سبک زندگی

10 روش برای کمک به مثبت اندیشی در کودکان

خلاصه نوشته

  • کمک به کودکان در درک تأثیر افکار، کلمات، اعمال (و واکنش ها) در ایجاد پایه ای برای سلامتی آینده آنها ضروری است. وقتی بچه ها یاد بگیرند که چگونه از کودکی مثبت فکر کنند، در بزرگسالی شانس بیشتری برای زندگی شاد، سالم و موفق دارند.

تقویت مثبت اندیشی در کودکان

روش های موثر بسیاری وجود دارد که می تواند کودکان را در یک مسیر عالی در زندگی راهنمایی کند ، اما این بزرگترین افراد در زندگی خود ما هستند که باید آنها را به بهترین شکل ممکن شروع کنیم. در اینجا برخی از نکات خارق العاده والدین برای کمک به شما در این امر وجود دارد.

Bestfarsi در اینجا 10 روش تقویت مثبت اندیشی در کودکان را جمع آوری کرده است، با ما همراه باشید.

آموزش مثبت اندیشی به کودکان,تقویت مثبت اندیشی در کودکان,مثبت اندیشی در کودکان

10. یک الگوی عالی باشید

اگر می خواهید کودکان مثبت فکر کنند، مهم است که یک الگوی نمونه باشید. هنگامی که فرزند دارید، هوشیار بودن در مورد افکار شما به یک هدف واضح تبدیل می شود، زیرا می بینید که آنها شروع به تقلید از خلق و خو، گفتار و عملکرد شما نسبت به دیگران می کنند.

دیدگاه مثبتی در تجربیات خود پیدا کنید، و توضیح دهید که چرا انتخابی که انجام داده اید مهم است. بزرگسالان می دانند که دنیا همه آفتاب و رنگین کمان نیست، اما کودکان می توانند این آگاهی را در سن خود فراموش کنند. آموزش مثبت اندیشی به کودکان را از یاد نبرید و کسی باشید که هم از طریق موفقیت و هم از شکست از او یاد بگیرند.

“کودکان مانند سیمان مرطوب هستند. هر چه روی آنها بیفتد تأثیرگذار است. ”
هایم گینوت

9. به آنها کمک کنید تا با احساسات خود احساس راحتی کنند

این تصور پیر که “پسران نباید گریه کنند و دختران باید همیشه لطیف باشند” می تواند مانع خلاقیت و توانایی کودک در استفاده از عشق به خود و دیگران شود. در واقع نشان داده شده است که پرورش احساسات عاطفی در بین کودکان، به همراه بسیاری از مزایای بهداشتی و اجتماعی، از “بیماری روانی” در آینده زندگی جلوگیری می کند.

به کودک خود بیاموزید که چگونه بخندد، گریه کند و شادی خود را ابراز کند و انجام این کار اشکال ندارد. بگذارید در محیطی زندگی کنند که به اندازه کافی احساس امنیت دارند تا بتوانند آنچه را که احساس می کنند و آنچه را در زندگی می خواهند برقرار نمایند.

مثبت اندیشی کودک,مثبت اندیشی کودکان,آموزش مثبت اندیشی به کودکان

8. قانون جذب را به آنها بیاموزید

قانون جذب به راحتی بیان می کند که شما سرانجام به نوعی فرصت دستیابی به آنچه در همسو با غالب ترین افکار شما است را خواهید یافت. اگر کودکان این مفهوم را درک کنند، می توانند یاد بگیرند که برای دستیابی به همه چیز، از آموزش های کوچک تا رئیس جمهور شدن، تمرکز کنند. به فرزندان خود بیاموزید که مانند حال خود خوب فکر کنند. به آنها بیاموزید که نسبت به دیگران مهربان و دلسوز باشند. این روند ساده 3 مرحله ای برای جذب قانون به شما کمک می کند تا به سادگی آن را برای آنها توضیح دهید.

همچنین، از فرزندتان بخواهید هر روز اظهارات مثبت را در آینه با خودش تکرار کند. عباراتی مانند “من خلاق هستم، من قوی هستم، دوست خوبی هستم و در دنیا تغییر ایجاد می کنم” بذر مثبت را در قلب آنها می کارد و زندگی آنها را به طرز فوق العاده ای تحت تأثیر قرار می دهد.

وقتی فرزند شما فکر مثبت را عادت خود می کند، هیچ چیز نمی تواند مانع رسیدن به عظمتش شود.

7. محرک و مشوق باشید

به کودک خود کمک کنید باور کند که می تواند بهترین آنها باشد. آنها را تشویق کنید که رویاهای خود را دنبال کنند و باور کنند که می توانند به چیزهای بزرگی در زندگی دست پیدا کنند.

حتی اگر کودک شما در کاری شکست خورد، به او انگیزه دهید تا خودش را برداشته و ادامه دهد – به او بیاموزید که در هر نتیجه ای، همیشه یک پوشش نقره ای وجود دارد. اگر فرزند شما انتظار داشت در نمایشگاه علوم مقام اول را کسب کند اما موفق نشد، احساسات آنها را تصدیق کنید. در مورد پروژه های جالب صحبت کنید، و اینکه چگونه می توانند برای پروژه بعدی خود الهام بگیرند. بعضی اوقات، بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که بگویید تمام تلاش خود را کرده اید، منتظر هستید و فرصت دیگری در راه خواهد بود و این مثبت اندیشی کودک را ارتقاء خواهد داد.

این مطلب را از دست ندهید
10 راه برای اینکه بفهمید چقدر خودتان را دوست دارید

تقویت مثبت اندیشی در کودکان,مثبت اندیشی در کودکان,مثبت اندیشی کودک

6. به آنها بیاموزید که چگونه روی راه حل ها تمرکز کنند

پیروان در مورد مشکلات صحبت می کنند. رهبران درباره راه حل صحبت می کنند.

حل مسئله مهارت مهمی است که همه بچه ها برای کسب اعتماد به نفس ، ادامه مثبت اندیشی و تعالی در زندگی به آن نیاز دارند. به آنها کمک کنید تا درمورد مشکل و آنچه ایجاد کرده است، بیاموزند، سپس نحوه عبور از آن و تمرکز روی راه حل را یاد بگیرند.

انتقال هرچه سریعتر به “منطقه راه حل” آنها را تشویق می کند که همیشه مثبت فکر کنند و اطمینان داشته باشند که پاسخها همیشه در آنجا وجود دارند.

5. به آنها آزادی عمل را بدهید تا آنچه دوست دارند را انجام دهند.

کودکان برای شکوفایی به روش منحصر به فرد خود به آزادی لازم برای انجام کاری که دوست دارند نیاز دارند. کودکان را راهنمایی کنید تا با خیال راحت هدف و علاقه خود را پیدا کنند. از آنچه آنها را در زندگی به هیجان می آورد ، یک محیط یادگیری ایجاد کنید. همه چیز یک درس دارد و این ما هستیم که می توانیم آن درس را به جذاب ترین شکل برای به حداکثر رساندن یادگیری کودک ارائه دهیم.

مثبت اندیشی کودکان,آموزش مثبت اندیشی به کودکان,تقویت مثبت اندیشی در کودکان

4. آنها را با افراد مثبت محاصره کنید

کودکان را با محیط مثبت و نشاط آور احاطه کنید. برای آنها توضیح دهید که آنها محصول افرادی هستند که بیشترین وقت را با آنها می گذرانند و سعی کنند با افراد دیگری که مثبت فکر می کنند معاشرت کنند. از این محیط مثبت بارور ، آنها می توانند در کمک به دیگران نیز مثبت فکر کنند.

3. اخلاق و ارزشهای قوی را تشویق کنید

اگر اخلاق و ارزشهای مثبت سنگ بنای ساخته شده از کودکی ساخته شود، کودکان می توانند به عنوان رهبرانی قوی و مثبت رشد کنند. دانستن اینکه “چه چیزی درست و غلط است” هنگام تعامل با دوستان، مسئولیت دادن به آنها در قبال اشتباهاتشان و آموزش پیگیری تعهدات به آنها همه، اصول اصلی تمرین مثبت اندیشی است.

برای کمک به آنها در درک آسان، در مورد تجربیات زندگی خود مانند برگرداندن کیف پول شخصی یا دوستانه عمدی دوست داشتن با بچه جدید در مدرسه برای استقبال از آنها صحبت کنید.

مثبت اندیشی در کودکان,مثبت اندیشی کودک,مثبت اندیشی کودکان

2. از آنها در مورد وقایع مثبت روزشان بپرسید

به جای اینکه فقط از چگونگی روزشان بپرسید، از آنها درباره اتفاقات مثبتی که در طول روز افتاده است بپرسید. این سئوالات خاص به آنها کمک می کند تا بیش از ناامیدی، روی دستاوردهای خود تمرکز کنند.

وقتی کودکان روی مثبت اندیشی متمرکز می شوند، تجربیات مثبت آنها فقط رشد می کنند.

1. یک محیط غنی از سواد ایجاد کنید

از سن پایین به دنبال باسواد کردن آنها باشید. آنها را به مکانهایی ببرید که بتوانند قدرتهای خود را در آغوش بگیرند. کودکی که غالباً بخواند دارای قدرت استراتژیک و حل مشکلات است. به آنها کارت کتابخانه بدهید، پازل تهیه کنید، کتاب های متنوعی بخوانید، یک نوع بازی شبیه لوتو برایشان تهیه کنید و کتاب های رایانه ای را به آنها معرفی نمایید.

نوبت شما: نکات خود را برای کمک به بچه ها در مثبت اندیشی در بحث زیر به اشتراک بگذارید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن