عجیب ترین ها

10 قبایل عجیب و غریب دنیا که دنیای راز آلودی دارند

خلاصه نوشته
  • امروزه اکثر کشورها تلاش می کنند از دنیای تکنولوژی دور نمانند اما در بعضی نقاط دور افتاده، قبایل به شیوه هزاران سال پیش زندگی می کنند و تمایلی به تغییر زندگی خود ندارند. ناگفته نماند که برخی از عجیب ترین قبایل دنیا به صورت کاملا اتفاقی کشف شده اند.

رسم های عجیب ترین قبایل جهان

امروزه با وجود پیشرفت سریع و چشمگیر تکنولوژی در دنیا کشورها تلاش کرده اند تا با آخرین فناوری ها آشنایی پیدا کرده و از رقابت جهانی دور نمانند. در این میان شاید برای تان جالب باشد بدانید در برخی مناطق نه تنها خبری از تکنولوژی نیست، بلکه قبایل همچنان به شیوه هزاران سال پیش زندگی کرده و از بسیاری اتفاقات جهان نیز بی اطلاع می باشند.

قبایل بدوی به دلایل مختلفی همچون ؛ زندگی در مناطق دوردست و یا ترس از ابزار الکترونیکی هیچ گونه تمایلی به به روزرسانی کردن شیوه زندگی شان نداشته و بر سنن کهن خود پافشاری می کنند. بسیاری از این قبایل عجیب و غریب دنیا به صورت کاملا اتفاقی و طی مشاهدات هوایی کشف شده اند، که تا دهه های اخیر هیچ کس از وجودشان خبر نداشته است. Bestfarsi با مطالعات به عمل آمده توانسته است 10 عدد از عجیب ترین قبایل دنیا را شناسایی کرده، و در این مقاله به اختصار برای شما توصیف کند.

ترسناک ترین قبایل دنیا,رسوم عجيب قبائل,عجیب ترین قبایل جهان,

10. قبیله سورما – اتیوپی | Ethiopian Surma Tribe

در جنوب غربی اتیوپی و جنوب سودان قبیله ای به نام سورما زندگی می کنند، که به 3 قوم سوری، مورسی و مین تقسیم می شوند. حدود 200 سال قبل از نواحی نیل به منطقه سودان مهاجرت کرده اند و به زبان نیلی گویش می کنند. این قبیله عجیب به صورت دسته های 100 نفره زندگی کرده و همانند قبایل بدوی برای شکار با ابزار ابتدایی به امرار معاش می پردازند. دراین ناحیه قبایل دیگر نیز وجود دارند که همچنان برای تصرف اراضی تحت تصرف شان به نبرد های خونین دست می زنند.

عجیب ترین قبایل دنیا,قبایل عجیب دنیا,قبایل عجیب و غریب دنیا,

9. قبیله جکسون وایت | Jackson White Tribe

سده هجدهم میلادی سواحل شرقی آمریکای شمالی محل زندگی اروپاییان مهاجر، به شمار می رفت. جمعیت 5000 نفری این قبیله در حوالی کوهستان راماپو واقع در شمال نیوجرسی و در جنوب نیویورک زندگی می کنند. طبق اسناد موجود این مردمان از برده های فراری و دو رگه های مرتد تشکیل شده اند.

ترسناک ترین قبایل دنیا,رسوم عجيب قبائل,عجیب ترین قبایل جهان,

8. قبیله برزیلی تنها | Brazilian Tribe Only

یکی از جالب ترین نمونه عجیب ترین قبایل جهان، برزیلی تنها است، این قبیله از یک مرد تنها که از بازماندگان قبایل کهن آمازون می باشد، تشکیل شده. محققان از یافتن او در اعماق جنگل های آمازون بسیار شگفت زده شدند، و معتقدند او گنجی نهفته در دل تاریخ است که اسرار زیادی را در مورد نحوه زندگی و زبان مردم قبیله اش برای ما فاش خواهد ساخت.

عجیب ترین قبایل دنیا,قبایل عجیب دنیا,قبایل عجیب و غریب دنیا,

7. قبیله کرووای – اندونزی | Tribe Korowai

در سال 1970 میلادی در نواحی پاپوآ واقع در اندونزی، باستان شناسان به قبیله ای بدوی برخورد کردند، که از ابزار سنگی و چوبی برای زندگی، شکار و نبرد استفاده می کردند. قبیله کرووای اندونزی را که کولوفو نیز می نامند، 3000 نفر جمعیت دارد. زمانی که توسط کارشناسان کشف شدند، از وجود انسان های دیگر بر کره زمین خبر نداشتند و معتقدند اگر از عقاید کهن خود دست بکشند، تمام دنیا با زلزله ای نابود خواهد شد.

این مطلب را از دست ندهید
10 تا از عجیب ترین مجسمه های دنیا که شما را شوکه می کند

ترسناک ترین قبایل دنیا,رسوم عجيب قبائل,عجیب ترین قبایل جهان,

6. قبیله پینتوپی – استرالیا | Pintupi Tribe

قبیله پینتوپی از مجموعه قبایل شکارچی صحرا نشین که در بیابان گیبسون مستقر می باشند، مردم استرالیا لقب اقوام گمشده را برای آنان به کار می برند. مردمان آن از نوعی مارمولک بومی استرالیا تغذیه می کنند. تنها بازماندگان این قبیله عجیب و غریب دو زن و هفت کودک می باشند، و گویی افراد دیگر قبیله بر اثر بیماری یا سوتغذیه از بین رفته اند.

عجیب ترین قبایل دنیا,قبایل عجیب دنیا,قبایل عجیب و غریب دنیا,

5. قیبله مرد حفره – برزیل | Hole Man Tribe

در جنگل های بارانی برزیل مردی به تنهایی زندگی می کند، که با لیف درختان خرما برای خود سرپناهی که داخلش را حفره ای به عمق 2 متر در بر گرفته، ساخته است. هنوز دلیل ساخت حفره ها و نوع کارایی آن ها مشخص نشده. با هیچ کس از افراد انسانی ارتباط ندارد و اگر شخصی به کلبه او نزدیک شود، به سرعت آن سرپناه را ترک کرده و برای مدت ها از انظار پنهان می گردد. زبان گویش و نام قبیله اش همچنان جزو اسرار مگو باقی مانده.

ترسناک ترین قبایل دنیا,رسوم عجيب قبائل,عجیب ترین قبایل جهان,

4. قبیله یانا – آمریکا | Yana Tribe

ایشی نام فردی است که به عنوان آخرین بازمانده از قبیله یانا از ساکنان کالیفرنیا به شمار می رود. تمام زندگی خود را در فضای وحشی جنگل ها سپری کرده و زمانی که از افراد یا خانواده ای که با آنها بزرگ شده سئوال پرسیدند، در پاسخ گفت از روزی که متولد شده تنها بوده و هیچ کس را در نزدیکی خود ندیده.

عجیب ترین قبایل دنیا,قبایل عجیب دنیا,قبایل عجیب و غریب دنیا,

3. آدم خواران – گینه نو | Cannibal Tribe New Guinea

مردم این قبیله در روستایی نزدیک به پاپوآ زندگی می کنند، و می توان گفت کاملا به دور از تمدن انسانی می باشند. اگر فردی به این قبیله نزدیک شود و از سوی رئیس قبیله مورد تایید قرار نگیرد، توسط اعضا خورده خواهد شد. آن ها هر فردی را که خورده اند، جمجمعه اش را به عنوان سر عصا استفاده نموده و بر آن نقش و نگارهای نامفهوم رسم می کنند. چون نزدیک شدن به این مردمان بسیار پرخطر می باشد، وباستان شناسان تنها از راه هوایی به شناسایی آنان پرداخته اند، اطلاعات زیادی در زمینه نوع سنت ها و رسوم خاص ترسناک ترین قبایل دنیا در دست نیست.

ترسناک ترین قبایل دنیا,رسوم عجيب قبائل,عجیب ترین قبایل جهان,

2. قبیله ناشناخته برزیلی | Unknown Brazilian Tribe

قبیله ناشناخته برزیلی همان طور که از نامش پیداست، هنوز مورد شناسایی باستان شناسان قرار نگرفته است. این قبیله به صورت اتفاقی توسط یک خلبان هلیکوپتر که بر فراز جنگل های آمازون پرواز می کرده، کشف شده. ناشناخته های برزیلی به هیچ جنبنده ای اجازه نزدیک شدن را نمی دهند. در تصاویر بدست آمده مشخص است که هیچ نوع تمدنی را ندیده و درک نکرده اند.

چیزی به عنوان لباس یا پوشش نداشته و همچنان از ابزار ابتدایی همچون غارنشینان برای زندگی بهره می گیرند. در یکی از شناسایی های هوایی هلیکوپتر حامل کارشناسان را با نیزه ها و تیرهای دست سازشان مورد حمله قرار دادند.

این مطلب را از دست ندهید
10 تا از عجیب ترین صداهای دنیا

عجیب ترین قبایل دنیا,قبایل عجیب دنیا,قبایل عجیب و غریب دنیا,

1. قبیله سنتینلی –  هند و تایلند | Sentinel Tribe

قبیله سنتینلی از عجیب ترین قبایل دنیا است که با جمعیتی بالغ بر 450 نفر در جزیره سنتینل شمالی، جایی بین هند و تایلند مستقر شده اند. مردمان این قبیله از نسل آندامان ها بوده و تا کنون کسی به صورت مستقیم با آنان در تماس نبوده، از این رو نکات بسیار اسرار آمیز و ناشناخته ای در مورد آنان وجود دارد. زندگی شان را بر پایه ماهی گیری و کشاورزی می گذرانند.

مشخص نیست چگونه به آتش دست یافته اند. باستان شناسان همواره از این نحوه زندگی که بدون ارتباط با بشر مدرن دارند، شگفت زده هستند. زبانی که به آن گویش می کنند کاملا ناشناخته بوده و نکته عجیب دیگر این است که چگونه از سونامی مرگباری که در سال 2004 رخ داده، به سلامت گذشته اند. قبیله سنتینلی منزوی ترین قبیله جهان نام دارد.

به نظر شما عجیب ترین قبایل جهان همین مواردند یا بازهم شما می شناسید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا