اینستاگرام

چگونه استاتوس های واتساپ را دانلود کنیم؟

یکی از روش ‌هایی که می ‌توان از آن برای به ‌اشتراک ‌گذاری تصاویر، ویدیوها، نمایش نوشته ‌ها استفاده کرد استاتوس واتساپ است که بعد از ۲۴ ساعت به ‌صورت خودکار حذف می‌ شوند.

در واقع می ‌توان گفت این قابلیت دقیقاً مانند استوری اینستاگرام می ‌باشد و از محبوبیت بسیار بالایی در میان کاربران برخوردار است، به ‌همین‌ علت بسیاری سعی دارند که استوری های واتساپ را دانلود کنند. در ادامه مطالب نحوه انجام این کار را برای شما بیان خواهیم کرد.

ذخیره استوری واتساپ

لازم به ذکر است که بگوییم روشی مستقیم برای دانلود استوری های واتساپ همانند اینستاگرام وجود ندارد، اما ترفندها و ابزارهایی هستند که می‌ توانید با استفاده از آن ‌ها به ذخیره استوری های واتساپ بپردازید.

به‌ عنوان مثال می ‌توانید به وسیله اسکرین تصاویر را ذخیره کنید یا از برنامه ضبط صفحه نمایش استفاده نمایید، اما روش‌های پیشرفته‌ تری هم وجود دارد که می ‌توانید با استفاده از آن‌ ها به دانلود استاتوس واتساپ بپردازید .

استاتوس واتساپ,دانلود استاتوس,ذخیره استوری واتساپ

مشاهده استاتوس در فایل منیجر

واتساب به‌ صورت خودکار فایل ‌های تصویری و ویدیویی و استاتوس های مشاهده‌ شده را دانلود و ذخیره می ‌کند، بنابراین برای دانلود استوری واتساپ نیازی به برنامه‌ های کمکی ندارید.

البته باید بگوییم که فایلی که استوری های واتساپ در آن ذخیره می ‌شود قابل ‌مشاهده نیست و در پوشه‌ های مخفی قرار می ‌گیرند، به ‌همین ‌علت کسانی که می ‌خواهند استاتوس های ذخیره ‌شده را مشاهده کنند باید فولدر مورد نظر را نمایان کنند و آن‌ها را به گالری دستگاه خود انتقال دهند.

برای انجام این کار ابتدا باید وارد فایل منیجر دستگاه خود شوید، اما اگر این اپلیکیشن را برای بر روی موبایل ندارید می ‌توانید از برنامه files که گوگل آن را توسعه داده ‌است استفاده کنید. این برنامه کاملا رایگان در اختیار شما قرار می ‌گیرد و از امکانات متنوعی هم برخوردار است.

بعد از این‌ که وارد فایل منیجر شدید می‌ توانید بر روی آیکون سه خطی که مشاهده می‌ کنید ضربه بزنید تا به قسمت تنظیمات ارجاع داده شوید، حال گزینه ‌های مختلفی را مشاهده می ‌کنید که باید آیکون مربوط به نمایش فایل‌ ها و فولدرهای مخفی را بیابید و آن را فعال کنید.

این ویژگی در فایل منیجر گوشی‌ های سامسونگ با shoe hidden files فایل نشان داده می‌ شود، با لمس این گزینه فایل‌ های مخفی ‌شده نمایش داده خواهند شد.

حال اگر در ادامه به اپلیکیشن واتساپ برگردید و استاتوسی را که قرار است آن را دانلود کنید باز نمایید به‌ راحتی این استاتوس ها در فولدر مربوط به واتساپ ذخیره خواهند شد که این فولدر در صفحه اصلی حافظه داخلی به اسم واتساپ قرار دارد.

از طرفی بسیاری از افراد ممکن از این فولدر را پیدا نکنند، در چنین شرایطی می‌ توانید وارد پوشه اندروید شوید و به قسمت media مراجعه کنید. در این‌ جا می‌ توانید فایل com.whatsapp را مشاهده کنید، حال به‌ راحتی به فولدر واتساپ دسترسی خواهید داشت.

بعد از این‌ که وارد فایل اصلی واتساپ شوید باید به انتخاب پوشه Media بپردازید و پوشه استاتوس را بیابید. حال متوجه خواهید شد که رنگ این پوشه با دیگر فولدرها کمی تفاوت دارد، چرا که در دسته فایل های مخفی قرارگرفته است.

با مراجعه به فولدر استاتوس واتساپ می ‌توانید تمامی عکس ها و ویدیوهایی را که در ۲۴  ساعت گذشته بر روی دستگاه خود مشاهده کردید را بیابید، همچنین در صورت نیاز می‌ توانید تصویر مورد نظر را باز کنید و به مشاهده آن بپردازید.

توجه داشته باشید استاتوس هایی که بعد از ۲۴ ساعت از استوری واتساپ حذف می ‌شوند در این فولدر هم حذف خواهند شد، بنابراین اگر قصد دارید که به‌ صورت دائمی این استاتوس ها را داشته باشید باید آن‌ ها را به محل جدیدی انتقال دهید.

برای انتقال این فایل‌ ها کافی ا‌ست انگشت خود را بر روی آن نگه دارید تا انتخاب شود، بعد از طریق پنجره ای که باز می شود گزینه کپی را انتخاب کنید و یک فولدر خارج از فایل پوشه واتساپ انتخاب نمایید تا بتوانید استاتوس مورد نظر را به آن‌ جا انتقال دهید.

حال می‌ توانید از طریق گالری دستگاه خود به مشاهده تصاویر و ویدیوهای ذخیره ‌شده از طریق واتساپ بپردازید.

برای دانلود مستقیم برنامه files اینجا کلیک کنید.

لینک گوگل پلی

استاتوس واتساپ,دانلود استاتوس,ذخیره استوری واتساپ

دانلود استاتوس با برنامه

برنامه و ابزارهای اختصاصی و توسعه ‌یافته ای وجود دارند که با استفاده از آن‌ ها می‌ توانید به دانلود استاتوس واتساپ بپردازید. اگر در اینترنت به جستجو بپردازید برنامه ‌های مختلفی را مشاهده خواهید کرد که از میان آن ها می توان برنامه status saver را نام برد که از آن برای ذخیره  استاتوس استفاده می ‌شود.

بری بهره بردن از این برنامه کافی ا‌ست آن را از گوگل پلی دانلود کنید و بر روی گوشی خود نصب نمایید. حال اگر برنامه واتساپ را باز کنید و استوری مورد نظر خود را مشاهده نمایید بعد از آن با مراجعه به برنامه‌ status saver  می‌ توانید لیستی از استاتوس هایی را که مشاهده کرده اید در اختیار داشته باشید.

در این مرحله می توانید بر روی ویدیو یا تصویر مورد نظر کلیک کنید و آن را دانلود نمایید، حال فایلی که انتخاب کرده اید بر روی حافظه داخلی گوشی شما ذخیره خواهد شد و می ‌توانید آن را از طریق گالری مشاهده کنید.

استفاده از ضبط صفحه نمایش برای ذخیره استاتوس واتساپ

برنامه واتساپ به ‌صورت خودکار به دانلود استاتوس می ‌پردازد که می ‌تواند تجربه ‌ای راحت را در اختیار کاربران قرار دهد، بنابراین زمانی ‌که شما استاتوس های یک نفر را مشاهده کنید به ‌صورت خودکار به استاتوس های نفر بعدی هم ارجاع داده خواهید شد.

در نتیجه زمانی‌ که قصد ذخیره استاتوس واتساپ را دارید می ‌توانید به مشاهده هر کدام از استوری هایی که می‌ خواهید بپردازید و آن را در فایل منیجر دستگاه خود مشاهده کنید، اما اگر موفق نشدید که از این راه به دانلود استاتوس ها بپردازید، می ‌توانید از طریق روش ‌هایی که معرفی شده‌ اند اقدامات لازم را انجام دهید.

افرادی که از گوشی‌ های آیفون استفاده می ‌کنند معمولا به ابزارهای اختصاصی که با استفاده از آن می‌ توان به دانلود استاتوس ها پرداخت دسترسی ندارند، بنابراین این افراد می ‌توانند برای ذخیره استوری ها از ضبط صفحه نمایش استفاده کنند.

برای شروع این کار تنها باید  control center را در صفحه نمایش خود باز کنید و به ‌دنبال آیکونی بگردید که مانند یک دایره توپر است که دایره‌ ای توخالی دوران را احاطه کرده‌، زمانی ‌که این گزینه را انتخاب می ‌کنید پنجره دیگری به شما نمایش داده می‌ شود که باید بر روی گزینه Microphone ضربه بزنید تا قابلیت ضبط صدا از میکروفون فعال شود.

اگر نتوانستید این گزینه را بیابید می توانید به بخش تنظیمات گوشی خود مراجعه کنید و از آن‌ جا بخش Control center را پیدا کنید و screen recording گوشی خود را فعال نمایید.

بعد از انجام این مراحل وارد برنامه واتساپ شوید و استاتوس مورد نظر را برای ذخیره انتخاب نمایید، با انجام این کار استوری مورد نظر از طریق صفحه نمایش ثبت می ‌شود و برای اتمام آن‌ ها باید بر روی نوار قرمزی که قسمت بالای صفحه قرار دارد کلیک کنید و فایل ‌هایی که توسط صفحه نمایش ثبت می ‌شوند در داخل گالری قابل‌ مشاهده هستند.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا