عجیب ترین ها

10 تا از عجیب ترین قوانین مدارس دنیا

افزایش بازدید در گوگل

آشنایی با قوانین عجیب مدارس دنیا

تمام اجتماعات بشری بنا بر نوع، گستردگی، کارایی، فرهنگ و سنت ها مجموعه قوانینی را برای اداره بهتر امور مربوطه وضع می کنند. اقوام مختلف با آداب و رسوم متنوعی که دارند، تبصره هایی را تحت عنوان قوانین عرفی صادر و اجرا می کنند، که برای مردم سرزمین های دیگر خشن، مضحک، عجیب و یا غیر قابل توجیه به نظر می رسد.

بندهای قانونی گاها از سبقه ای خاص برخوردار می باشند و ممکن است یک رخداد منفی  ممنوعیت یک فعالیت را درپی داشته باشد. حال بیایید با هم به مدارس سراسر جهان سر بزنیم و ۱۰ تا از عجیب ترین قوانین مدارس دنیا را بشناسیم.

عجیب ترین قوانین مدارس,عجیب ترین قوانین مدارس دنیا,عجیب ترین مدارس جهان

۱۰. استفاده از سس کچاپ ممنوع

یکی از عجیب ترین قوانین مدارس در فرانسه این است که استفاده از سیب زمینی سرخ کرده به همراه سس کچاپ ممنوع است. مسئولین مدرسه معتقدند دانش آموزان باید از سنین کم بیاموزند که از ورود فرهنگ بیگانگان در کشورشان جلوگیری نمایند. از همین رو در ساعات تفریح یا زمانی که برای تغذیه دانش آموزان در نظر گرفته شده، بچه ها از سس فرانسوی به جای کچاپ استفاده می کنند.

قوانین عجیب مدارس ایران,قوانین عجیب مدارس دنیا,قوانین عجیب مدارس ژاپن

۹. دوست صمیمی ممنوع

در مدارس انگلستان داشتن دوست صمیمی ممنوع است. این قانون از سوی مجمع روانپزشکان ناظر بر مدارس اتخاذ گردیده و برای حفاظت کودکان از آسیب های ناشی از روابط صمیمی می باشد. مسئولان مدارس معتقدند تا دانش آموزان به سن قانونی نرسیده اند، درکی از روابط صمیمانه نداشته و امکان دارد به خطا و اشتباهات جبران ناپذیری گرفتار شوند.

قوانین عجیب مدارس کره جنوبی,عجیب ترین قوانین مدارس,عجیب ترین قوانین مدارس دنیا

۸. استفاده از خودکار قرمز ممنوع

یکی از قوانین عجیب مدارس دنیا به ویژه در اروپا این است که استفاده از خودکار قرمز توسط معلمان ممنوع می باشد. طبق مطالعات روانشناختی رنگ قرمز تاثیرات بدی بر حافظه و ذهن دانش آموزان خواهد داشت. زمانی که معلم تکالیف و امتحانات را با خودکار قرمز تصحیح کند، استرس و اضطراب ناشی از آن موجب پاک شدن بسیاری از مطالب مفید حک شده بر حافظه دانش آموزان می شود.

عجیب ترین قوانین مدارس,عجیب ترین قوانین مدارس دنیا,عجیب ترین مدارس جهان

۷. تنبیه دانش آموزان با نخود منجمد

در مدارس چین قوانین سخت گیرانه ای برای افراد متخلف در نظر گرفته می شود. یکی از این عجیب ترین قوانین مدارس دنیا تنبیه دانش آموزان خاطی با نخودهای منجمد است. فردی که اشتباهی مرتکب می گردد، باید به مدت دو ساعت با زانو روی نخودهای منجمد بایستد.

عجیب ترین قوانین مدارس,عجیب ترین قوانین مدارس دنیا,عجیب ترین مدارس جهان

۶. دست بلند کردن جایز نیست

در کشورهای انگلستان، ژاپن، ایتالیا و رومانی دانش آموزان برای پاسخ دادن به سئوالات دست خود را بلند نمی کنند و معلمین هم نباید جواب دادن را امری اختیاری قلمداد نمایند. طبق یکی دیگر از عجیب ترین قوانین مدارس جهان، معلم موظف است از تمام دانش آموزان پرسش کند تا فقط تعداد خاصی در فعالیت ها شرکت نکرده و همه در کلاس فعال باشند.

عجیب ترین قوانین مدارس,عجیب ترین قوانین مدارس دنیا,عجیب ترین مدارس جهان

۵. چرت ظهرگاهی الزامی است

در مدارس چین علاوه بر تنبیه های سختگیرانه، قوانین جذابی همچون چرت ظهرگاهی در مدرسه نیز وجود دارد. طبق مطالعات پزشکان یک خواب ۳۰ دقیقه ای می تواند تا ۷۰ درصد قابلیت ذهن دانش آموزان را بالا برده و بازدهی بهتری نسبت به تدریس داشته باشند. محصلین در چین از ساعت ۸ صبح تا ۴ بعد از ظهر در مدرسه حضور دارند و این زمان طولانی قطعا به استراحتی کوتاه نیازمند خواهد بود.

عجیب ترین قوانین مدارس,عجیب ترین قوانین مدارس دنیا,عجیب ترین مدارس جهان

۴. محدودیت اجازه برای دستشویی رفتن

یکی دیگر از قوانین عجیب مدارس دنیا در مدارس شیکاگو صورت میگیرد، جایی که دانش آموزان برای یک نیم سال تحصیلی مجازند فقط سه مرتبه جهت استفاده از سرویس بهداشتی از کلاس خارج شوند. محصلین باید تمام فعالیت های خارج از برنامه های تدریس و تحصیل را در زمان زنگ تفریح انجام داده و موقع حضور در کلاس فقط به آموزش و رسیدگی به تکالیف تمرکز داشته باشند.

عجیب ترین قوانین مدارس,عجیب ترین قوانین مدارس دنیا,عجیب ترین مدارس جهان

۳. استفاده از دئودورانت در مدرسه ممنوع

مدارس پنسیلوانیا قانونی مبنی بر ممنوعیت استفاده از دئودورانت را تصویب نموده اند. این تبصره به دلیل وجود آلرژی های فصلی یا بیماری آسم خفیف و ناشناخته در دانش آموزان می باشد. از همین رو به کار بردن دئودورانت یا هر ماده حساسیت زایی در مدرسه کلا ممنوع است.

عجیب ترین قوانین مدارس,عجیب ترین قوانین مدارس دنیا,عجیب ترین مدارس جهان

۲. ایستادن روی دست ها

در کشورهای شرق و جنوب شرقی آسیا هر دانش آموزی که اشتباهی مرتکب شود و قوانین مدرسه را نقض نماید باید درکل زمان تشکیل یک کلاس روی دستهایش بایستد. بر اساس قوانین تنظیم شده در صورت تکرار یک تخلف مانند صحبت کردن در کلاس، دیر رسیدن به مدرسه، ننوشتن تکالیف و انجام ندادن فعالیت های عملی هر بار زمان بیشتری را برای تنبیه در نظر می گیرند. محصلینی که یک بار تنبیه شده باشند؛ چنان از درد و خشکی مفاصل رنج می برند، که دیگر خطای خود را تکرار نخواهند نمود.

عجیب ترین قوانین مدارس,عجیب ترین قوانین مدارس دنیا,عجیب ترین مدارس جهان

۱. به زبان آوردن کلمات ثروت، طلاق، تولد و … ممنوع

در مدارس نیویورک قانونی مبنی بر منع استفاده از کلماتی همچون ثروت، طلاق، تولد، بیماری، شغل پدر و ۵۰ کلمه دیگر وضع گردیده. مسئولان مدرسه معتقدند، جامعه امروزی پر از حوادث و اتفاقات تلخ می باشد و استفاده از این لغات ممکن است خاطره ای ناگوار و آزار دهنده را برای دانش آموزان تداعی کند. ضمن اینکه سطح و توان مالی کودکان با هم متفاوت بوده و واژه ثروت یا شغل پدر موجب حس برتری جویی در کودکان خواهد شد.

شما از عجیب ترین قوانین مدارس دنیا چه می دانید؟

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا