مشهورترین ها

10 تا از بدنسازان مشهور دنیا – فرانک زین تا رونی کلمن

خلاصه نوشته
  • چند سالی می شود که بیش از گذشته به حرفه بدنسازی و پرورش اندام توجه شده و افراد بسیاری هم در این زمینه به صورت حرفه ای فعالیت دارند، تا جایی که از آن ها با عنوان مشهور ترین بدنسازان جهان می شناسند. این افراد به سبب معروفیتی که دارند، مورد توجه جوامع ورزش دوست قرار گرفته اند و طرفداران شان دوست دارند که اطلاعاتی در مورد هر یک داشته باشند.

پیشنهاد ویژه بست فارسی

اگر دنبال بهترین سایت برای اعزام دانشجو و مهاجرت به ترکیه می گردی بزن رو دکمه پایین

قیمت لیر ترکیهاعزام دانشجوتحصیل در ترکیهمهاجرت به ترکیه

مشهورترین بدنسازان جهان کدامند؟

با شنیدن نام ورزش بدنسازی اولین چیزی که به ذهن می رسد، کوهی از عضله و شکم شش تیکه می باشد. اندامی متناسب و فرم بدنی خاص بدنسازان را به اسطوره های بسیاری از جوانان و نوجوانان تبدیل کرده است. ورزشکارانی که به صورت حرفه ای به ساخت عضلات خود می پردازند، هر ساله در مسابقات جهانی شرکت کرده و با کسب عناوین برتر خود را به شهرت و ثروت بی نظیری می رسانند. معروف ترین بدنسازان جهان طی سه دهه اخیر را در این مقاله جمع آوری کرده ایم و به اختصار به بررسی بیوگرافی آنان می پردازیم.

بدنساز مشهور جهان,بدنسازان مشهور,بدنسازان مشهور ایران,

10. فرانک زین | Frank Zane

فرانک زین ورزشکار حرفه ای و بدنسازان مشهور متولد 1942  آمریکا می باشد. زین به داشتن بدنی متقارن و متناسب به لحاظ عضله مشهور است و سه مرتبه قهرمان مسابقات مستر المپیا را در در کارنامه خود دارد. فرانک زین توانسته جزو معدود افرادی باشد که آرنولد شوارتزنگر را شکست داده و تا مدت ها در راس جراید و مطبوعات قرار بگیرد. وی با قد 75/1 سانتی متر و 84 کیلوگرم وزن بدنی خوش تراش و حجیم را از آن خود نموده.

بدنسازان مشهور دنیا,بدنسازان مطرح جهان,مشهورترین بدنسازان جهان,

9. کوین لورون | Kevin Levrone

کوین لورون متولد سال 1968 با اصالتی ایتالیایی.آفریقایی، جزو بدنسازان مشهور دنیا است که در رشته بازیگری و خوانندگی نیز به شهرت و محبوبیت بالایی دست یافته و در کارنامه کاری خود 22 عنوان قهرمانی از مسابقات بزرگ را به ثبت رسانده. لورون با 180 سانتی متر قد و 120 کیلوگرم وزن به کوهی از عضله شباهت دارد.

معروف ترین بدنسازان جهان,بدنساز مشهور جهان,بدنسازان مشهور,

8. فیل هیث | Phil Heath

فیلیپ جرارد هیث ورزشکار بزرگ اهل واشینگتن و یکی از بدنسازان مطرح جهان است که موفق به کسب 7 قهرمانی پی در پی در مسابقات مستر المپیا شده و متولد سال 1979 می باشد. هیث با حجم خارق العاده عضلاتش تیپ بدنی بسیار جذابی را دارا بوده و با 175 سانتی متر قد و 111 کیلوگرم وزن جزو پر طرفدار ترین بدنسازان جهان نیز به شمار می رود.

بدنسازان مشهور ایران,بدنسازان مشهور دنیا,بدنسازان مطرح جهان,

7. فرانکو کولومبو | Franco Columbu

بدنساز مشهور ایتالیایی فرانکو کولومبو متولد 1941 که در زمینه بازیگری نیز به چهره های موفق سینما تبدیل شده بود، از دوستان بسیار صمیمی آرنولد شوارتزنگر نیز به شمار می رفت. کولومبو علاوه بر ورزش در رشته های فیزیوتراپی و تغذیه نیز مدرک دکترا را از آن خود نمود. دو دوره قهرمانی مستر المپیا و سه دوره عنوان برتر مستر یونیورس را نیز در کارنامه خود دارد.

مشهورترین بدنسازان جهان,معروف ترین بدنسازان جهان,بدنساز مشهور جهان,

6. دکستر جکسون | Dexter Jackson

یکی دیگر از مشهورترین بدنسازان جهان و اهل آمریکا دکستر جکسون متولد 1969  می باشد که در سال 2008 موفق به کسب عنوان قهرمانی مسابقات مستر المپیا شد. دکستر جزو ورزشکارنی است که از تیپ بدنی و حجم عضلات بسیار خوبی برخوردار بوده و با استفاده از تغذیه درست و سالم توانسته خود را هموراه در فرم ایده آل نگه دارد. جکسون سال های زیادی را به ورزش و تمرینات سنگین پرداخت تا بالاخره به سکوی اول مسابقات جهانی نائل گردید.

این مطلب را از دست ندهید
10 تا از مشهورترین پنیرهای جهان که مزه فوق العاده ای دارند

بدنسازان مشهور,بدنسازان مشهور ایران,بدنسازان مشهور دنیا,

5. شان ری | Shawn Ray

شان ری متولد 1965 کالیفرنیا، یکی از مشهورترین و محبوب ترین ورزشکارانی است که اگر چه در رشته بدنسازی عنوان بسیاری همچون سایر افراد نام برده را کسب نکرد، اما به شدت مورد علاقه و توجه تمام مردم قرار دارد. تلاش فراوان، پشتکار و حجم عضلات خیره کننده اش موجب شد تا خیلی از نوجوانان و جوانان برای فعالیت در این رشته ورزشی ترغیب شده و از او الگوبرداری نمایند.

بدنسازان مطرح جهان,مشهورترین بدنسازان جهان,معروف ترین بدنسازان جهان,

4. فلکس ویلر | Flex Wheeler

فلکس ویلر در سال 1965 در کالیفرنیا متولد گردید و فعالیتش را از 1990 به صورت حرفه ای آغاز نمود. ویلر در آغاز در رشته های رزمی فعالیت می کرد و سپس با تشویق و کمک آرنولد به یکی از برترین بدنسازان جهان تبدیل شد. قهرمانی 5 دوره مسابقات آیرون من و 4 دوره آرنولد کلاسیک را در کارنامه خود دارد. و در سال 1994 به خاطر تصادف و آسیب دیدگی شدید به نوعی بیماری کلیوی مبتلا و برای همیشه از دنیای بدنسازی خداحافظی نمود.

بدنساز مشهور جهان,بدنسازان مشهور,بدنسازان مشهور ایران,

3. لی هینی | Lee Haney

لی هینی بدنساز حرفه ای اهل جورجیا، متولد سال 1959 در کنار رانی کولمن افرادی هستند که موفق به کسب عنوان قهرمانی مستر المپیا شده اند. نام وی در کنار کولمن و آرنواد شوارتزنگر مثلث معروف ترین بدنسازان جهان را تشکیل داده است. 181 سانتی متر قد و 112 کیلوگرم وزن هینی را به هرکول زنده مشهور ساخته.

بدنسازان مشهور دنیا,بدنسازان مطرح جهان,مشهورترین بدنسازان جهان,

2. آرنولد شوارتزنگر | Arnold Schwarzenegger

آرنولد آلویس شوارتزنگر از بزرگترین سرمایه داران، ورزشکاران، فعالان محیط زیست و بازیگران اتریشی تبار ایالات متحده آمریکا می باشد. آرنولد در سال 1947 متولد شده و موفق به کسب 7 دوره پیاپی قهرمانی مسابقات مستر المپیا شده است. محبوبیت و شهرت بالای شوارتزنگر موجب شد تا وی به عنوان فرامانداری کالیفرنیا نیز برسد. فعالیت های متنوعش او را در جمع 100 شخصیت تاثیرگذار دنیا نیز قرار داده.

تیپ بدنی و حجم زیبای عضلات در طول دوران ورزش حرفه ایش یکی از دلالیل برگزاری مسابقاتی تحت عنوان آرنولد کلاسیک گردیده. آرنولد از جمله افرادی است که به هیچ عنوان از مواد نیروزا برای ساخت بدنش استفاده نکرد و بارها در کتاب یا مجلات مختلف از نحوه عضله سازی خود نکات مهمی را بیان نموده و ورزشکاران این عرصه را به شدت از مصرف مواد شیمیایی منع می کند.

معروف ترین بدنسازان جهان,بدنساز مشهور جهان,بدنسازان مشهور,

1. رانی کولمن | Ronnie Coleman

جایگاه اول مشهورترین بدنسازان جهان را رانی کولمن آمریکایی به خود اختصاص داده است. او متولد سال 1964 بوده و با هشت دوره قهرمانی پی درپی مسابقات مستر المپیا توانسته رکورد طلایی پرافتخارترین ها را نیز به نام خود ثبت نماید. قد 179 سانتی متری و وزنی معادل 134 کیلوگرم از کولمن تندیس عضلانی ساخته که حتی پس از خداحافظی از ورزش حرفه ای نیز محبوب ترین بدنساز برای ورزشکاران و مردم عادی محسوب می گردد. بدون شک رانی کلمن بدنساز مشهور جهان است.

به نظر شما بدنسازان مشهور دنیا کدامند؟

پیشنهاد ویژه بست فارسی

یک سایت خوب و معروف جهت مشاوره مهاجرت تحصیلی و شرایط مهاجرت کاری میخوای بزن رو دکمه پایین

مهاجرت تحصیلیمهاجرت کاریتحصیل در انگلستانتحصیل در کانادا

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف

2 واکنش کاربران به این مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا