سبک زندگی

10 نکته که هرگز نباید برای یک رابطه فدا کرد

خلاصه نوشته
  • نشانه های رابطه سالم چندان پیچیده و سخت نمی باشند! شما به عنوان یک انسان عاقل و بالغ باید تشخیص دهید که در رابطه احساسی و عاشقانه خود با پارتنرتان دقیقا کجا ایستاده اید؟ آیا رابطه شما سالم است؟ یا اینکه مدام در حال دست و پا زدن در یک رابطه مریض و پوچ هستید؟ فهمیدن این موضوع کار سختی نیست.

داشتن رابطه سالم با همسر

گاه روابط بین دو شخص باعث سعادت و رشد همه جانبه می شود و گاه می تواند حس سر درگمی و پوچی را درون شخص به وجود بیاورد. اکثرا رابطه ها (چه بلند مدت، چه کوتاه مدت) با هدف هایی مشخص موفق تر هستند. روابط باید طوری باشند که فرد اعتماد به نفس و عزت نفس بیشتری در خود پیدا کند. رابطه ها باید در تمام لحاظات شما را به چالش بکشند تا فردی مفید واقع شوید و حس خوبی نسبت به محیط پیرامون خود داشته باشید. یک رابطه خوب باید از شما فردی بالغ تر و آگاه تر نسبت به قبل بسازد. در اینجا ما به شما چند نکته برای داشتن رابطه ای سالم و موفق را به شما می گوییم.

برای داشتن رابطه سالم با همسر,داشتن رابطه سالم,داشتن رابطه سالم با همسر,

10. وارستگی

اگر معشوق شما دائما توضیح و مستند برای رفت آمد های تان می خواهد، یا شما را برای گذراندن وقت با دوستان تان بازخواست می کند و این حق یعنی رهایی و آزادی را از شما صلب می کند به طوری که شما خود را گناه کار می دانید، نشان دهنده این است که شریک عشقی شما اعتماد به نفس کافی ندارد. حس مالکیت که عمده دلیل آن حفره های پر نشده از کودکی فرد است، زخم هایی از قبیل ترس از تنها شدن و یا والدینی فراموش کار. این نوع افراد تا قبل از درمان نباید وارد روابطی احساسی شوند. توصیه می کنیم که از این نوع افراد دوری کرده و هر چه سریع تر برای جدایی اقدام کنید.

9. پایبندی به اصول خود

ابدا خود را بخاطر اطرافیان تان تغییر ندهید چه خانواده چه پارتنرتان، یادتان باشد که یک فرد بالغ شما را بخاطر شخصیت خود ساخته تان دوست دارد، پس دست از خود سانسوری بکشید! شریک عشقی تان خوبی های شما می بیند و از صیرت شما لذت می برد و اصلا لازم به تغییر رفتار خود نیست. اما منظور ما این نیست که اگر هدیه ای باب میل شما تدارک ندید ناراحت شوید! خیر منظور ما این است از باورها و اصول رفتاری خود نگذرید زیرا باورهای شما شخصیت شما را تشکیل داده اند نه چیز دیگری! اگر با تمام این اوصاف محبوب تان نمی تواند شما را بپذیر و از این حس مطمئن هستید نگران نباشید زیرا به زودی فردی لایق تر یافت می شود.

داشتن یک رابطه سالم,برای داشتن رابطه سالم با همسر,داشتن رابطه سالم,

8. شادکامی

اصلا چرا باید فردی که شما را غمگین می کند، در زندگی تان پای بگذارد؟ علاوه بر آن، باعث رنج و عذاب شما شود وخوشی و لذت های کوچک زندگی را از شما بگیرد! در اصل با نگاهی واقع بینانه و منطقی اگر فردی در رابطه برای شما کوچک ترین ارزشی قائل نیست و باعث می شود شما در خودتان احساس ضعف و کمبود کنید یا مدام شما خودتان را بابت چیزی که هستید سرزنش می کنید، باید بگوییم به صورت کاملا محترمانه به این نوع از رابطه پایان دهید.
در رابطه به دنبال شخصی باشید که از نظر خوی و رفتاری با شما یکسان باشد، زندگی تان را به تکاپو بیاندازد، نه شخصی که باعث شود شما از تکاپو بیفتید. البته انتظار نمی رود که آدمی هر روز هر لحظه احساس خوشبختی را در وجود خود داشته باشد به نوعی سرخوش باشد، اما اگر در زمان غم راه های رسیدن به شادی را بلد نیست و نمی تواند آن ها را در دسترس شما قرار دهد، متاسفانه باید بگویم دور او خط بکشید… چشم های تان را باز کنید انسان برای داشتن یک رابطه سالم در وهله اول باید در درون خود به دنبال شادی بگردد نه در یک رابطه! به نوعی رابطه را پله ای برای برای رسیدن به شادی و سعادت نکنید. شادی را در درون خود باید پرورش داد شما باید یاد بگیرید که بدون دیگران احساس شادی کنید و خوشحالی خود را وابسته به آنان ندانید!

این مطلب را از دست ندهید
چگونه ثروتمند شویم و ثروتمند بمانیم

7. سرگرمی

یکی از فعالیت هایی که وجودش در یک رابطه الزامیست، تفریح و سرگرمی است. شما باید تایم هایی را که در کنار هم هستید به خوبی پشت سر بگذارید مثل بازی کردن یا فعالیت هایی که احساسات و تمایلات درونی هر دو شخص را بیرون بریزد. با وجود بحث و جدل هایی که در بیشتر روابط وجود دارد، بازی یا سرگرمی ای که کودک درون هر دو طرف را مجاب به فعالیت هایی کند، می تواند یک رابطه طولانی و کسالت بار ضعیف را به یک رابطه خوب و قوی تبدیل کند. با ماندن در کنار شخصی که نمی تواند به راحتی با شما ارتباط بر قرار کند و موجب عصبانیت و پریشانی افکار شما می شود، خودتان را آزار ندهید!

داشتن رابطه سالم با همسر,داشتن یک رابطه سالم,برای داشتن رابطه سالم با همسر,

6. هدف های تان

در زندگی مشترک هر شخص با تکیه بر اهداف، رویا و آرزو خود و احترام متقابل می تواند کیفیت رابطه را بیشتر کند. تشویق و همراه بودن نکته ظریفیست که می تواند شما را به سوی موفقیت سوق دهد. اگر هدف های مشترکی دارید یا برای ادامه و رسیدن به هدف تان در رابطه مورد استقبال و حمایت قرار می گیرید بدانید مسیر رابطه تان رو به سربالایی است. آرمان ها و هدف های هر فرد بخشی از هویت و شخصیت او به شمار می آید. شما در زندگی به یک پشتوانه خوب نیاز دارید و شخصی که شما را از هدف هایتان دور می کند یا باعث شود دست از آن ها بکشید به درد شما نمی خورد!

5. صلح

بهتر است شریک زندگی تان آرامش درونی و رضایت خاطری نسبت به زندگی داشته باشد. آرامش چیزیست که از درون یک انسان سالم و سلامت نشات می گیرید و با آسایش بسیار متفاوت است. آرامش زن یا مرد گرما بخش یک رابطه و زندگی مشترک خواهد بود. اگر شخص مقابل تان اکثر مواقع شما را عصبی یا خشمگین می کند، تنها باعث می شود انرژی شما تحلیل رفته و از شما فردی آسیب پذیر و آشفته بسازد. سعی کنید با او صحبت کنید تنها زمانی که شخص در درون خود به صلح و آرامش رسیده است می تواند آرامش درونی خود را با شما به اشتراک بگذارد.

داشتن رابطه سالم,داشتن رابطه سالم با همسر,داشتن یک رابطه سالم,

4. کشف تازگی ها

حرکت و جریان داشتن در زندگی، کشف و دسترسی به چیز های جدید یک امر مهم است. اگر پارتنر شما تمایلی به حرکت در زندگی ندارد و می خواهد در همان نقطه از زندگی که هست مثل یک سنگ سکون باشد و به بلند پروازی اعتقادی ندارد… باید بگوید او فرد مناسبی برای شما نیست! یک پارتنر نه تنها خودش ریسک پذیر و بلند پرواز است بلکه شما را هم به کشف چیزهای تازه و نو وادار می سازد و روح تان را رها می کند. انسان می تواند با حرکت و تلاش و کشف چیزهای به سعادت برسد. پس با تمام این تفاسیر اگر در این باره با شخص مقابل تان صحبت کردید و قانع نشد بهتر است به رابطه تان قبل از طولانی شدن پایان دهید.

این مطلب را از دست ندهید
10 نکته که هنگام عصبانیت نباید انجام دهیم

3. ارتباط با دیگران

سعی کنید رابطه خود را با دوستان و خانواده حفظ کنید این طور نباشد که بعد از ازدواج یا نامزدی آن ها را فراموش کنید که در این صورت پس از مدتی احساس خستگی و دلزدگی در پیش خواهید داشت. سعی کنید با زمان بندی حد تعادل را حفظ کنید. پاتنر شما نباید این حق کوچک و ساده را از شما بگیرد یا حتی به رابطه شما و دوستان تان و خانواده حسادت کند، این حق مسلم شماست که بخشی از وقت خود را برای آن ها بگذرانید به او بفهمانید که مالک ابدی شما نیست! اطمینان حاصل کنید که شخص مورد نظر فردی با اعتماد به نفس و عاقل است و از سلامت روحی کاملی برخوردار می باشد ‌که برای ادامه ی حیاتش نیازی به شما در تمامی دقایق ندارد.

برای داشتن رابطه سالم با همسر,داشتن رابطه سالم,داشتن رابطه سالم با همسر,

2. باورها و اعتقادات مذهبی تان

هستند افرادی در جهان که بخاطر پارتنرشان مذهب یا نام خانوادگی خود را تغییر داده اند! اما این که خودتان تمایل به تغییر دین تان دارید یا اجباری در کار است زمین تا آسمان فرق دارد. پارتنر شما ابدا هیچ حقی ندارد تا شما را به اجبار به تغییر دین و مذهب تشویق کند و برای تغییر آن شمارا در تنگنا قرار دهد. چنین رابطه هایی ارزش ادامه دادن را ندارند. پارتنرتان باید شما را بپذیر حتی با باورهای و مذهبی تان او باید همراه با شما رشد کند و به آن تعالی ببخشد.

1. خواسته های تان

یادتان باشد که گوش شنوا بودن در هر رابطه یک رکن اساسی است. شما با گوش کردن بدون قضاوت و درک کامل افکار و احساسات طرف مقابل تان به او حس امنیت می بخشید. در یک رابطه عاطفی باید از ایده و خواسته های هم با آغوشی باز استقبال کرد و ارزش بسیاری قائل بود. اگر در صحبت کردن یا گوش دادن، شما یا شخص مورد نظر ضعف دارید سعی کنید با او صحبت کنید تا بهتر به نیاز های هم آگاه باشید، اگر خواستار رابطه ای خوب و موفق هستید، در برقراری ارتباط تلاش کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا