خبری

10 تا از با ارزش ترین برندهای جهان سال 2020

خلاصه نوشته
 • صنعت های مختلفی در جهان در حال توسعه و پیشرفت روز افزون هستند. این صنعت ها در تمامی زمینه هایی همچون مد و فشن و تکنولوژی فعالیت دارند و به سبب خدمات ویژه و منحصر به فردشان با عنوان با ارزش ترین برندهای جهان شناخته می شوند.

پیشنهاد ویژه بست فارسی

اگر دنبال بهترین سایت برای اعزام دانشجو و مهاجرت به ترکیه می گردی بزن رو دکمه پایین

قیمت لیر ترکیهاعزام دانشجوتحصیل در ترکیهمهاجرت به ترکیه

برترین برندهای دنیا 2020 واقعاً چقدر ارزش دارند؟

به دلیل ماهیت نامشهود، میزان قدرت یک برند در ترازنامه دشوار است. همانطور که گفته شد، برندی که واقعاً با مصرف کنندگان ارتباط برقرار می کند و آزمایش زمان را اجرا کرده، می تواند ارزش مالی فوق العاده ای داشته باشد.

نمودار امروز داده های مربوط به گزارش سالانه Global 500 Global Brand Brand را که با استفاده از یک فرمول چند بعدی، برترین برند های جهان را رتبه بندی می کند، نمایش می دهد.

با تعیین مقدار واقعی ارزش یک برند، سرمایه گذاران و تصمیم گیرندگان اصلی می توانند ارزشی را شناسایی کنند که فراتر از گزارش های سه ماهه سود باشد.

با ارزش ترین برندهای جهان,با ارزش ترین برندهای دنیا,با ارزش ترین برندهای دنیا 2020,

نگاهی دقیق تر به جدول امتیازات

با 18 درصد رشد در سال گذشته و ارزش تجاری 220 میلیارد دلاری چشم نواز، آمازون به عنوان ارزشمندترین برند جهان – بیش از ارزیابی های برند های گوگل و اپل – شناخته شده است. آمازون به عنوان بزرگترین بازار آنلاین کره زمین، برای ایجاد یک اکوسیستم خرده فروشی متنوع، به فناوری های نوآورانه و سرمایه گذاری در بخش هایی با رشد سریع مانند مراقبت های بهداشتی متکی است.

اگرچه شرکت های فناوری پنج رتبه از 10 مکان برتر رتبه بندی را در اختیار دارند، اما برندهای صنایع سنتی بیشتر هستند.

در اینجا 10 مارک ارزشمند برتر بر اساس این گزارش وجود دارد:

 1. برند آمازون به ارزش 220 میلیارد دلار 5/17% مربوط به کشور ایالات متحده بخش خرده فروشی
 2. برند گوگل به ارزش 160 میلیارد دلار 11.9٪ مربوط به کشور ایالات متحده بخش فن آوری
 3. برند اپل به ارزش 140 میلیارد دلار -8.5٪ مربوط به کشور ایالات متحده بخش فن آوری
 4. برند مایکروسافت به ارزش 117 میلیارد دلار -2.1٪ مربوط به کشور ایالات متحده بخش فن آوری
 5. برند سامسونگ به ارزش 94 میلیارد دلار 3.5٪ مربوط به کشور کره جنوبی بخش فن آوری
 6. برند به ارزش ICBC هشتاد میلیارد دلار 1.2٪ مربوط به کشور چین بخش بانکی
 7. برند به ارزش فیس بوک 79 میلیارد دلار -4.1 مربوط به کشور ایالات متحده بخش رسانه ها
 8. برند به ارزش والمارت 77 میلیارد دلار 14.2٪ مربوط به کشور ایالات متحده بخش خرده فروشی
 9. برند به ارزش پینگ آن 69 میلیارد دلار 19.8٪ مربوط به کشور چین بخش بیمه
 10. برند به ارزش هواوی 65 میلیارد دلار 4.5٪ مربوط به کشور چین بخش فن آوری

غول خرده فروشی آمریکایی Walmart با افزایش چشمگیر ارزش نام تجاری 14٪ به 77.5 میلیارد دلار، وارد 10 تا از با ارزش ترین برندهای دنیا 2020 می شود. موفقیت اخیر خرده فروش را می توان تا حدی ناشی از رشد همکاری استراتژیک آن با مایکروسافت دانست – که در حال حاضر در مکان ششم قرار دارد. با استفاده از سرویس های ابری مایکروسافت، والمارت اکنون می تواند اولین تجربه خرده فروشی دیجیتال را برای مشتریان خود فراهم کند.

مارک دیگری که رشد چشمگیری را تجربه کرده است شرکت پیشتاز بیمه چین، پینگ آن است. با رشد 19.8 درصدی، و در نتیجه ارزش تجاری 69 میلیارد دلار، تمرکز تهاجمی مجامع مالی بر تحقیق و توسعه fintech 200 میلیون مشتری خرده فروشی و 500 میلیون کاربر اینترنت را به شرکت جلب کرده است – و این یکی از بزرگترین شرکت های خدمات مالی در جهان است.

در حالی که اکثر با ارزش ترین مارک های جهان از ایالات متحده یا چین استقبال می باشند، کدام برند ها بر اساس منطقه رهبری می شوند؟

برترین برندهای دنیا 2020,برندهای مشهور جهان,برندهای مشهور دنیا,

با ارزش ترین برندهای دنیا 2020 براساس منطقه

جای تعجب نیست که آمازون به عنوان با ارزش ترین مارک B2C در سراسر قاره آمریکا، به استثنای آمریکای لاتین، پیشرو است. مارک آبجو با نام تجاری Corona، با داشتن ارزش تجاری 8.1 میلیارد دلار، به عنوان رهبر این منطقه تاجگذاری کرده است.

در اروپا، شرکت های آلمانی عملکرد بهتری نسبت به سایر کشورها داشتند، با نام تجاری اتومبیل مرسدس بنز که عنوان ارزشمندترین مارک B2C را برای آن قاره در اختیار داشت – علی رغم اینکه چین بزرگترین بازار محصولات خودرویی است.

در آن سوی دنیا، سامسونگ به عنوان ارزشمندترین مارک B2C آسیا سلطنت می کند. این شرکت 54 درصد از بازار نوپای 5G را در سطح جهان در اختیار دارد، تنها در سال گذشته 6.7 میلیون تلفن 5G به بازار عرضه کرده است.

صعود برندها

تسلا با افزایش 65 درصدی به 12.4 میلیارد دلار رسما سریعترین رشد در جهان را به خود اختصاص داده است. علیرغم نگرانی در مورد عدم توانایی برای تأمین تقاضا، انتظار می رود شرکت خودروی الکتریکی بیش از 500000 تحویل خودرو را در سال 2020 انجام دهد. با کسب بیش از 7 میلیارد دلار درآمد در سه ماهه چهارم سال 2019، موفقیت مدل های نوآورانه تسلا مطمئناً در رتبه بندی برند های خودرو سر و صدا فراوانی میکند.

این مطلب را از دست ندهید
10 تا از فیزیکدانان مشهور دنیا - محمود حسابی تا البرت انیشتین

با این حال، همه چیز به نوآوری خلاصه نمی شود. خرده فروشان اروپایی Lidl و Aldi به ترتیب 40 و 37 درصد رشد داشته اند و فقط شروع به کار کرده اند.

پس از برهم زدن کل صنعت سوپرمارکتهای اروپا با ارائه محصولات با کیفیت با قیمتهای به مراتب پایین تر، اکنون زنجیره های بازار آمریکا را هدف خود قرار داده اند و انتظار می رود آلدی در فروش از کروگر پیشی بگیرد.

نزول برندها

موتور جستجوی چینی Baidu – همچنین به عنوان Google of China شناخته می شود – بیشترین افت ارزش نام تجاری را ثبت کرد، با کاهش 54 درصدی به 8.9 میلیارد دلار. این برند با شهرت ضعیف و تشدید رقابت در بازار دست و پنجه نرم کرده است. در نتیجه، درآمد برند و متعاقباً ارزش برند آن به شدت تحت تأثیر قرار گرفت.

بوئینگ نمونه بارز غیر قابل پیش بینی بودن ارزش برند است. به عنوان شرکتی که زمانی اعتماد و استانداردهای ایمنی بسیار خوبی داشت، به دلیل گزارش های اخیر در مورد تصادفاتی که باعث اعتبار شهرت آن شده است، ارزش برند 29٪ کاهش یافته است.

مشکلات اخیر بوئینگ بیانگر ماهیت ناپایدار ارزش برند است. در حالی که 244 برند در کل رتبه بندی ارزش نام تجاری خود را سال به سال افزایش داده اند، 212 برند دیگر مورد رو به پایین بوده اند.

بخشی از هدف یک برند مدیریت شهرت، حفظ مشتریان وفادار و ایجاد آگاهی است. با توجه به اینکه یک برند مجموع اجزای آن است، این رتبه بندی ثابت می کند که وجود هر یک از این موارد می تواند باعث ایجاد واکنش زنجیره ای شود و تأثیر منفی بر روی خط تولید آن داشته باشد.

بنابراین آیا ارزش این را دارد که شرکت ها در برند خود سرمایه گذاری کنند؟ همه علائم نشان می دهد که در حال حاضر، بله.

مشهور ترین برندهای دنیا در سال 2020 کدامند؟

برند و مارک های معتبر دنیا همگی از یک ایده خام و سرمایه گذاری کوچک شروع به کار کرده اند، و با پشتکار، تلاش، صبر و هوش به شهرت جهانی رسیده اند. انسان ذاتا به دنبال زیبا بودن و شیک پوش به نظر رسیدن می باشد، که با ظهور فعالان صنعت مد و همچنین نشریات، صفحات اجتماعی و شبکه های اینترنتی مقوله جذابیت، شکل جدی تری به خود گرفت. امروزه بازیگران، خوانندگان، ورزشکاران و چهره های مشهور جهان به دنبال خرید بهترین اجناس از برترین برندها بوده، و با این کارزندگی اشرافی خود را به معرض نمایش می گذارند. تعامل چهره های شناخته شده و محبوب با برندهای صاحب نام، موجب افزایش شهرت برای طرفین می شود.

در گذشته برند تنها شامل موارد خاصی همچون اتومبیل یا لوازم الکترونیکی می شد، اما در 70 سال اخیرتولید برترین ها با انحصار یک شخص یا شرکت خاص، به صورت حرفه ای دنبال و به صنعت تبدیل گردید. امروزه شرکت های تجاری و برخی از بانک های صنعتی نیز به عرصه رقابت ها گام نهاده اند و توانسته اند، نام خود را درفهرست ارزشمندترین برندها ثبت نمایند.  شاید شما نیز برای خرید خیلی چیزها مانند لباس، کیف و کفش، ادکلن، لوازم آرایشی، تلفن همراه، خودرو، لوازم الکترونیکی و سایر موارد در پی یک نام معتبر و مشهور باشید، که خیال تان را بابت هزینه هایی که پرداخت می کنید، راحت می نماید.

10. هوآوی | Huawei

شرکت فناوری هوآوی یکی از بزرگترین شرکت های جهان در حوزه شبکه های ارتباطی کامپیوتری  در شهر شنژن چین، در سال 1980 براساس یک طرح امنیتی ارتش شکل گرفت و با ربودن گوی سبقت از سونی اریکسون در سال 2012 نام خود را در سطح جهانی مطرح نمود. طبق اعلام سازمان توسعه تجارت جهانی در سال 2020هوآوی موفق شد رتبه دهم از 100 برند برتر جهان را به خود اختصاص دهد و به شهرتش بیافزاید.

این مطلب را از دست ندهید
10 مورد از مهمترین اسرار حل نشده فیزیک

9. پینگ ان | PING AN

شرکت هلدینگ خدمات مالی چین با نام پینگ ان، ارائه دهنده خدمات بیمه ای، مدیریت دارایی و بیمه عمر، در سال 1988 تاسیس گردید. هم اکنون این شرکت در دو شهر شنژن و گوانگ دونگ به فعالیت مشغول می باشد و عنوان گسترده ترین شرکت بیمه جمهوری خلق چین را به خود اختصاص داده است. پینگ ان در لیست اعلامی سازمان توسعه جهانی (2020) رده نهم جهان را کسب نمود.

8. وال مارت | Walmart

شرکت وال مارت بزرگترین فروشگاه زنجیره ای جهان با هزاران سوپرمارکت و هایپرمارکت که به عنوان زیر مجموعه ها فعالیت می کنند، چند سالی است که به سرعت پله های شهرت و سودآوری را طی می نماید. وال مارت در سال 2019 پردرآمدترین شرکت جهانی شناخته شد و در ارزشیابی سال 2020 رتبه هشتم را از میان 100 برند برتر دنیا به خود اختصاص داد. شعبه های این شرکت در بسیاری از کشورهای آسیایی و اروپایی نیز با موفقیت به فعالیت مشغولند.

7. فیس بوک | Face Book

فیس بوک یکی از بزرگترین شبکه های اجتماعی و با ارزش ترین برندهای جهان می باشد، که در سال 2004 توسط مارک زاکربرگ، ادواردو ساورین، اندرو مک کالم و کریس هیوز طراحی و اجرا گردید. این شبکه در حال حاضر با بیشترین کاربر عنوان هفتم مشهور ترین برندهای دنیا رادر سال 2020 به دست آورده است.

6. بانک صنعتی و بازرگانی چین | ICBC

بزرگترین بانک جهان با بالاترین میزان سود و ارزش مالی، در سال 1984 به عنوان یک شرکت صنعتی شروع به فعالیت کرد. این بانک از سال 2018 همچنان در صدر جدول ثروتمندترین بانک های دنیا قرار گرفته و در سال 2020 نیز رده ششم مشهور ترین برندهای جهان را کسب نمود.

5. سامسونگ | Samsung Group

دفتر مرکزی شرکت سامسونگ در سئول، کره جنوبی در واقع یک برند چندملیتی می باشد، که با زیر مجموعه هایی همچون ساسونگ لایف، سامسونگ سی اند تی، صنایع سنگین سامسونگ و سامسونگ فایر در جهان به فعالیت مشغول است.  شرکت سامسونگ در سال 1938 توسط بیونگ چول و به عنوان مجموعه بازرگانی تاسیس گردید. اکنون این شرکت با بیشترین ارائه محصولات متفاوت به رتبه پنجم با ارزش ترین برندهای دنیا 2020 دست یافته.

4. مایکروسافت | Microsoft

مایکروسافت به عنوان ابر شرکت فناوری . نرم افزاری در ایالت متحده آمریکا سال هاست که با قدرت در عرصه جهانی می تازد و همواره جزو پرسودترین شرکت ها به شمار می رود. ارزش سهام این برند در سال 2019 از 1 تریلیون دلار فراتر رفت و نام خود را در لیست برترین های دنیا ثبت نمود. شهرت و موفقیت های مایکروسافت با به دست آوردن رده چهارم ارزشمندترین برند های جهان در سال 2020 تکمیل شد.

3. اپل | Apple

شرکت معروف اپل در زمینه فناوری و نرم افزاری ، طی سال های اخیر با تولید برترین مارک های تلفن همراه، شهرتی فراتر از تصور را برای خود کسب نموده است. اپل موفق شدتا سال 2017 به مدت 10 سال پیاپی عنوان بهترین شرکت تولید فناوری اطلاعات را به خود اختصاص دهد. بسیاری از برند های مشهور جهان تمام تلاش خود را برای ربودن گوی سبقت موفقیت از این شرکت به کار گرفته اند، اما همچنان سکوهای نخست در اختیار اپل قرار گرفته است. مارک اپل در سال 2020 توانست رتبه سوم برترین برندهای دنیا 2020 را از آن خود نماید.

2. گوگل | Google

جایگاه دوم برترین و مشهورترین برندهای جهان در سال 2020 را شرکت آمریکایی گوگل با تخصص در حوزه فناوری و اطلاعات اینترنتی کسب نموده است. گوگل امروزه با بیشترین زیرمجموعه شبکه های اجتماعی موفقیت های چشمگیری را به دست آورده. تمام کاربران اینترنتی گوگل را به عنوان بهترین و معتبرترین شبکه کسب اطلاعات قبول دارند.

1. آمازون | Amazon

شرکت تجارت جهانی الکترونیکی در ایالت متحده آمریکا سال 1994 توط فردی به نام ” جف بیزوس” تاسیس گردید. نخستین فعالیت های شرکت آمازون در زمینه فروشگاه آنلاین کتاب بود و هم اکنون در حوزه تجیزات الکترونیکی ، با راه اندازی بزرگترین فروشگاه های خرید و فروش انواع ملزومات بشری، شهرت و ثروتی غیر قابل تصور را کسب نموده است. آمازون در سال 2020 عنوان پر افتخار ارزشمند ترین برند جهان را از آن خود کرد.

پیشنهاد ویژه بست فارسی

یک سایت خوب و معروف جهت مشاوره مهاجرت تحصیلی و شرایط مهاجرت کاری میخوای بزن رو دکمه پایین

مهاجرت تحصیلیمهاجرت کاریتحصیل در انگلستانتحصیل در کانادا

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا