سبک زندگی

10 نکته برای رسیدن به آرزوها در زندگی

خلاصه نوشته

  • رسیدن به هدف برای هر شخصی معنایی متفاوت دارد، چراکه زندگی و شخصیت افراد دارای پیچیدگی های خاصی است و به همین دلیل معنای موفقیت در هر شرایطی کاملا متفاوت است. به طور کلی داشتن یک هدف یعنی اولین قدم برای رسیدن به موفقیت اما به شرطی که برای اهداف مشخص شده تلاش شود.

برای رسیدن به آرزو هایمان چه کنیم؟

مگر می شود که انسان بدون رویاها و آرزوهایش زندگی کند؟ اصلا تا به حال کسی را دیده اید که در تصوراتش به آینده و اهدافی که دارد فکر نکرده باشد؟ پس همه در زندگی آرزوها و اهدفی را در سر می پرورانند و برای رسیدن به آن ها تلاش می کنند. اما در این میان، موانع و مشکلات زیادی بر سر راه قرار دارند که ممکن است شما را از ادامه مسیری که برای خود تعیین کرده اید، باز دارند. گاه این مشکلات پیش می آیند تا شما تلنگری بخورید و سخت تر تلاش کنید و گاهی هم ممکن است شما را زمین بزنند و فکر کنید دیگر راهی برای رسیدن به چیزی که در نظر داشته اید وجود ندارد! البته برخی از افراد هم که فکر می کنند کافیست آرزوهای شان را بر روی کاغذی بنویسند و منتظر کائنات باشند تا بیاید و دانه به دانه همه را برای شان بر آورده کند! اینکه شما رویاهایی بزرگ در سر داشته باشید اصلا بد نیست، چراکه همین رویاهاست که درون تان را تغییر می دهد و کاری می کند که با عزمی راسخ تر به سوی اهدف خود قدم بردارید ولی این موضوع که برای رسیدن به اهدافتان هیچ تلاشی نکنید به طور کل اشتباه است! داشتن انگیزه مهم ترین موضوعی است که در شما تحول ایجاد کرده و سبب می شود که به دنبال رویاهای تان بروید.

برای رسیدن به هدف,رسید به موفقیت,رسیدن به آرزوها

اکثر مردم برای پیدا کردن چنین انگیزه ای، کارهای مختلفی انجام می دهند، مثلا به سراغ کتاب های انگیزشی می روند یا در همایش های و سخنرانی های انگیزشی که در شهرشان برگزار می شود شرکت می کنند و در بهترین حالت به مشاوره می روند. اما همه ما خوب می دانیم که برای هر کاری، بهتر است دانش کافی داشته باشیم و هیچ چیز بهتر از این نیست که مطالعه کافی داشته باشید و سطح آگاهی خود را بالا ببرید. کتاب های انگیزشی زیادی در این زمینه وجود دارد که توسط برترین سخنران ها و افراد موفق جهان نوشته شده اما مهم تر از آن خواندن به روز ترین مقالات دنیا و آشنایی با جدیدترین تکنیک هاست که می توان تمامی آن ها را در بهترین سایت های موفقیت پیدا کرد. این سایت ها بروزترین مقالات دنیا را برای شما ترجمه می کنند و حتی جدیدترین پادکست ها و کتاب های انگیزشی دنیا را در اختیار شما قرار می دهند.

رسیدن به آرزوها با قانون جذب,رسیدن به آرزوها با نوشتن,رسیدن به هدف

10. تعهد مهم تر از انگیزه است

تا حالا به این فکر کرده اید که چقدر در رسیدن به هدفتان متعهد هستید؟
یا اینکه تا چه میزان حاضر هستید برای هدفتان از خود بگذرید؟
به یاد داشته باشید تعهد یکی از ارکان اصلی رسید به موفقیت است پس آن را دست کم نگیرید.

9. آگاهی داشتن بهتر از نتایج کارهای تان است

به یاد داشته باشید برای لمس آرزو هایتان مدام در حال کشف و جستجو باشید و آرزو هایتان را از اعماق دانسته هایتان بیرون بکشید. و باید بدانید سوق دادن افکارتان بر روی نتیجه، شما را از انگیزه تان دور خواهد کرد. باید باور داشته باشید که هدف شما لذت های در طول مسیر است نه خود مسیر.

مراقبه برای رسیدن به آرزوها,برای رسیدن به هدف,رسید به موفقیت

8. به چشم یک بازی به اهداف تان نگاه کنید اما یک بازی جدی

لازم است کمی بازیگوش باشید زیادی سخت نگیرید زیرا این باور شماست که شما را به موفقیت نزدیک میکند. با خیال پردازی های زیبای افکارتان، موفقیت را به خود کنید. این بار قرار است او شما را دنبال کند پس ادامه دهید.

7. افکارتان را از احساسات تان جدا کنید

اول باید بدانید که افکار شما فرمان حرکت را به احساسات میدهد حال باید با افکارتان فرش قرمز را برای احساسات پهن کنید و به او گوشزد کنید که برای رسیدن به هدف به او احتیاج دارید هرگونه استرس را از خود دور کنید. بگذارید افکار، انرژی مثبت را دریافت کند تا حرکت آن به سمت جلو چند برابر شود اجازه دهید. افکارتان پستی و بلندی های مسیر موفقیت را بچشد اما نگذارید از آن ها تاثیر بپذیرد این کنترل افکار و احساسات قدرت شماست.

این مطلب را از دست ندهید
10 گام عملی راه های رسیدن به خودباوری

رسیدن به آرزوها,رسیدن به آرزوها با قانون جذب,رسیدن به آرزوها با نوشتن

6. قوه تخیل خود را پرورش دهید

وقتی که انرژی مثبت مسیر موفقیت را دریافت کردید و رغبت رسیدن به هدف شما را محاصره کرد، حال نوبت این است که به تخیالاتتان مراجعه کنید و از او بخواهید در رسید به موفقیت راه گشایتان باشد. کافیست مدتی به این فکر کنید که به موفقیتتان دست یافته اید. حال مدالی برای شما آماده است، چگونه با او عکس خواهید گرفت؟ (حتی می توانید برای ژست عکستان هم به دنبال ایده باشید). خود را در اوج موفقیت ببینید، کمی اغراق کنید در افکارتان زیاده روی داشته باشید این را مدام یاد آور خود کنید که من می توانم حتی اگر هدف دشوار باشد. اما باید دست های تخیلتان را محکم تر بگیرید نگذارید که او شما را گم کند زیرا لازمه رسیدن به هدفتان همان تخیل است.

5. به موضوعات و مسائل پیش پا افتاده اهمیت ندهید

برای رسید به هدفتان حواس خود را جمع کنید زیرا موانع ناچیزی در کمین هستند که خود نمایی کنند اما شما باید تمام تمرکزتان بر روی هدف و مسیر اصلی باشد. می توانید کمی در مسیر نابینا باشید، اما هوشیار بمانید. تمام موانع را در سطل زبانه حافظه تان بریزید و بنر تبریک موفقیت را در حافظه خود نصب کنید. انگیزه موفق شدن قدم هایتان را شتاب میدهد این را آویز گوش خود کنید.

رسیدن به هدف,مراقبه برای رسیدن به آرزوها,برای رسیدن به هدف

4. از ریسک کردن نترسید

همانطور که گفته شد کمی خود را به چالش بکشید هرچقدر که خودتان را در میدان بفرستید مطمئن باشید هدف در یک قدمی شما قرار میگیرد. پس حواستان باشد همیشه با خود مهربان نباشید خود را اجبار به حرکت کنید. به خاطر بسپارید طعم شیرینی بعد موفقیت تمامی تلخی های این دوران را از بین می برد.

3. مسئولیت زندگی تان با شماست به دیگران تکیه نکنید

هیچکس به اندازه خودتان نمی تواند به شما کمک کند و شما را نجات دهد پس دست های خود را بگیرید و همت کنید. هرکس زندگی خودش را دارد هرگز از دیگران حتی نزدیکترین دوستتان توقع نداشته باشید. فقط و فقط خودتان هستید که باید درهای موفقیت را بگشایید، آن ها ایستاده اند تا برای شما کف بزنند پس عجله کنید و منتظرشان نگذارید.

رسید به موفقیت,رسیدن به آرزوها,رسیدن به آرزوها با قانون جذب

2. داشتن یک برنامه منظم و دقیق

برای رسیدن به هدف باید با برنامه قدم بردارید، از هر اتفاقی که در مسیر می افتد نکته برداری کنید، از آنها درس بگیرید و مطابق آن ها برای فردای خود برنامه ریزی دقیق داشته باشید. کنترل کارهایتان را بر دست بگیرید تا بتوانید قدم هایتان را هدایت کنیدT هرکاری را در زمان و مکان خودش انجام دهید. سعی کنید تا حد امکان کارتان را به وقت دیگر موکول نکنید، وقت کمی دارید پس عجله کنید.

1. به زندگی خود تنوع دهید و خودتان را خسته نکنید

این امر طبیعی است که در طول مسیر خسته شوید اما می توانید کمی استراحت کنید. مواظب خود باشید زیرا او تنها کسی است که همراه شماست. کمی بالاتر گفته شد که برنامه ریزی داشته باشید، این برنامه ریزی از خستگی شما می کاهد مبادا اجازه دهید خستگی شما را از راهتان منصرف کند و در آخر باید بگوییم مدیتیشن و نفس عمیق را در دفتر برنامه ریزی خود جای دهید یقینا مراقبه برای رسیدن به آرزوها بهترین بازدهی را خواهید داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن