آشپزی

10 غذای عجیب غریب و چندش آور جهان

معرفی غذاهایی عجیب و چندش آور دنیا

در خانه خود نشسته اید و فکر می کنید که تمام صبحانه های دنیا به اندازه صبحانه های شما خوشمزه و انرژی زا هستند و تمام وعده های غذایی دنیا مانند غذاهای کشور شما لذیذ و بی نظیر هستند؟ در حالی که اینطور نیست و ما متاسفیم که تصور شما را در این باره خراب کردیم! در این مطلب قصد داریم تا به معرفی 10 غذای عجیب غریب جهان بپردازیم. در ادامه با ما همراه باشید.

غذا عجیب و غریب,غذاهای عجیب دنیا,غذاهای عجیب غریب,

10. تن چشم ماهی | غذای ژاپنی

این کنسرو همانطور که از نامش پیداست، کاسه چشم ماهی است و در اکثر فروشگاه های مواد غذایی با قیمتی مناسب یافت می شود. بر خلاف ظاهر چندش و تهو آوری که دارد، طعمش غیر طبیعی نیست و شبیه به طعم ماهی مرکب است که باید قبل از اینکه میل شود آن را کمی آب پز کرد. این غذای عجیب با یک سس مخصوص سرو می شود.

غذای عجیب ایرانی,غذای عجیب دنیا,غذای عجیب غریب,

9. کله پاچه | غذای ایرانی

بله! شاید فکر کنید که جای این غذای خوشمزه نباید در چنین فهرستی باشد. خوردن دست و پا و کله گوسفند شاید از نظر شما عجیب نباشد اما به همان اندازه که خوردن کاسه چشم یک ماهی برای شما عجیب است، خوردن کله پاچه گوسفند هم برای مردم جهان غیر قابل باور و یک غذای عجیب ایرانی است. این غذا نه تنها در ایران بلکه در کشورهای همسایه هم خصوصا ترکیه بسیار پر طرفدار است و از محبوبیت خاصی برخوردار می باشد. کله پاچه سرشار از خاصیت است اما بسیار چرب است و خوردنش برای همه افراد توصیه نمی شود.

غذای عجیب چینی,غذا عجیب و غریب,غذاهای عجیب دنیا,

8. سوپ لانه پرنده | غذای چینی

سوپ لانه پرنده یکی از قدیمی ترین و از غذای عجیب چینی ها محسوب میشود که قدمت آن به 100 سال می رسد و ترکیبی از بزاق دهان پرندگان می باشد. این غذا در چین بسیار پر طرفدار است و در اکثر رستوران ها و مجالس تشریفاتی شان به عنوان پیش غذایی محبوب سرو می شود و همچنین بسیار گران قیمت است. این غذا جز گران ترین غذاهای جهان هم شناخته می شود.

غذاهای عجیب غریب,غذای عجیب ایرانی,غذای عجیب دنیا,

7. ساکانجی | غذای شرق آسیا

تصور خوردن هشت پایی تکه تکه شده که مدام در بشقاب تان وول می خورد هم چندش آور است چه برسد به اینکه در واقعیت چنین چیزی را از نزدیک دید! این غذا همانطور که گفتیم خام خورده می شود و جزء غذاهای شرق آسیا و یک نوع غذای عجیب دنیا به حساب می آید. در رستوران ها سر آشپز هشت پای بیچاره را جلو چشمان تان تکه تکه می کند و بر رویش روغن زیتون و کنجد می ریزد. در هنگام خوردن این غذا مدام باید به بشقاب محتویات ضربه بزنید چراکه هشت پا هنوز هم جان دارد و تکان می خورد.

غذای عجیب غریب,غذای عجیب چینی,غذا عجیب و غریب,

6. کوپی لواک | غذای اندونزی

کوپی لواک در واقع نام یکی از گران ترین قهوه های دنیاست که فقط نیم کیلوی آن 150 دلار می ارزد! اما این قهوه به این صورت تهیه می شود که دانه های آن از مدفوع حیوانی به نام زباد خارج می شود. این حیوان در جنوب شرقی آسیا زندگی می کند، او در مزارغ قهوه می چرخد و دانه های قهوه را می خورد، سپس در هنگام مدفوع کشاورزان آن ها را جمع کرده و به عنوان غذا از آن استفاده می کنند!

این مطلب را از دست ندهید
10 تا از بهترین غذاهای آفریقای جنوبی

غذاهای عجیب دنیا,غذاهای عجیب غریب,غذای عجیب ایرانی,

5. سوسمار خشک شده | غذای آسیایی

در برخی از کشورهای آسیایی، گوشت سوسمار را خشک کرده و از آن برای تهیه غذاهایی مانند سوپ استفاده می کنند. این سوسمار در برخی از موارد هم برای علم پزشکی کاربرد دارد و برای استفاده از آن گوشتش را درون الکل می خیسانند.

غذای عجیب دنیا,غذای عجیب غریب,غذای عجیب چینی,

4. ناکجی | غذای شرق آسیا

این غذا هم تا حدودی شبیه به ساکانجی بوده و یکی از غذاهای عجیب دنیا بشمار میرود، اما تفاوت هایی با آن دارد. مثلا ناکجی هشت پایی است که به صورت کامل سرو شده و خورده می شود و ساکانجی اول قطعه قطعه شده و سپس سرو می شود. این غذا در فهرست خطرناک ترین غذاهای جهان هم قرار دارد چراکه این هشت پاها در حین خوردن به زبان و دهان می چسبند و امکان خفگی فرد بسیار زیاد است. سالانه افراد زیادی به خاطر خوردن این غذای چندش آور خفه می شوند.

غذا عجیب و غریب,غذاهای عجیب دنیا,غذاهای عجیب غریب,

3. پینگ | غذای کامبوجی

این غذا یک غذای محبوب کامبوجی است که در واقع عنکبوت های سرخ شده ای هستند که ظاهری مانند شکلات ذوب شده دارند. این غذا برای اولین باز هنگامی که دوران قحطی به اوج خود رسید محبوب شد و امروزه در بسیاری از رستوران ها سرو می شود.

غذای عجیب ایرانی,غذای عجیب دنیا,غذای عجیب غریب,

2. بالوت | غذای فیلیپینی

این غذا در واقع جنین پرورش یافته اردک است که زنده زنده بر روی حرارت گذاشته شده و چند دقیقه ای پخته می شود. بالوت در جنوب شری آسیا بسیار پر طرفدار است و در اکثر رستوران ها در جلوی چشم خود افرادی که این غذا را سفارش می دهند سرخ شده و سرو می شود.

غذای عجیب چینی,غذا عجیب و غریب,غذاهای عجیب دنیا,

1. فوگو | غذای ژاپنی

فوگو نه تنها یکی از چندش ترین غذاهای جهان است، بلکه در فهرست غذاهای خطرناک دنیا هم قرار دارد و فقط با حضور آشپزان مجرب و تعلیم دیده طبخ می شود. فوگو نام یک ماهی بادکنکی است و جز سمی ترین ماهی های جهان می باشد و به هیچ وجه استفاده از آن در خانه توصیه نمی شود. ژاپنی ها برای خوردن این غذای عجیب و چندش آور به رستوران هایی می روند که این غذا را سرو می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا