کسب و کار

10 راز کلیدی در خرید و فروش سهام و سرمایه گذاری در بورس

افزایش بازدید در گوگل

چه نکاتی در خرید و فروش سهام بورس اهمیت دارد؟

بورس به همان اندازه که برای افراد حرفه ای و تجار با سابقه در این حوزه دلچسب و دوست داشتنی است، به همان اندازه نیز تازه کاران را دچار استرس و اضطراب می نماید.

یک معامله گر با هوش به خوبی می داند که برای بقا و رشد در عرصه پر فراز و نشیب بورس باید دانش اقتصادی داشته و ضمن استفاده از تجربیات افراد با سابقه و موفق، صبورانه در مسیر دست یابی به سود و درآمد مطلوب قدم بردارد.

هیچ بازاری خالی از ضررو زیان نیست، اما این نمی تواند دلیلی برای پا پس کشیدن از چالش رقابت با سایر معامله گران باشد. با کمی تلاش و پشت کار برای فراگیری نحوه فعالیت در این حوزه تجاری اقدام کرده و برای خود و خانواده کد بورسی دریافت نمایید.

بورس به عنوان بهترین محل تجارت خانوادگی به شمار می رود و شما با خیال راحت می توانید به خرید و فروش سهام مختلف پرداخته و به درآمد قابل توجهی برسید. بورس با فضایی کاملا امن و قانونی، زیر نظر کارگزاری های دولتی به فعال می باشد.

در این میان بست فارسی ۱۰ نکته با اهمیت در زمینه خرید و فروش بورس به صورت درست و حرفه ای را برای شما جمع آوری کرده است تا به راحتی و آسودگی خاطر، به سرمایه گذاری بپردازید. از همین امروز شروع کنید. مطمئن باشید هرگز پشیمان نمی شوید.

افراد موفق در بورس,خرید و فروش سهام,راز های موفقیت در بورس

۱۰. خرید و فروش پلکانی

افراد موفق در بورس همگی معتقدند که سهام باید با قیمت کف یا همان پایین ترین حد ارزش خریداری شده و زمانی که به بالاترین درجه از نرخ خود رسید به فروش برسد. در زمان صعود قیمت باید فروش به صورت پلکانی و در چند مرحله انجام شود. با این کار علاوه بر موفقیت در فروش امکان برداشت سودهای بیشتر نیز برای شما فراهم می گردد.

همین امر در مورد خریداری سهام نیز صدق کرده و ممکن است در مرحله اول شما سهمی را با نرخ ۵ ریال به دست آورید و در مرحله دوم با افت ارزش آن با قیمتی پاین تر نیز خریداری کنید، که در زمان اوج ارزش، سود کلان را به همراه خواهد آورد.

۹. نمودار منفی را به خوبی بررسی کنید

برخی از سهام به پایین ترین ارزش خود و گاها با روند منفی مواجه می شوند. خیلی از افراد تازه کار از اهمیت این سهام غافل بوده و گمان می کنند خریداری آن ها دور از خرد تجاری است. اما فراموش نکنید نوسانات بورس به صورت مقطعی و گذراست. اگر سهمی امروز در وضعیت ناگواری به سر می برد، احتمال دارد همان سهام در ماه آینده به گنجینه های باورنکردنی تبدیل شوند.

سرمایه گذاری در بورس,موفقیت در بورس,افراد موفق در بورس

۸. محدودیت خرید وجود ندارد

مقدار سهام خریداری شده به خواست و میزان نقدینگی شما بستگی دارد، و هیچ محدودیت خریدی در بازار بورس وجود ندارد. حتی شما می توانید در طول روز چندین بار از یک سهام خریده و نگه داری نمایید. البته در برخی عرضه های اولیه ممکن است که محدودیت ارائه اعمال شود تا زمانی که شرکت به سطح نرمال ارزش برسد.

۷. خریداری کلی سهام

پیش تر نسبت به خرید پلکانی سهام صحبت کردیم، در این جا باید یک توضیح ساده بدهیم؛ توجه داشته باشید زمانی می توان پلکانی خرید کرد، که قیمت سهم نوسانات نداشته باشد یا روبه افزایش نباشد، زیرا احتمال دارد دچار خسران شوید. در این نوع معاملات اگر به یکباره مبلغ مورد توجهی سهم خریداری نمایید، به سود چشم گیری نیز خواهید رسید.

افراد موفق در بورس,خرید و فروش سهام,راز های موفقیت در بورس

۶. شناسایی سهام با ظرفیت معمالاتی بالا

بورس همواره حاوی سهام گوناگونی بوده که ظرفیت ارزش گذاری متفاوتی دارند. شما باید با بررسی نمودار شاخص و مشورت با افراد آگاه برای خریداری سهامی که قطعا به ارزش بالایی خواهد رسید، اقدام نمایید. اگر چه نمی توان یک قانون کلی یا روند با ثبات برای این بازار گسترده تعیین نمود، اما گاهی با حدسیات بر پایه کسب اطلاعات کافی و کمی ریسک پذیری، می شود به تجارتی پر منفعت دست زد.

۵. سرمایه گذاری خود را مدیریت کنید

واضح است که برای سرمایه گذاری به نقدینگی نیازمندید. شما باید بنا بر نوع و زمان فعالیت خود، مبلغ مناسبی را وارد این حوزه نمایید. چنانچه از افراد باسابقه و کاربلد بورس هستید.

سبد سهام تان را با سهم های معتبر و به میزان زیاد پر کرده و با رقابت گسترده به ثروت قابل توجهی برسید، اما اگر تازه کار و نابلد هستید، سعی کنید با یک سوم سرمایه به بورس پا گذاشته و یا فقط به خرید سهامی که به صورت عرضه اولیه ارائه می شوند بپردازید. با این کار علاوه بر سودآوری، از عدم بروز ضررو زیان، اطمینان حاصل کنید.

افراد موفق در بورس,خرید و فروش سهام,راز های موفقیت در بورس

۴. ترس و طمع را از خود دور کنید

گاهی اخبارو اطلاعاتی از صعود یا نزول ارزش سهام به گوش می رسد. اگراین خبرها از منابع آگاه و درست باشد می تواند به عنوان یک کلید طلایی برای شما به شمار برود. اما اگر در حد شایعات معمولی بود زیاد مورد توجه قرارنمی گیرند. بگذارید کمی حس ریسک پذیری و هیجان درمعاملات تان رواج پیدا کند.

چنانچه همواره با ترس و استرس به فعالیت مشغول باشید، قطعا از بدست آوردن سود های احتمالی و موفقیت های چشم گیر، دور خواهید ماند. به یاد داشته باشید شجاعت به معنای طمع ورزیدن نیست. گمان نکنید که با خرید بیش از اندازه نیز ممکن است در زمان افت ارزش، با زیان بزرگی روبه رو شوید. پس به جای خرید عمده، از شیوه تنوع در سهام استفاده کنید.

۳. زمان طلایی معاملات را بشناسید

بورس به عنوان یک بازار پویا که به صورت لحظه ایی در حال تغییر و تحول است، محسوب می گردد. توجه داشته باشید که بورس همیشه ۶ ماه از سال، به تعدیل قیمت ها و کاهش ارزش سهام می پردازد.

این زمان را با نام فرصت طلایی می نامند و افراد حرفه ایی در طول مدت افت قیمت به خرید های عمده و کلان می پردازند. پس از پایان دوره رکود، زمان سیر صعودی ارزش ها رسیده و معامله گران به برداشت سودهای بسیار زیاد خود مبادرت می ورزند. فراموش نکنید که هر اندازه بیشتر به تحلیل و بررسی امور اقتصادی و عرضه اشتغال داشته باشید، امکان دست یابی به درآمدهای طلایی را به خود نزدیک تر کرده اید.

افراد موفق در بورس,خرید و فروش سهام,راز های موفقیت در بورس

۲. تنوع سهام خریداری شده یعنی سود قطعی

یکی دیگر از مهمترین راهکارهای خرید موفق در بهترین سایت های بورسی، ایجاد تنوع در سبد سهام می باشد. هر اندازه که سبد سهام خود را متنوع تر بچینید و از شرکت های معتبر و مختلف سهم خریداری نمایید، می توانید با اطمینان خاطر بیشتری در انتظار سودهای قطعی آینده بمانید. همیشه یک قانون کلی در بین معامله گران حرفه ایی وجود دارد و آن این است که اگر یک سهم با افت ارزش مواجه شوداز سویی دیگر با افزایش قیمت سهم های دیگر، به جبران مافات می پردازد.

۱. قابلیت نقد شدن داشته باشند

در بین سهام عرضه شده، سهم هایی که قابلیت نقدشوندگی بالاتری داشته باشند، از اهمیت خاصی برخوردارند. سهامی که راحت تر و با قیمت مناسب تر به وجه نقد تبدیل شود، همیشه باید در اولویت خرید قرار بگیرد. یکی از مزایای بورس امکان دسترسی آنی به پول می باشد، که معامله گران با تبادل سهام خود به وجه نقد رسیده و می توانند در هر لحظه از شبانه روز به سرمایه خود دسترسی داشته باشند.

در پایان تاکید می کنیم که هیچ تجارتی به دور از زیان یا رکود اقتصادی نمی باشد، پس نگران نوسانات بازار نباشید و با خیال راحت به خرید سهام ارزشه شده بپردازید. مطمئن باشید فعالیت در بورس هرگز شما را به نابودی سرمایه نخواهد کشاند. سیر صعودی این بازار گاها شما را با سودهای بزرگ و غیر قابل باور روبه رو می کند. اگر تاکنون به این عرصه پر هیجان وارد نشده اید توصیه می کنیم همین امروز فرصت را غنیمت شمرده و برای دریافت کد بورسی اقدام نمایید.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا