از یوتیوب هم می توانید ترجمه آن را داشته باشید. در واقع می توانید از ویدابیا به عنوان سایتی برای دانلود مستقیم ویدیو ها از یوتیوب هم استفاده کنید.

ترجمه زیرنویس انگلیسی به فارسی,زیرنویس فارسی,سایت ویدابیا,

بسته به مدت زمان ویدیو و فرمت ویدیوی شما، تنها چند دقیقه طول می کشد تا زیرنویس و ترجمه خودکار شما آماده شود. استفاده از این نرم‌افزار بسیار هزینه کمی دارد؛ به خاطر اینکه هوش مصنوعی کار را بسیار راحت کرده است.

برای امتحان اولیه هم به شما مبلغی به عنوان اعتبار رایگان داده می‌شود تا بتوانید با خیال راحت ویدیو خود را برای ترجمه قرار دهید و اطمینان لازم را حاصل کنید.

ترجمه تخصصی فیلم ها و ویدیو ها

خوب همانطور که گفته شد استفاده از نرم‌افزارهای ترجمه خودکار، دقت ۱۰۰ درصدی ندارند. یعنی تا جایی که صدای فیلم واضح باشد و نرم افزار بتواند آن را پردازش کند، زیرنویس برای آن تولید می شود.

اما ویدیوها و فیلم هایی هستند که اصطلاحات عامیانه زیادی را به کار می برند. و یا بسیار تند صحبت می کنند. همین باعث می شود سیستم هوش مصنوعی نتواند یک ترجمه بی نقص را تولید کند. 

برای این مسئله در ویدابیا دو راه حل وجود دارد:

یک راه این است که شما خودتان مواردی را که نقص دارند، از بین جملات زیرنویس پیدا کنید. زیرا دسترسی ویرایش جملات در ویدابیا به شما داده می شود.

بنابراین می‌توانید آن را به صورت دلخواه ویرایش کنید و سپس تایید کنید و زیرنویس مورد نظرتان را دانلود کنید.

ترجمه هوشمند زیرنویس انگلیسی به فارسی ویدابیا

وقتی ویدیوی خود را برای ترجمه خودکار در پلتفرم ویدابیا قرار می دهید؛ صفحه عکس پایین را مشاهده می کنید. ویدیویی که برای ترجمه آپلود کردید و یا لینکش را قراردادید، در قسمت راست تصویر است.  و زیرنویس هر کدام از عبارات که توسط هوش مصنوعی از صدا به متن تبدیل شده است ، در قسمت چپ تصویر دیده می شود.

زمانی که ترجمه اتوماتیک بلاک ها را انتخاب می کنید، سیستم ترجمه خودکار ترجمه هر عبارت را برای  شما می نویسد. مثلاً در عکس زیر اولین عبارت ترجمه شده این است: “هر ارائه فرصتی برای ایجاد تاثیر است”.

شما اگر دوست داشته باشید می توانید این جمله را به زبان عامیانه تری بنویسید و یا آن را تایید کنید و به سراغ عبارت بعدی بروید. البته ممکن است زیرنویس ویدیوی شما، نیاز به ویرایش چندانی نداشته باشد. اما هر جا ویرایش لازم باشد می توانید خودتان به راحتی در پلتفرم پیاده کنید و در نهایت آن را ذخیره کنید.

این مطلب را از دست ندهید
هر آنچه لازم است درباره کولر گازی بدانید؟

ترجمه زیرنویس انگلیسی به فارسی,زیرنویس فارسی,سایت ویدابیا,

ترجمه تخصصی فیلم و ویدیو توسط مترجم

راه دیگر این است که از متخصصان مترجم در ویدابیا کمک بگیرید. مترجمان ویدابیا می توانند ویدیو های شما را به صورت بی نقص و با دقت صد در صدی ترجمه کنند. و برای آن یک زیرنویس عالی تولید نمایند.

ویدابیا برای آسان کردن انتخاب شما، دو نوع ترجمه نقره ای و طلایی را قرار داده است. که مترجمان طلایی علاوه بر این که ترجمه بی نقصی را به شما ارائه می دهند، کاملاً به اصطلاحات و فرهنگ های مختلف آشنا هستند. بنابراین می‌توانید بدون هیچ نگرانی یک زیرنویس بی نقص را دریافت کنید.

دانلود زیرنویس فیلم و ویدیو در ویدابیا

یکی دیگر از مزیت های کار با پلتفرم ویدابیا این است؛ زمانی که شما زیرنویس مورد نظر را برای ویدیو به کمک ترجمه خودکار و یا مترجم حرفه ای تولید کردید، میتوانید زیرنویس را به فرمت های مختلف در سایت به صورت رایگان تبدیل کنید و آن ها را دانلود کنید.

در ادامه انواع مختلف زیرنویس را به شما می گوییم تا انتخاب بهتری داشته باشید.

دانلود زیرنویس چسبیده به ویدیو (زیرنویس هاردساب)

زیرنویس ها به صورت کلی انواع مختلفی دارند و متداول ترین آنها زیرنویس چسبیده یا هاردساب است. که در این نوع زیرنویس، زیرنویس به ویدیو چسبیده است و شما در هر دستگاهی که بخواهید، می توانید ویدیو را با زیرنویس بدون هیچ تغییری تماشا کنید.

اما این زیرنویس امکان ویرایش ثانویه را ندارد و برای همیشه به همان شکل اول به ویدیو چسبیده است.

دانلود زیرنویس سافت ساب (فایل زیرنویس srt)

نوع متداول دیگر زیرنویس به صورت سافت ساب یا فایل جداگانه است. مزیت این زیرنویس این است که شما هر زمان که بخواهید، می توانید زیرنویس را همراه با ویدیو نمایش دهید و هر زمان هم که نخواهید، میتوانیم ویدیو را بدون زیرنویس تماشا کنید.

اما این نوع زیرنویس را همه دستگاه ها پشتیبانی نمی کنند. برای مثال ممکن است بسیاری از تلویزیون ها آن را پخش نکنند. همانطور که متوجه شدید هر کدام از این انواع زیرنویس مزیت های خود را دارد و شما بسته به هدفی که از ویدیو دارید می توانید نوع زیرنویس مد نظر خود را دانلود کنید.

دانلود زیرنویس از پیش آماده شده (زیرنویس mkv)

یک نوع زیرنویس دیگر هم هست که به زیرنویس از پیش آماده شده یا همان فایل mkv. معروف است. فایل زیرنویس mkv در واقع روی ویدیو قرار داده می شود، اما امکان نمایش دادن یا نمایش ندادن آن وجود دارد.

در واقع یک چیزی مابین زیرنویس هاردساب و زیرنویس سافت ساب است. اینکه کدام فرمت زیرنویس را دانلود کنید، کاملا به شما بستگی دارد. و یا می توانید هر سه را دریافت کنید.

ترجمه زیرنویس انگلیسی به فارسی,زیرنویس فارسی,سایت ویدابیا,

سایت ویدابیا هزینه‌ای بابت دریافت زیرنویس های مختلف دریافت نمی کند. و شما این اختیار را دارید که هر سه فرمت مختلف زیرنویس را بصورت رایگان دریافت کنید.

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا