مشهورترین ها

10 تا از مشهور ترین نقاش های جهان – استاد فرشچیان تا ون گوگ

افزایش بازدید در گوگل

مشهور ترین نقاش های دنیا کدامند؟

نقاشی یکی از لذت بخش ترین و محبوب ترین هنرهای جهان در طول ادوار گوناگون به شمار می رود. نقاشان با روحیه ای لطیف و نگرشی متفاوت سعی در به تصویر کشیدن جنبه های مختلفی از زندگی و احوالات درونی خودشان دارند. ترکیب رنگ ها در کنار به کارگیری مضامین، مفاهیم، اسلوب ها و اندیشه های نوین، سبک های اعجاب انگیزی را در این هنر پویا پدید آورده است. در تاریخ شکوفایی هنر نقاشی، اشخاص بزرگی با خلق آثار بی نظیر، جهانیان را مبهوت نگارینه های خود نموده اند.

به جرات می توان گفت نقاشی کهن ترین هنر جهان محسوب می گردد، و آغازش را دوران غارنشینی بیان کرد. درست از همان موقعی که انسان ها برای برقراری ارتباط با یکدیگر و یا ثبت برخی قوانین به حکاکی بر سنگ ها پرداختند. برخی از نقاشان در چند صده اخیر با ایجاد تحولات و تغییراتی منحصر به فرد، سبک های خارق العاده ای به وجود آوردند، و آثاری ارزشمند را بر جاگذاشتند. اکنون با Bestfarsi تا پایان این مقاله همراه شوید تا ۱۰ تن از اسامی نقاش های معروف جهان را به شما معرفی نماییم.

عکس نقاش های معروف جهان,مشهور ترین نقاش ایران,مشهور ترین نقاش ایرانی

۱۰. رافائل | Raphael

رافائل سانتسیو معمار و یکی از مشهور ترین نقاش های جهان است. وی اهل ایتالیا متولد ۱۴۳۸ میلادی و یکی از هنرمندان عهد رنسانس می باشد. آثار ارزشمند این نقاش بزرگ در کلیسا واتیکان نگه داری می شود. وی در نقاشی از میکل آنژ و داوینچی تاثیر پذیرفته است. از جمله تابلوهای زیبایش: مریم و بچه ای به طرف خیابان، جرج مقدس و اژدها، مریم بانوی گراندوکا، عیسی مصلوب با مادر عیسی هستند.

مشهور ترین نقاش های جهان,مشهور ترین نقاش های دنیا,معروف ترین نقاش های جهان

۹. فریدا کالو | Frida Kahlo

ماگدالنا کالمن فریدا کالوی کالدرون دریورا، بانوی هنرمند مکزیکی و یکی از مشهور ترین نقاش های دنیا می باشد که متولد ۱۹۰۷ میلادی در کویوآکان است. سبک نقاشی های او را خودنگاره می نامند زیرا در مرکزیت کارها نمایی از چهره اش را به تصویر کشیده است. تابلوهای مشهور او: خودنگاره هایی با میمون، گربه، گردنبد خارو مرغ مگس هستند. فریدا کالو علاوه بر هنر نقاشی به علم پزشکی نیز احاطه داشته و آثار فراوانی را در زمینه کالبدشناسی بدن انسان از خود بر جای نهاده.

نقاش های مشهور جهان,نقاش های معروف ایرانی,عکس نقاش های معروف جهان

۸. ویلیام ترنر | J. M. W. Turner

جوزف مالورد ویلیام ترنر، یکی از نقاش های مشهور جهان و شهیر بریتانیایی متولد ۱۷۷۵ میلادی می باشد، که تصاویر منحصر به فردی از طبیعت و مناظر زیبای انگلستان را به تصویر کشیده است. ترنر از اتفاقات و وقایع سیاسی، تاریخی، فرهنگی و اجتماعی زمان خود برای رسم تابلوهایش ایده می گرفت. از مهمترین آثار به جا مانده او می توان به سحرگاه بعد از تخریب و کشتی برده اشاره نمود. تبحر ترنر در استفاده از رنگ ها او را به ” نقاش نور” مشهور گردانیده بود.

عکس نقاش های معروف جهان,مشهور ترین نقاش ایران,مشهور ترین نقاش ایرانی

۷. کمال الملک | Kamal-ol-molk

محمد غفاری ملقب به کمال الملک مشهور ترین نقاش ایرانی و متولد ۱۲۶۶ خورشیدی است، که در سبک طبیعت گرایی و زیبا شناسی بی مثال می باشد. شهرت و محبوبیت آثارش او را به نقاش مخصوص دربار شاهان قاجار تبدیل نمود. بسیاری از تابلوهای بی نظیرش را به کاخ های سلطنتی قاجار تقدیم می کرد، که هنوز هم در همین کاخ موزه ها نگه داری می شوند. برخی از نقاشی های گرانبهایش: حوضخانه کاخ سلطنت آباد، حوضخانه عمارت گلستان، تالار آیینه، تکیه دولت، دورنمای مهران و دهکده دماوند، هستند.

عکس نقاش های معروف جهان,مشهور ترین نقاش ایران,مشهور ترین نقاش ایرانی

۶. رامبرانت فان راین | Rembrandt

رامبرانت هارمنزون فان راین، یکی از بزرگ ترین نقاشان جهان متولد ۱۶۰۶ میلادی و اهل کشور هلند می باشد. سبک نقاشی های او متاثر از آموزه های دینی و کتب مقدس انجیل و تورات است. او تمام تلاش خود را به کارمی گرفت تا تصویر معجزات و یا شمایل پیامبران را به بهترین شکل ممکن به تصویر بکشد.  از جمله زیباترین تابلوهایش می توان به : سلاخ خانه، گشت شبانه، شام در امائوس، بازگشت پسر نافرمان، سران صنف پارچه فروش  و یعقوب در حال تبرک پسران یوسف اشاره نمود.

عکس نقاش های معروف جهان,مشهور ترین نقاش ایران,مشهور ترین نقاش ایرانی

۵. میکل آنژ | Michelangelo

میکل آنجلو دی لودوویکو بوناروتی سیمونی، معروف به میکل آنژ از سرشناس ترین چهره های هنری ایتالیا در زمینه مجسمه سازی، نقاشی، شعر و ادبیات دوران اوج شکوفایی رنسانس، متولد ۱۴۷۵ می باشد. میکل آنژ یکی از معروف ترین نقاش های جهان و مردی دانا و اندیشمند بود که در زمان حیاتش از سوی مردم به نام ” ایل دیوینو” که به معنی خداگونه یا شبیه به خدا است، خوانده می شد.

عکس نقاش های معروف جهان,مشهور ترین نقاش ایران,مشهور ترین نقاش ایرانی

۴. محمود فرشچیان | Mahmoud Farshchian

محمود فرشچیان نقاش متبحر و خوش ذوق ایرانی متولد ۱۳۰۸ اصفهان می باشد، که در سبک نقاشی کلاسیک و مینیاتور به فعالیت مشغول است. او تابلوهای منحصر به فردی از اعتقادات مذهبی و دینی ادیان مختلف به ویژه اسلام، و همچنین شخصیت های ادبی و شاعران کلاسیک ایرانی را خلق نموده. استاد فرشچیان مشهور ترین نقاش ایران است که بیش از ۱۰۰ تابلو ارزشمند خود را به موزه آستان مقدس رضوی تقدیم کرده و از ارزنده ترین آثارش می توان به : ضامن آهو، عصر عاشورا، مولوی و شمس، آسمان چهارم و شام غریبان اشاره کرد.

عکس نقاش های معروف جهان,مشهور ترین نقاش ایران,مشهور ترین نقاش ایرانی

۳. پابلو پیکاسو | Pablo Picasso

پابلو روییس ای پیکاسو، نقاش، مجسمه ساز، سرامیک ساز، شاعر و ادیب اسپانیایی متولد ۱۸۸۱میلادی است. وی با خلاقیت ذهنی بالایی که داشت توانست انقلاب شگرفی در صنعت و هنر نقاشی ایجاد نموده و با ترکیب رنگ ها و تصاویر در یکدیگر، تابلوهای مفهومی فراوانی را خلق کند. پیکاسو از نقاش های مشهور دنیا است که سبک خود را کوبیسم نامید، که به نوعی بیان گر آشفتگی احوالات درونی نقاش و اجتماع پیرامونش می باشد. از مجموعه آثار ارزشمندش می توان از: دوشیزگان آوینیون، پسری با پیپ، گرنیکا، نقاش و مدلش  نام برد.

عکس نقاش های معروف جهان,مشهور ترین نقاش ایران,مشهور ترین نقاش ایرانی

۲. لئوناردو داوینچی | Leonardo da Vinci

لئوناردو دی سر پیرو داوینچی، پیکر تراش، نقاش، گیاه شناس، زمین شناس، ریاضی دان و موسیقی دان بزرگ عصر طلایی رنسانس متولد ۱۴۵۲ ایتالیتا می باشد. در حال حاضر بیش از ۲۵ تابلو از داوینچی به جا مانده که به نوعی تصویری از آینده را در آن ها ترسیم نموده است. این تابلوها با طرح هایی از لباس غواصی، تانک نظامی، مسلسل و بسیاری ابزار دیگر تعجب جهانیان را برانگیخته. معروف ترین آثارش: مونالیزا، شام آخر، بانوی صخره ها هستند. در کنار تمام نقاشی ها و تندیس های به جا مانده از داوینچی، باید به نقشه ها و طراحی های شگفت انگیز او در زمینه ساخت بنا و هواپیما اشاره کرد که هوش سرشار این هنرمند بزرگ را به نمایش می گذارد.

عکس نقاش های معروف جهان,مشهور ترین نقاش ایران,مشهور ترین نقاش ایرانی

۱. ونسان ون گوگ| Vincent van Gogh

وینسنت ویلم وان خوخ، معروف به ونسان ون گوگ نقاش مشهور جهان اهل هلند و متولد سال ۱۸۵۳ میلادی می باشد، که در سبک طبیعت گرایی  و جان بخشی به اجسام فعالیت می کرد. او همچنین با ایده گرفتن از احوالات زندگی مردم عادی سعی در به تصویر کشیدن بخشی از روزمرگی های آنان داشت. تابلوهای شناخته شده ون گوگ در دنیا شامل: خودنگاره، سرو، گل آفتاب گردان، طبیعت بی جان و کشتزار گندم می شود.از آثار مشهور ترین نقاش جهان در باب زندگی مردم عادی نیز می توان به: کشیش، کارگران زغال سنگ و سیب زمینی خورها اشاره نمود. ون گوگ نگاه متفاوتی به دنیای پیرامونش داشت و از معاشرت با فقرا بسیار لذت می برد.

به نظر شما مشهور ترین نقاش جهان کدام است؟

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا