سبک زندگی

10 آموزش آداب معاشرت

افزایش بازدید در گوگل

ده فرمان آداب معاشرت

برای اینکه بتوانید در ارتباط تان موفق تر عمل کنید، باید با ده دستور آداب معاشرت به خوبی آشنا باشید. چرا که در بسیاری از مواقع ممکن است با نادیده گرفتن یک موضوع و احساس راحتی بیش از اندازه با طرف مقابل تان، فرصت معاشرت مجدد با او را از دست دهید. اگر می خواهید معاشرت خوبی را با اطرافیان تان داشته باشید، به شما پیشنهاد می دهیم تا نکات زیر را حائز اهمیت تان قرار دهید و از آن ها به طور کامل دوری نمایید.

آداب معاشرت چیست,آموزش آداب معاشرت,دستور آداب معاشرت

۱۰. توجه نکردن به طرف مقابل

افرادی که با شما به صحبت کردن می پردازند، از شما انتظار توجه کافی دارند و اگر به طرف مقابل تان بی توجهی کنید، قطعا از شما روی خواهد برگرداند. برای اینکه بتوانید به فرد مقابل بفهمانید به او توجه می کنید، کافی است حرف های او را تایید نمایید.

۹. عدم محکم دست دادن با طرف مقابل

از دیگر دستور آداب معاشرت عدم محکم دست دادن با طرف مقابل است. هنگامی که با فرد مقابل شل دست می دهید، گرمی و صمیمت میان تان از بین خواهد رفت. به همین خاطر پیشنهاد می شود تا همواره در حد تعادل دست بدهید تا سو تفاهمی ایجاد نگردد.

آداب معاشرت چیست,آموزش آداب معاشرت,دستور آداب معاشرت

۸. روی برگرداندن از طرف مقابل

از دیگر کارهایی که باید از آن دوری بفرمایید، روی برگرداندن از طرف مقابل تان به هنگام صحبت کردن است. هنگامی که این کار را انجام می دهید، باعث ایجاد احساسات منفی در طرف مقابل خواهید شد و بحث میان تان به اتمام خواهد رسید. یکی از اصول اداب معاشرت در جامعه گوش سپردن دقیق به صحبت های طرفین و عدم روی برگرداندن از آن است که باید حائز اهمیت تان قرار دهید.

۷. سیگار کشیدن مکرر در جمع

به شما توصیه می کنیم تا به هیچ وجه در جمع به سیگار کشیدن نپردازید، چرا که این موضوع اطرافیان شما را آزرده خاطر خواهد کرد. برای اینکه بتوانید شخصیت خودتان را بالا ببرید، به هنگام سیگار کشیدن به محیط خلوتی مراجعه کنید و از طرف مقابل تان از اینکه او را برای مدت کوتاهی ترک می کنید عذرخواهی نمایید.

آداب معاشرت چیست,آموزش آداب معاشرت,دستور آداب معاشرت

۶. عدم استفاده از کت

همواره سعی کنید در جمع های رسمی به استفاده از کت بپردازید تا بتوانید شخصیت خود را حفظ نمایید. همچنین پیشنهاد می دهیم هیچ گاه پیش از میزبان کت خود درنیاورید چرا که این موضوع بی احترامی شما را به جمع می رساند.

۵. دست گرفتن نوشیدنی در دست راست

هنگامی که نوشیدنی خود را با دست راست تان برمیدارید، دیگر با هیچ فردی قادر به دست دادن نخواهید بود و این موضوع مشکلات بسیاری را در روابط اجتماعی تان به وجود خواهد آورد. لذا به شما پیشنهاد می دهیم همواره نوشیدنی تان را با دست چپ بردارید تا بتوانید در هر زمان به طرف مقابل تان دست بدهید.

آداب معاشرت چیست,آموزش آداب معاشرت,دستور آداب معاشرت

۴. نزدیک ایستادن بیش از اندازه به طرف مقابل

یکی از مهم ترین دستور آداب معاشرت، عدم نزدیک ایستادن بیش از اندازه به طرف مقابل تان است. هنگامی که بیش از اندازه به طرف تان نزدیک می شوید، احساس ناخوشایندی را در او به وجود خواهید آورد و گاها باعث معذب شدن فرد می گردید.

۳. صحبت کردن با تن صدای بلند

همواره تلاش کنید تا با تن صدای مناسب با طرف مقابل خود صحبت کنید تا او را از ادامه صحبت کردن منصرف نکنید. صحبت کردن با صدای بلند برای اکثریت جامعه ناخوشایند بوده و معاشرت های شما را به خطر خواهد انداخت.

آداب معاشرت چیست,آموزش آداب معاشرت,دستور آداب معاشرت

۲. دیر ترک کردن مهمانی

مهمانی ها معمولا دو ساعت طول می کشند و پس از دو ساعت به اتمام خواهند رسید. شما باید پس از گذشت نیم ساعت از پایان مهمانی، فضا را ترک کنید تا بتوانید از این طریق شخصیت خود را به خوبی حفظ کنید.

۱.صحبت کردن به هنگام حرف زدن شخص دیگر

یکی از نشانه های بی احترامی به هنگام معاشرت با افراد، صحبت کردن به هنگام حرف زدن طرف مقابل می باشد که باید به آن توجه ویژه ای داشته باشید. هیچ گاه به هنگام صحبت کردن دیگری شروع به حرف زدن نکنید.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا