عجیب ترین ها

10 تا از کتاب های عجیب دنیا که خواندنش پای خودتان است

افزایش بازدید در گوگل

عجیب ترین کتاب های دنیا

در طول تاریخ همواره نویسندگانی پا به کره خاکی نهاده اند، که در زمان حیات خود، مورد اقبال عمومی قرار نگرفته اند و یا از سوی اماکن مذهبی حکم به ارتداد یا دیوانگی شان صادر می گردید. نگارش کتاب با سختی های فراوانی انجام می پذیرفت، حال اگر مطالب کتاب ها با عقاید و سطح دانش بشر آن زمان همخوانی نداشت، به شدت طرد شده و یا به مجازات های سنگین تری همچون مرگ نویسندگان می انجامید.

امروزه که آزادی بیان تا حدود زیادی در کل جهان حاکم شده، کتاب های عجیب و قابل توجهی را می توان مشاهده نمود، که در نوع خود منحصر به فرد و بی همتا می باشند. البته شگفت انگیز بودن عجیب ترین کتاب های دنیا دلیلی بر مهر تایید یا صحت و صقم مطالب هر کدام از آن ها نبوده و معرفی این کتب صرفا جهت افزایش آگاهی شما عزیزان صورت پذیرفته است. امیدواریم تا پایان مطالب همراه بست فارسی باشید.

جالب ترین کتاب های دنیا,عجیب ترین کتاب های تاریخ,عجیب ترین کتاب های دنیا
Untitled Grimoires book

۱۰. کتاب گریمویرز بدون عنوان

این کتاب عجیب در واقع دو نسخه خطی از مجموعه قوانین و طلسم های خاص جادوگران است که توسط زنی به نام “پریسفون آدرساستیا ایرین” به نگارش در آمده. ایرین محافل و مجالس مخصوص به وردها و طلسم های مخوف جادوگری را برگزار می نمود و به ناگاه ناپدید گردید و هرگز هیچ اطلاعاتی از حیات یا مرگش به دست نیامد. برخی معتقدند که او در حصار نوشته های خودش محبوس شده.

کتاب های عجیب دنیا,کتاب های عجیب جهان,کتاب های عجیب در دنیا
The lesser key of solomon book

۹. کتاب کلید کوچکتر سلیمان

کتاب کلید کوچکتر سلیمان از کتاب های عجیب در دنیا است که در قرن هفدهم میلادی توسط فردی ناشناس به رشته تحریر در آمده و حاوی انواع طلسم ها و وردهای جادویی ترسناک و عجیب می باشد. نکته جالب کتاب در انجام زمزمه های ماورایی است که همگی مربوط به موجودات ناشناخته و غیر بشری هستند. در مقدمه کتاب ذکر شده چنانچه به طلسم ها یا عواقبش گرفتار شدید، فقط کافی است کتاب را بسوزانید. با خاکستر شدن نوشته ها قفل طلسم ها نیز گشوده خواهند شد.

کتاب های عجیب دنیا,جالب ترین کتاب های دنیا,عجیب ترین کتاب های تاریخ
Codex gigas book

۸. کتاب قانون نامه گیگاس

کتاب قانون نامه گیگاس که به انجیل شیطان نیز شهرت دارد با وزنی معادل ۷۴ کیلوگرم به عنوان قطورترین نسخه دست نویس جهان نیز به شمار می رود. این کتاب توسط یک کشیش مترود از کلیسا به رشته تحریر در آمده و طبق روایات آن را با کمک لوسیفر یا شیطان بزرگ در یک شب نوشته است. کشیش را برای تنبیه و مجازات در جرز دیوار زنده دفن کرده اند، اما روح سرگردان او که تحت سلطه شیطان قرار گرفته هنوز هم بر کتاب احاطه دارد.

جالب ترین کتاب های دنیا,عجیب ترین کتاب های تاریخ,عجیب ترین کتاب های دنیا
Tomino’s hell

۷. شعر جهنم تومینو

کتاب تومینو از جالب ترین کتاب های دنیا می باشد که توسط شاعری به اسم یوموتا اینوهیکو، سروده و به چاپ رسیده است. تمام مطالب آن را نفرینی سیاه می دانند و معتقدند هر کس اشعار کتاب را با صدای بلند بخواند، موجب بیدار شدن نیروهای اهریمنی شده و به تباهی و فلاکت دچار خواهد گردید.

جالب ترین کتاب های دنیا,عجیب ترین کتاب های تاریخ,عجیب ترین کتاب های دنیا
The Orphan’s Story book

۶. کتاب اورفن استوری

کتاب اورفن استوری که با نام داستان یتیم نیز شهرت دارد، از عجیب ترین کتاب های دنیا است که توسط یکی از کشیش های رانده شده نوشته و به شکل کتاب در آمده است. این کتاب داستان درد و رنج شخصیت های مختلفی را بیان می کند و هرکس که آن را بخواند با مرگی عجیب از دنیا خواهد رفت. در طی دوان مختلف افراد ماجراجوی زیادی اقدام به مطالعه کتاب کرده اند و همگی به شیوه های عجیب و باور نکردنی از بین رفته اند.

جالب ترین کتاب های دنیا,عجیب ترین کتاب های تاریخ,عجیب ترین کتاب های دنیا
voynich manuscript book

۵. دست نوشته های ووینیچ

کتاب دست نوشته های ووینیچ در اوایل دهه ۱۵ میلادی به نگارش در آمده است. این کتاب حاوی مطالب عجیب و رمزینه های بسیار پیچیده ای می باشد که اگر فردی موفق به کشف رموز نهان در کتاب شود، به مرگی دردناک دچار گردیده و یا ناپدید خواهد شد.

جالب ترین کتاب های دنیا,عجیب ترین کتاب های تاریخ,عجیب ترین کتاب های دنیا
necronomicon book

۴. کتاب نکرونومیکون

یکی دیگر از کتاب های عجیب جهان، نکرونومیکون یا رستاخیز مردگان نام دارد، که حاوی وردهای خارق العاده ای برای زنده کردن مردگان می باشد. این کتاب چنان به سرعت در بین مردم دنیا محبوبیت پیدا کرد، که هر ساله به زبان های مختلف ترجمه و به چاپ می رسد. البته در اصالت نسخه های چاپ شده حال حاضر در سطح جهان جای شک و شبهه فراوانی وجود دارد. برخی نکرونومیکون را تنها یک کتاب تخیلی می دانند، که نویسنده فقط به منظور کسب درآمد بیشتر نام جادویی و اعجاب انگیز را بر آن نهاده.

جالب ترین کتاب های دنیا,عجیب ترین کتاب های تاریخ,عجیب ترین کتاب های دنیا
The Book of the Sacred Magic of Abramelin the Mage

۳. جادو مقدس آبراملین ساحر

کتابی سه قسمتی که در سه بخش و فصل مجزا به چاپ رسیده است، توسط فردی به نام براملین ساحر در قرن ۱۵ میلادی به رشته تحریر در آمد و یکی از کتاب های عجیب دنیا محسوب می شود. آبراملین ساحر بر این باور بود که هر فردی یک شیطان خفته در نهادش دارد، که با رسیدن به مراتب سیاهی روح نمایان می گردد. البته تا به حال هر فردی که به مطالعه این کتاب پرداخته به نوعی جنون و روان پریشی مبتلا شده و یا به شیوه ای وحشیانه خود را به کام مرگ کشانده است.

جالب ترین کتاب های دنیا,عجیب ترین کتاب های تاریخ,عجیب ترین کتاب های دنیا
Book Soyga

۲. کتاب سویگا

کتابی مربوط به قرن ۱۶ میلادی تحت عنوان سویگا، با مطالبی در باب اهریمن شناسی و شیوه های مهار شیاطین که به شیوه رمزنگاری نگارش گردیده نیز یکی دیگر از عجیب ترین کتاب های دنیا محسوب می گردد. تا کنون کسی موفق به کشف اسرار این کتاب نشده و هر فردی که به مطالعه و تحقیق در باب مطالب آن می پردازد، به بیماری لاعلاج و ناشناخته مبتلا شده و از دنیا می رود.

جالب ترین کتاب های دنیا,عجیب ترین کتاب های تاریخ,عجیب ترین کتاب های دنیا
Anthropodermic bibliopegy

۱. کتابی در پوست انسان

کتابی در پوست انسان، نوشته های یک پزشک اهل آمستردام می باشد که در قرن هفدهم میلادی به چاپ رسیده است. این کتاب یکی از عجیب ترین کتاب های تاریخ است که آن را با پوست زنی که دباغی شده صحافی نموده اند. نگارنده کتاب معتقد است همانطور که جسم در بردارنده روح است، جلد کتاب نیز به مانند پوستی بر روح کتاب کشیده شده و زینت بخش جلد آن گردیده.

شما چه کتابی را از عجیب ترین کتاب های دنیا بر می شمارید؟

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

3 واکنش کاربران به این مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا