عجیب ترین ها

10 خانه ساخته شده در ناکجا آباد که باید ببینید!

افزایش بازدید در گوگل

خانه های دور افتاده و عجیب

زندگی مدرن و شهرنشینی امروز اگرچه مزایا و منافع بی شماری با خود برای انسان ها به ارمغان آورده است اما مشکلات این نوع زندگی هم به نوبه خود کم نیستند.

شلوغی، فشار کاری، استرس، آلودگی صوتی یا نوری یا هوا و فشار وارده بر جسم و روان انسان ها در این نوع زندگی باعث می شود تا همه ما حداقل یکبار آرزو کرده باشیم که به توانیم به خانه ای از خانه های دور افتاده رفته و به دور از شهر و شلوغی های آن، روزگار بگذرانیم.

البته برای آنکه خانه ای در دسته این خانه های رویایی و ایده آل قرار بگیرد، علاوه بر آرامش و خلوتی باید مزایای دیگری مانند امنیت را هم به ساکنان خود عرضه کند.

به همین دلیل در این مقاله قصد داریم فهرستی دهگانه از خانه های پرت در اختیار خوانندگان قرار دهیم که علاوه بر در اختیار داشتن امکانات اولیه زندگی، فضایی دنج و سرشار از آرامش هم در اختیار ساکنان خود قرار می دهند.

خانه ساخته شده در ناکجا آباد,خانه های دور افتاده,خانه ساخته شده در ناکجا آباد

۱۰. مجمع الجزایر فارو، جزیره (Vagar)، روستای گاسادالور Gasadalur

روستاهای پراکنده در جزایر مختلف مجمع الجزایر فارو هم از جمله محل هایی هستند که توریست ها با اقامت در آنها می توانند از آرامش ذاتی این منطقه استفاده کنند.

یکی از مشهورترین این روستاها، دهکده ای به نام گاسادالور در جزیره واگار از این مجمع الجزایر است. آنچه باعث منحصر به فرد شدن این روستا می شود، محل قرار گیری آن است. روستای گاسادالور بر لبه یک صخره شیب دار قرار گرفته که آبشار زیبایی از آن به پایین می ریزد.

علاوه بر این روستای گاسادالور در محاصره کوه های بلند هم قرار دارد. این موقعیت جغرافیایی خاص سبب شده است تا این روستا و خانه های آن به نوعی از باقی دنیا جدا شده و دور افتاده باشند.

شایان ذکر است که افرادی که قصد اقامت در این روستا را دارند باید با استفاده کشتی یا با پرواز خود را به جزیره واگار برسانند.

خانه ساخته شده در ناکجا آباد,خانه های دور افتاده,خانه ساخته شده در ناکجا آباد

۹. ایسلند، منطقه بریداویک (Breidavik)، کلیسای بریداویک Breidavik

کلیسای بریداویک هم از دسته خانه های دور افتاده دنیا است که بازدید از آن و اقامت در مهمانخانه های اطراف آن، تجربه لذت بخش و فراموش نشدنی خواهد بود.

کلیسای بریداویک به عنوان غربی ترین کلیسا در قاره اروپا در ساحل منطقه بریداویک ایسلند و در میانه فلاتی با آب و هوایی سخت و خشن قرار دارد. مهمترین جاذبه توریستی این منطقه، تماشای طبیعت زیبا و حیوانات وحشی قطبی است.

خانه ساخته شده در ناکجا آباد,خانه های دور افتاده,خانه ساخته شده در ناکجا آباد

۸. ایالات متحده آمریکا، ایالت کلرادو: آسیاب کریستال The Crystal Mill

در اواخر قرن ۱۹ میلادی آسیابی آبی در ایالت کلرادو و در کنار رودخانه کریستال و در میانه طبیعتی زیبا و سحر انگیز و باور نکردنی ساخته شد که اکنون با عنوان آسیاب کریستال شناخته می شود.

اگرچه به اعتقاد بسیاری این آسیاب زیباترین و نفس گیرترین منظره طبیعی در سرتاسر آمریکا را در اختیار دارد اما با اتومبیل امکان دسترسی به آن وجود ندارد و افرادی که خواهان اقامت در آن هستند باید بخشی از مسیر را پیاده طی کنند.

به جرات می توان گفت که آسیاب کریستال، یکی از انتخاب های نخست برای گردشگرانی است که خواهان اقامت در مکانی زیبا اما ساکت و به دور از شلوغی هستند.

خانه ساخته شده در ناکجا آباد,خانه های دور افتاده,خانه ساخته شده در ناکجا آباد

۷. ایتالیا، منطقه توسکانی Tuscany

یکی دیگر از مناطقی که می توان انواع خانه های پرت و دور افتاده و دنج را در آن یافت، منطقه توسکانی در کشور ایتالیا است. خانه ها و ویلاهای این منطقه که در میان دریایی سبز از تپه های کوتاه و بلند و درختان سرو قرار دارند، فضایی رویایی برای اقامت گردشگران فراهم می آورند.

به یاد داشته باشید که توریست ها با اقامت در این خانه ها و ویلاها، علاوه بر مناظر بی نظیر توسکانی می توانند از آثار باستانی این منطقه هم دیدن کرده و غذاهای خوشمزه و بهشتی ایتالیایی را هم امتحان کنند.

خانه ساخته شده در ناکجا آباد,خانه های دور افتاده,خانه ساخته شده در ناکجا آباد

۶. نامیبیا، روستای کولمنزکاپ Kolmanskop

روستای کولمنزکاپ زمانی به واسطه معدن الماسی که در آن قرار داشت، در زمره شلوغ ترین و ثروتمندترین مناطق نامیبیا قرار داشت اما با خالی شدن معدن این روستا هم کم کم از سکنه خالی شده و به شهر ارواح تبدیل شد.

در حال حاضر تقریبا هیچ کس به صورت دائم در این روستا اقامت ندارد و بخش اعظم آن زیر شن های صحرا مدفون شده است. با این همه این فضا رعب آور و متروکه باعث شده تا روستای کولمنزکاپ با تبدیل به یک منطقه توریستی، سالانه گردشگرانی زیادی را به خود جلب کند.

خانه ساخته شده در ناکجا آباد,خانه های دور افتاده,خانه ساخته شده در ناکجا آباد

۵. صربستان، منطقه باینا باستا (Bajina Basta): رودخانه دینا Drina

یکی از نفس گیرترین و زیباترین خانه های دور افتاده جهان، خانه ای دنج و ساکت در دهکده ای دور افتاده میانه کوه های سر به فلک کشیده غربی در کشور صربستان است که دقیقا بر روی سنگی در میانه رودخانه دینا ساخته شده است.

علاوه بر طبیعت غیرقابل باورموجود در این منطقه، یک پارک ملی به نام تارا هم در کنار این روستا وجود دارد که باعث چندین برابر شدن جاذبه های این خانه شده است.

انتشار عکس این خانه در یکی از مجلات مشهور باعث شد تا این خانه ناگهان به مکان مشهور تبدیل شود و بسیاری از توریست ها و گردشگران خواهان اقامت در آن، به خصوص در مناسبت های خاصی مانند ماه عسل، باشند.

خانه ساخته شده در ناکجا آباد,خانه های دور افتاده,خانه ساخته شده در ناکجا آباد

۴. پرتغال، کوه های فافه Fafe، کلبه سنگی Guimarães

یکی از بی نظیرترین و منحصر به فرد ترین خانه هایی که در این فهرست باید به آن اشاره کنیم، خانه ای به نام کلبه سنگی یا Guimarães در میانه کوه های فافه در کشور پرتغال است.

این خانه زیبا با استفاده از سنگ های عظیم و عول پیکری ساخته شده است که توسط سیمان به یکدیگر چسبانده شده اند. گفتنی است که انتشار عکس های این خانه بی نظیر در رسانه ها سبب شده است تا تعداد قابل توجهی از توریست ها خواهان اقامت در این کلبه شوند.

نکته جالب در مورد این کلبه زیبا این است که طراحان آن از برق در داخل کلبه استفاده نکرده اند و بنابراین گردشگرانی که مایل به استفاده از کلبه هستند باید به امکانات محدود کلبه یعنی یک شومینه قناعت کنند. البته کلبه سنگی دارای یک استخر هم است.

از نظر جغرافیایی این کلبه در نزدیکی شهر گوییم Guim قرار دارد که از جمله اصلی ترین مراکز تاریخی کشور پرتغال به حساب می آید.

خانه ساخته شده در ناکجا آباد,خانه های دور افتاده,خانه ساخته شده در ناکجا آباد

۳. ژاپن، جزیره آئوگاشیما Aogashima

معدود خانه ها و محل های اقامتی موجود در جزیره آئوگاشیما هم از جمله خانه های پرت دنیا به حساب می آیند که اقامت در آنها می تواند تجربه ای لذت بخش برای گردشگران باشد.

آئوگاشیما جزیره ای در دریای فیلیپین است که در حوزه حکومتی ژاپن قرار داردو نکته جالب در مورد این جزیره، تو در تویی آن است. به بیان دیگر جزیره آئوگاشیما یک جزیره آتشفشانی است که یک دهانه آتشفانی کوچکتر در داخل دهانه بزرگتر آن قرار دارد.

گردشگرانی که قصد بازدید از این جزیره زیبا و شبیه به پارک ژوراسیک و لذت بردن از مناظر بی نظیر آن را دارند باید با استفاده از قایق یا هلی کوپتر خود را به آئوگاشیما برسانند.

خانه ساخته شده در ناکجا آباد,خانه های دور افتاده,خانه ساخته شده در ناکجا آباد

۲. آلمان، ایالت بایرن: منطقه Schönau am Königssee

یکی از مشهورترین نقاط توریستی آلمان، منطقه ای به نام Schönau am Königssee در میانه کوه های Watzmann و در ایالت بایرن آلمان است.

دریاچه زیبا و باشکوه Königssee و همچنین مناظر بدیع و نفس گیر Schönau همگی از جمله عواملی هستند که باعث ترغیب توریست ها برای اقامت در خانه ها و مراکز اقامتی این منطقه می شوند.

از جمله معمول ترین تفریحات این منطقه که بسیاری از گردشگران از انجام آنها لذت می برند می توان به مسابقات اسنومبیل یک و دو نفره، کوه پیمایی، قایق سواری و تماسای مناظر زیبا اشاره کرد.

شایان ذکر است که چشمه های آب گرم و همچنین مراکز درمانی متعددی در منطقه زیبای Schönau am Königssee وجود دارد.

خانه ساخته شده در ناکجا آباد,خانه های دور افتاده,خانه ساخته شده در ناکجا آباد

۱. کوه های نروژ

یکی دیگر از مواردی که در این مقاله باید حتما به آن اشاره شود، انواع خانه های دور افتاده در میانه کوه های کشور نروژ هستند.

نروژ سرزمینی در شمال اروپا و در نزدیکی دریا است که رشته کوه های بزرگی در تمام امتداد طولی آن سر به فلک کشیده اند. در جای جای این سرزمین و در میانه کوه ها و دره ها می توان خانه ها و روستاهای دنج و آرامی را یافت که بهترین گزینه ها برای لذت بردن از طبیعت بی نظیر این کشور هستند.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا