اعزام دانشجو

معرفی دانشگاه اوندوکوز مایس ترکیه

پیشنهاد ویژه بست فارسی

اگر دنبال بهترین سایت برای اعزام دانشجو و مهاجرت به ترکیه می گردی بزن رو دکمه پایین

قیمت لیر ترکیهاعزام دانشجوتحصیل در ترکیهمهاجرت به ترکیه

افراد و متقاضیان تحصیل در کشور ترکیه قبل از انجام هر اقدامی می بایست دانشگاه مورد نظر خود را مشخص نمایند. دانشگاه اوندوکوز مایس دانشگاهی است که در کشور ترکیه قرار دارد این دانشگاه دارای اعتبار در سطح بین الملل می باشد. همچنین سطح علمی بالا و داشتن استادان متخصصی که این دانشگاه از ان برخوردار است می تواند به پیشرفت دانشجویان در آینده کمک کند. این دانشگاه در سال ۱۹۷۵ میلادی راه اندازی شده است و در شهر سامسون قرار دارد که هر ساله دانشجویان دارای شرایط و علاقه مند را از کشور های مختلف جهت تحصیل در کشور ترکیه می پذیرد.

برای پیدا کردن بهترین موسسات اعزام دانشجو به ترکیه روی لینک کلیک کنید

رتبه این دانشگاه در بین دانشگاه های معتبر این کشور رتبه ۲۶ است. زبان تدریس رشته های مختلف در این دانشگاه دو زبان ترکی و انگلیسی می باشد. متقاضیان تحصیل در ترکیه می توانند برای مقاطع کارشناسی تا دکترا به این دانشگاه درخواست ارسال نمایند. دانشگاه اوندوکوز مایس دارای ۲۶ دانشکده مختلف می باشد و این نشان دهنده این است که دانشگاه بزرگی می باشد. همچنین تنوع رشته های درسی در این دانشگاه بالا است و فرد متقاضی تحصیل علاقه مند به هر رشته ای که باشد می تواند در این دانشگاه در رشته مورد نظر خود مشغول به تحصیل شود. این دانشگاه به دلیل ظرفیت بالایی که دارد نسبت به دانشگاه های دیگر ترکیه تعداد بیش تری دانشجوی بین المللی می پذیرد.

برخی از دانشکده های دانشگاه اوندوکوز مایس در ادامه معرفی شده است:

 • دانشکده گردشگری
 • دانشکده الهیات
 • دانشکده دامپزشکی
 • دانشکده مهندسی
 • دانشکده حقوق
 • دانشکده ارتباطات
 • دانشکده داروسازی
 • دانشکده هنر
 • و…

امکانات رفاهی در نظر گرفته شده برای این دانشگاه نیز شامل مرکز اسپا، مرکز سلامت، حمل و نقل درون دانشگاه، سالن های غذا خوری و تریا، کتابخانه، خوابگاه، مکان های تفریحی-ورزشی، پارکینگ و… می باشد. محل اقامت این دانشگاه برای دانشجویان دارای ظرفیت بالایی است که در نزدیکی دانشگاه قرار دارد. مهمانسراهایی با ظرفیت مناسب برای والدین دانشجویان خارجی نیز در این خوابگاه ها در نظر گرفته شده است.

دانشگاه اوندوکوز مایس,دانشگاه اوندوکوز مایس ترکیه,رشته های دانشگاه اوندوکوز مایس

شرایط پذیرش دانشگاه اوندوکوز مایس

دانشجویان برای پذیرش در دانشگاه اوندوکوز مایس به دلیل این که دانشگاه دولتی است نیاز به قبولی در آزمون های ورودی دارند. پس از شرکت و قبولی در آزمون های لازم مدارک زیر را جهت ثبت درخواست می بایست به دانشگاه ارسال نمایند. این مدارک از جمله موارد زیر می باشند:

 • مدارک تحصیلی دیپلم که می بایست حداقل معدل را برای پذیرش در این دانشگاه داشته باشید.
 • ارائه مدارک نتایج آزمونی که در آن شرکت کرده است و حداقل نمره قبولی که در آزمون برای پذیرش در دانشگاه نیاز است.
 • مدارک مربوط به گذراندن دوره های آموزش زبان انگلیسی یا ترکی برای تحصیل در ترکیه که می بایست از آموزشگاه های معتبر باشد.

لازم به ذکر است که حداقل نمره قبولی در آزمون های مورد نیاز برای ورود به دانشگاه نمره ۶۵ است. این دانشگاه برای قبولی افراد در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا شرایط خاصی دارد که در ادامه آن ها را برای متقاضیان تحصیل در این مقاطع شرح خواهیم داد.

دانشگاه اوندوکوز مایس,دانشگاه اوندوکوز مایس ترکیه,رشته های دانشگاه اوندوکوز مایس

شرایط پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد:

 • مدارک تحصیلی مربوط به کارشناسی که بهتر است رشته تحصیلی در این مقطع مرتبط با رشته تحصیلی مقطع کارشناسی ارشد متقاضی باشد. کارنامه مقطع کارشناسی می بایست به صورت آنلاین در زمان ثبت نام این سایت ارائه شود.
 • ارائه مدارک لازم جهت تایید قبولی در آزمون ALES، این آزمون برای ورود به دانشگاه اوندوکوز مایس لازم است اما کسانی که دوره تحصیلی کارشناسی را در این دانشگاه گذرانده اند از این آزمون معاف می باشند.
 • ارائه مدارک زبان برای رشته هایی که به زبان انگلیسی یا ترکی برا فرد متقاضی تدریس شده و در آزمون آن ها قبول شده است.

شرایط پذیرش دانشجو در مقطع دکترا:

 • ارائه مدرک کارشناسی ارشد به همراه صورت جلسه قبولی پایان نامه در این مقطع الزامی است.
 • ارائه مدرک قبولی در آزمون ALES جهت درخواست تحصیل در این دانشگاه لازم است.
 • در این مقطع نمره قبولی در آزمون ALES در هر رشته ای متفاوت است. متقاضی هر رشته می بایست حداقل نمره قبولی را در سایت دانشگاه مشاهده نماید.

دانشگاه اوندوکوز مایس,دانشگاه اوندوکوز مایس ترکیه,رشته های دانشگاه اوندوکوز مایس

مدارک ثبت نام در دانشگاه اوندوکوز مایس

بعد از این که در دانشگاه اوندوکوز مایس قبولی قطعی فرد متقاضی تحصیل اعلام شد. می بایست مدارکی را جهت ثبت نام در این دانشگاه ارسال کنند. این مدارک می بایست واقعی و دقیق باشند.

 • مدرک قبولی در آزمون یوس که یکی از آزمون های ورود به دانشگاه های دولتی ترکیه می باشد.
 • آخرین مدرک تحصیلی خود را به همراه ریز نمرات لازم است زمانن ثبت نام در اختیار دانشگاه قرار دهید. تا بر اساس این نمرات مورد ارزیابی و مقایسه با سایر متقاضیان قرار بگیرید.
 • پاسپورت و ویزای تحصیلی صادر شده شما می بایست در بین مدارک قابل ارائه برای دانشگاه قرار داده شود.
 • مدرک دیگری که جهت ارائه می بایست آماده شود کپی از شناسنامه فرد متقاضی است که تعیین کننده ملیت او می باشد.
 • در این مرحله از ثبت نام لازم است مدارکی را که مربوط به آموزش های گذرانده شما در موسسات آموزش زبان ترکی می باشد ارائه شود.
 • قسمتی از مبلغ شهریه را می بایست پرداخت نمایید و مدارک پرداختی آن را ضمیمه مدارک خود کنید.
 • مدارکی جهت این که فرد متقاضی تحصیل توانایی مالی تحصیل و زندگی در کشور ترکیه را در طول دوران تحصیل خود دارد، آماده شود.

لازم به ذکر است که تمامی مدارک می بایست ابتدا در یک موسسه معتبر به زبان ترکی ترجمه شده و سپس ارسال شوند.

بورسیه دانشگاه اوندوکوز مایس

این دانشگاه با توجه به این که یک دانشگاه دولتی محسوب می شود و هزینه های تحصیل درآن خیلی بالا نیست. بورسیه در نظر گرفته شده برای این دانشجویان نیز بورسیه فول فاند نبوده و قسمتی از هزینه های تحصیل یا معیشت دانشجو را پرداخت می نماید. بورسیه ای که این دانشگاه برای هزینه تحصیل دانشجویان در نظر گرفته تعلق به دانشجویان برتر این دانشگاه دارد که اوضاع اقتصادی نابسامانی دارند. این بورسیه شامل ۸ ماه تحصیل رایگان در این دانشگاه می باشد. همچنین بورسیه تحصیلی دیگری که برای دانشجویان در نظر گرفته می شود حمایت مالی در جهت تامین وعده های غذایی دانشجو است.

دانشگاه به طور روزانه یک وعده غذایی که معمولا وعده ناهار دانشجو می باشد را به طور رایگان در نظر می گیرد. همچنین لازم است بدانید در بورسیه های در نظر گرفته شده برای دانشجویان برتر مبلغی ماهیانه است که به حساب آن ها واریز می شود. با این مبلغ می توانند وسایل مورد نیاز جهت تحصیل خود در این دانشگاه را فراهم نموده و همچنن هزینه رفت و آمد دانشجویان خواهد بود.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دکمه بازگشت به بالا