مشهورترین ها

10 تا از مشهورترین افرادی که خودکشی کردند

افزایش بازدید در گوگل

معروفترین افرادی که خودکشی کردند

افسردگی بیماری روحی که برای بسیاری از ما ناشناخته مانده و طبق نظر روانشناسان جهان نیمی از اشخاصی که به این عارضه مبتلا می شوند از مریضی خود بی خبرند. شاید شما هم جزو افرادی باشید که گمان می کنند، مبتلایان به افسردگی باید مشخصه های بارزی همچون گریه مداوم، ناراحتی، غم و پرخاشگری داشته و بتوان با اولین نگاه به عمق بیماری آنان پی برد.

اما ممکن است شخص مبتلا روابط عمومی بسیار عالی و شادی را با اطرافیان شان داشته و یا به صورت مدام بخندند و شوخی کنند، ولی زمانی که به پس زمینه ذهنشان ورود نمایید می بینید، روحی زخمی و قلبی شکسته دارند.

در این میان اشخاص سر شناسی را در جمع بازیگران، خوانندگان، نویسندگان، ورزشکاران و ثروتمندان می توان یافت، که علیرغم ظاهری شاد و خوشبخت با خودکشی به زندگی شان پایان داده اند. با بست فارسی همراه شوید تا ۱۰ تن از افراد مشهوری که خودکشی کردند را برای شما شرح دهیم.

اسامی افراد مشهوری که خودکشی کردند,افراد مشهوری که خودکشی کردند,افرادی که خودکشی کردند

۱۰. کرت کوبین | Kurt Cobain

یکی از مشهورترین افرادی که خودکشی کردند کرت دانلد کوبین نوازنده و موسیقی دان سبک راک که در نواختن گیتار تبحر خاصی داشت می باشد، وی متولد ۱۹۶۷ آمریکا می باشد و یکی از افراد سرشناسی است که در سال ۱۹۹۴ با خوردن سم به زندگیش پایان داد.

کوبین علیرغم ظاهری پر نشاط و پرانرژی بارها تحت روان درمانی قرار گرفت و از بیماری افسردگی رنج می برد. اگر چه تا سال ها پرونده خودکشی کرت کوبین در محاکم قضایی باز بود و فرضیه قتل را نیز در موردش بررسی می نمودند، اما در نهایت با تایید انتحار از سوی سازمان پزشکی، به سرانجام رسید.

خودکشی افراد مشهور,خودکشی افراد مشهور ایرانی,خودکشی افراد مشهور جهان

۹. سیلویا پلات | Sylvia Plath

در لیست افراد مشهوری که خودکشی کردند می توان به سیلویا پلات شاعر و نویسنده آمریکایی اشاره کرد که سال ها به نوشتن داستان های کوتاه و مقالات متنوع در مجلات اشتغال داشت، در سال ۱۹۳۲ متولد گردید. سیلویا چندین بار به خودکشی اقدام نموده اما هر بار از طریق دوستان و آشنایانش نجات پیدا کرد.

متاسفانه وضعیت افسردگی او به حدی شدید بود که از سوی پزشک معالج به والدینش هشدار داده شد ولی متاسفانه خیلی جدی گرفته نشد. در صبحگاه ۱۱ فوریه ۱۹۶۳ جسدش را در حالی که سرش را به داخل قسمت فر گاز فروبرده و با حوله و دستمال منافذ آن را پوشانده از گاز منواکسید کربن خفه گردید.

لیست افراد مشهوری که خودکشی کردند,لیست افرادی که خودکشی کردند,معروفترین افرادی که خودکشی کردند

۸. ویرجینیا وولف  | Virginia Woolf

آدلاین ویرجینیا وولف رمان نویس و منتقد بریتانیایی متولد ۱۸۸۲ و صاحب آثار ارزشمندی همچون اتاقی از آن خود، خانم دالووی و به سوی فانوس دریایی، از جمله بانوان مشهور و صاحب سبک در سال های آخر جنگ جهانی دوم به شمار می رفت.

کشته شدن دوستان و آشنایانش در طی جنگ از وولف زنی افسرده و شکننده ساخته بود. ویرجینیا در ۲۸ مارس ۱۹۴۱ درحالی که تمام لباس خود را از سنگ پرکرده بود داخل رودخانه پرید و به زندگی پر از رنجش پایان داد.

اسامی افراد مشهوری که خودکشی کردند,افراد مشهوری که خودکشی کردند,افرادی که خودکشی کردند

۷. زیگموند فروید | Sigmund Freud

زیگیسموند شلومو فروید روانشناس و عصب شناس بزرگ و شهیر اتریشی متولد سال ۱۸۵۶ می باشد و او را پدر علم روانکاوی می نامند. وی در سال ۱۹۲۳ متوجه شد که به سرطان لکوپلاکیا ابتلا پیدا کرده و با شدت گرفتن بیماریش و درد غیر قابل تحملی که هر روزه بدنش را نحیف تر می نمود.

بنا بر تصمیم خود و شورا پزشکی مرگ اختیاری با تزریق مرفین را برگزید. فروید در ۲۳ سپتامبر ۱۹۳۹ دیده از جهان فرو بست.

اسامی افراد مشهوری که خودکشی کردند,افراد مشهوری که خودکشی کردند,افرادی که خودکشی کردند

۶. علیرضا پهلوی | Ali-Reza Pahlavi

علیرضا پهلوی پسر کوچک محمدرضا پهلوی آخرین شاهنشاه ایران، متولد ۱۳۴۵ خورشیدی، با شکست سلطنت پدرش و اجبار برای خروج از ایران، به بیماری افسردگی مبتلا گردید و با رفتارهای پرخاشگرانه و نابهنجار بارها خود را به مخمصه های قانونی اسیر کرده بود.

وی در نهایت در سال ۲۰۱۱ میلادی با شلیک گلوله به زندگی خود پایان داد. شاهزاده علیرضا پهلوی در زمان مرگ ۴۴ سال داشت و وصیت نموده بود که جسدش را بسوزانند و خاکسترش را در دریای خزر بریزند.

اسامی افراد مشهوری که خودکشی کردند,افراد مشهوری که خودکشی کردند,افرادی که خودکشی کردند

۵. ونسان ون گوگ | Vincent Van Gogh

وینسنت ویلم وان خوخ معروف به ونسان ون گوگ از مشاهیر برجسته هنر نقاشی متولد ۱۸۵۳ هلند  و از معروفترین افرادی که خودکشی کردند می باشد. وی با آثار برجسته ای همچون تابلو آفتاب گردان  و طبیعت بی جان سبک ویژه ای را در نگارگری پدید آورد.

ون گوگ از بیماری روانی رنج می برد و طی یک حرکت غیر منتظره گوش چپش را با تیغ ریش تراشی برید و هرگز به یاد نمی آورد کی و چرا دست به چنین عملی زده است. بسیاری از دوستانش او را نزد پزشک روانشناس می بردند تا شاید بتوانند درمانش کنند، اما بی فایده بود و نهایتا در سال ۱۸۹۰ و زمانی که ۳۸ سال بیشتر نداشت با شلیک گلوله به شکمش دفتر زندگی خود را بست.

اسامی افراد مشهوری که خودکشی کردند,افراد مشهوری که خودکشی کردند,افرادی که خودکشی کردند

۴. ارنست همینگوی | Ernest Hemingway

ارنست میلر همینگوی نویسنده بزرگ آمریکایی متولد سال ۱۸۹۹ از پیشگامان وقایع نگاری ادبی در جهان به شمار می رود. قدرت تخیل و شخصیت پردازی وی به حدی زیاد بود که برخی از منتقدان بر این باورند، تمام افراد مورد توصیف داستان های همینگوی واقعی بوده و از این رو او را پدر ادبیات مدرن می نامند.

در ۲ ژوئیه سال ۱۹۶۱ جسد همینگوی را در حالی که با شلیک گلوله کشته شده بود یافتند. در ابتدا همسرش اعلام کرد که یک اتفاق بوده و زمانی که ارنست اسلحه شکاری را تمیز می کرده اشتباها به سرخودش شلیک نموده، اما پس از گذشت چندین سال همسرش پرده از راز خودکشی ارنست همینگوی برداشت.

اسامی افراد مشهوری که خودکشی کردند,افراد مشهوری که خودکشی کردند,افرادی که خودکشی کردند

۳. صادق هدایت | Sadegh Hedayat

خودکشی افراد مشهور ایرانی همیشه ناراحت کننده بوده است. صادق هدایت نویسنده و مترجم موفق ایرانی متولد سال ۱۲۸۱ خورشیدی است، که دریچه های نوینی را بر روی ادبیات داستان نویسی ایران گشود. هدایت فردی روشنفکر و آگاه به اوضاع کشور زمان خودش بود و به نوعی بیش از حد ذهنش را درگیر وضعیت نابسامان فرهنگ، سیاست و وضعیت معیشتی مردم نموده و به شدت از افسردگی رنج می برد.

او چندین بار اقدام به خودکشی کرد ولی دست تقدیر راه دیگری را برایش رقم می زد. این نویسنده بزرگ در سال ۱۳۳۰ خود را در آپارتمانش حبس و با باز کردن شیر گاز برای همیشه به زندگی پرفراز و نشیب خود پایان داد.

اسامی افراد مشهوری که خودکشی کردند,افراد مشهوری که خودکشی کردند,افرادی که خودکشی کردند

۲. مریلین مونرو | Marilyn Monroe

نورما جین مورتنسون ملقب به مریلین مونرو، بانوی هنرمند و زیبا آمریکایی که در رشته های بازیگری، خوانندگی و مدلینگ به فعالیت اشتغال داشت، جزو مشهور و محبوب ترین شخصیت های جهان به شمار می رود، که بر اثر بیماری روحی در تاریخ ۱۹۶۲ و در حالیکه ۳۶ سال بیشتر نداشت با مصرف باربیتورات، که نوعی آرامبخش قوی می باشد اوردوز کرده و به زندگی خود خاتمه داد.

مرگ مریلین شوک عظیمی به سینما و طرفداران وی وارد نمود، که به سرعت فرضیه قتلش را رواج داد، اما با بررسی های فراوان سرانجام مهر تاییدی به انتحار مونرو زده شد.

اسامی افراد مشهوری که خودکشی کردند,افراد مشهوری که خودکشی کردند,افرادی که خودکشی کردند

۱. رابین ویلیامز | Robin Williams

رابین مک لورین ویلیامز بازیگر و کمدین پرآوازه آمریکایی که موفق به کسب جایزه اسکار نیز گردیده بود، متولد سال ۱۹۵۱ و  از مشهورترین افرادی که خودکشی کردند است. چهره همیشه خندان و ایفا نقش های بسیار شاد وی را به محبوب ترین هنرپیشه هالیوود بدل نمود. خبر خودکشی رابین موجی از سردرگمی را در بین هواداران و سینماگران ایجاد کرد.

برای هیچکس انتحار چنین شخصیت خندان و شادی قابل باور نبود. اما متاسفانه رابین ویلیامز از افسردگی حاد رنج می برد و با یاس فلسفی شدیدی دست و پنجه نرم می کرد. نهایتا در ۱۱ اوت ۲۰۱۴ با دار زدن، مهر پایانی بر زندگی خویش نهاد.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا