کسب و کار

10 روش کاربردی آموزش زبان انگلیسی

افزایش بازدید در گوگل

بهترین روش های آموزش زبان انگلیسی

زبان انگلیسی در سطح جهان نسبت به سایر زبان ها دوستداران زیادی دارد و استفاده از آن بیش تر دیده می شود. در اکثر کشور های جهان زبان انگلیسی اولین زبان معتبر است و در علوم و فنون مختلف از آن استفاده می شود. خیلی از افراد یاد گیری و تسلط بر این زبان را جزو امور مهم زندگی خود می دانند. یادگیری زبان انگلیسی روش های مختلفی دارد که باید بهترین روش را برای خود انتخاب کنید تا با سرعت بهتری بیاموزید. در ادامه روش هایی را به شما معرفی می کنیم که با استفاده از آن ها می توانید از طریق بهترین روش های آموزش زبان انگلیسی تسلط کافی بر این زبان بین المللی پیدا کنید. پیشتر بهترین سایت های آموزش زبان انگلیسی را برای شما گردآوری کرده ایم.

بهترین راه های آموزش زبان انگلیسی

اگر بخواهیم روش های یادگیری زبان انگلیسی را شرح دهیم به لیست طولانی می رسیم اما در این مطلب ۱۰ تا از بهترین روش های یاد گیری زبان انگلیسی را به شما معرفی و در توضیحات شرح خواهیم داد.

بهترین راه های آموزش زبان انگلیسی,روش های آموزش زبان انگلیسی,بهترین راه های آموزش زبان انگلیسی

۱. روش Cooperative Learning

این روش یکی از روش های مشارکتی است که برای ان افراد به چندین گروه جداگانه تفکیک می شوند. اعضای این گروه ها درباره یک موضوع مشخص با یکدیگر گفتگو و مباحثه می کنند و در نهایت به نتایجی می رسند که آن را با دیگر گروه ها در میان می گذارند. در این روش افراد علاوه بر یادگیری زبان انگلیسی فعالیت های مشارکتی و کار های گروهی را نیز یاد می گیرند. در هر گروه نظمی باید برقرار شده و ضوابطی تعیین شود تا افراد با یکدیگر به مشکلی برنخورند که باعث ایجاد حاشیه و عدم یادگیری موثر شود.

۲. روش TBLT

TBLT مخفف کلمه های Task Based Language Teaching می باشد که یکی از بهترین روش های آموزش زبان انگلیسی است. امروزه افراد زیادی از این روش استقبال نموده اند؛ زیرا این کار پروژه محور است و ذهن آموزنده را کاملا درگیر می کند. در این روش موضوع و هدف خاصی مشخص می شود که آموزنده ها باید اقداماتی را در این جهت انجام دهند که در یادگیری زبان به آن ها کمک می کند. روش TBLT شامل سه مرحله است که در ادامه آن را بیان می کنیم.

  • مرحله اول در این روش از آموزش زبان به پیش پروژه معروف است و در این مرحله تمام چیز هایی که برای یادگیری لازم است مطرح می شود.
  • مرحله دوم به پروژه اصلی پرداخته می شود و در این مرحله گروه بندی زبان آموز ها انجام می گیرد.
  • مرحله سوم یا مرحله آخر نیز مراحل طی شده مجددا بررسی می شود و هر گروهی نتایج خود را با جمع در میان گذاشته تا بهترین نتیجه از نظر مدرس مشخص شود.

بهترین راه های آموزش زبان انگلیسی,روش های آموزش زبان انگلیسی,بهترین راه های آموزش زبان انگلیسی

۳. روش Participatory Approach

این روش بسیار هوشمندانه به نیاز افراد می پردازد. برای مثال با توجه به شغل شما تعیین می شود که باید چه موضوعاتی را بیاموزید و چه موضوعاتی مورد نیاز شما نمی باشد. این روش یک روش تخصصی است که برای افرادی که دارای هدف مشخصی از یادگیری زبان انگلیسی هستند مناسب می باشد.

۴. روش CBI

CBI مخفف کلمه های Content based instruction که از بهترین روش های آموزش زبان انگلیسی امروزی است. این روش در آموزشگاه ها و دانشگاه های مختلف کاربرد دارد. مراحل آموزش زبان انگلیسی در این روش به این صورت است که در مرحله اول تمام افراد گرامر را می آموزند و پس از ان با توجه به علت یادگیری زبان انگلیسی برای هر فردی، نکاتی که مورد نیاز او است توسط مدرس تدریس می شود. یادگیری گرامر در این روش به افراد کمک می کند تا مطالب تخصصی را بهتر بیاموزند.

بهترین راه های آموزش زبان انگلیسی,روش های آموزش زبان انگلیسی,بهترین راه های آموزش زبان انگلیسی

۵. روش CLT

Communicative Language Learning آموزشی است که بیش تر توسط افرادی که تا حدودی زبان انگلیسی را بلد هستند استفاده می شود. این افراد با استفاده از این روش زبان آموزی می توانند میزان تسلط خود را بر زبان انگلیسی ارتقاء دهند. موضوعاتی که در این روش مدرس برای آموزش زبان انگلیسی به فرد انتخاب می کند با توجه به نیاز روز افراد در جامعه می باشد. بیش تر از طریق نمایش یک فیلم در کلاس آموزنده می بایست نکات آموزشی را فرا بگیرد.

۶. روش CLL

در متد زبان آموزی  Community Language Learning زبان انگلیسی نوعی از نیاز های ضروری افراد است که برای حضور افراد و فعالیت در اجتماع نیاز است به آن مسلط باشند. CLL یکی از بهترین روش های آموزش زبان انگلیسی است که به صورت مشارکتی می باشد و با آموختن موضوعی توسط مدرس افراد در کلاس به گروه های جداگانه ای تفکیک می شوند و موضوعی که آموخته اند را با یکدیگر تمرین می کنند. بعد از مباحثه در گروه اگر چالش یا ابهامی درباره موضوع وجود داشت مدرس به توضیحات بیش تر می پردازد. ممکن است هر گروهی با چالش های مختلفی مواجه شود که در انتها در جمع مطرح شده و ابهامات موجود برای افراد مختلف توسط مدرس حل و فصل می شود. روش های تشویقی در این روش از آموزش زبان انگلیسی توسط مدرس باعث ایجاد انگیزه در افراد برای یادگیری بهتر شده است.

بهترین راه های آموزش زبان انگلیسی,روش های آموزش زبان انگلیسی,بهترین راه های آموزش زبان انگلیسی

۷. روش Silent Way

روش Silent Way که به روش SW نیز معروف است نیز مناسب افرادی است که تا حدودی با زبان انگلیسی آشنا هستند. این افراد بیش تر در زمینه مکالمه زبان آموزش هایی را از قبل دیده اند و با شرکت در کلاس های زبان آموزی به این روش به افزایش مهارت خود می پردازند. کلاس های بحث آزاد از جمله فعالیت های موثری است که در این روش به ارتقاء مهارت افراد و آموزش زبان انگلیسی کمک شایانی می نماید. در این بحث مدرس نیز حضور دارد اما ترجیح او این است که بیش تر زبان آموزان مشارکت داشته باشند. این فعالیت یک موضوع مشخص دارد که مکالمه ها باید حول این موضوع باشد. در این بین تمام توجه مدرس به اشکالاتی است که افراد مختلف در مباحثه های خود به زبان انگلیسی دارند و آن ها را اصلاح و گوشزد می کند. این روش بسیار پر طرفدار بوده و به دلیل استفاده از کلاس های بحث آزاد در آن می تواند موثر واقع شود.

۸. روش شنیداری AML

روش AML که مخفف Audio Lingual Method یا همان روش استفاده از قوه شنوایی افراد می باشد نیز از بهترین روش های آموزش زبان انگلیسی می باشد. این روش بیش تر به افرادی توصیه می شود که در سنین کودکی تا نوجوانی به سر می برند. البته که بزرگسالان نیز مجاز به استفاده از این تکنیک می باشند. در این جا لازم است به نوعی از این آموزش زبان انگلیسی که در زمان جنگ جهانی دوم استفاده می شد اشاره کنیم. این روش به خوبی برای سربازان این جنگ پاسخ داد و به نظر دلیل اصلی آن استفاده از متد های روانشناسی در آموزش شنیداری می باشد. اتفاقی که در این روش می افتد گفتگوی بین افراد است که کمک به بهبود سطح یادگیری زبان انگلیسی افراد می شود. اقداماتی که در این روش انجام می شود به ترتیب اهمیت شنیدن، گفتن، خواندن و نوشتن است.

بهترین راه های آموزش زبان انگلیسی,روش های آموزش زبان انگلیسی,بهترین راه های آموزش زبان انگلیسی

۹. روش GTM

Grammar Translation Method همان طو که از نامش پیداست به گرامر های زبان می پردازد و یک روش قدیمی محسوب می شود. هدف مدرس در این روش مخصوص برای یادگیری خواندن و نوشتن زبان انگلیسی می باشد. مهارت های دیگر در این روش از آموزش زبان انگلیسی کمرنگ تر است و باید این را در نظر داشته باشید که در این روش بر روی مهارت های صحبت کردن و شنیدن اقدامی انجام نمی شود. در روش GTM بیش تر از متن هایی که باید ترجمه شود استفاده می شود و هنر آموز بیش تر معنی جملات و کلمات را یاد می گیرد. البته باید بگوییم که دیگر استفاده از این روش در آموزشگاه های زبان انگلیسی و دانشگاه ها کم تر دیده می شود؛ زیرا یادگیری زبان انگلیسی در این روش کامل نیست و فقط برای برخی از افراد که در مهارت خواندن و نوشتن مشکل دارند مناسب است.

۱۰. روش مستقیم DM

DM یکی از روش های آموزش زبان انگلیسی که به روش مستقیم نیز معروف است. در این روش دیگر نیاز نیز متن ها را ترجمه کنید بلکه تمام مراحل با تصاویری سر و کار دارید که می خواهند موضوع مورد نظر مدرس را مطرح کنند. ممکن است در این روش مدرس تلاش زیادی برای یادگیری افراد انجام دهد. لازم به ذکر است که در این روش به مسائل مهم روانشناسی توجه نشده و ممکن است به همین دلیل روشی مورد پسند برای برخی افراد نباشد.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا