سرگرمیمشهورترین ها

10 تا از مشهورترین عروسک های دنیا – عروسک آنابل تا باربی

خلاصه نوشته
  • معمولا عروسک ها یادآور خاطرات دنیای کودکی هستند و قطعا شما هم چندتا از عروسک های مشهور دنیا را به واسطه دنبال کردن برنامه های کودکانه که در دوران بچگی تان تماشا می کرده اید، را می شناسید! عروسک هایی با ظاهرهایی ساده اما زیبا و دوست داشتنی که هزاران هزار کودک در کل جهان آن ها را دوست دارند!

پیشنهاد ویژه بست فارسی

اگر دنبال بهترین سایت برای اعزام دانشجو و مهاجرت به ترکیه می گردی بزن رو دکمه پایین

قیمت لیر ترکیهاعزام دانشجوتحصیل در ترکیهمهاجرت به ترکیه

عروسک های معروف جهان کدامند؟

با شنیدن نام عروسک خاطرات زیبا و دلنشین کودکی برای خیلی از ماها زنده شده و دوست داریم برای لحظاتی کوتاه به دوران پر از نشاط و سرخوشی بچگی باز گردیم.

انسان ها در سرزمین های مختلف و با وجود اقوام گوناگون از دیرباز همواره نمونه های غیر بشری و بی جان را به عنوان اسباب بازی فرزندان طراحی کرده و در برخی موارد عروسک ها جنبه تقدس داشته و یا نشان یک ملت به شمار می رفتند.

از همه این بحث ها که بگذریم رایج ترین تصور ما از عروسک همان چهره های معصوم و دوست داشتنی است که ساعات فراوانی از طفولیت را به خود اختصاص داده اند.

بشر با استفاده از عروسک توانسته اهداف و افکار خود را نیز به تصویر کشیده و یا برای جلب توجه اطرافیان از آن بهره بگیرد. عروسک ها در تمام دنیا از محبوبیت بالایی برخوردارند و امروزه به بخش اصلی فیلم ها، برنامه های تلویزیونی و قصه های افسانه ای بدل گردیده اند.

اکنون در بست فارسی می خواهیم 10 تا از مشهورترین عروسک های دنیا را به شما معرفی کنیم؛ تا با هم لحظاتی شیرین از جهان فانتزی آنان را درک کنیم.

ترسناک ترین عروسک های دنیا,زیباترین عروسک های جهان,زیباترین عروسک های دنیا,

10. چارلی مک کارتی | Cormac McCarthy

چارلی مک کارتی نام یکی از عروسک های معروف جهان است که در سال 1936 موفق به دریافت جواز حضور در یک برنامه رادیویی گردید و به سرعت توانست محبوبیت چشمگیری در بین مردم به دست آورد.

ادگار برگن سازنده و طراح عروسک به دلیل جذابیت خاصی که بین هوادارن پیدا کرد در سال 1938 اسکار افتخاری برترین برنامه سازی را از آن خود نمود. چارلی در واقع یک نمونه شبیه سازی شده از شخصیت و ظاهر برگن بود.

عجیب ترین عروسک های دنیا,عروسک های معروف جهان,عکس زیباترین عروسک های دنیا,

9. افسانه سه برادر | Ningyougeki Sangokushi

عروسک های سه گانه افسانه سه برادر که بر اساس شخصیت داستان های چینی و پادشاهان معروف آنان ساخته شده اند، از 2 اکتبر سال 1982 فعالیت خود را آغاز نمودند.

این عروسک ها چنان به سرعت شهرت جهانی یافتند، که از سوی شبکه های تلویزیونی بسیاری از کشورها تقاضای امتیاز پخششان خریداری گردید و به یکی از مشهورترین عروسک های دنیا مبدل شد.

مشهورترین عروسک جهان,گرانترین عروسک های دنیا,ترسناک ترین عروسک های دنیا,

8. اندی پندی | Andy Pandy

کشور انگلستان در سال 1950 انیمیشن عروسکی به نام اندی پندی را از کانال های خود پخش نمود، که بیشتر شبیه به عروسک های خیمه شب بازی بودند و در یک سبد پیک نیک زندگی می کردند.

این عروسک ها و خرسی با نام تدی که بعدها اضافه شد نیز یکی از مجموعه مشهورترین عروسک های جهان به شمار می روند. بسیاری از نسل ها خاطرات زیبایی از انیمیشن اندی پندی داشته و فروشگاه های بزرگ اسباب بازی هنوز هم سفارش های فراوانی از این عروسک ها دریافت می کنند.

زیباترین عروسک های جهان,زیباترین عروسک های دنیا,عجیب ترین عروسک های دنیا,

7. المو | ELMO

المو عروسکی خندان با دهانی گشاد و بدنی پشمالو بود که با راه یافتن تلویزیون های رنگی به خانه ها آمد. ساخت المو به منظور آموزش انواع مهارت های شناخت رنگ، حروف الفبا، ایجاد ارتباط دوستانه، اشکال هندسی، نحوه صحیح دستشویی رفتن و شعر خوانی برای کودکان طراحی گردید.

این مطلب را از دست ندهید
10 تا از مشهورترین شهرهای جهان - اصفهان تا نیویورک

شخصیتی مثبت و صمیمی که به شدت احساساتی نیز بود، المو را به عروسکی محبوب برای تمام سنین حتی بزرگسالان تبدیل نمود.

عروسک های معروف جهان,عکس زیباترین عروسک های دنیا,مشهورترین عروسک جهان,

6. توپو جیجیو | Topo Gigio

توپو جیجیو که در زبان ایتالیایی به معنی  لوئیس موشه می باشد، شخصیتی مهربان و بامزه را از یک موش با گوش های بزرگ به تصویر می کشید.

سال 1959 برای جیجیو نقطه عطفی بود تا به یکی از بامزه ترین عروسک های دنیا تبدیل گردد. جشنواره های فیلم کودک در سراسر دنیا از توپو جیجیو به عنوان میهمان افتخاری دعوت می کردند. شهرت و محبوبیت توپو موجب شد که اولین نمونه ساخته شده از او را در موزه هالیوود نگه دارند.

گرانترین عروسک های دنیا,ترسناک ترین عروسک های دنیا,زیباترین عروسک های جهان,

5. برت و ارنی | Ernie and Bert

عروسک های ماپتی از سال 1955 وارد عرصه هنرهای نمایشی شدند و به سرعت توانستند، در دل مردم جا باز کنند. برت و ارنی نیز دوتا از همین سبک عروسک بودند، که توسط جیم هنسن به دنیای کودکان قدم نهادند.

برنامه خیابان سسمی با حضور برت و ارنی در شبکه های کشور آمریکا به نمایش در آمد. نمایش عروسکی پرطرفدار این دو شخصیت پر از لحظات شاد و مفرح بود و در کنار بازی نکات تربیتی خوبی را به کودکان می آموخت.

زیباترین عروسک های دنیا,عجیب ترین عروسک های دنیا,عروسک های معروف جهان,

4. کرمیت قورباغه سبز | Kermit the Frog

جیم هنسن با یکی دیگر از شخصیت های محبوب عروسکی خود به نام کرمیت از سال 1955 پا به خانه های مردم آمریکا و بعد جهان گذاشت.

کرمیت قورباغه در خانواده ای پرجمعیت بزرگ شده بود و همیشه از خصوصیات و خاطرات تک تک اعضا خانواده اش مطالب طنز و جالبی را بیان می نمود. هنسن هرگز فکر نمی کرد یه عروسک با ساختاری ساده بتواند به این سرعت به یکی از محبوب ترین و عجیب ترین عروسک های دنیا مبدل شود.

عکس زیباترین عروسک های دنیا,مشهورترین عروسک جهان,گرانترین عروسک های دنیا,

3. رابرت | Robert

رابرت برخلاف عروسک های دوست داشتنی دیگر اصلا شخصیتی محبوب ندارد و به عنوان عروسک دلهره در جهان مشهور می باشد. شخصیت رابرت در واقع سگی در لباس انسان است که زبانش مدام از دهانش بیرون زده.

زمانی که به صورت رابرت نگاه می کنید گویی که فردی مرموز و ترسناک به چشمان شما خیره شده و قصد دارد پرده از رازی وهم آور بردارد. مردم ایالت فلوریدا او را سمبل نحوست و بد شگونی می دانند و هم اکنون در موزه نگهداری می شود.

ترسناک ترین عروسک های دنیا,زیباترین عروسک های جهان,زیباترین عروسک های دنیا,

2. آنابل | Annabelle

به جرات می توان گفت کمتر کسی در دنیا است که با نام آنابل عروسک آدم دزد آشنایی نداشته باشد. طبق داستان هایی که از این شخصیت عروسکی نقل می کنند، اولین بار آنابل را مادر یک دانشجوی پرستاری برایش خریداری نموده تا به عنوان یادگاری در نزد خود نگه دارد.

پرستار و دوست هم اتاقیش طی یک اتفاق از ارتباط روح دختری کوچک با عروسک مطلع شده و تصمیم می گیرند تا او را به آرامش برسانند. متاسفانه آزارها و اذیت های وحشتناک آنابل سبب می گردد تا آن را به موزه اد لورن وارن منتقل نمایند. آنابل هنوز هم در این موزه مورد محافظت قرار گرفته و جز ترسناک ترین عروسک های دنیا بحساب می آید.

این مطلب را از دست ندهید
10 تا از مشهورترین والیبالیست های زن جهان

عجیب ترین عروسک های دنیا,عروسک های معروف جهان,عکس زیباترین عروسک های دنیا,

1. باربی | Barbie

رتبه یک لیست مشهورترین و زیباترین عروسک های دنیا به طور قطع متعلق به عروسکی زیبا با ظاهری متفاوت به نام باربی می باشد.

نام عروسک ” باربارا میلسنت روبرتز” است که در سال 1959 پا به دنیای کودکان نهاد. بچه ها در سراسر دنیا همگی با باربی محبوب کاملا آشنایی داشته و در صنعت سینما و انیمیشن فیلم های زیادی را در مورد این شخصیت پرطرفدار ساخته اند.

به نظر شما مشهورترین عروسک های دنیا کدامند؟

پیشنهاد ویژه بست فارسی

یک سایت خوب و معروف جهت مشاوره مهاجرت تحصیلی و شرایط مهاجرت کاری میخوای بزن رو دکمه پایین

مهاجرت تحصیلیمهاجرت کاریتحصیل در انگلستانتحصیل در کانادا

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا