سبک زندگی

10 رفتاری که بعد از جدایی نباید اتفاق بی افتد!

افزایش بازدید در گوگل

اشتباهات رایج بعد از جدایی

قطعا تمام شدن یک رابطه عاطفی از لحاظ روحی برای شما بهای سنگینی خواهد داشت که کنار آمدن با آن بسیار سخت خواهد بود. فشارهای روحی در این مرحله می تواند باعث شود که شما به اشتباهات متعددی دست بزنید که وضعیت را پیچیده تر خواهد کرد.

این اشتباهات اگر چه طبیعی و قابل پیش بینی هستند، اما شما باید بدانید که انجام دادن آن ها نه تنها به شما کمک نخواهد کرد، بلکه می تواند شرایط روحی تان را سخت تر کند و در نتیجه آن  کنترل اوضاع از دست تان خارج شود.

همه ما می دانیم که بهتر است پیش از انجام هر کاری به عواقب و نتایج آن فکر کنیم، اما باید درک کنیم که بودن در شرایط سخت روحی می تواند این کار را به امری غیر ممکن تبدیل کند که انجام دادنش برای ما بسیار سخت خواهد بود.

یکی از بهترین راهکارهای ممکن آن است که در روند کنار آمدن با این مسئله، اشتباهات ممکن در این زمینه را بشناسید تا بتوانید از وقوع آن ها جلوگیری کنید. بدون شک استفاده از تجربیات موجود بسیار برای تان مفید خواهد بود.

اگر شما هم از دسته افرادی هستید که ترجیح می دهید در این شرایط اوضاع را کنترل کنید و بار دیگری روی دوش تان اضافه نکنید، پس با بست فارسی همراه باشید تا شما را با اشتباهاتی که بعد از جدایی نباید انجام داد آشنا کنیم تا بتوانید از آن ها جلوگیری کنید.

اشتباهات بعد از جدایی,اشتباهات رایج بعد از جدایی,بعد از جدایی چه باید کرد

۱۰. خیال پردازی را کنار بگذارید و احساسات تان را بپذیرید

همه ما باور داریم که شکست عاطفی و جدایی، بسیار دردناک و غیر قابل تحمل است اما شما باید بدانید که همه این موارد طبیعی است و شما باید به مرور زمان تلاش کنید تا از فشار آن بکاهید.

در این زمینه به جای پنهان کردن احساسات و یا انبار کردن آن ها درون ذهن تان، به راحتی در خلوت تان گریه کنید و فشارهای روحی تان را تخلیه کنید. باید بدانید که این کار هیچ اشکالی ندارد و نشانه ضعف شما نیست، بلکه نشان می دهد که شما در حال گذر کردن از مرحله سختی هستید که باید قدم به قدم با آن کنار بیایید.

نکته دیگری که باید به آن توجه کنید این است که برای ریکاوری و به دست آوردن فرصت های جدید باید خیال پردازی های تان درباره بازگشت، و رابطه مجدد با شخصی که رفته است را به پایان برسانید.

این کار هیچ فایده ای جز به هم ریختن شرایط روحی تان نخواهد داشت، بنابراین به جای غرق شدن در آن روی بهبودی تان تمرکز کنید و آن را از نو بسازید.

۹. از مقایسه کردن شخص عاطفی تان دست بردارید

پیش از آن که در مورد این اشتباه توضیح دهیم باید بگوییم که قدرت شما برای رسیدن به این مرحله، یعنی انتخاب یک رابطه جدید کاملا ستودنی و قابل تحسین است. زیرا به خوبی نشان می دهد که شما توانسته اید مشکلات تان را حل و فصل کنید و دوباره به زندگی باز گردید.

اما باید توجه کنید که این تلاش ها نشان دهنده پایان ماجرا نیست بلکه ممکن است شما متوجه شوید که در رابطه های تان دائما در حال مقایسه شخص جدید با عشق سابق تان هستید، این مورد نشان می دهد که شما هنوز به درستی از این مرحله گذر نکرده اید و باید تلاش کنید تا کنترل اوضاع را به دست بگیرید.

کاملا درک می کنیم که با وجود مشکلات قبلی، مقایسه نکردن یکی از سخت ترین کارها به شمار می رود اما شما باید تمرین کنید تا به مرور بتوانید از این اشتباه جلوگیری کنید و طعم یک رابطه شیرین و موفق را بچشید.

اشتباهات بعد از جدایی,اشتباهات رایج بعد از جدایی,بعد از جدایی چه باید کرد

۸. شکست عاطفی تان را دست کم نگیرید

اگر شما هم در رابطه قبلی تان مورد سوء استفاده و یا آزار قرار گرفته اید، ممکن است فکر کنید که پایان این رابطه مساوی با پایان رنج های شماست، اما باید بدانید که شخصی که شما را آزار داده است، این جدایی را نوعی از دست دادن قدرت تلقی می کند و این از اشتباهات رایج بعد از جدایی می باشد.

زیرا دیگر کنترلی روی شما ندارد، بنابراین باید آگاه باشید که خطر زیادی شما را تهدید می کند و فرد مورد نظر می تواند تاثیر بسیاری روی شما داشته باشد.

تا حد امکان سعی کنید که پس از رهایی از این رابطه همراه دوستان یا خانوده تان باشید و با آن ها وقت بگذرانید، تا هم روحیه تان را در مدت کوتاه تری بازیابی کنید و هم خطرهای ناشی از رابطه قبلی تان را به حداقل کاهش دهید.

۷. با هر کسی مشورت نکنید

بدون شک مشورت کردن با دیگران و استفاده از نصیحت های آن ها می تواند بسیار مفید بوده و درد شما را تسکین دهد، اما باید بدانید که در این راه نباید با هر کسی که سر راه تان قرار می گیرید مشورت کنید، زیرا نتیجه آن چیزی جز سردرگمی بیشتر برای تان نخواهد بود.

هر فردی که از یک شکست عاطفی گذر کرده، تجربه متفاوتی از شما داشته است و به همین علت مشورت کردن با افراد زیاد می تواند شما را گیج کند و باعث شود که کنترل شرایط و افکار از دست تان خارج شود.

در این شرایط همه افراد اطراف شما از دوست و آشنا گرفته تا خانواده، تلاش می کنند تا شما را نصیحت کنند یا از تجربه های شان به شما بگویند اما باید بدانید که در انتهای این مسیر تنها شما می توانید خودتان را نجات دهید.

اشتباهات بعد از جدایی,اشتباهات رایج بعد از جدایی,بعد از جدایی چه باید کرد

۶. تجربه تان را با شکست های افراد دیگر مقایسه نکنید

از آن جایی که شکست عاطفی تقریبا برای همه افراد پیش آمده است، حتما در اطراف شما هم دوستان و آشنایانی قرار دارند که این تجربه را پشت سر گذاشته باشند.

یکی از اشتباهاتی که ممکن است در این دوران انجام دهید این است که تجربه خودتان را با آن ها مقایسه کنید و ذهن تان را شلوغ کنید. شما باید بدانید که این نوع مقایسه کاملا بیهوده است زیرا شما جای آن ها نیستید و شرایط یکسانی با آن ها نداشته اید.

بنابراین موقعیت تان را با آن ها مقایسه نکنید و تلاش کنید که از تجربه تان درس بگیرید و روی بهبودی شرایط روحی تان تمرکز کنید. همه افراد با شکست های زیادی مواجه می شوند و این دلیل نمی شود که شما خودتان را دائما با آن ها مقایسه کنید، زیرا شما شخصیت متفاوتی دارید و به طبع آن تجربه تان نیز متفاوت خواهد بود.

۵. خودتان را درگیر ایده آل های عشق سابق تان نکنید

بدون شک گذر از یک مرحله سخت روحی و تلاش برای ساختن شخصیتی بهتر و قوی تر از بهترین کارهایی است که می توانید پس از شکست عاطفی و جدایی انجام دهید، اما باید بدانید که یکی از بزرگ ترین اشتباه های ممکن در این زمینه آن است که تلاش کنید به ایده آل ها و استانداردهای شخص سابق برسید و به فردی که او دوست داشته تبدیل شوید.

شما پیش از هر چیز باید بدانید که منحصر به فرد هستید و تغییر دادن علایق یا ظاهر تان نمی تواند شخصیت جدیدی از شما بسازد، طرف مقابل شما باید شما را برای کسی که هستید دوست داشته باشد، بنابراین تظاهر کردن و تبدیل شدن به شخص دیگری را کنار بگذارید و خودتان را دوست داشته باشید.

به جای این موارد تلاش کنید تا ویژگی های خوب تان را تقویت کرده و به ورژن بهتری از خودتان تبدیل شوید.

اشتباهات بعد از جدایی,اشتباهات رایج بعد از جدایی,بعد از جدایی چه باید کرد

۴. فکر انتقام گرفتن را از سرتان بیرون کنید

یکی از مهم ترین مواردی که باید از آن آگاه باشید این است که معمولا در ابتدای جدایی، ذهن شما سرشار از انرژی ها و افکار منفی است و همین مورد می تواند باعث شود که به فکر انتقام بیوفتید و باور داشته باشید که باید حق تان را پس بگیرید.

احساس اینکه فکر کنید قربانی شده اید کاملا طبیعی است اما باید بدانید که این شرایط نابسامان و پیچیده تنها به علت فشارهای روحی شما و غلبه احساس بر عقل تان است. بهتر است که در این زمینه دست نگه دارید زیرا با اقدام برای انتقام تنها وضعیت را برای خودتان سخت تر می کنید.

باید بدانید که آسیب زدن به طرف مقابل یا اموال او هیچ وقت قلب شکسته تان را ترمیم نخواهد کرد و تنها شما را خشمگین تر می کند.

بنابراین اگر واقعا قصد دارید که حق تان را پس بگیرید، به روش زیباتری آن را انجام دهید، روی پاهای تان بایستید و تکه های شکسته شده را برای ساختن ورژن بهتری از خودتان به هم وصل کنید و به طرف مقابل تان نشان دهید که آن قدر قدرتمند هستید که از این شرایط گذر کنید و خودتان را درگیر بازی های بیهوده نکنید.

۳. خودتان را نابود نکنید

شرایط سختی که پس از یک رابطه شکست خورده بر ذهن ما فشار می آورد بسیار بیشتر از چیزی است که بتوان آن را تصور کرد و گاهی پیش می آید که افراد به جای بهتر کردن اوضاع تصمیم می گیرند تا خودشان را بیش از پیش در هم بشکنند.

این افراد اغلب فکر می کنند که با پایان یافتن یک رابطه، ته دنیا را دیده اند و لزومی ندارد که برای بهتر شدن تلاش کنند ، بنابراین در سیگار، موزیک های بلند یا حتی مواد مخدر غرق می شوند در حالی که نمی دانند این بزرگ ترین اشتباهی است که در حق خودشان خواهند کرد.

شما باید بدانید که آسیب های ناشی از این رفتارها نه تنها چیزی را بهتر نخواهد کرد، بلکه به بار روی دوش تان اضافه می شود و در نتیجه آن دیگر کنترل کردنش خارج از اختیار شما خواهد بود، بنابراین منطقی فکر کرده و خودتان را درگیر مشکلات بزرگ تری نکنید.

اشتباهات بعد از جدایی,اشتباهات رایج بعد از جدایی,بعد از جدایی چه باید کرد

۲. برای فراموش کرده رابطه قبلی، وارد رابطه های جدید نشوید

این مورد یکی از رایج ترین اشتباه هایی به شمار می رود که بسیاری از افراد بدون اطلاع از تاثیرات آن به دامش می افتند و خودشان نیز متوجه وضعیت شان نیستند.

شما پیش از هر چیزی باید بدانید که رابطه ای که بر اثر ناامیدی و استیصال وارد آن شده اید، به احتمال زیاد نتیجه نخواهد داد و بسیار سطحی است.

هرچند که پیدا کردن فردی خوش اخلاق و خوش مشرب می تواند به شما کمک کند تا اتفاقات را تا حدی فراموش کنید و کمی خوش باشید اما باید به وضعیت روحی تان هم توجه کنید و به جای فرار از مشکلات آن ها را حل کنید.

شروع یک رابطه پس از جدایی هیچ اشکالی ندارد، اما تنها در صورتی خوب است که شما به خوبی بر احساسات و شرایط کنترل داشته باشید و از سر فراموش کردن یا ناامیدی وارد رابطه نشده باشید.

۱. مرور خاطرات و سر زدن به مکان های خاطره انگیز

یکی از بزرگ ترین اشتباهات پس از جدایی می تواند یادآوری مداوم خاطرات و سر زدن به مکان هایی باشد که در آن خاطره ای داشته باشید، باید بدانید که این کار مانند تعقیب کردن عشق سابق تان است و هیچ نتیجه ای ندارد.

این کار تنها باعث می شود که بیشتر به او فکر کنید و درد قلب تان بیشتر شود، علاوه بر آن نیز باید احتمال گریه کردن جلوی چندین آدم را نیز به جان بخرید.

بنابراین به جای این اشتباه تلاش کنید تا خاطرات بهتری بسازید و روی سلامت روحی تان تمرکز کنید تا راحت تر از این مرحله گذر کنید.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا