سبک زندگی

۱۰ دقیقه برای رسیدن به آرامش

افزایش بازدید در گوگل

بهترین راه رسیدن به آرامش

هر فردی در این دنیای پر استرس معمولا به دنبال راهی برای آرامش اعصاب خود می ‌باشد، چرا که طبق اطلاعاتی که انجمن روانشناسی آمریکا ارائه داده می ‌توان گفت که استرس در بین مردم این کشور نسبت‌ به ۱۰ سال گذشته افزایش یافته، بنابراین این موضوع در کشور ایران کمی نگران‌ کننده است، اما شما می‌ توانید با راهکارهای مختلف چون خوردن شکلات، خوردن عسل، نگاه کردن به ستاره‌ ها و … استرس خود را کنترل کنید.

با توجه به این‌ که استرس می‌ تواند بر روی مشکلات روحی و جسمی مثل بیماری ‌های قلبی، فشار خون … تأثیر بسیار زیادی بگذارد، بنابراین هر فردی باید تکنیک‌ های مناسب و راهکارهایی را برای رسیدن به آرامش داشته باشد، به‌ همین علت در ادامه‌ مطالب قصد ۱۰ راه رسیدن به آرامش در ده دقیقه را برای شما بیان کنیم.

بهترین راه رسیدن به آرامش,رسیدن به آرامش,رسیدن به آرامش درونی

۱۰. مثبت اندیشی

همان طور که مطلع هستید هر فردی در طول روز ممکن است با استرس و دغدغه هایی مواجهه باشد، بنابراین برای‌ اینکه بتوانید رسیدن به آرامش ذهنی را بدست آورید باید برای چند ثانیه هم که شده افکار مثبتی را در ذهن خود ایجاد کنید و دغدغه‌ های شخصی و کاری خود را کنار بگذارید، برای این هدف بهتر است چشم‌ های خود را روی ‌هم گذاشته و آینده‌ ای مثبت را در نظر بگیرید.

۹. خوردن شکلات

خوردن شکلات یک راه رسیدن به آرامش فکری است که می تواند به آرامش اعصاب کمک کند، شاید از نظر شما راهکاری ساده باشد، اما باید بگوییم که شکلات می تواند به تقویت متابولیسم بدن شما کمک کند.

رسیدن به آرامش ذهنی,بهترین راه رسیدن به آرامش,رسیدن به آرامش

۸. لبخند زدن

اگر یک روز کاری پرمشغله را پشت سر میگذارید نباید خندیدن را فراموش کنید، چرا که لبخند باعث پایین آمدن فشار خون و کورتیزول می ‌شود که هورمون ‌های اندورفین را در بدن شما فعال می‌ کند و شادکامی و سرحالی را برای شما رقم میزند.

۷. جویدن آدامس

جویدن آدامس از دیگر روش‌ هایی است که به شما کمک می‌ کند به آرامش نسبی برسید، تفاوتی ندارد که چه طعمی از آدامس را انتخاب می ‌کنید تنها باید مدت طولانی به آدامس جویدن مشغول شوید تا میزان و کورتیزول شما را کاهش دهد و استرس را از بین ببرد.

بهترین راه رسیدن به آرامش,رسیدن به آرامش,رسیدن به آرامش درونی

۶. استفاده از عسل

آرامش اعصاب با دمنوش تاثیر زیادی بر روی دفع اضطراب دارد، اما علاوه ‌بر آن خوردن مقدار کمی عسل در طول روز می‌ تواند به‌ عنوان یک آنتی‌ بیوتیک طبیعی عمل کند و افسردگی شما را کاملا از بین ببرد.

۵. دور بودن از اخبار

زمانی‌ که با استرس مواجه می ‌شوید بهتر است از اخبار دوری کنید، چرا که شنیدن چیزهای بد و منفی تاثیر بسیار بدی بر روی روحیه شما خواهد گذاشت و برای داشتن .آرامش بهتر است در طول روز تلویزیون را خاموش کنید.

بهترین راه رسیدن به آرامش,رسیدن به آرامش,رسیدن به آرامش درونی

۴. ماساژ دادن دست

بسیاری از افراد برای این که تمام خستگی ‌ها را از تن خود دور کنند به مراکز ماساژ مراجعه می کنند، اما ممکن اشم بسیاری وقت نداشته باشند برای ماساژ به مراکز مختلف مراجعه کنند، بنابراین بهتر است این کار را خودتان انجام دهید.

نقاط کانونی دست را بیابید و آن ‌ها را ماست دهید تا تنش و استرس از بدن شما کاملا دور شود، برای انجام این کار بهتر است زیر انگشتان شصت خود را فشار دهید و کناره‌ های آن‌ها را با کمک انگشت نشانه و انگشت شست از نوک تا بند انگشتان خود فشار دهید.

۳. نگاه کردن به ستاره‌ ها

در طول شب سعی کنید بیرون بروید و مدت زمانی را بنشینید، البته در صورت امکان به پشت دراز بکشید و ستاره ‌ها را ببینید، چرا که بالا نگاه کردن فشار خون شما را پایین می ‌آورد و در نهایت باعث آرامش اعصاب خواهد شد.

بهترین راه رسیدن به آرامش,رسیدن به آرامش,رسیدن به آرامش درونی

۲. باغبانی

گل‌ های رنگارنگ و برگ ‌های سبز گیاهان خود به‌ خود باعث رسیدن به آرامش می شوند، البته به این معنا نیست که شما حتما باید به هرس کردن شاخه درختان بپردازید یا گلی را بکارید بلکه آب دادن به گیاهان هم باعث آرامش و کاهش استرس خواهد شد.

۱. فشار دادن توپ استرس

در روزهایی که اعصاب شما به هم می ریزد و می خواهید با کسی دعوا کنید، بهتر است یک توپ استرس را در دست بگیرید و مدام آن را فشار دهید که یک روش آسان برای از بین بردن استرس  و کاهش خشونت می باشد.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا