سبک زندگی

10 عادت روزانه افراد با اعتماد به نفس بالا

خلاصه نوشته
  • چگونه با اعتماد به نفس رفتار کنیم؟ این سوالی است که شاید حداقل یک بار در طول زندگی از خودتان پرسیده باشید و حتی شاید به دنبال آن هم رفته اید! رفتار آدم هایی که اعتماد به نفس دارند بسیار متفاوت است، چراکه زندگی آن ها طبق یک سری اصول، برنامه ریزی و عادات خاص پیش می رود.

افراد با اعتماد به نفس چگونه اند؟

اعتماد به نفس و خود باوری، از نیازهای مهم فردی به شمار می آید. در این حالت، فرد با تکیه بر تجربه ها و توانایی های قبلی خود به کیفیت عملکردش ایمان و اعتماد پیدا می کند وحس مفید بودن و ارزشمندی را برای آنان به همراه دارد.

این که افراد با اعتماد به نفس بالا چه کارهایی را انجام می دهند؟ سوالی است که در ادامه به آن می پردازیم:

افراد با اعتماد به نفس بالا,خصوصیات افراد با اعتماد به نفس بالا,رفتار آدمهای با اعتماد به نفس بالا,

10. انجام دادن مراقبه

مراقبه یا مدیتیشن، رفتاری است که فرد با تمرکز بر افکار خود و خالی کردن ذهن از آن، به نوعی آرامش درونی دست می یابد. در واقع، فرد با توجه کردن و دقت به “هیچ چیز” فضاهای خالی در ضمیر خود ایجاد می کند. این عمل، برای افرادی که درگیر بیماری های عصبی هستند نیز، روش درمانی خوبی است. سعی کنید انجام مراقبه را در برنامه روزانه خود قرار دهید چراکه این عمل از خصوصیات افراد با اعتماد به نفس بالا می باشد.

9. بیرون نرفتن از چهارچوب ذهنی خود

فکر کردن خارج از چهارچوب ذهنی، در عین حال که تفکر متفاوتی را برای شما رقم می زند ذهن تان را درگیر مسائل گوناگون می کند و این نوع مشغولیت، کارایی شما را کاهش خواهد داد. در زمانی که درگیر فکر کردن به گزینه های زیادی باشید، مصلما نمی توانید به کیفیتی که در موقعیت تمرکز بر یک یا چند مسئله محدود آن ها را مورد بررسی قرار می داده اید، عمل کنید.

مشخصات افراد با اعتماد به نفس بالا,نشانه های افراد با اعتماد به نفس بالا,ویژگی افراد با اعتماد به نفس بالا,

8. آموزش دادن

آموزش مطالبی به دیگران که در آن مهارت دارید نه تنها باعث می شود به آن مسلط شوید، بلکه اعتماد به نفس شما را هم افزایش می دهد. این موضوع را می توانید در قالب نوشتن مقاله و برگزاری کلاس های آنلاین در سایت ها شروع کنید و این فعالیت ها را به تدریج گسترش دهید.

7. اختصاص دادن زمانی را برای یادگیری روزانه

خوشبختانه کتاب های کاغذی و شبکه های رادیویی به شکل کتاب های صوتی و پادکست هایی در موضوعات و عناوین مختلف درآمده اند و شما می توانید به آسانی با تلفن همراه خود به این مطالب دسترسی پیدا کنید و در کنار آن، مطالب جدیدی بیاموزید. هرچقدر اطلاعات و دانش بیشتری داشته باشید، اعتماد به نفس بالا تری خواهید داشت.

ویژگی های افراد با اعتماد به نفس بالا,افراد با اعتماد به نفس بالا,خصوصیات افراد با اعتماد به نفس بالا,

6. در دست گرفتن کنترل زندگی

یک اکانت اینستاگرامی راه بیندازید یا یک وبلاگ با نام و مشخصات خود باز کنید و در آن شروع به انتشار مطالبی کنید که تخصص دارید. اگر شروع نکنید و با ترس خود رو به رو نشوید هیچگاه پیشرفت نخواهید کرد و ایرادات خود را متوجه نمی شوید. در دست داشتن کنترل زندگی یک ویژگی افراد با اعتماد به نفس بالا قلمداد می شود.

5. ورزش کردن

حتما شما هم این مثل معروف را شنیده اید: “عقل سالم در بدن سالم است”. انجام فعالیت های ورزشی اظطراب شما را کاهش خواهد داد. همچنین داشتن اندام مناسب به شما اعتماد به نفس بیشتری می دهد. تقویت عضلات حالت بدنی مانند فرم شانه ها و راه رفتن تان را اصلاح می کند، پس متوجه این موضوع باشید که دیگر مسئله حائز اهمیت، انتقال حس اعتماد به نفس شما به دیگران است. بی شک زمانی که شما مظطرب و نگران هستید دیگران هم متوجه آن خواهند شد و تصویر قابل اعتمادی از شما دریافت نمی کنند. این موضوع می تواند در موقعیت های اجتماعی مانند یک مصاحبه شغلی، باعث به دردسر افتادن تان شود.

این مطلب را از دست ندهید
10 راز برای رسیدن به موفقیت زنان در زندگی شخصی و شغلی

رفتار آدمهای با اعتماد به نفس بالا,مشخصات افراد با اعتماد به نفس بالا,نشانه های افراد با اعتماد به نفس بالا,

4. به اندازه خوابیدن

خوابیدن علاوه بر تامین انرژی مورد نیاز و از بین بردن خستگی، به طبقه بندی اطلاعات ذهنی تان نیز کمک می کند و همانطور که قبل تر به شما گفتیم ذهن آماده تر، عملکرد بهتری را برای شما به دست خواهد آورد و باعث تقویت اعتماد به نفس تان می شود. این در حالی است که کم خوابی تمرکزتان را کاهش می دهد.

اگر خواب خوبی ندارید یا تحت تاثیر شرایطی مانند تغییرمکان، به وجود آمدن بحران ها و مشکلاتی در زندگی شخصی و مسائلی از این قبیل، کیفیت خواب تان تغییر می کند بهتر است از نرم افزارها و روش هایی استفاده کنید که به شما در این رابطه کمک خواهد کرد. به عنوان راه پیشنهادی، می توانید قبل از خواب به موسیقی های آرامش بخش گوش بسپارید یا در محل خواب خود قرار گرفته چشمان تان را ببندید و شروع به شمردن اعداد به صورت برعکس کنید.

3. داوطلب شدن برای کارهای خیر

فعالیت در امور خیریه احساس همدلی شما را افزایش می دهد و از رفتار آدمهای با اعتماد به نفس بالا می باشد. انجام این امور که از لحاظ دینی پسندیده و توصیه شده است، باعث آرامش روحی شما نیز می شود. از طرف دیگر، با انجام این عمل هم به دیگران کمک خواهید کرد هم به خودتان.

ویژگی افراد با اعتماد به نفس بالا,ویژگی های افراد با اعتماد به نفس بالا,افراد با اعتماد به نفس بالا,

2. گسترش روابط اجتماعی

ارتباط برقرار کردن با دیگران در محیط های گوناگون و پذیرفته شدن توسط دیگران، شما را با نوعی از حس خودباوری و اعتماد به نفس آشنا می کند و باعث می شود خودتان را همانگونه که هستید دوست داشته باشید. درست است که گسترش این نوع روابط برای اشخاص درون گرا که غالبا تعداد محدودی افراد در کنارشان هستند، بسیار سخت خواهد بود اما این دسته از افراد می توانند برقراری ارتباط را از شبکه های اجتماعی آغاز کنند و با عضویت در این شبکه ها و پیدا کردن دوستان جدید و یا انتشار مطالب مفید آن را شکل دهند. این موضوع را فراموش نکنید که برقراری روابط اجتماعی از نیازهای اساسی انسان است و بی توجهی به آن همان قدر شمارا به دردسر می اندازد که بی توجهی به غدا خوردن یا خوابیدن تان.

1. کنجکاو بودن

معاشرت با افرادی که نسبت به شما تجربه و دانش بیشتری دارند، کمک تان خواهد کرد علاوه بر داشتن انگیزه و آرامش بیشتر، با دیگر زوایای فعالیت مورد نظرتان آشنا شوید و از دانش و اطلاعات و تجربه آن ها استفاده کنید. افراد ممکن است طی یک فعالیت بخصوص و یا یک اتفاق به موفقیت بزرگی دست یابند اما این موضوع که از دید ما اتفاقی و موفقیت یک شبه به نظر می رسد، نتیجه سال ها تلاش، استفاده از تجربه دیگران و عمل کردن طبق یک برنامه منظم و دقیق است. تمام افراد موفق هم مانند دیگران درگیر شک و تردید و مسائلی مانند کمبود اعتماد به نفس شده اند اما راه حل موفقیت آن ها، بی شک ادامه دادن و ناامید نشدن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا