بیوگرافی

زندگینامه جون آلمیدا کاشف ویروس کرونا

پیشنهاد ویژه بست فارسی

اگر دنبال بهترین سایت برای اعزام دانشجو و مهاجرت به ترکیه می گردی بزن رو دکمه پایین

قیمت لیر ترکیهاعزام دانشجوتحصیل در ترکیهمهاجرت به ترکیه

بیوگرافی جون آلمیدا (زندگینامه بزرگان)

جون آلمیدا که نام کامل او جون دالزیل هارت می باشد ویروس شناس اهل اسکاتلند بود و به عنوان یکی از پیشگامان تصویر برداری از ویروس در جهان شهرت داشت. او در تصویر برداری میکروسکوبی مهارت های زیادی داشت و با داشتن همین مهارت در کل جهان مشهور شد. جون آلمیدا تحصیلات دانشگاهی نداشت، فقط با توجه به تجربه کاری و فعالیت در آزمایشگاه های بزرگ توانست مدرک دکتری بگیرد. جون آلمیدا به عنوان کاشف اولین ویروس کرونا در جهان معروف می باشد. ما در این مطلب قصد داریم به زندگی نامه جون آلمیدا این کاشف بزرگ اسکاتلندی بپردازیم.

عکس جون آلمیدا

بیوگرافی جون آلمیدا,جون آلمیدا کیست,زندگی نامه جون آلمیدا,

جون آلمیدا کیست؟ در زندگینامه جون آلمیدا آمده است که: جون دالزیل هارت یعنی جون آلمیدا در 5 اکتبر سال 1930 در اسکاتلند خیابان دانترون به دنیا آمد. مادر وی جین دالزیل و پدر او هری لئونارد هارت نام داشت. وضعیت مالی خانواده جون زیاد مناسب نبود، بنابراین مجبور شد در همان اوایل آموختن علم ترک تحصیل کند. بعد ها جون در آزمایشگاه های معتبری مشغول به کار شد و در سال 1966 موفق شد که روشی را برای تشخیص و شناسایی ساختار های ویروس اختراع کند، این روش باعث شد گروهی از ویروس ها را به اسم کرونا کشف کند. این ویروس را در بیمارستان سنت توماس لندن شناسایی کرد.

زندگینامه جون آلمیدا,کاشف ویروس کرونا,بیوگرافی جون آلمیدا,

دوران کودکی جون المیدا

جون آلمیدا در خانواده ای مستضعف به دنیا آمد به همین دلیل  مجبور شد در سن 16 سالگی مدرسه را ترک کند، البته در مورد سال های تحصیل او در مدارس اسکاتلند اطلاعاتی موجود نیست. فقط می توان گفت علت ترک تحصیل نمودن جون ناتوانی در پرداخت هزینه های مدرسه بود. بعد از رها کردن مدرسه جون در آزمایشگاه بافت شناسی درمانگاه سلطنتی گلاسو مشغول به فعالیت شد.

مهارت هایی که در دوران نوجوانی به دست آورده بود باعث شد بر تواناهایی خود بیفزاید با توجه به توانایی و استعداد بی نظیری که داشت توانست به ویروس شناسی معروف تبدیل شود. آلمیدا بعد از مدتی در بیمارستان بارتس لندن فعالیت های گذشته خود را در پیش گرفت و تا سال 1954 در آنجا متمرکز شد.

جون آلمیدا کیست,زندگی نامه جون آلمیدا,زندگینامه جون آلمیدا,

زندگی حرفه ای جون آلمیدا

آلمیدا در موسسه سرطان شناسی با میکروسکوپ های الکترونی تحقیقات خود را انجام می داد. جون آلمیدا با متخصصان و دیگر کارمندان موسسه انتاریو تحقیقات خود را با استفاده از رنگ آمیزی نگاتیو برای آزمایش های مختلفی انجام می دادند. این روش باعث می شود ویروس در معرض آنتی بادی ها قرار گیرد و با رنگ آمیزی پس زمینه به راحتی می توانند ویروس ها را شناسایی نمایند.

از دستاورد های اولیه جون آلمیدا که با استفاده از روش تصویر برداری رنگی به انجام رسید شناسایی ویروس سرخچه بود. همچنین با استفاده از تصویربرداری رنگی توانست ساختار دقیق هپاتیت B را شناسایی نماید. در این تحقیقات جون متوجه شد که ویروس از دو ساختار بیرونی محافظ و داخلی تشکیل می شود. در سال 1963 جون آلمیدا مقاله ای را ارائه داد که حاصل  تحقیق بر روی شناسایی ساختار ویروس در بیماران مبتلا به سرطان خون بود.

این مطلب را از دست ندهید
زندگینامه متین ستوده بازیگر لیسانسه ها

کاشف ویروس کرونا,بیوگرافی جون آلمیدا,جون آلمیدا کیست,

کشف اولین ویروس کرونا در انسان

بر اساس تحقیقات می توان گفت ویروس کرونای انسانی را افرادی به اسم دی جی تایرل و ام ال بینو کشف کردند. یعنی در سال 1965 دقیقا چند سال بعد از اینکه ویروس کرونا در بدن حیوانات کشف شد این دو دانشمند توانستند ویروس مذکور را در بدن انسان شناسایی نمایند. بیمارانی که دارای ویروس کرونا بودند علائمی مثل سرماخوردگی داشتند بعد از مدتی دریافتند که این ویروس به طرز عجیبی واگیر دار است و می تواند بر روی کسانی دیگر علائمی مثل سرماخوردگی را به وجود آورد.

این دو دانشمند بر روی اسم این ویروس را B 814  را گذاشتند این دو با وجود اینکه کاشف ویروس کرونا بودند اما نتوانستند آن را در محیط آزمایشگاهی کشت کنند این دو در مقاله ای ذکر کردند که ویروس کرونا هیچ شباهتی به دیگر ویروس های انسانی ندارد.

جون آلمیدا که 10 سال در موسسه ویروس شناسی فعالیت کرد سرانجام به لندن برگشت و در بیمارستان سنت توماس لندن به کار گرفته شد که امروزه به عنوان یکی از مشهور ترین بیمارستان های بریتانیا به شمار می رود و جزئی از دانشگاه سلطنتی می باشد. استاد کرسی در این دانشگاه مشغول به تدریس بود و در سال 1964 به کانادا سفر کرد، در این سفر آلمیدا را متقاعد کرد که به لندن برگردد، آلمیدا بعد از بازگشت بر روی ویروس های سرماخوردگی و هپاتیت B تحقیقات خود را انجام می داد.

زندگی نامه جون آلمیدا,زندگینامه جون آلمیدا,کاشف ویروس کرونا,

در سال 1967 نمونه هایی از ویروس کرونا به دست آلمیدا رسید، جون تحقیقات نگاتیوی خود را بر روی این ویروس انجام داد. او با استفاده از روشی که خود ابداع کرد یعنی میکروسکوپ الکترونیکی سعی داشت ساختار این ویروس جدید را کشف نماید. جون با همکاری تایرل توانست ساختار این ویروس را تصویر سازی نماید. در توصیف این ویروس آلمیدا آن را شبیه به آنفولانزا معرفی کرد، اما در نهایت دریافتند که این ویروس بسیار شبیه به هپتایت موشی و برونشیت مرغی است.

در مقاله ای که در سال 1967  آلمیدا و تایرل ارائه دادند ویروس B814 و E229 را شبیه به ویروس واگیردار برونشیت مرغی معرفی نمودند. آلمیدا این ویروس را کرونا نامید. دلیل انتخاب این اسم شبهات لایه بیرونی ویروس به تاج می باشد. در نتیجه تحقیقات خود که در سال 1968 به پایان رسید اسم ویروس کرونا را برای این خانواده از ویروس های جدید به ثبت رساندند.

در سال 1967 استاد کرسی در دانشکده پزشکی لندن تدریسی را بر عهده داشت که آلمیدا را به همراه خود به دانشکده پزشکی لندن برد. جون در سال های بعدی تحقیقات خود را بر روی شناسایی انواع ویروس های مرتبط با بیماری تنفسی انجام داد و مقاله هایی را به انتشار رساند. جون آلمیدا ویروس شناس معروف اسکاتلند در سال های پایانی بازنشستگی کار خود را در موسسه ولکام ادامه داد و در این موسسه پتنت های مختلفی را به اسم خود به ثبت رساند.

این مطلب را از دست ندهید
زندگینامه مجید سمیعی بهترین جراح مغز دنیا

بیوگرافی جون آلمیدا,جون آلمیدا کیست,زندگی نامه جون آلمیدا,

زندگی خصوصی جون آلمیدا

جون دالزیل هارت در اوایل زندگی با فردی به اسم انریکه روزالیو آلمیدا ازدواج کرد اما این ازدواج زیاد ادامه نداشت. جون آلمیدا در سال 1954 ازدواج کرد به همین علت مجبور شد در همان سال به کانادا مهاجرت کند و کار خود را رها کرد، اما جون توانست شغلی را در ارتباط با توانایی های خو در انتاریو پیداکند.

او در تورنتو در موسسه تحقیقات سرطان شناسی انتاریو به کار گرفته شد و به مدت 10 سال در همان موسسه فعالیت خود را ادامه داد. جون آلمیدا از همسر اول خود یک دختر به اسم جویس دارد که در زمینه روانشناسی در حال فعالیت است.

آلمیدا در سال 1982 از انریکه آلمیدا جدا شد اما هنوز هم آن را به اسم آلمیدا می شناسند، چرا که زندگی حرفه ای و شغلی جون در سال های زندگی با انریکه آلمیدا سپری شد و به این اسم مشهور شد. زمان بازنشستگی آلمیدا هم زمان با ازدواج دوم وی فیلیپ ساموئل گاردنر بود یعنی در سال 1985 برای بار دوم ازدواج کرد و در منطقه بکسهیل اسکاتلند روزگار خود را گذراند. او بعد از مدتی کار در این بیمارستان موفق شد در سال 1964 دکترای خود را در ویروس شناسی اخذ کند.

سال های پایانی زندگی

آلمیدا بعد از اینکه بازنشست شد به فعالیت های ویروس شناسی خود همچنان ادامه داد. چند سال بعد از بازنشستگی به عنوان مشاور در موسسه ولکام استخدام شد و در تصویر سازی ویروس ایدز کمک های زیادی به دانشمندان نمود. او در سال های بعد از بازنشستگی مقاله های زیادی را منتشر نمود که یکی از آن ها در سال 1979 به انتشار رسید این مقاله در مورد تشخیص آزمایشگاهی سریع ویروس ها بود که آن را برای سازمان بهداشت جهانی تالیف نمود. جون آلمیدا به دلیل سکته قلبی در سال 2007 از دنیا رفت.

پیشنهاد ویژه بست فارسی

یک سایت خوب و معروف جهت مشاوره مهاجرت تحصیلی و شرایط مهاجرت کاری میخوای بزن رو دکمه پایین

مهاجرت تحصیلیمهاجرت کاریتحصیل در انگلستانتحصیل در کانادا

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا