سبک زندگی

10 اشتباهاتی که بعد از جدایی نباید انجام داد

افزایش بازدید در گوگل

واکنش مردان و زنان بعد از جدایی چطور باید باشد؟

جدایی از یک رابطه عاشقانه به خودی خود سخت و غم انگیز است و به طور قطع ممکن است که تا مدت های مدیدی روح و روان تان درگیر این جدایی باشد!

اما بسیاری از زوج ها این موضوع را نمی دانند که چه چیزی این فراق و دوری را برای شان غیر قابل تحمل تر می کند؟ در واقع انسان ها وقتی در شرایطی سخت و البته احساسی قرار می گیرند، نمی توانند به خوبی تصمیمی درست گرفته و به روال زندگی عادی برگردند.

دوران جدایی از یار مانند یک دوره سرماخوردگی یا آنفولانزا است که ویروس اش در بدن تان مانده و بهبود نیافته اید، مگر اینکه برای خوب شدن حال تان به دکتر رفته و دارو مصرف کنید!

حالا این مثال را زدیم که بگوییم اینکه تا مدت ها احساس ناراحتی و افسردگی داشته باشید، کاملا منطقی است اما به این دلیل نیست که ابد ادامه داشته باشد! و شما باید برای خوب شدن حال تان تلاش کنید و دست از فکر کردن به گذشته و نا امیدی بردارید.

این موضوع را به خوبی می دانیم که اگر فردی شکست خورده در روابط این مطلب را بخواند، آن را کلیشه ای و تکراری می داند! اما باور کنید که همین به قول شما کلیشه جات هستند که آدم ها را از سردرگمی در می آورند.

پس در ادامه این مطلب با بست فارسی همراه باشید تا به شما بگوییم که چه کارهایی را نباید پس از تمام شدن یک رابطه انجام دهید.

بعد از جدایی بلاک کنیم,بعد از جدایی چگونه رفتار کنیم,بعد از جدایی چیکار کنم

۱۰. دست از خیال پردازی بردارید!

بعد از جدایی چگونه رفتار کنیم؟ ما نمی گوییم که جلوی احساسات خود را بگیرید! شما می توانید ساعت ها و روزها در اتاق تان بمانید؛ اشک بریزید و به یاد خاطرات شیرین گذشته خود باشید.

بالاخره این دوره سخت هم مانند هر دوره غیر معمول دیگری در زندگی باید طی شود و اولین قدم این است که تمامی هیجانات احساسی خود را به خوبی تخلیه کنید، اما مسئله مهم اینجاست که شما باید این موضوع را به خوبی درک کنید که تمام شدن یک رابطه یعنی چه!

واقع بین باشید و در خیالات تان به خود دلخوشی ندهید که او باز می گردد و همه چیز مانند گذشته می شود! اگر هم قرار است در خیالات خود غرق شوید، بهتر است به موقعیت های جدید و آینده فکر کنید نه گذشته و آدمی که دیگر در زندگی تان نیست!

۹. مقایسه آدم های جدید با عشق سابق تان ممنوع!

بالاخره درد و رنج های تان تمام می شود و به زندگی عادی باز خواهید گشت و قطعا دل تان نمی خواهد که تنها باشید و آدم های جدیدی سر راه تان قرار می گیرند! ممکن است یکی از آن ها را انتخاب کرده و وارد یک رابطه جدید شوید و اینجاست که اگر شروع به مقایسه کنید باز هم با یک رابطه بی سرانجام روبرو خواهید شد.

یادتان باشد که عشق سابق شما یک آدم متفاوت با پیچیدگی های خاص خودش بوده و آدمی که در حال حاضر با او در رابطه هستید کاملا متفاوت است! پس می توان گفت که مغز شما با مقایسه خودآگاه یا ناخودآگاه فقط دارد کاری بچگانه انجام می دهد.

اکثر افرادی که پس از اتمام یک رابطه وارد یک رابطه جدید می شوند به دلیل اینکه هنوز هم از نمی توانند گذشته را فراموش کنند، گمان می کنند که عشق سابق شان در مقابل آدمی که اکنون با او هستند فرشته بوده و هیچ یک از خصوصیاتش به پای او نمی رسد!

درست است که مقایسه نکردن بسیار سخت است اما باید جلوی خودتان را بگیرید و به ذهن و افکار تان تمرین دهید و به کسی که اکنون با او آشنا شده اید وقت دهید و بیشتر بشناسیدش.

دلتنگی بعد از جدایی,واکنش مردان بعد از جدایی,بعد از جدایی بلاک کنیم

۸. به امنیت خود فکر کنید

هر رابطه ای پیچیدگی های خاص خودش را دارد و هزاران دلیل برای هزاران جدایی در دنیا شکل می گیرد! در این میان در اکثر روابط سوء استفاده از سوی یکی از افراد رایج است و فرد مقابل که قربانی طلقی می شود مورد ظلم بیشتری قرار می گیرد.

اگر شما آن فرد قربانی درون رابطه بوده اید، باید تمام احتمالات را در نظر بگیرید!

مثلا اینکه ممکن است پارتنرتان برای تحت کنترل گرفتن شما و یا بازگرداندن تان به رابطه، دست به هر کاری بزند و باعث شود تا شما احساس نا امنی و در خطر بودن کنید.

در این مورد پیشنهاد می کنیم که حتما با اطرافیان مورد اعتماد خود مشورت کرده تا از شما حمایت کنند و یا دست کم به یک روانشناس مراجعه کنید تا شما را بهتر راهنمایی کند.

۷. داستان رابطه تان را برای همه تعریف نکنید!

درست است که در قسمت بالا برای حفظ امنیت و پیدا کردن یک شبکه حمایتی به شما پیشنهاد کردیم تا برخی از افراد مورد اعتماد زندگی تان را در جریان قرار دهید! اما این موضوع به این معنی نیست که هر کسی از راه رسید بنشینید و از سیر تا پیاز ماجرای جدایی تان را برایش تعریف کنید!

شاید در ظاهر این کار مشکل چندانی نداشته باشید چون معمولا بر احساس تحقیقات روانشناسی یکی از دلایلی که افراد پس از جدایی چنین کاری می کنند، این است که از سوی دیگران تایید شده و درک شوند. در واقع نیاز به حس همدردی دارند!

اما وقتی که شما با هر کسی که می شناسید در این باره صحبت کنید، قطعا آن ها هم نظراتی در مورد رابطه شما خواهند داد که این نظرات ممکن است چندان خوشایند نباشد و حتی باعث شود که شما باز هم به فکر انتقام یا بازگشت به رابطه تان بیفتید!

شرایط شما پس از اتمام رابطه کمی لغزنده است و ممکن است با هر حرف و نظری تحریک شوید!

بعد از جدایی بلاک کنیم,بعد از جدایی چگونه رفتار کنیم,بعد از جدایی چیکار کنم

۶. ترس از تنهایی و شروع رابطه جدید ممنوع!

یکی از رایج ترین کارهای اشتباهی که اکثر زوجین پس از جدایی انجام می دهند، ورود به یک رابطه جدید است! این موضوع در میان روانشناسان بسیار قابل بحث بوده و تحقیقات بسیاری بر روی آن انجام شده تا دلایل متعدد آن را متوجه شوند.

پس از آن مشخص شده که عمده ترین دلیل افرادی که دست به چنین کاری می زنند، تنها ترس از تنهایی و فراموش آدم قبلی است! در برخی از موارد هم بعضی از زوجین برای انتقام این کار را انجام می دهند. برای مثال وارد یک رابطه جدید می شوند تا به گوش فرد قبلی برسد و خرد و شکسته شود!

اما اگر شما هم جزء همین دسته از افراد هستید باید بگوییم که این احمقانه ترین تصمیمی است که می توانید بگیرید! ایجاد یک رابطه بدون هدف و تنها برای فراموشی خاطرات تلخ و وقت گذرانی از شما یک آدم وقیح به تصویر می کشد.

شما به عنوان یک انسان عاقل و بالغ باید یاد بگیرید که چگونه تنهایی با مشکلات تان کنار بیایید. باید بگوییم که یک رابطه جدید از سر خلاص شدن از تنهایی شما را تنها تر از گذشته خواهد کرد و ضرر بیشتری هم به خود خواهید رساند!

۵. انتقام! غیر منطقی ترین راه ممکن

بعد از جدایی احساسات متناقض و آزار دهنده ای به سراغ تان خواهد آمد که یکی از آن ها حس نفرت است! بری مثال گمان می کنید که در تمام مدتی که در رابطه بوده اید به بازی گرفته شده اید و یا از شما سوء استفاده شده!

فکر می کنید که حق شما ضایع شده و همین ها سبب می شود تا تمام وجود تان را نفرت فرا گرفته و به فکر انتقام یا به عبارتی تلافی بیفتید.

در چنین دوره هایی هر چقدر هم که ذاتا انسانی عاقل باشید و یا جزء آن دسته از افرادی که همیشه عقل شان حاکم بر قلب شان است باشید، باز هم کنترل احساسات برای تان سخت خواهد بود و تا حدی بر قلب تان غلبه می کنند.

قلب تان شکسته و دوره ای سخت و طاقت فرسا را پس از رابطه گذرانده اید و حالا فکر به انتقام فقط شما را ضعیف تر از قبل خواهد کرد. انتقان جسمی، روحی و هر گونه آسیب به پارتنر سابق قلب زخمی شما را ترمیم نخواهد کرد!

پس اگر قرار است انتقام بگیرید پیشنهاد می کنیم این انتقام را با بهبود حال تان و خوب کردن زخم های روحی تان جبران کرده و از این ماجرا درس بگیرید تا در روابط بعدی انتخاب های بهتری داشته باشید.

بعد از جدایی بلاک کنیم,بعد از جدایی چگونه رفتار کنیم,بعد از جدایی چیکار کنم

۴. خودتان را در اتاق حبس نکنید

این موضوع که پس از پایان یک رابطه دل تان بخواهد تا روزهای مداوم در اتاق بمانید و خودتان را حبس کرده و بر روی عکس های دو نفره تان اشک بریزید و خاطرات شیرین را بیاد بیاورید هیچ مشکلی ندارد!

در دوره پس از جدایی چندان خوشایند نیست و هر کسی به نوعی سوگواری می کند! اما یادتان باشد که این آخر دنیا و آخر زندگی نیست! ناراحتی تا حدی قابل قبول است و پس از مدتی باید تمام شود و به زندگی عادی خود بازگردید.

اینکه خودتان را در خانه یا اتاق تان حبس کنید، فقط حال تان را بدتر می کند. آمارهای روانشناسی نشان داده که بسیاری از افراد پس از تمام شدن رابطه حتی تا یک سال خود را در خانه حبس می کنند!

پس خودتان را جمع و جور کنید، ساعاتی از روز را به پیاده روی بروید و یا در چند کلاس سرگرم کننده هنری یا ورزشی ثبت نام کرده و شرکت کنید. زندگی روزمره تنها چیزی است که می تواند شما را از این وضعیت نجات دهد.

۳. تماس و پیام ممنوع!

رایج ترین و احمقانه ترین کاری که پس از تمام شدن رابطه انجام می شود ارسال پیام یا تماس با پارتنر است! پس از شما خواهش می کنیم که این کار را نکنید، چراکه پیامدهایش جبران ناپذیر خواهد بود. شما یا پارتنر تان با تماس ها و پیام های وقت و بی وقت فقط موجب آزار یکدیگر خواهید شد و فراموش کردن را سخت تر می کنید!

یکی از کارهای نفرت انگیر و چندشی که برخی از افراد پس از جدایی انجام می دهند این است که عکس هایی با مضمون خیانت و شکست عشقی را برای پارتنر خود می فرستند و اگر شما هم اینکار را کرده اید باید بگوییم که در نظر عشق سابق تان فقط یک آدم نفرت انگیز به نظر می رسید و بیشتر او را دور می کنید!

هر چقدر بیشتر با پیام و تماس پیگر او شوید، او بیشتر کلافه شده و از یک جایی به بعد احترام و ارزشی که برای تان قائل است را کنار می گذارد و چشمش را بر روی همه چیز بسته و بدترین رفتار ممکن را نشان می دهد! پس اگر برای این رابطه نا فرجام و تمام شده ارزش قائل هستید این کار را نکنید!

درست است که ممنوعیت تماس کاری بسیار سخت است و نمی شود که از آن گذشت! ما این موضوع را به خوبی درک می کنیم که پس از یک یا چند سال رابطه نشنیدن صدای کسی که دوستش داشتید می تواند چقدر برای شما سخت باشد!

اما یادتان باشد که این کار نه تنها تخم نفرت را در دل پارتنر سابق تان خواهد کاشت، بلکه موجب آزار و اذیت و مزاحمت هم برای او خواهید شد!

بعد از جدایی بلاک کنیم,بعد از جدایی چگونه رفتار کنیم,بعد از جدایی چیکار کنم

۲. هرگز پای تان را به مکان های خاطره انگیز نگذارید!

دوره گذراندن سوگواری برای روابط دوره ای پیچیده و طاقت فرساست که مراحل مختلفی دارد، برای مثال ممکن است از تماس و پیام به او بگذرید اما قطعا به این فکر خواهید افتاد که به پاتوق های دو نفره تان سر بزنید و آن جا ساعت ها گریه کنید و یا به گوشه ای زل بزنید! شاید ندانید که هدف تان از این کار چیست؟!

اما از دیدگاه روانشناسی این کار یعنی اینکه شما به سراغ خاطرات می روید و بیشتر دل تان برای عشق تان تنگ خواهد شد!

ما نمی گوییم که هرگز پای تان را به این مکان های خاطره انگیز نگذارید! کل حرف ما این است که در دوره سخت فراموشی و گذر از این اتفاق در چنین مکان هایی نروید.

البته ممکن است این امکان بر سر راه تان باشد مثلا در محیط دانشگاه یا در مسیر شغلی تان قرار داشته باشد! که توصیه می کنیم حتی یک ثانیه هم در آن جا توقف نکنید و حدالامکان مسیر خود را تغییر دهید!

۱. پیگیری زندگی عشق سابق تان ممنوع!

متاسفانه شبکه های اجتماعی این امکان را فراهم می کنند تا حدودی بتوانیم از زندگی یکدیگر سر در بیاوریم! اکیدا توصیه می کنیم که دست از سر پارتنر سابق خود بردارید!

و این دست برداشتن به این معنی است که دنبال کردن وضعیت و صفحه او در شبکه های اجتماعی را متوقف کرده و اگر دوستانی مشترک دارید که از حال او برای تان خبر می آورند هم دوری کنید، یا اینکه محترمانه از آن ها بخواهید که این کار را انجام ندهند.

اگر آدم جدیدی وارد زندگی عشق قبلی تان شده پس دیگر دلیلی برای پیگیری او وجود ندارد و حق اینکه به سراغ اطلاعاتی در مورد آن آدم جدید هم بروید را نخواهید داشت.

این موضوع تنها یک چیز را برای تان یاد آوری می کند و آن هم این است که توانسته خیلی موفقیت آمیز از هر آنچه که پس پایان رابطه بر او گذشته، گذر کند و فصل جدیدی از زندگی را رقم بزند! و این دقیقا کاری است که شما هم باید انجام دهید.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا