اینستاگرام

روش های حذف اکانت اینستاگرام

دیلیت اکانت اینستاگرام و نحوه بازیابی آن

اگرچه اینستاگرام یکی از مهم ترین و پرکاربردترین رسانه های اجتماعی در ایران به شمار می آید و افراد زیادی به دلایل مختلف در آن فعال هستند، اما این کاربران به هر دلیل ممکن است در یک برهه زمانی تصمیم به حذف اکانت اینستاگرام خود بگیرند.

در حقیقت بررسی ها نشان می دهد که تصمیم کاربران ایسنتا برای حذف اکانت به دلایلی مختلف مانند تغییر کسب و کار یا اعتیاد به فعالیت در اینستاگرام یا حتی دلایل شخصی، یک تصمیم کاملا رایج و پر تکرار است.

به همین ترتیب افراد زیادی هم هستند که به دلایل مختلف تصمیم می گیرند تا با برگشت از تصمیم قبلی خود، حساب کاربری را دوباره فعال کرده و به عبارت دیگر بازیابی اکانت اینستاگرام انجام دهند.

این موضوع ما را بر آن داشت تا در قالب یک مطلب جامع، نه تنها فرایندهای مورد استفاده برای حذف دائم یا موقت اکانت اینستا و همچنین فعال یا غیر فعال کردن این اکانت ها را برای خوانندگان تشریح کنیم، بلکه تفاوت حذف و دی اکتیو کردن را هم برای خوانندگان شرح دهیم.

حذف اکانت اینستاگرام

افرادی که به هر دلیل تصمیم می گیرند تا دست به حذف اکانت اینستاگرام خود بگیرند، با دو گزینه حذف دائم یا موقت اکانت خود روبرو هستند که در این بخش از مقاله این دو روش را توضیح می دهیم.

۱. دیلیت موقت حساب کاربری

گزینه پیشنهادی برای افرادی که تصمیم دارند به صورت موقت از اینستا دور شده و بعد از مدتی دوباره با همان حساب قبلی به این رسانه باز گردند، گزینه حذف موقت اکانت ایسنتا گرام است.

حذف موقت یک اکانت که با نام دی اکتیو کردن اکانت هم شناخته می شود، فرایندی است که در آن فرد حساب کاربری خود را به صورت موقت، غیر فعال می کند.

در این روش هیچ کدام از اطلاعات موجود در حساب یا پست ها و کامنت ها از بین نمی روند. تنها اتفاقی که می افتد این است که این اطلاعات به صورت موقت از دسترس خارج می شود.

نکته ای که درباره دی اکتیو کرد حساب باید به آن توجه داشت این است که علاوه بر مخفی شدن اطلاعات موجود در حساب، اکانت در فهرست پیشنهادات ایسنتا هم نمایش داده نخواهد شد.

افرادی که می خواهند دلیت اکانت اینستاگرام به صورت موقت را انجام دهند باید به مراحل زیر را به ترتیب انجام دهند.

گام اول) ورود به حساب کاربری و سپس کلیک بر روی تب ویرایش پروفایل (Edit profile) که در قسمت بالای اکانت قرار دارد.

گام دوم) در این مرحله کاربر باید بر روی گزینه غیرفعال کردن موقت حساب (Temporary disable my account) که در پایین صفحه نمایش داده می شود کلیک کند.

بازیابی اکانت اینستاگرام,دیلیت اکانت اینستاگرام,روش های حذف اکانت اینستاگرام

گام سوم) بعد از کلیلک، از شما خواسته می شود تا از میان گزینه های ارائه شده یکی را به عنوان دلیل غیر فعال کردن حساب انتخاب کنید.

به یاد داشته باشید که نیاز به حساسیت زیاد در مورد گزینه انتخابی نیست و انتخاب هر کدام از آنها، نتیجه دلخواه را به دنبال خواهد داشت.

اقدام دیگری که در این مرحله باید انجام داد، وارد کردن رمز عبور برای احراز هویت است.

گام چهارم) مرحله نهایی کار، کلیک بر روی گزینه غیرفعال کردن موقت اکانت است.

بازیابی اکانت اینستاگرام,دیلیت اکانت اینستاگرام,روش های حذف اکانت اینستاگرام

در صورتی که تمام مراحل را به درستی انجام داده باشید، این کلیلک باعث غیر فعال شدن حساب کاربری خواهد شد.

۲. دیلیت دائم حساب کاربری

یکی دیگر از روش های غیر فعال کردن حساب کاربری، حذف اکانت اینستاگرام به صورت دائم است.

افرادی که می خواهند از این روش حذف اکانت استفاده کنند باید به این موضوع توجه کنند که بعد از تکیل فرایند حذف، حساب کاربری به صورت همیشگی ازبین می رود و هیچ راهی برای بازیابی اکانت اینستاگرام وجود نخواد داشت.

دیلیت اکانت به صورت دائم از دو روش اپلیکیشن و مروگر اجرایی است که در ادامه هر دو روش توضیح داده می شود.

۱) دیلیت اکانت دائمی از طریق مرورگر

کاربرانی که می خواهند با استفاده از مروگر دست به حذف اکانت اینستاگرام بزنند، باید مراحل زیر را به ترتیب انجام دهند.

الف) کاربران بعد از آنکه در مرورگر وارد حساب اینستاگرام خود شدند، باید لینک زیر را در آدرس بار مرورگر وارد کرده و به صفحه حذف اکانت وارد شوند.

https://www.instagram.com/accounts/remove/request/permanent/

ب) بعد از ورود به صفحه حذف اکانت و همانند حالت حذف موقت، از کاربران خواسته می شود تا دلیل حذف دائمی اکانت را انتخاب کرده و رمز ورود خود را وارد کنند.

پ) در انتهای صفحه گزینه حذف دائمی اکانت (Permanently Delete My Account) وجود دارد که در صورت درست انجام دادن مراحل قبلی و با کلیلک کاربران بر روی آن، حساب کاربری به صورت دائم حذف خواهد شد.

بازیابی اکانت اینستاگرام,دیلیت اکانت اینستاگرام,روش های حذف اکانت اینستاگرام

۲) دلیت اکانت دائمی از طریق اپلیکیشن

کاربرانی که می خواهند با استفاده از اپلیکیشن های خود دست به دلیت اکانت اینستاگرام به صورت دائمی بزنند باید مراحل زیر را به تریب انجام دهند.

الف) کاربران نخست باید با کلیک بر روی علامت سه خط که در بالای صفحه قرار دارد، وارد بخش ویرایش پروفایل شوند.

ب) بعد از ورود به بخش ویرایش پروفایل، کاربران باید بر روی گزینه Setting یا همان تنظیمات کلیک کنند.

پ) در این مرحله و از میان گزینه های نمایش داده شده باید گزینه Help یا همان کمک، انتخاب شود

بازیابی اکانت اینستاگرام,دیلیت اکانت اینستاگرام,روش های حذف اکانت اینستاگرام

ج) کاربران بعد از کلیک بر روی help و از میان گزینه های نمایش داده شده، باید گزینه مرکز کمک یا همان Help Center را انتخاب کنند.

چ) بعد از کلیک بر روی مرکز کمک، یک صفحه مرورگر اینترنت داخل اینستا گرام باز می شود که کاربران باید در آن ب روی گزینه مدیریت اکانت (Manage your Account) کیک کنند.

ه) در این مرجله چند گزینه حدید برای کاربران نمایش داده می شود که آنها باید بر روی گزینه دوم یا همان گزینه حذف اکانت (Delete Account) کلیک کنند.

ی) در این مرحله کاربران با دو گزینه روبرو می شوند که از میان آنها باید گزینه چگونه حساب کاربری خود را حذف کنم (How do I delete my account) را انتخاب کنند.

و) در این مرحله که گام آخر هم به شمار می آید، کابران به صفحه ای هدایت می شوند که گزینه دلیت اکانت اینستاگرام (Account Page) در آن قرار دارد.

بازیابی اکانت اینستاگرام,دیلیت اکانت اینستاگرام,روش های حذف اکانت اینستاگرام

با کلیک بر روی این گزینه، اکانت اینستاگرام به صورت دائمی و بدون قابلیت بازیابی دیلیت خواهد شد.

بازیابی اکانت اینستاگرام,دیلیت اکانت اینستاگرام,روش های حذف اکانت اینستاگرام

تفاوت دیلیت یک اکانت با دی اکتیو کردن آن

اگر مطالب بالا را به دقت مطالعه کرده باشید می دانید که میان دیلیت اکانت و دی اکتیو کردن آن فرق است.

معمولا زمانی که از دلیت اکانت اینستاگرام صحبت می شود، منظور حذف دائمی حساب کاربری اینستاگرام است که در آن هیچ راهی برای بازیابی اکانت وجود ندارد.

در مقابل دی اکتیو کردن یک حساب کاربری به معنای غیر فعال کردن موقت آن حساب است و کاربرانی که اکانت خود را دی اکتیو کرده اند، در صورت تمایل می توانند دست به بازیابی اکانت اینستاگرام بزنند.

۳) بازیابی اکانت اینستاگرام

همانطور که پیش از این هم اشاره شد، کاربرانی که حساب کاربری خود را دی اکتیو یا به عبارت دیگر به صورت موقت آن را غیر فعال کرده اند می توانند با استفاده از سازوکار بازیابی اکانت اینستاگرام، حساب کاربری خود را دوباره فعال کنند.

کاربران برای استفاده ازاین ساز و کار، باید نام کاربری، رمز عبور و ایمیل یا تلفن همراه ثبت شده در اکانت اینستاگرام را در اختیار داشته باشند.

کاربران با استفاده از این اطلاعات و وارد کردن آنها در بخش Sign in اپلیکیشن یا مرورگر اینستاگرام، وارد حساب کاربری شده و آن را فعال می کنند.

البته کاربران به خاطر داشته باشند که بعد از فعال کردن دوباره حساب کاربری ممکن است، دستور العمل های نحوه کار با ایسنتا برای آنها دوباره نمایش داده شود و یا در صورت تغییر در قوانین استفاده از اینستا، از آنها خواسته شود تا موافقت خود با قوانین جدید را اعلام کنند.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا