خبری

10 رکورد دست نیافتنی دنیای فوتبال

رکورد های دست نیافتنی فوتبال

دنیای فوتبال جذابیت های زیادی دارد و علاقه مندان بسیاری را به خود جذب کرده است، جالب بدانید که در این دنیای هیجان انگیز اتفاق های زیادی افتاده است که رکوردی دست نیافتنی به حساب می آید. در ادامه قصد داریم ده رکورد دست نیافتنی دنیای فوتبال را بیان کنیم.

ده رکورد دست نیافتنی دنیای فوتبال,رکورد های دست نیافتنی فوتبال,رکوردهای فوتبال,

10. قهرمانی جام جهانی در قاره دیگر

از رکوردهای فوتبال این است که تنها 3 مورد از قهرمانان جام جهانی موفق شده اند که در قاره ای دیگر، قهرمانی را به دست بی آورند. جام جهانی 1958 در اروپا برگزار شد که برزیل در آن به قهرمانی دست پیدا کرد. لازم به ذکر است که این تنها موردی بود که در جام جهانی های برگزار شده در قاره اروپا، کشوری خارج از این قاره جام قهرمانی را با خود به همراه برد.

رکوردهای فوتبالی,ده رکورد دست نیافتنی دنیای فوتبال,رکورد های دست نیافتنی فوتبال,

9. یک فصل بدون شکست

این که در یک لیگ فوتبال تیمی بدون شکست بتواند لیگ را به پایان برساند موردی عجیب است که احتمال آن بسیار کم است و این خود از رکوردهای فوتبالی محسوب میشود. اما در لیگ کشور ایتالیا تیم های پروجا (1978/79)، میلان (1991/92) و یوونتوس (2011/12) موفق شده اند که این رکورد را به اسم خود ثبت کنند. البته این تنها موردی نیست که همچین رکوردی برای تیمی ثبت شده است. ترکیه، یونان و برزیل هم تیم هایی به نام های گالاتاسارای، پاناتینایکوس و اینترناسیونال دارند که موفق شده اند یک فصل را بدون شکست سپری کنند. در انگلستان تیم آرسنال هم موفق شد که یک فصل را بدون هیچ شکستی پشت سر بگذارند و لقب شکست ناپذیری را به خود اختصاص دهند. جالب است بدانید که در لیگ اسپانیا هیچ تیمی موفق نشده است که فصلی را بدون شکست سپری کند و رکورد با 20 بازی بدون شکست وجود دارد.

رکوردهای فوتبال,رکوردهای فوتبالی,ده رکورد دست نیافتنی دنیای فوتبال,

8. قهرمانی متوالی در لیگ قهرمانان اروپا

جالب است بدانید که از سال 1992 تا به حال هیچ تیمی موفق نشده بود که در لیگ قهرمانان اروپا دو قهرمانی متوالی را به دست آورد. این در حالی است که تا قبل از آن تیم های آ.ث میلان، ناتینگهم فارست، لیورپول، بایرن مونیخ، آیاکس، اینتر، بنفیکا و رئال مادرید این رکورد را به نام خود ثبت کرده اند. در حال حاضر تیم رئال مادرید اسپانیا با 3 قهرمانی متوالی (2016-2017-2018) رکورد دار می باشد.

رکورد های دست نیافتنی فوتبال,رکوردهای فوتبال,رکوردهای فوتبالی,

7. کسب جام های سه گانه

برای شما جالب است بدانید که تنها 3 تیم موفق شده اند که جام های 3 گانه را در یک فصل کسب کنند. منظور از جام های سه گانه، جام قهرمانی لیگ داخلی، جام حذفی داخلی و جام لیگ قهرمانی اروپا است. اولین تیمی که موفق به ثبت این رکورد شد تیم سلتیک بود بعد از آن تیم های آیاکس (1972)، آیندهوون (1988)، منچستر یونایتد (1999)، بارسلونا (2009) و اینتر میلان (2010) موفق به کسب این رکورد شده اند.

این مطلب را از دست ندهید
پایان برند بامیلو یکی از بهترین های دیجیتال مارکتینگ

ده رکورد دست نیافتنی دنیای فوتبال,رکورد های دست نیافتنی فوتبال,رکوردهای فوتبال,

6. دریافت توپ طلا بدون بازی کردن در باشگاه بزرگ

دریافت توپ طلایی برای بازیکنان فوتبال یکی از بزرگترین آرزوهای فوتبالی اوست. در سال های اخیر بازیکنان تیم های باسلونا و رئال مادرید از گزینه های معروف برای دریافت توپ طلا به حساب می آمدند. در سال 1996 ماتیاس سامر از تیم دورتموند موفق به دریافت توپ طلا شده بود، نکته جالب این موضوع آن جایی است که تیم دورتموند از تیم های معروف برای دریافت توپ طلا توسط بازیکنانش به حساب نمی آمد.

رکوردهای فوتبالی,ده رکورد دست نیافتنی دنیای فوتبال,رکورد های دست نیافتنی فوتبال,

5. دریافت توپ طلا به عنوان یک مدافع

کاناوارو تنها بازیکن مدافعی است که در 2 دهه اخیر موفق به کسب توپ طلایی شده است. این نکته بسیار جالب است زیرا معمولا بازیکنان مهاجم یا بازیکنان آزاد می تواند توپ طلایی را به دست آورند.

رکوردهای فوتبال,رکوردهای فوتبالی,ده رکورد دست نیافتنی دنیای فوتبال,

4. شکست دادن ژوزه مورینیو در خانه

ژوزه مورینیو یک مربی فوق العاده در دنیای فوتبال است که بسیار کم پیش می آید در خانه خود بازی را ببازد. اگر بازی خیلی بد هم پیش برود بازی به تساوی می رسد. تنها تیمی که موفق شده است ژوزه مورینیو را در خانه شکست دهد تیم ساندرلند بود. اما این رکورد امروز بسیار بد شده و او در حال حاضر پس از هدایت منچستر یونایتد تیمی ندارد.

رکورد های دست نیافتنی فوتبال,رکوردهای فوتبال,رکوردهای فوتبالی,

3. شکست دادن تیم های زلاتان در کورس قهرمانی

زلاتان بازیکنی است که در هر تیمی بازی کند معمولا آن تیم موفق به کسب جام قهرمانی می شود. این اتفاق چندین سال پی در پی رخ داد و هر بار هم با تیم های متفاوتی، همین امر باعث شده است تا زلاتان بتواند این رکورد را برای خود به ارمغان آورد. این روند از تیم آیاکس شروع شد و با پاریسن ژرمن ادامه دارد.

ده رکورد دست نیافتنی دنیای فوتبال,رکورد های دست نیافتنی فوتبال,رکوردهای فوتبال,

2. قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا و لیبرتادورس

آمریکای جنوبی معمولا بازیکنان بسیار خوبی دارد که در تیم های اروپایی توپ می زنند. نکته جالب آن جایی است که تنها تعداد بسیار کمی از این بازیکنان موفق شده اند که در لیگ های داخل آمریکای جنوبی و هم در لیگ های اروپایی به قهرمانی دست پیدا کنند. در ادامه نام بازیکنانی که این افتخار به نام آن ها ثبت شده است را با نام تیم هایشان بیان می کنیم. افو (سائو پائولو/ میلان)، خوان پابلو سورین (ریور پلاته/ یوونتوس)، دیدا (کروزیرو/ میلان)، کارلوس توز (بوکا جونیورز/ منچستر یونایتد)، والتر ساموئل (بوکا جونیورز/ اینترمیلان) رونالدیینیو (اتلتیکو مینیرو/ بارسلونا).

رکوردهای فوتبالی,ده رکورد دست نیافتنی دنیای فوتبال,رکورد های دست نیافتنی فوتبال,

1. به ثمر رساندن بیش از 30 گل در سری آ

علاقه مندان به فوتبال می دانند که تیم های ایتالیایی بازی تدافعی دارند و علاقه چندانی به ثمر رساندن گل های زیاد در یک بازی ندارند. همین امر سبب شده تا بازیکنان کمی بتوانند تعداد گل های بالایی در یک فصل به نام خود ثبت کنند. لوکا تونی بازیکنی است که با تیم فیورنتینا موفق شد تا 30 گل را به ثمر برساند. آنتونیو والنتین بازیکن دیگری است که در لیگ ایتالیا توانسته 33 گل را در یک فصل به نام خود ثبت کند. و اما گونزالو ایگواین در فصل 2015-2016 توانست 36 گل در یک فصل برای خود ثبت کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا